Kratko pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.05.2014
2
1
0
kupio sam prije par dana sjemenke(10kn svaka)
i stavio sam ih u wc papir...........jedna je izbacila korjen od oko 2 cm,nju sam stavio u prozirnu plasticnu casu,zemlju sam uzeo na faksu iz neke vaze gdje raste neki cvjet,zemlja je skroz crna(dali je dobra ?),prokopao sam oko 2-3 cm u dubinu i stavio korjen tamo,nakon toga sam to lagano zakopa(sve to u casi naravno),i zalio vodom
i zanima me sta sad?koliko cesto da zaljevam,koliko sati dnevno treba biti svjetlost koliko tama ?
gledao sam na internetu da treba flurescento svjetlo itd... dali ja mogu to staviti na balkon na prirodno suncano svjetlo,i dali je razlika u necemu?ja sam trenutno u splitu,a inace zivim na visu,i mislim to tamo uzgajat,dali trebam na nesto osobito pazit kad to budem tansportiro doma katamaranom ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ja mislim da se ti zezas s nama malo heheheh tj. previse smijesno zvuci cijela prica i preglupa pitanja da bi bilo istinito


n00e je napisao(la):
zemlju sam uzeo na faksu iz neke vaze gdje raste neki cvjet

dali trebam na nesto osobito pazit kad to budem tansportiro doma katamaranom ?
???????????????????????????????????????? :ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Stipe

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Neces valjda koristiti tu zemlju gde je bio vec neki cvet..pa nije toliko skupa zemlja da nemozes da kupis drugu..znaci nikako nemoj saditi biljcicu u vec koriscenu zemlju..a to za svetlo imas raznih pored tog fluroscentnog svetla,i MH za vege,a hps snjim mozes ceo grow odraditi od pocetka pa do kraja growa..a dalje snadji se sam na forumu...:)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok..shalu na stranu..
prvo sto bi trebao uciniti..je pazhljivo skinuti cca 1,-1,5cm zemlje sa povrshine..ali heeebeno PAZHLJIVO da ne zakachish klicu..jer..preduboko si zakopa sjeme..
2. jako vazhna stvar..je da..chim proklijaju-izadju iz zemlje..razrezhesh te plastichne chashe..i maximalno pazljivo prebacish kompletan sadrzhaj-zemlja+iznikla biljchica - u normalnu posudu za cvijeche ..ili nekakvu kantu...tj.maximalno pazhljivo presadish biljku..
prije svega toga..nabavi kvalitetnu zemlju..tj. odi u trgovinu i kupi zemlju ..po moguchnosti terra magna ili composana ( nikako specijalizirane zemlje npr. za orhideje,citruse i slichno..)..
plastichne chashe za 1.fazu mogu posluzhiti..ali u tom sluchaju nikako nebi smjele biti prozirne..nadzemni dio biljke treba i obozhava svjetlost-sunce..ali podzemni dio-korijen-ne podnosi svjetlost..zato.ubuduche..nemoj koristiti prozire posude.
i 3.stvar - slutim da si maloljetan...shto znachi da nebi trebao aktivno sudjelovati na ovom forumu..ali...mozhesh chitati i uchiti sa foruma i od forumasha..nauchiti chesh puno o biljci -upotrebi i uzgoju...i . eto..chim napunish 18..budesh spreman za kvalitetan uzgoj..

(iako.. ni ne znam zashto uopche takve stvari govorimo maloljetnin i/ili mladjim chlanovima....svi znamo da je mladima apsolutno najtezhe biti strpljiv .ali ajd..vjerojatno se iz istog razloga..uvijeknadje netko da odgovori i na najgluplja pitanja...i na pitanja koja postavlja osoba cije znanje o biljci pochije i zavrshava sa rizlom + zheli uzgajati bez da je uopche i pokushao prochitati barem 1 txt o uzgoju..shto che rech..da 90%korisnika ima podebele zhivce=marihuana nas ne chini nervoznima..dapache.. hahhahahha )
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
No Joke je napisao(la):
Haha, neko ga izradio za sjeme po 10 kuna komad, haha :ludaci_lol: .
Ja u poljoprivrednoj apoteci za 10kn.(100MKD) kupim pol kile sjemena industrijske konoplje i time hranim pilice :lml_spam: .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.