Kompjuterski sto CFL stealth grow Season one

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2014
153
236
43
Jedno pitanje samo biljka se toliko oseti kad udjem u prostoriju ne znam kako bi recima rekao... a u box-u je a nemam karbon filter mislio sam ja ( haha sta ce mi to mala je ona ali sad vidim sa cim imam posla, recite mi ako je miris toliko jak sad koliko ce biti jaci kad krene da cveta 30-40% jaci ? tesko opisati kako moze nesto tako malo a tako da se oseti.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ja bi rekao da će ti biti miris za 100% jači dok svjetla ne reade...a da vidiš veselja kad svjetla dignu malo temperaturu,a ona u cvjetanju,onako debela i masna...+ 300% dodaj na šta sad osjetiš:D
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
ne mora bit, haha smells ce se naljutit na mene sve kontra. Ne mora znacit da ce jace smrdit, stovise biljke koje sam ja imao do sad su jace mirisile kad su bile u pocetku vege nego na kraju cvijetanja. Al vjerujem da je od sorte do sorte druga prica
cekaj jos malo pa probaj ONA gelove i slično, ima u svim grow shopovima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
02.12.2014
153
236
43
#UPDATE#

Week #6
Dan #38

Svetlo 12/12 od juce uvece imam samo jedno pitanje posto treba sutra da zalijem i djubrim da li sad da koristim Plantella CVET ili i dalje jos jednom LIST ? evo i koja slika.

ZJ5B0KJ.jpg
kl8Gx4l.jpg
XzI9UO7.jpg
4PYfCjT.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
S obzirom da su relativno friško presađene ja tu ništa ne bi još đubrio. Pogledaj malo bliže vidjeti ćeš da su ti vrhovi listova malo "spaljeni" sto kaze da ima dosta svega sta joj treba. Daj joj samo vode. Pa onda gledaj šta ti kaže dalje...

p.s. uploadaj slike direkt tu na vutra.org :) Limit je 2 mb
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Diego Maradona
02.12.2014
153
236
43
Takodje sam tako razmisljao logicki ali sam hteo da cujem jos koje misljenje hvala :) tako cu i da uradim. E da merio sam ph vode cista 7 mica.
 
02.12.2014
153
236
43
Ipak sam otisao sa 2ml Plantella LISTS i 3ml CVET prvo jedno pa drugo u 2l vode ( cela doza je 10ml ja sam otisao pola ) izmucko i zalio iskreno deluje mi sve ok biljka buja nema novih znakova opekotina od previsoke kolicine djubriva sledece zalivanje cu sa vodom pa opet djubrenje posle toga bar 3x mesecno razmisljam da je djubrenje dobro kad je ova zemlja u pitanju i ova biljka malo sam je proucio koliko toliko.
 
02.12.2014
153
236
43
Ne znam sve je to deo ucenja ponekad i kad uradis ono sto drugi kazu da ne treba ili ispadne ok ili pogresis pa naucis sa obzirom da je ovo prvi grow sve sto uradim je deo ucenja da li greska ili uspeh, ali ajde da pricamo u djubrivu da li to ne sme da se radi ? ja sam to sad prvi put uradio i iskreno vidim da je biljka krenula da buja primetno vise nego pre da li sam pogresio ? ili to moze da se radi.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Znas zasto mislim da se to ne radi ? Zbog doziranja .
Poenta je da kontrolises maksimalno sve uslove da bi ti grow ispao kako treba , a ne da sipas hranu otprilike .
I ako se desi zajeb sa pregnojavanjem npr. , ne desava se sve to instant pa da u roku od pola sata primetis da si zeznuo stvar .
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobro je ako nije odreagirala. Generalna misao je isla u smjeru da nema potrebe gnojiti. I dalje dajes vodu PH 7?
 
02.12.2014
153
236
43
Ne malo je manji ph oko 6.4-5 od sad kad koristim vodu testirao sam. Od kad sam je presadio u vecu saksiju potreba za zalivanjem se smanjila na 1 zalivanje svakih 5-6 dana max 7, inace u nedelju cu update sa slikama iskreno narasla je posle tog djubrenja mix-a sto sam uradio bukvalno oko 30% je veca biljka ( da li je to prirodni proces mozda ili nema veze sa djubrenjem ne znam ) uglavnom to je to a ovako ja idem sa djubrenjem od sad ovo mi je tehnika koju sam prihvatio pa cu je korigovati vremenom bitno da imam osnovu.

1 x nedeljno blago djubrenje ( oko 2ml na 2l vode to je 1/5 doze ) nikakvo djubrenje prvih 20 dan
2 x mesecno 60 do 70% pune doze ( oko 6-7 ml na 2l vode )

zadnjih 14 dana nema djubrenja nikakvog samo voda i flush i zadnja 2 dana totalni mrak ako sam dobro razumeo ako nisam ima vremna do tad da se informisem. Za sad ide sve stvarno ok mislim da vidim prve bele dlacice ali moram proveriti zabuljiti se malo bolje.
 
02.12.2014
153
236
43
Imam jedno pitanje ako neko moze da mi javi otprilike razlika izmedju posude od 7l i 13l koliko bi biljka pod istim ok uslovima dala vise cveta ( jasno mi je da sve zavisi od vrste opreme itd... ali ono nekako odokativno pitam stare growere da li bi dala bar 30%-40% vise ako je posuda duplo veca a da su uslovi podjednako dobri ? )
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Tesko je rec kolko bi vise dala.....mozda netko i zna :D I mene zanima ako je to moguce odrediti.
Jedino sto znam je da otprilike se racuna 5L za svaki mjesec zivota biljke. Znaci ako je vege 4 tjedna i 10 tjedana cjvetanja, treba ti otprilike 18L posuda da bi izbjegao ili smanjio rootbound.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Isplati se. Kod njih se desava Root Pruning. Korijen krene van kroz stjenke, naidje na zrak i crkne, ali se podijeli na vise manjih. I tako svi korijeni se dijele.(nesto slicno topiranju). Tako da dobijes bolji razvoj korijena i manje sanse za rootbound. Mana sto moras cesce zaljevat i malo je nespretno za nosit ako su veci potovi...posto je mekan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TheWriter
02.12.2014
153
236
43
Ok da znam da probam sledeci grow jednu smartpot saksiju inace planiram dwc da probam isto mada ne znam oko djubriva tu malo je komplikovano ( citam ucim ) kao sto znas tu se svaka greska ako covek zezne nesto oko vode ili ph placa 10 puta vise gore nego kod zemlje posto je koren stalno u vodi. ( znas nesto oko dwc ? :D djubrenja mix za vodu)