Kompjuterski sto CFL stealth grow Season one

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2014
153
236
43
Evo kao sto sam i obecao na svakih 7 dana update ili ako neso iskrsne, svetlo 18/6 standardno za vegetaciju u kojoj ce ostati ako sve ostane ok jos oko 20 dana pa onda ide na cvetanje, udaljenost od lampe oko 10 cm meni se cini kao da joj prija sta vi mislite ?

cDyrdrF.jpg

S82aYrs.jpg
8MlD2Id.jpg
 
02.12.2014
153
236
43
Da li kamenac stvara zutu boju na zemlji ? ili kako se to gleda ? da znam i hvala na savetu.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
kamenac je to sivo/belo sto vidis po zemlji, kao cementna prasina kada se zemlja prosusi, zna prilicno da stvrdne povrsinu a zuto/braon je verovatno neka reakcija zemlje, to je zemlja samo izmenjene boje
 
02.12.2014
153
236
43
Hvala, verovatno zato sto prvi put kad sam zalivao nisam obratio paznju na kamenac sto je jako bitno od sad pazim i ostavljam vodu preko noci pa onda zalivam, inace hteo sam da te pitam kada da pocnem da koristim Plantella List sta mislis ? ja sam razmisljao za 14 dana da pocnem znaci krajem 3-ce nedelje da li je to ok ? ili bi trebao ranije ili kasnije ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
to da odstoji preko noci eliminise hlor, mada on zapravo izvetri za par sati, kamenac je kamenac, takva ti je struktura vodovoda, zato postoji calgonit za ves masine ;) teoretski, prokuvavanjem mopzes da smanjis kamenac, a postoje i preparati koji se koriste u akvaristici za "omeksavanje" vode
nisam video koju zemlju koristis ali obicno nema potrabe djubriti prve tri nedelje
 
02.12.2014
153
236
43
Update dnevnika dan 14

* Slike su od danas 5 minuta pre zalivanja ovo sto vidite nije zalivano od ponedeljka punih 5 skoro 6 dana ( drago mi je sto sam naucio na forumu na tudjim greskama da je bolje zaliti kasnije nego ranije ili preterati ) nije bilo potrebe zato sto je u zemlji bilo vlaznosti, uvek koristim zakon prsta :)

* Biljka po meni izgleda ok listovi su uvek prema gore okrenuti, distanca od lampe je dobra uvek na oko 10 cm max regulisem i proveravam distancu svaki dan.

* Za samo 7 dana kao sto mozete videti biljka se uvecala za oko 10 puta sigurno i nastavlja svakim danom da bude sve veca, polako ide u visinu a vise u sirinu ( pretpostavljam sto sam naucio na forumu da je to zato sto je razdaljina od lampe dobra i nema potrebe da se izduzuje kako bi dosla do dovoljne kolicine svetlosti )

* Sledece zalivanje bi bilo oko dana 20 i krecem sa pola doze Plantella LIST djubriva mozda i manje od pola ( moje misljenje je da je tako sigurnije po malo pa cu da vidim kako biljka reaguje i korigujem naspram njenih prohteva )

* To bi bilo to za ovaj update ljudi ako imate bilo kakav savet ili sugestije slobodno napisite mnogo mi znaci HVALA SVIMA od srca :D

a9wfidS.jpg

LouSxb7.jpg
IrJirAx.jpg
kP0S0GH.jpg
mBpaCoq.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mala, slatka kupusara! :) Na koliko udaljenosti drzis lampu? Da ju ja moram savijati digao bi svijetlo 2-3 dana na maks udaljenost da se i onda malo rastegne. Jedna je biljka a rekao bi da imaš fino mjesta. Šteta na kraju da ostane prazna površina po kojoj lampa ne prži :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
02.12.2014
153
236
43
Oprah drzim je na 10 cm od lampe kako bi sto bolje upijala svetlost, nije jos vreme za lst, odgovara mi kako raste u sirinu nemoj da brines bice prostor maksimalno iskoriscen zato sto idem po jednostavnoj racunici kolika bude velicina na kraju vegetacije od 2 do max 3 puta ce biti veca u fazi svetanja, tako da se drzim toga da max slobodnog prostora na kraju bude 10% najvise.
 
02.12.2014
153
236
43
Srecna NG Seed :) hvala na svim savetima nisam se dobro izrazio hteo sam da kazem 2 do 3 trecine se uveca po zavrsetku cvetanje zavisno od vrste u odnosu na vegetaciju ispravi me ako gresim ( moze biti i jedna trecina veca )