Iznenadjenje za decka. :mario:

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje..

Dakle, sta mislite iz prilozenog po ovim biljkama koliku visinu mogu dostici?
Naravno, na ovo pitanje mi niko ne moze dati tacan odgovor ali me interesuje otprilike s' obzirom da sada ima oko 70cm a blizi se cvetanje u kojem ne raste koliko u vegetaciji jel' tako? :sesir: :p

Joj. Ispravite me ako grijesim. :p


I jos jedno pitanje.. Zalila sam prije tri dana sa po 10l ciste vode a juce sam bila na 'sajt' i zemlja je suva, ne totalno ali je suva + je sijeno preko nje? Da li sjutra vece da nalijem ili ne?

Napomenula bih da su biljke u rupama od 35l zemlje a ispod je kamenje..:murija:

:vozdra::crazyd:

:wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Visina ce bit kak ce bit i kak ces se brinut o njoj. Ovak kak je sad ja ne vidim nista preko eventualnih 165cm makar nisam ziher kolke su sad. Meni ovako od oka izgleda 80cm.

Sto se tice listova.... problem je u gnojivu koji koristis. Plantella ti je ubi boze lose gnojivo za vutru makar ima lijepih growova samo snjom. Osobno sam uvijek imao problema s Plantelom i da radim ista ne bih ju korisito ni besplatno da dobijem.

Ona ne sadrzi mikroelemente koje biljka treba. Plantella ti je zapravo iskljucivo ili dusicno ili fosforno gnojivo (ono za cvijetanje). Znaci to je jedno sasvim obicno gnojiivo bez iceg drugog prakticki. Ucini biljkama uslugu i kupi si gnojivo neko malo skuplje di pise na bocici da sadrzi plus ovo plus ono a najvise magnezija. Ako nisi pri parama, kupi Donat-MG, razrijedi u vodi i polij zemlju.

Sto se tice mokre zemlje, vutra ti obozava mokru zemlju a prezire suhu. Naravno, zemlja se mora tu i tamo osusit prije ponovnog zalijevanja cisto radi oksidacije (da korijen dobije kisika zraka vamo tamo svasta nesto).
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
YxhCJAR.gif


plantela nije iskljucivo dusicno i fosforno gnojivo, zelena plantela je NPK 6-3-6 a crvena NPK 6-8-8 radi posao ali slazem se da nije najsretnije rjesenje za out, jeftina je pa prolazi..

nije tocno ni za mokru zemlju, bitno je redovno zalijevati biljke

"oksidacija" heheh.. nije rijec koju trazis :)



@dvadeseteGaSim rastu i u cvjetanju neko vrijeme :) a sad koliko ce se izduzivati u cvjetanju to bi bar priblizno znala da znas koje sorte sadis. samo zalijevaj redovno i polako s gnojivom, bit ce to oke ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganjarolerica

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.825
2.698
Weed California USA
Joj vjeverica, smanji malo vutru :p
Plantella sadrzi mikroelemente. Omjere makroelemenata je tarzan napisao. Radi cist ok ako se zna snjom radit. Manje je vise.
Mislio si na oksigenizaciju ili aeriranje.
Donat Mg je gaziran i zbog ugljicne kiseline mu je ph dosta visok. Treba pripaziti kod omjera.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: graf and Tarzan

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Sjeme je iz ulicne vutre tako da strain ne znam.. :)

Hvala na odgovorima koje gledam kao podrsku. :p
I na savjetima..
Naravno da zelim i mogu priustiti sebi bolje gnojivo, posto se uopste ne razumijem u biljke iliti sadnju bilo cega, i ovo je moj prvi put u zivotu da nesto gajim, prema tome zelim da pratim svaki korak koji mi vi iskusni predlozite pa bih zamolila da kazete koje gnojivo je najbolje da kupim?
Biljke cu zaliti nocas sa po 5l ciste vode jer je zemlja suva pa cu sacekati pet dana i onda ih nahraniti sa novim gnojivom koje kazete pa da vidimo kako ce prihvatiti.. :)

Hvala jos jednom.. :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead and Stipe

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Yupiiiiiiiiiiii. :plac::plac::skot:::zvezda::
@DatPurple :ljubav::love2::let::let:

Sad samo ostaje da kazete sa kojim gnojivom [kvalitetnijim od plantele] da krenem da vidimo kako ce se ponasati biljcice.. :)
Ne stedite novce jer vidite koliko srece dobivam za uzvrat tako da im se moramo maksimalno posvetiti da bi ocekivali nesto od njih. :p

Hueheuhe:kafa::kafa:

:respect::vutra::respect:



:wave::wave::wave: :murija::banana123::let::cool23::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi89Srb

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Jedno pitanje.. :)

Koliko vidim hesi bloom je za cvetanje a meni nije problem kupiti za vege prvo TNT pa onda bloom ako se slazete da prvo idem za vegetaciju pa mozda za 15ak dana da pocnem sa bloom za cvetanje? :joint:

Sta mislite? :djede:
 

DatPurple

Aktivan Član
02.03.2014
164
108
43
Ja bi ti rekao da je i crvena plantela oke ali ako vec oces uzmi bloom, tnt ti netreba tolko za tih sitno dana a posebno jer imas dosta dobru zemlju...
Ponekad nije potrebno tolko para trosit samo ih pusti nek se suncaju i bice dobro :D
Te novce koje mislis potrosit na tnt ostavi za stetocine kad te napadnu da se mozes obranit na sve moguce nacine :idea: