Kompjuterski sto CFL stealth grow Season one

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
evo da i ja dodam svoju pricu
probao sam sa medom i sa vrbinom vodom i uspjelo je. jedino sto dugo treba da krene korijen.
vrba ima taj hormon rasta u sebi...granu mos valjda u asfalt piknut i izrast ce :D
narezes par grana vrbe, casa vode, stavi to granje unutra zajedno sa klonom....pusti tak u vodi i cekaj....cekaj....i cekaj :D poslje kad piknes u zemlju mozes zaljevat sa tom vodom. sa medom je ista prica ko i sa hormonom, pod 45°, pol cm ogolis koru, umocis u med pa u zemlju ili di vec...rockwool.
postoji shema sa aspirinom koji se otopi u vodi ... navodno funkcionira al nisam probao.
ja bi ti savjetovao da kupis ili incit ili clonex ili onaj treci sto prodaju po grow shopovima cisto da ubrzas to sve.
 
02.12.2014
153
236
43
Stavicu za par sati slike pa da vidis Seed inace nisu veliki dzabe govoriti videces na slici, inace reci mi taj Incit vidim ima ih pod rednim brojevima 1-2-3-4-5 koji ? mislim pod kojim brojem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
evo radza zna :) veci brojevi se koriste kod drvenastijih biljaka, ja radim sa incit 2 a probao sam i 4, potrazi samo neko manje pakovanje iz rinfuza da ne bacas puno para, inace radi posao skroz na skroz ;)
 
02.12.2014
153
236
43
Hvala za info u vezi Incit 2 :) sa njim cu od sad i u buduce, inace ovako izgledaju mali klonovi ne znam da li ce uspeti ali sta je tu je prvi put pa svakako moze da posluzi kao praksa evo 3 slike inace stavio sam ih pre 2 dana i imaju mi lepsu boju nego kad sam ih isekao cudno...

nchwzJA.jpg
FrzhJ33.jpg
RCEof3r.jpg


Zatim 2 slike prvog pokusaja Lolipoping-a

RUOWueS.jpg

Ahp8xKU.jpg

oB5pLio.jpg


I ovako to sad izgleda proslo je 3 dana od zalivanja danas jos nije vreme za zalivanje kad stavim prst u zemlju ima jos vlaznosti znaci sutra cu zalivati verovatno i preskocicu djubrivo zato sto sam pretprosli put zalio sa pola doze Plantella LIST i izgleda nije bilo ok zato sto je jos bilo hrane u zemlji kako je Stipe naveo, pa sam proslo zalivanje koristio samo litar destilovane vode i sad cu sa obicnom odstojalom vodom 1 dan kad ispari hlor sutra i tek onda cu djubriti sledeci put posle tog, ako se da primetiti cini mi se da su listovi malo povijeni na dole ovi gornji su okrenuti ka gore a donji listovi i oko sredine imaju tendenciju opadanja sta mislite o cemu se radi ? i sto se tice djubriva sta mislite da li sutra da stavim malo pola doze ili ne ? djubrio sam pre 7 dana i kako je Stipe kazao pogresio sam zato sto je izgleda imalo jos hrane u zemlji pa su donji listovi poceli da zute malo ali kao sto je Stipe naveo mozda je to i od isparavanja zemlje i slabe cirkulacije, inace obezbedio sam cirkulaciju vazduha bolju sad duva vetric ne direktno u biljke ali svako ima svezeg vazduha i biljke se pokrecu malo od strujanja vazduha nista preterano.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ok su klonovi, ako budu imali dovoljno vlage ima sanse, samo treba i strpljenja, nece bas za nedelju dana pustiti koren :) nadam se da ih "pokrijes" nekom malo izbusenom kesom da zadrzava vlagu
 
02.12.2014
153
236
43
Haha imas li kameru kod mene :D da od pocetka su pokreiveni najlon kesom koja je pri vrhu izbusena odsekao sam makazom vrh da ima malo vazduha tako da dobijem rezultat od oko 85% vlaznosti konstantno, svaki dan otvorim promenim kesu i naspricam.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.202
358
da neće biti klonovima malo previše svjetla? mogli bi stvarno klonuti
spusti ih na dno boxa, ali gledaj da im je temp bar 23-25
 
02.12.2014
153
236
43
Vec par puta sam zaboravio da pitam u vezi djubriva i zemlje meni jako bitno pitanje dakle ako moze da mi odgovori neko ko zaista ima iskustva i zna sta govori :) ( vecina starijih clanova ) ovo je slika zemlje koju koristim dakle upitanju je Florabella potting soil od nemackog proizvodjaca Klasmann Deilmann.
E sad moje pitanje je da mi neko kaze ja imam Plantella list i cvet djubrivo kako da ga koristim sa ovom zemljom ? ako neko ima iskustva ili razume ovaj mix djubriva vec u zemlji ( Stipe mi je prosli put rekao da je verovatno bilo jos hrane u zemlji kada sam zadnji put stavio pola doze Plantella list i malo su krenuli da zute donji listovi tek tek ) e sad me zanima iz iskustva ako neko zna koliko ova zemlja ima u sebi hrane za koliko dana ? i kad da pocnem da djubrim ? informacije oko toga svega me zanimaju hvala unapred.

jDGKidU.jpg
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ja trenutno koristim Frolabelu (pretpostavljam da imaš onu sa žutim pakovanjem) i mene sasvim solidno služi od zabadanja semena pa sve do sad...Jedino mislim da je malo kiselija, čisto da imaš u vidu ako budeš petljao sa ph... ;) e sad, ja sam sam od prve nedelje lagano super vit i tnt...i bilo je "hod po žici", ali za Plantelu nisam siguran...Ali zemlja bez ičega 2 nedelje gura glatko...moje skromno mišljenje! :)
 
02.12.2014
153
236
43
Da bas ta zuta vidi ja sam zalio prvi put tek kad je bio 21-prvi dan i to samo sa 60% pune doze i izgleda je bilo jako, razmisljam da stavljam 40% od sad svako drugo zalivanje posto je vec danas mislim 28 dan vegetacije.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Neke više gutaju, neke manje i tu je moraš gledati i slušati i ona sama kaže kad je gladna ili žedna...a lako se možeš zaigrati spaliti malu. Zato u vege skroz lagano, jer ima zemlja dovoljno tih čuda u sebi...nekad čak može i da prođe celu vege fazu bez klope...mislim, lako se primeti ako joj zafali azot... ;)
 
02.12.2014
153
236
43
Nedostatak kog elemenata je kada na novim listovima coskovi zute malo levo i desno ? dobijaju tu prelaznu sa tamno zelene na svetlo - zutu boju da li je magnezijum ? svakako vidim da mi kaze da je vec vreme da je djubrim 29-ti dan mislim da je.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ako si ih ranio sa N...ne bi trebalo da im fali, ali na samim vrhovima lista biljka pokaže kad se pretera sa đubrivom...pa može biti i to ili ph ne valja...mada, bez slika možemo početi od nastanka sveta... :)
 
02.12.2014
153
236
43
Evo slike govore vise od 1000 reci iskusni znaju verovatno o cemu se radi dakle siguran sam da nisu nikakvi insekti itd... jednostavno ispravite me ako gresim upitanju je nedostatak nekog mikro elementa ali kog ( ja sumljam na magnezijum ) i sta da radim POMOC POTREBNA HITNO.

INFO:

1. Biljka je u vegetaciji stara je 29 dana pod 18/6 temperatura u boxu je na konstantnih 26c kad se ugasi svetlo ide do 21-23c
2. Djubrena samo jednom 21 dan sa pola doze plantella lista ( i izgleda greska zato sto je jos bilo hrane u zemlji od tad nisam djubrio uopste )
3. Posle djubrenja je pocela da zuti ovako ali drugacije malo i onda sam uradio skidanje listova donjih i grancica "lolipoping"
4. E sad od pre neki dan sam primetio da listovi gube pigment i postaju prvo svetlo zeleni pa zuckasti ali to ISKLJUCIVO po tim venicama SLIKA 2 NAJBOLJE GOVORI.

POMAGAJTE sad o cemu se radi ? cekam odgovor koji elemenat fali sta da radim.

qt3BDnU.jpg
ddFkpcl.jpg
z5c394L.jpg
gV5skHP.jpg
yemWq7w.jpg
 
02.12.2014
153
236
43
Ne znam koji je ph koristim obicnu vodu iz cesme kad hlor ispari proslo zalivanje sam destilovanom vodom zato sto sam pre toga djubrio a bilo je jos hrane u zemlji, pogledacu taj link ali opet ne znam da li na njemu mogu dobiti odgovor koji trazim cekam seed da mi odgovori nadam se da on ima bogato iskustvo pa mi moze odma reci mozda o cemu se radi.