Iznenadjenje za decka. :mario:

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Pozdrav drustvo, sad sam iz obilaska curica.. :)


Cura 1. :)
Malo se krive listovi, zadnji put sam zalivala u srijedu [6l vode], prije toga u nedelju sa 10l vode posto sam dobila savjete da sam ih mozda prehranila plantelom jer sam davala jake doze. :p
IMG_0603.JPG
Cura 2. :)
Ona je nekako mrsava od pocetka.. :p
IMG_0605.JPG
I evo malo blize kod cure 1 sto se uvijaju listovi..
IMG_0607.JPG

Sledece zalijevanje cu dati hesi bloom + super vit..

Pozdrav drustvo.. :) :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganjarolerica

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
HI.

Situacija, po meni alarmantna. :popcorn::

Klupko: Mislim da je okay. :love2:Samo par listova su skroz pozuceli i uvenuli koje sam i odstranila..
IMG_0613.JPG
Mrsavica: Ne znam sta joj se desava..
IMG_0612.JPG
Nije hranjena zadnjih tri zalijevanja.. eyessss:
Redovno je zalivana...
IMG_0614.JPG
:makaze:Savjetiii.. ? :makaze:

Prije tri dana zalivane, prije toga isto dva puta u razmaku od deset dana sa po deset litara vode.. Sad planiram dati ferticare 15-30-15.

Pomagajte. :) :wave:

:sun2: do besvjesti, kisa padala prekjucer..

Iii da li da micem ove listove? :grrr:



:zvizd::zvizd:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Tvoje biljke su jos u fazi vegetacije, ne treba im gnojivo za cvijetanje koje im planiras dati.

Uostalom, preocito je da im kronicno fali dusika a to je glavni element svakog gnojiva za biljke u rastu ili kako vec pise na bocici, uglavnom vecinom je zelene boje boca i pise da je za rast a ne za cvijetanje koje je obicno crvene ili zute boje bocice.

Odi sutra u zoru tamo sa spricaljkom koju napuni sa gnojivom za vegetaciju, punu dozu, onako kako pise na bocici i dobro pospricaj biljke po listovima. Mozes i u sumrak, samo ne po sparini usred sunca! Takoder mozes i zalit zemlju oko nje sa tom vodom sa gnojivom za biljke u vegetaciji.

Inace, sve pet, samo su gladne i jos ti nisu pocele cvjetat zato ne gnoji sa gnojivom za cvijetanje, kud juris

Sto se tice listova, njih ne skidaj uopce. Jedino ako otpadaju na dodir, ono da lagano povuces i ono otpadne al nemoj na silu vuci i nemoj rezat skarama ili trgat rukama! Gladne su i zato vuku energiju iz doljnih listova koji na kraju otpadnu kad iscucla svu energiju iz njih. Nakoj sto pognojis gnojivom za vegetaciju, neki listovi ce se oporavit, neki otpast a biljka ce pocet eksplozivno rasti.
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
ne mici nista, ne mogu bas jasno da vidim ove listove koji
imaju probleme ali mislim da ti je gvozdje zakljucano
mada opet kazem slika je mala mozda je i nedostatak kalijuma.
a najverovatnije je da si ih predjubrila.
javice se vec neko nemas razloga za brigu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Nijednom u zadnja tri zalivanja nisam zalivala po suncu, jednom ili dva puta oko 21:00 kada zadje sunce, jednom ili dva puta u 05:00 ujutru ili obratno..
Tvoje biljke su jos u fazi vegetacije, ne treba im gnojivo za cvijetanje koje im planiras dati.

Uostalom, preocito je da im kronicno fali dusika a to je glavni element svakog gnojiva za biljke u rastu ili kako vec pise na bocici, uglavnom vecinom je zelene boje boca i pise da je za rast a ne za cvijetanje koje je obicno crvene ili zute boje bocice.

Odi sutra u zoru tamo sa spricaljkom koju napuni sa gnojivom za vegetaciju, punu dozu, onako kako pise na bocici i dobro pospricaj biljke po listovima. Mozes i u sumrak, samo ne po sparini usred sunca! Takoder mozes i zalit zemlju oko nje sa tom vodom sa gnojivom za biljke u vegetaciji.

