Koliko cesto pusite?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.09.2006
34
4
0
Clarence je napisao(la):
nekontam vas rekreativce...kako se mozete ogranicit na povremeno uzivanje marihuane...ja imam potrebu taj osijecaj osijetiti svaki dan...jednostavno ga zelim...i ako si mogu priustit priustim si ga...

Sta je frka!? Treba prvo priznati sebi, da bi priznao drugima! Mislim da je to najteze!
Uzimanje vutre je kao uzimanje cigareta...Ne moze se pusiti jedna cigareta nedeljno...Moze ali to je privilegija karaktera koju ima mali broj pojedinaca...Vutra je kao sex! Svako ko je probao kvalitet, zeli da uzme sto kvalitetnije i sto vise moze! To sto Mary tera pojedinca na cesto konzumiranje je jedan od glavnih razloga sto nije legalizovana. Ako niko ne pusi dzeju vise od dva puta nedeljno, kako to da dileri prodaju svu kolicinu u roku od dva dana? Cuo sam legendu da je jedan lik u mom selu prodao 150g za vece, na sitno. Ja recimo imam tendenciju da je uzivam tri puta dnevno i tako vec deset godina. Blago sam ovistan, u smislu da kada nema osecam potrebu za njom, ali ne panicim, ne grcim se u znoju i ne stidim se!

Sa druge strane upoznao sam gomilu likova, koji su probali osetili rad i nije im se svideo!

Uf sto su dobre ove cigarete! Da imam para pusio bih tri ovakve dnevno! Marlon Brando; iz jednog starog filma!
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Pušim svaka 2-3 tjedna,nekad rjedje nekad cesce.Uglavnom subotom.Preko ljeta dosta cesce.

E sad jednu stvar stvarno ne mogu shvatiti,vas koji pušite svaki dan po 2-3 pljuge,više vam ne djeluje,nemate posao ili?Travu kakvu ja pušim,nakon 1 pljuge nema šanse da cete sljedecih par sati biti funkcjonalni za bilo kakav složeniji posao.Npr. ako prije škole kad popušim pljugu nema šanse da mogu pisat test ili tak nešt.....
Ne vjerujem da itko nakon dobre trave može otici na posao i normalno raditi.Frend mi je prico kako njegov bratic koji razvrstava pisma u pošti pljuga prije posla da bi mu bilo zabavnije,takve monotone poslove je moguce raditi napušen no bilo što drugo je nemoguce.

Kad nabavim dobre trave od 3 pljuge mogu biti napušen cjeli dan,ne raumijem kako možete funkcjonirati a ni ne razumijem zašto želite cjeli život provesti napušeni.

Nikoga ne napadam samo ne shvacam to.Zapravo ne vjerujem da vaša trava valja.cannebosanac je pisa o tome da je prije pušio svaki dana pušio sranje travu koja nije djelovala mislim i da je s vama takav slucaj ili vam jednostavno vise ne djeluje.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Kad se priča o kvalitetnoj travi mora se imat na umu koja sorta najbolje odgovara na pojedinca. Sativa inače diže i puni energijom i voljom za brijanjem, radom, komunikacijom i aktivnošću, dok indice suprotno. Ne znam, nisam pobornik da čovjek svaki dan se napušava jer mora se priznat da to remeti neke stvari, čisto iz najlogičnije fore da sve se radi isto kao i kad si nenapušen (život ide dalje, zapalio ili ne) ali pitanje je zato osjećaja koji se vezuje uz učinjeno. On je promijenjan te zbog toga i jesmo u stanju koje se zove biti napušen. E taj filing zna bit malo previše svakodnevan pa pređe u rutinu i onda kad nisi napušen opet se mora stvarat pristup prema tome. Prijelaz iz jednog u drugo stanje ako je teži, naziva se psihičkom "krizom", ali većinom nije teži samo surovitiji (ovisi o našoj izgrađenosti ličnosti) jer ipak straight stanje je straight stanje.

Ja sam recimo prošle godine kad me ufatila stiska sa faxom, mjesec ipo dana pušio svaki dan, učio bih tada ko lud (jer sam si napumpo volju), memorija je bila jača (tada sam još vježbo jačanje memorije uz pomoć trave) i dao sam 12 ispita u 3 tjedna sve napušen. Napušen sam učio i odgovarao na ispitima.

Osobno sam pobornik čistih ili što čišćih sativa. Indice je teško ili gotovo nemoguće izbrijati na rad, a kamoli fizičko/psihičko ispoljavanje volje (jedno bi bilo npr. ono obično; ustani se, donesi mi nešto, a drugo; sjeti se nečega, učini nešto itd.)... Nije apsolutno istina da je uz travu nemoguće mislit, radit, činit, djelovat. Ja sam napušen recimo uz neke vježbe, znao po 11 različitih priča imat u opticaju, sve bi ih pričao dok bih jednu zastajao, drugu bi započinjao i samo bi govorio: "Priča 3 i pričam, priča 1 i pričam, priča 7 i pričam..." i tako 11 komada sve različite ali pričane zajedno. 20to znamenkasti brojevi zapamćeni jednim pogledom, nemogućnost zaboravljanja stvari. Tada sam npr. zaboravio što sam pričao možda 2put u 1 godinu. Ljudi često zaboravljaju šta pričaju ili šta im je na pameti jer nemaju razrađenu vizualnu memoriju ili općenito vizualizaciju. Kad se to počne vježbat, lakše je slikovno pratit što ti je u umu nego da imaš gomilu rečenica spremnih da dočekaju svoj red. Vutra potiče rad uma, što i dovodi do inspiracija, brija, filmova, tripova itd. lijepih stvari (naravno, do jedne mjere) i naravno da pod tom gomilom misli zbog brzine njihova stvaranja (zbog asocijacije) i nemogućnosti da se verbalno uspiju sve izrazit (telepatija je u nekim slučajevim više nego nužna:icon_lol:) jedna misao urušava drugu.

Memoriju, volju, aktivnost itd. masu drugih stvari moguće je itekako radit na vutri i to s još većim žarom nego kad nisi nakuren...ali mora se pazit da se ne navikne na taj žar dok se radi, inače bez vutre više onda nema poticaja i volje. Npr. da se uči svaki dan na vutri, nakon dužeg perioda bez vutre više čovjek ne bi mogao učit. Druga je stvar koju ljudi masovno mješaju!!! Ljudi kao kad su napušeni neda im se učit. Nije istina! Trava kao i svaka druga droga traži od pojedinca samo jednu jedinu stvar: da sve što činiš činiš radi sebe sama i temeljeno na odluci vlastite volje! Ništa drugo. Ljudima se ne da učit ne jer im se ne da, već ker im se neda učit ono šta ih ne interesira. Ali ti isti ljudi će npr. na netu kad se napuše čitat sve i svašta samo jer ih to interesira. Škola tako i onako, većini ne pruža adekvatan izbor znanja koje želimo temeljenog na našoj individualnosti interesovanja.

Nemaju ljudi prevelike veze sa napušenosti i radom. Više je to pitanje osobe same.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
DirtyDeeds je napisao(la):
Nikoga ne napadam samo ne shvacam to.Zapravo ne vjerujem da vaša trava valja.cannebosanac je pisa o tome da je prije pušio svaki dana pušio sranje travu koja nije djelovala mislim i da je s vama takav slucaj ili vam jednostavno vise ne djeluje.

Ev' da ti ja pokušam objasniti o čemu je caka... Vidiš i ja isto nekad znam napraviti pauzu od 3 dana, i onaj joint koji zapalim tako me razvali da je to čudo. A kad pušim stalno, kao sad npr: više ne djeluje na mene kao prije.
Ja sam je sa haverom 50g za dan-noć šiljili, mislim znali ispušiti, a extra dobra vuva... Zavisi koliku pauzu napraviš... vutru je (ne kažem da ja tako radim, ali kažem kako je najbolje...) pušiti 2-3 u 10-tak dana... Tad se baš osjeti ...
Evo imam sad extra dobru vuvu, zapalio, onako napušio se fino (a vuva extra pravo, odavno nisam na ovakvu naletio...). Eh da sam napravio neku pauzu od 10-tak dana, i zapalio, razgulio bih se pravo... A ovako sam rega ono... taman - spavanje! :)

Zavisi koliko neko puši, organizam jednostavno postane imun... onda zapalio 2 ili 10 (malte ne - isto je...manje više dok se puši jedino )
Drugo su oni koji zapale 1 u sedmici, e takve 1 joint baš razvali (tako se i treba pušiti... ali ja sam takav da jednostavno volim zapaliti i boooog!!! Ujutro uz kaficu, preko dana 2-3, i pred vece 2-3... za spavanje) ....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Volim zapalit u svakoj prigodi.. kuci sam, kod frenda, kad idem obavit nesto bitno ili samo chillam vani na suncu.. doslovno sve dobije neku novu dimenziju. Nazalost realnost je drukcija i nisam financijski sposoban za tako nesto svakodnevno, ali nadam se da cu se pocet bavit povrtlarstvom kad tad.. :bis:


Najvece iznenadjenje mi je bilo kad sam skuzio da napusen dolazim do raznih spoznaja koje mogu slobodno rec "trijezan" nebi zakljucio nikada. Po mome misljenju trava na mene djeluje poput nekakvog filtera.. iskljuci svo nebitno smece kojim me okruzila danasnja civilizacija i dopusta mi da se fokusiram na ono bitno u tome trenu i uzivam u momentu. Nema ljepseg filinga od setnje sumom i sposobnosti da gledas ono sta te okruzuje kao da ti je prvi put.. doslovno ne uzimas to zdravo za gotovo. Najgora stvar mi je kad cujem od nekog poznanika kako trava zatupljuje etc.. a kod mene izaziva bas suprotan efekt.
Doduse ako svakodnevno konzumiram na duzi period high definitivno otupi tu ostricu, pa je po mojem misljenju za istinsko uzivanje svetog erba potrebno proc faze "ciscenja" iliti napravit nekoliko dana pauze, koji su itekako vrijedni po mom misljenju.. znajuci koliko je high intenzivniji nakon te pauze.

Vidim da mnogi tu puse svaki dan.. nemam nista protiv toga.. dapace.. ali kao i sve drugo slatko u zivotu smatram da abuse nema smisla i da se ponekad treba vratit u normalu da bi istinski znao uzivat u highu.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Eleph, posrijedi su 2 zanimljive stvari kao kod bilo koje ''droge''... prva je davanje osjećaja za stvari + pojačan rad procesa razmišljanja...to dovodi do inspiracije, spoznaja, viđenja stvari na drugačiji, produbljeniji način... a druga stvar je taj osjećaj samodostatnosti kad je čovjek na nečemu da osjeća filing upotpunjenosti, ono što on tada doživljava savršenost, i taj filing je najzaslužniji kod većine da da osjećaj samopuzdanja, da podigne razinu aktivnosti, da napuni energiju itd.

Sve je to ok... jedino šta većina kad dobije te produbljene spoznaje, osjećaje i iskustva, ne koristi to da mu biljka to podari pa da on vježba da to prenese i u stanja kad nije napušen... rezultat je da sve što osjetiš na biljci, bez nje više ne možeš... nakraju ispadne da biljka nije oruđe već sam smisao, što i znači za mnoge da se svakodnevno napušavaju i prepušavaju jer žele iste efekte iz dana u dan. Iz svega što se koristi, valja izvlačit i poruku.
 
02.10.2007
2
0
0
67
Čim stignem

136lV1KRViKW.jpg


.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Dobar si majke mi :) heheheh, sad ima fine vuve, tako da sam smanjio broj džoja, ali ih zato povecao pravo :) mislim ono, uz kaficu kad ustanem, i navece (sat prije spavanje...) Evo od prilike ....

 
11.10.2007
1
0
0
122
Izbinite,mozda ovome nije mesto u ovoj temi,ali nisam znao gde da postavim.
Imam jedno pitanje:
Da li u Srbiji imaju da se kupe neke rizle,uz koje dobijesh i flopove?
Koliko kostaju?
Kako se zovu?

Pozdrav...
 
13.03.2007
19
0
0
35
flokove je najbolje radit od nekog polumenkog papira, od HAK-a onaj prirucnik je najkul, a ovo sad masovno prepusavanje, eto juce zavrsilo tjedan dana u komadu, imunitet se defintivno razvija na neki nacin, al svejedno je prebolest, jerbo ni kod jedno dima do sada nisam toliko promjenuz percepcije uocio, i josh percepcija je ubijena i par sati nakon zapaljenja, skrozu kul.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
doors_of_perception je napisao(la):
Eleph, posrijedi su 2 zanimljive stvari kao kod bilo koje ''droge''... prva je davanje osjećaja za stvari + pojačan rad procesa razmišljanja...to dovodi do inspiracije, spoznaja, viđenja stvari na drugačiji, produbljeniji način... a druga stvar je taj osjećaj samodostatnosti kad je čovjek na nečemu da osjeća filing upotpunjenosti, ono što on tada doživljava savršenost, i taj filing je najzaslužniji kod većine da da osjećaj samopuzdanja, da podigne razinu aktivnosti, da napuni energiju itd.

Sve je to ok... jedino šta većina kad dobije te produbljene spoznaje, osjećaje i iskustva, ne koristi to da mu biljka to podari pa da on vježba da to prenese i u stanja kad nije napušen... rezultat je da sve što osjetiš na biljci, bez nje više ne možeš... nakraju ispadne da biljka nije oruđe već sam smisao, što i znači za mnoge da se svakodnevno napušavaju i prepušavaju jer žele iste efekte iz dana u dan. Iz svega što se koristi, valja izvlačit i poruku.


Slazem se..
Osobno mislim da taj filing samodostatnosti i upotpunjensti proizlazi iz toga sto percipiramo sebe kao dio okoline u kojoj se nalazimo, a ne kao izdvojenu masu materije kako nas danasnje drustvo skoluje. Ne osjecam toliko podizanje samopuzdanja u tim trenutcima jer mi jednostavno nije potrebno.