JackHerer x2, WhiteWidowBig Bud, 2 Nasumicne Zenke. 600w HPS/MH By Lego_96

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2015
83
40
18
28
Hvala za uput druze naso sve sto mi treba, ubedjen sam 95% da su fungus gnats, ne kazem 100 jel su previse mali da bi ih detaljno raspozno... Uglavnom stupam u akciju sada Je**** im milu majku. Nego samo jos ovo, biljke su mi i dalje male oko 8-10cm i prestale su sa rastom evo vec 5 dana, nikako da se oporave, oce li preziveti dok ja ne resim ove gamadi smrljive. Osecam se ko da mi bolesno dete, a zenu nemam. xD Svaka cast za info ovog sajta, ama bas sve ima.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Što presadi u 5 litara posude ?
Trebao si odmah u finalne,15-30 litara. Mjesec dana vegetacije,topiranje par puta uz lst...prebacuješ na 12-12 i to je to.
Hebeš 5 litara posudu. Tu količinu zemlje ušmrčeš na jednu nosnicu ;)
Stavi kriške krompira na površinu zemlje neka se kupe ličinke... svaki dan pobacaj što se pohvata i ponovi radnju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
04.08.2015
83
40
18
28
Ma ja dizem ruke vise od ovog growa... 7 dana nisu porasle ni milimetar. Sve su gore i gore ove bube mi lete nikako da se sklone jos im dodo ono sredstvo za komarce i opet nista, i krompir i isusio box i ostavio posudu sa sircetom i novi vent ubacio... A na to da dodam da sam na jednoj maloj nasao mali komad neke paucine... Jos samo da se ispostavi da mi naisli i oni pauci pa da krenem iz pocetka najbolje.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Jesam, procito.... Ma smisljam svasta sad, za te bubbe krompir i suva zemlja pa lagano. Razmisljam i mozda grunem peska gore. Posto se brze susi... A za ove paukove sto stvarno mislim da imam imaju neke bele tackice svuda i naso malo mreze pa se paranoisem... A i skonto sam da za oba moze biti resenje kocentrovani cili (ljut sos) odredjenog procenta u rastvor vode... Sad i dalje citam kako bi uticalo na biljku i da li ce da steti, ali valjda je neki amer negde probo, ako ne jbg. Javljam rezultate ovih mixeva ako nadjem dobro resenje podelicu. Samo mi mnogo zau bile su bas lepe u startu sad samo slabe.
 

fortunato

Aktivan Član
14.01.2015
422
296
63
53
bok Lego,

i mene su mučile f. gnats; ne zalijevaj tjedan dana i našpricaj pošteno Raida svaki drugi dan i ako ih se potpuno ne riješiš bar ćeš ih svest na prihvatljivu razinu ( zajebi krumpire, pijesak i ostalo, niš od toga ), s tim da i dalje svakih par dana našpricaš pošto im ciklus od polijeganja jaja dok ne počnu bauljat po zemlji traje najduže 12 dana

naravno, pokupil sam i s. mites i to sam rješil nekom kemijom iz poljoprivredne apoteke ( moram do podruma pogledat kako se zove pa javim kasnije ) prije cvjetanja; prije toga sam probao recept sa ovog tvog linka, jedan sa češnjakom, čarlijem i još nekim pizdarijama pa i neem ulje i niš; možeš i prek neta naručit živinu koja se njima hrani, ali to nisam probao jer ih je kemija zakopala

uglavnom to još stigneš spasit; u podrumu ni jedne ni druge živine ne bi trebalo biti tako da si ih vjerojatno sam unio

aj sretno
 
04.08.2015
83
40
18
28
Znaci da se ne mcuim... Ok hvala druze. Aj ako mozes nadji mi ovo hemiju sto si koristio, znaci sutra je kupujem. Kako ne mos biti u podrumu? U prvom delu gde nije box ima proizvoljan broj raznoraznih insekta.... Al ako jesam odakle bi ih done?? U svakom slucaju opet hvala.
 

fortunato

Aktivan Član
14.01.2015
422
296
63
53
ne mogu nać kemiju, bilo je to prije par godina, ali mislim da je to bio Envidor SC 240:
http://www.cropscience.bayer.hr/Proizvodi/Insekticidi/Envidor.aspx

baci oko i na ove:
http://www3.syngenta.com/country/hr..._bilja/Insekticidi/Pages/Vertimec_018_EC.aspx
http://www.agroklub.com/zastitna-sredstva/proizvodi/masai-1108/
http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proizvoda/sredstva-za-zastitu-bilja/insekticidi/akaricidi

u svakoj poljoapoteci bi ti trebali preporučiti neku kemiju pa malo pronjuškaj

f. gnats se najviše pojavljuju u vlažnim periodima i lako ti doleti do biljaka, a s. mitese nanosi vjetar na odjeću i s odjeće lako pređu na biljku ili ih pokupiš obućom prelaskom preko travnjaka i sl.; moguće je i da ti je zemlja bila kontaminirana
 
04.08.2015
83
40
18
28
Kul... Videcu javljam kako ce proci... A ako je tako onda sam ih uneo sigurno, imam u basti 2,3 lepe ruze od po 2 m i mnogo ih pazim pa verovatno odatle, a da je vlazno jeste! Svaki dan 2 puta kisa ubija i plus podrum.... Inace druze hvala opet javljam se za par dana sa dobrim ili losim vestima. Peace
 
04.08.2015
83
40
18
28
Zdravo ljudi opet ja... Resio problem gnata, a spider mite nije ni bilo pronasao 2 sitna pauka u boxu i jedan malo veci koji prave probleme. Ni slicno spider mit-u. Sto se tice fungus gnata ne znam sta je uspelo ali sam koristi i rajd i terra micro kill, krompire, susio zemlju, dodo suve zemlje odozgo, musqito dunks nzm ni ja vise. Uglavnom nema ni jendog za sada, a ako dodje sve u krug. Nego sto sam morao da susim zemlju zbog fungus gnata doslo vreme da zalijem svoje lepotice. I reko aj im ubacim i malo tera grow djubriva... Danas bio da dodam vode u uredjaj koji mi odrzava vlagu (moram svaka 2 dana...) primetio sam da su krenule da padaju, vise listovi, izgledaju previse tuzno... Sada, da li trebam da brinem o tome jer taman sam ih spasio gnata i krenule su da se oporavljaju. Od jednom svaki list na dole za jedan dan sto ih nisam vido i krenule da zute... Dodo sam im pola od preporucene doze, drugi put ih djubrim pa reko aj necu kako treba nego slabije... Jel sam pretero, i da li cu morati da ispiram zemlju? Pitam posto mi je bas posao jel moram od podruma do svog stana da ih nosim, a da me pritom komsije ne vide.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ma nema potreba, danas sam video opekotine na vrhu lista... Popeo ih gore i pod cesmu, posle proverio ph zemlje: normalan. Tako da ipak sam ih opeko malo ali brzo sam primetio nema puno stete samo donji listovi oni najstariji. Pusticu ih sada par dana da se osuse i u 15-25 litara presadjivanje pa cu videti kako dalje. Javljam se ako bude nes. U svakom slucaju hvala druze. Peace
 
04.08.2015
83
40
18
28
Pozdrav ljudi, od kad sam otvorio dnevnik samo govorim o nekim problemima. Te bube te ovo te ono... Resi gnate, presadio cure u 20l, spustio svetlo, naso pravu dozu djubriva, lepo ih ispro i evo sad malo da se pohvalim, posto meni izgledaju u redu a voleo bih znati i sta drugi misle... Ima tu malo vidne stete zbog mojih gluposti, a na jednoj dost ali sta je tu je prvi grow.









foto hochladen
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma dobro je to iako izgleda kao da se malo izduzuju ali ne mogu biti siguran.Pricekaj malo iskusnije.Zdrava zelena boja,samo opusteno i bukniti ce one dobro.Sretno do kraja!:thumb:
 
04.08.2015
83
40
18
28
Nazalost nema cool tube... 6-8 vrhova po biljci?? Da li je to moguce za pocetnika? Ako je mnogo bih voleo da znam kako?? Imas neki link ili objasnjenje ako te ne mrzi. Ja bih rado al stvarno ne znam kako, moro gledam 4 videa da bi skonto gde da topam a kamoli sad da izvlacim 6-8 vrha. Ako ti nije maltretiranje druze daj neko objasnjenje ili link i ja rado cinim. Hvala