Inace, sve pet, samo su gladne i jos ti nisu pocele cvjetat zato ne gnoji sa gnojivom za cvijetanje, kud juris

Sto se tice listova, njih ne skidaj uopce. Jedino ako otpadaju na dodir, ono da lagano povuces i ono otpadne al nemoj na silu vuci i nemoj rezat skarama ili trgat rukama! Gladne su i zato vuku energiju iz doljnih listova koji na kraju otpadnu kad iscucla svu energiju iz njih. Nakoj sto pognojis gnojivom za vegetaciju, neki listovi ce se oporavit, neki otpast a biljka ce pocet eksplozivno rasti.
Cijenim i postujem komentar vjeverice!!
Ali se plasim da nesto ne zafrknem, prema tome dok se ne raspravi da li je to definitivno najbolja solucija ja to ne smijem napraviti..
Kako kazes da nisu pocele cvjetat?
Pokazale su spol prije 7 dana.. - mozda i to nije znak, sorry ako lupam.. :p

Ovo sto Tarzan kaze je u potpunosti istina, jer sam davala mnogo velike doze plantele [ 50ml na 5l vode; 30ml na 2l vode, u nadi kao brze ce rast o_O] :) a ustvari zeznula stvar..
Vjetre, hvala vjetre.. :)

:wave:
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
bolje da budu gladne i da pozuti koji list nego da predjubris
i spalis biljoze a one ce rast i bez djubriva naravno
nece dati kao kad se hrane :)
nema na cemu zato smo odje da se pomazemo :wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sad sam procitao pocetak teme.

Nije ni cudo sto su pokazale spol kad su 2 mjeseca stare, vec nakon mjesec i po dana pokazuju spol. Ali to ne znaci da su krenule s cvijetanjem! I nije mi jasno kako ti nisu odma u startu rekli da si spekla biljke s gnojivom, vidi se iz aviona vec na onim slikama di si ih drzala u kartonu. Ccc.

Moj savjet ti je da jos 2 tjedna gnojis s vege gnojivom a ako bas pocnu cvijetat prijedi na gnojivo za cvijetanje. Da se razumijemo.... neces puno fulat ni ako odmah krenes s gnojivom za cvijetanje al ja po slikama vidim da je to jos vege faza i da tu nema govora o cvijetanju bar ne jos par tjedana.

Kao sto sam rekao, da su moje ja bi ih nadalje gnojio s punom dozom gnojiva jednom ili dva puta tjedno ovisno kolko ih zalijevam cesto i kolko one to podnose a presao bih na gnojivo za cvijetanje bas kada vidno krenu cvijetati.
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Tada ih nisam uopste gnojila. :)

I nemoj da se ljutis, radije cu poslusati ostalu ekipu s' obzirom na to da imaju mnogo iskustva a dijele ista misljenja..

:joint2:
:djede:
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Kako volim da saram po svom dnevniku pa i neka saram, prvi je.. :)

U cetvrtak vece dobile po 7-8l ciste vode i 1g ferticare 15-30-15 rastvoren u 1l na kraju..
Juce izgledale ovako..
IMG_0628.JPG
IMG_0627.JPG
Danas ovako.. :p
IMG_0630.JPG
IMG_0631.JPG
Stavila sam prst u zemlju 2cm i suva je, tako da planiram dati nocas po 10l ciste vode, potvrda mi samo treba posto su preksinoc zalivane i hranjene + je kisa padala prije toga nekih dva sata.. :)
I sta moze biti uzrok skroz osusenih listova? Od svitanja do sumraka su na suncu.. :p Temperatura je 36-38 od 12:00 do 18:00 svaki dan.. I jutarnja 30-35


I evo jedna :murija:luda hahah :vozdra:

IMG_0629.JPG


Savjetii.. :vutra::vutra:
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.302
143
jedan savjet je da makneš tu plavu mrežu, pre pre upadljiva je. kalaj malo sa gnjoivom, imas vrimena za lupat ih sa njin, sljedeca 2-3 zalivanja cista voda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Sa Tarzanom sam se i konsultovala Stipe, ovo je gnojivo za cvetanje, biljke su procvjetale.. Evo slike od ambalaze pa baci pogled, mozda ja grijesim.. :)
IMG_0632.JPG
IMG_0637.JPG
IMG_0638.JPG

A sto se tice mreze Wizdom, u pravu si, nocas cu je maci.. :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wizdom

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
slobodno zalij.. sto cesce odes zaliti to bolje, iduce ili iduca 2 zalijevanja s cistom vodom odradi pa cemo vidjeti sta je s tim zutilom.. oni spaljeni listovi malo zbunjuju.

culi smo se za to gnojivo, imam i ja tu 15-30-15 i poceo sam ju koristiti, u vegi sam koristio 24-8-16 ali to njoj vise ne treba..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dvadeseteGaSim

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Znaci da ne lomim glavu oko toga da su zuti zbog nedostatka vode? Nekako je tesko za povjerovat jer ih zalivam cesto..
Prodiskutovala bih i oko ovoga, na dnu rupe je kamenje, znaci nije zemlja.. Sirina je sigurno 50cm a i dubina nekih 40cm.. Tacnije dzak od 70l sam podijelila na njih dvije..
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.302
143
Ne samo opušteno, ocito ces tribat nac određenu miru sa tim gnjoivom. Tu ce ti tarzan bit najprecizniji jer ga ocito koristi, ali uglavnom, zapamti da je manje - VIŠE :) :wave: