Indoor, northern light auto, LED ikea, nedovoljno uslova, bolesna biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2017
40
97
18
38
Pozdrav dobri ljudi, evo ja da pokazem jednu malenu autoflower biljkicu koja jako pati i susi se zbog neuslova, (losa prihrana, nepostojanje adekvatnog boksa itd) ako neko ima neki savet, kako bih makar malo mogao da je spasim, bio bih veoma zahvalan...

Nisam nikakav strucnjak, ovo mi je prvi put i sve sam probao bez prevelikog predznjanja....
U pitanju je led svetlo, full spectrum iz IKEE ubacio sam sliku... jedno manje koje ide na e 27 kabal, a drugo vece ima svoj pretvarac struje...
U vegetativnoj fazi je bila super zdrava lepa i bas je brzo napredovala, kad je pocelo cvetanje poceli su i problemi.... One male musice, koje sam u prvom navratu resio susenjem zemlje odozgo i zalvanjem samo odozdo malo peska preko, sirce pored i strpljenja... tako sam procitao... ali sada, verovatno zbog lose prihrane i prevelike vlage, nisam bio prisutan 5 dana pa sam je zalio malo vise, jos je bila mokra kad sam se vratio... i eto sad nazalost NADA zadnja umire, vidim da je na samrti al mi sve zao da je bacim. Poz i srecna nova godina
 

Prilozi

  • 26510707_1579394012143514_403768458_o.jpg
    26510707_1579394012143514_403768458_o.jpg
    114,3 KB · Pregleda: 208
  • 26510753_1579393802143535_1647255758_o.jpg
    26510753_1579393802143535_1647255758_o.jpg
    272 KB · Pregleda: 222
  • 26540210_1579393815476867_1806239419_o.jpg
    26540210_1579393815476867_1806239419_o.jpg
    275,8 KB · Pregleda: 206

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Izgurat ce ona vec nekako, nemoj zaljevat sad neko vrijeme dok se ne isusi i onda joj daj vode, tj cekaj dok tegla ne postane lagana! Ako se gnatova nemozes rjesiti naprasi neopitroidom zemlju, a za rasvjetu ti nemam pojma kakva je ta tvoja al nebi skodilo koji wat stednih mozda da dodas spektra 2700 za cvjetanje, el hranis cime?
 
09.07.2017
40
97
18
38
Samo pomalo sam stavljao neku tecnost za pomoc cvecu jednom dnevno sl vrednosti NPK - 7 - 1.3 - 4 , sijalice su
http://www.ikea.com/gb/en/products/...cultivation-light-silver-colour-art-70333454/
plus http://www.ikea.com/gb/en/products/...-bulb-for-cultivation-par30-e27-art-60317483/
i planirao sam da je isusim zemlju sada da bi je ostavila gamad na miru malo, ali ona izgleda kao da je na ivici da se i sama osusi, ali kao sto rekoh, greota da se odustane :)

Izgurat ce ona vec nekako, nemoj zaljevat sad neko vrijeme dok se ne isusi i onda joj daj vode, tj cekaj dok tegla ne postane lagana! Ako se gnatova nemozes rjesiti naprasi neopitroidom zemlju, a za rasvjetu ti nemam pojma kakva je ta tvoja al nebi skodilo koji wat stednih mozda da dodas spektra 2700 za cvjetanje, el hranis cime?
zaboravih da se zahvalim na odgovoru h0nda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
@Pietrucci ne izgleda ona tolko loše da umire. Normalno je da joj prvi listovi počinju da se suše. Malo ti je izdužena zbog nedostatka svetla, godaj još neku sijalicu e27. Malo si je pecnu đubrivom, sledeće zalivane samo voda. Daj još malo podataka, sliku kako izgleda sa svetlom i prostor, kolki je pot, zemlja, jel koriguješ vodu za zalivanje. Ako hoćeš pomoć malo ozbiljnije daj opis! Nije kasno!:watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pietrucci
09.07.2017
40
97
18
38
@Pietrucci ne izgleda ona tolko loše da umire. Normalno je da joj prvi listovi počinju da se suše. Malo ti je izdužena zbog nedostatka svetla, godaj još neku sijalicu e27. Malo si je pecnu đubrivom, sledeće zalivane samo voda. Daj još malo podataka, sliku kako izgleda sa svetlom i prostor, kolki je pot, zemlja, jel koriguješ vodu za zalivanje. Ako hoćeš pomoć malo ozbiljnije daj opis! Nije kasno!:watch:
nisam je pecno djubrivom, njoj fali djubrivo, zapravo dobijala je djubrivo koje joj odgovara za vege fazu ali nikada nije dobila djubrivo sa vecinom P i K... Nije izduzena zbog nedostatka svetla, zaboravio sam da napomenem da je kropovana gore vrh... moja greska :) zemlja je bila iz cvecare najbolja sto sam nasao tamo ali vidim da je govno u odnosu na sta ljudi koriste.... treba napomenuti da biljka nije dobila profesionalan tretman ni u jednom obliku....
Vodu za zalivanje jedino ostavim 24 h da odstoji da ispari hlor.... znam da joj ph sigurno nije optimalan... od opreme nemam nista, tako da jbg. sve ovo samo uz puno ljubavi, ali ocigledno se od ljubavi ne zivi :p

hvala svima na odgovorima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063
09.07.2017
40
97
18
38
Pozdrav dobri ljudi, evo ja da pokazem jednu malenu autoflower biljkicu koja jako pati i susi se zbog neuslova, (losa prihrana, nepostojanje adekvatnog boksa itd) ako neko ima neki savet, kako bih makar malo mogao da je spasim, bio bih veoma zahvalan... bila je podignuta blize svetlu, sada sam je malo spustio, ovakvu osusenu, izmucenu, neuhranjenu...
U pocetku flowering faze, cvetovi su bili manje suvi nekako, dlacice bele i deblje, onda je (vrvt zbog nedostatka hrane) pocele da se suse i promenile boju... prestala je da napreduje i pocela da se susi...
Nisam nikakav strucnjak, ovo mi je prvi put i sve sam probao bez prevelikog predznjanja....
U pitanju je led svetlo, full spectrum iz IKEE ubacio sam sliku... jedno manje koje ide na e 27 kabal, a drugo vece ima svoj pretvarac struje...
U vegetativnoj fazi je bila super zdrava lepa i bas je brzo napredovala, kad je pocelo cvetanje poceli su i problemi.... One male musice, koje sam u prvom navratu resio susenjem zemlje odozgo i zalvanjem samo odozdo malo peska preko, sirce pored i strpljenja... tako sam procitao... ali sada, verovatno zbog lose prihrane i prevelike vlage, nisam bio prisutan 5 dana pa sam je zalio malo vise, jos je bila mokra kad sam se vratio... i eto sad nazalost NADA zadnja umire, vidim da je na samrti al mi sve zao da je bacim. Poz i srecna nova godina
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    101,4 KB · Pregleda: 126
  • 2.jpg
    2.jpg
    120,5 KB · Pregleda: 126
  • 1.jpg
    1.jpg
    113,7 KB · Pregleda: 139
  • 4.jpg
    4.jpg
    292,2 KB · Pregleda: 139
Poslednja izmena:
15.04.2017
364
1.060
143
Po boji lisca cini se da joj fali fosfora i kalija... Ako imas mogucnosti kupi gnojivo sa omjerom P-K veci nego N... Nahrani i trebala bi biti oke.
I digni jos ovu saksiju malo blize sijalici na jedno 15-20 cm do 30cm razdaljine od listova... Sretno da izguras do kraja!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pietrucci

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Neznam zasto se cudis sto je losa s obzirom na uvjete super se i drzi, i sam si si gore dao odgovor da joj uvjeti nisu idealni pa tako isto vidis ni ona nije optimalna! Zemlja je upitna, rasvjeta isto, ph vode sigurno je prevelik nego sto treba biti i nije potrebno odstajavati vodu 24 sata posto klor ispari u pola sata i vec ti tad skoci ph ako ga ne spustas! Daj joj gnojiva za cvjetanje i ako bude za zapaliti koju na kraju budi sretan!
 
09.07.2017
40
97
18
38
Neznam zasto se cudis sto je losa s obzirom na uvjete super se i drzi, i sam si si gore dao odgovor da joj uvjeti nisu idealni pa tako isto vidis ni ona nije optimalna! Zemlja je upitna, rasvjeta isto, ph vode sigurno je prevelik nego sto treba biti i nije potrebno odstajavati vodu 24 sata posto klor ispari u pola sata i vec ti tad skoci ph ako ga ne spustas! Daj joj gnojiva za cvjetanje i ako bude za zapaliti koju na kraju budi sretan!
ja se uopste ne cudim, zato sam i napisao za uslove da nisu idealni...
5,-2,6-5,8 npk sam kupio danas neki za cvetanje. nadam se da ce pomoci makar malo, pusticu je do sutra da se prosusi jos malo ako moze, pa sam mislio da joj dam malo ove prihrane...
 
09.07.2017
40
97
18
38
Treba ti crveni spektar za cvetanje. Tako mala biljka u onako velikom potu žanbinjeri i dodavo si đubrivo u vegetaciji?
mala je sortica plus je kropovana i odradjen LST tako da je spustena dosta u visini..... ali verujem da joj hvali po malo od svega, pa i crvenog spektra... probacu malo da je popravim sa 5,-2,6-5,8 npk kad se prosusi jos malo, ako bi mogla da izdrzi jos 2,3 dana bilo bi bolje.... sta mislis o tome? Hvala
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Pusti da se dobro prosuši zemlja( da se po rubovima pota odvoji zemlja, da bude lagan ceo pot ), to je bitno zbog razvoja korena. Probaj da koriguješ ph vode, bez veze je hraniš ako ne regulišeš ph.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pietrucci
09.07.2017
40
97
18
38
Po boji lisca cini se da joj fali fosfora i kalija... Ako imas mogucnosti kupi gnojivo sa omjerom P-K veci nego N... Nahrani i trebala bi biti oke.
I digni jos ovu saksiju malo blize sijalici na jedno 15-20 cm do 30cm razdaljine od listova... Sretno da izguras do kraja!
pozdrav, da li bi mi ti ili neko drugi mogao reci da li je moguce da je zbog velike vlage biljka prakticno izgubila miris, jer ranije je prelepo mirisala, sada kao da smrdi na budj ili tako nesto slicno? hvala
 
15.04.2017
364
1.060
143
Pa moguce je stvarno nezz dal to moze biti razlog al i ako jeste miris ce se vratiti susenjem i curing. Tako je i na mojoj miris bio.. i nestao, i poslije metode susenja (u tegli) nazad je dobila bolji miris nego ikad.
A gle da znas ubuduce... Uvijek je bolje manje vode i hrane. Uvijek!!! Bas zbog ovih razloga da nebi korijen istruho od prevelike vlage (ako je konstantno vlazna zemlja) isto tako od previse hrane listovi ti gore, suši se biljka, ako ne znas sta je razlog onda ti biljka hladno uvene. Puno je lakse zaliti je dodatno ako je zedna ili dodatno nahraniti nego da pretjeraš!
Obicno, sto je veca biljka treba vise vode, sto je manja, manje logicno... U cvjetanju treba puno manje vode nego u vegetaciji.
Ako ti je sad previse vlazna zemlja i mnogo sporo se suši... obavezno stavi neku grijalicu pored saksije da se brze osuši zemlja, jer ako ostane u toj previse vlaznoj zemlji vrlo moguce je da ti korijen ode na drugi svijet s tim i cijela biljka.

I kakva ti je sad biljka jel se šta oporavila? Stavi koju sliku da je vidimo...
 
Poslednja izmena:
09.07.2017
40
97
18
38
Pa moguce je stvarno nezz dal to moze biti razlog al i ako jeste miris ce se vratiti susenjem i curing. Tako je i na mojoj miris bio.. i nestao, i poslije metode susenja (u tegli) nazad je dobila bolji miris nego ikad.
A gle da znas ubuduce... Uvijek je bolje manje vode i hrane. Uvijek!!! Bas zbog ovih razloga da nebi korijen istruho od prevelike vlage (ako je konstantno vlazna zemlja) isto tako od previse hrane listovi ti gore, suši se biljka, ako ne znas sta je razlog onda ti biljka hladno uvene. Puno je lakse zaliti je dodatno ako je zedna ili dodatno nahraniti nego da pretjeraš!
Obicno, sto je veca biljka treba vise vode, sto je manja, manje logicno... U cvjetanju treba puno manje vode nego u vegetaciji.
Ako ti je sad previse vlazna zemlja i mnogo sporo se suši... obavezno stavi neku grijalicu pored saksije da se brze osuši zemlja, jer ako ostane u toj previse vlaznoj zemlji vrlo moguce je da ti korijen ode na drugi svijet s tim i cijela biljka.

I kakva ti je sad biljka jel se šta oporavila? Stavi koju sliku da je vidimo...
mislim da se malkice oporavila, sipao sam joj limontusa malo u vodi da joj namestim ph makar malo (nemam ph metar, a i procitao sam da i nisu narocito pouzdani) i dao joj malo prihrane one koju sam spomenuo... iako je zemlja i pre toga previse vlazna bila, ipak sam morao da joj dam toga da bi probala da uopste iskoristi ista hranjivo (zamo za LOS PH cesmusu zna). sad planiram da joj ne dam kapi bukvalno nedelju dana i vise... pa da vidimo... evo i par slika pa ti reci meni.... memlavo je malo po mirisu zemlje i ploda ali deluje mi kao da itekako ima nade 3.jpg 5.jpg 6.jpg 5.jpg 6.jpg
ne znam da li sam lepo zakacio, nadam se da jesam.... mozda bi trebalo da joj podsisam listove koji prave senku donjim malenim cveticima,ali iovako je sva izmucena da li da je dodatno stresam... kropovana je i ima LST blagi....