Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@vrhunski_indikator kako plaćaš? Meni samo jednom nije stiglo (od GHS), sve uvek prođe, isto SRB - ali šaljem pare pismom, i gde god mogu tražim da povade semenke iz originalnog pakovanja + pokloni i to, ništa osim eventualno stikera. Samo da što manje liči na paket, a što više na pismo, i 99% ni ne ide na skener
Promeni adresu isporuke obavezno, nije nemoguće da si završio u nekoj bazi podataka drugi put kad su makli pošiljku, lično sumnjam da upoređuju tako, previše vremena oduzima, ali nije ni da milion paketa dnevno uđe u zemlju.
Šalji Seedsman-u pismom pare, turi u neku knjigu, strip, između dve razglednice, šta god, i to bi trebalo da prođe
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Stvarno mislim se sad pa nismo mi vanzemaljci, ::listomahanje:: @vrhunski_indikator ranije mi stizalo i iz Slovenije,bez problema,pa mi prosle godine vratili sa carine i evo tek sam sad uspeo kupiti seme od herbies. Jel si uspeo povratiti novac,ja placam karticom?
 
01.11.2021
35
20
8
25
@Igorče
Ako odlistas malo temu u prošlost vidjeti ćeš jos par preporuka. Za sada izgleda funcionira sve kako treb

@vrhunski_indikator kako plaćaš? Meni samo jednom nije stiglo (od GHS), sve uvek prođe, isto SRB - ali šaljem pare pismom, i gde god mogu tražim da povade semenke iz originalnog pakovanja + pokloni i to, ništa osim eventualno stikera. Samo da što manje liči na paket, a što više na pismo, i 99% ni ne ide na skener
Promeni adresu isporuke obavezno, nije nemoguće da si završio u nekoj bazi podataka drugi put kad su makli pošiljku, lično sumnjam da upoređuju tako, previše vremena oduzima, ali nije ni da milion paketa dnevno uđe u zemlju.
Šalji Seedsman-u pismom pare, turi u neku knjigu, strip, između dve razglednice, šta god, i to bi trebalo da prođe
Kako da izbacim poklone I stikere ,I Kako da I'm posaljem pare pismom... Ako mozes Malo detaljnije o tome. Ja Sam danas ovo odradio I hteo Sam ujutru u banku da probam da posaljem na ovaj nacin Ali nisam izvacio poklone...
 

Prilozi

  • Screenshot_20211121-141136.png
    Screenshot_20211121-141136.png
    226,1 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20211121-141141.png
    Screenshot_20211121-141141.png
    207 KB · Pregleda: 48

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pojma nemam. Ako nije objašnjeno na webu tu gdje kupuješ, nadji web gdje je objašnjeno. Ove screen shotove nažalost neznam pročitati.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@Bugarce1 možda ne bi trebalo da detaljišem mnogo (vidi naslov teme), ali npr kupiš dve razglednice pa turiš novčanicu između pa zalepiš, ili kupiš strip na trafici, recneš skalpelom onu foliju, turiš novčanicu između stranica, pa zalepiš nazad i tako. Budi kreativan :) imaj spremnu priču, tetka u pošti će te pitati kome šalješ, npr ortaku nije čitao "Dilan Dog" godinama pa mu šaljem bla bla
Ja sam jednom slao i CD šatro izdavačkoj kući da čuju, keš bio u omotu, prošlo na jedan.
K'o što rekoh, budi kreativan ;)
Napišeš propratno pismo gde ih pozdravljaš i pitaš za zdravlje, i elegantno negde ubaciš i broj porudžbine ako traže, a svi traže uglavnom. Pošalješ im svakako mejl sa brojem porudžbine, treking broj i daš im i ime na koje si poslao (to će ti tražiti u pošti, i to je npr ortak sa početka priče, ili ko već)
Kod Seedsman imaš opciju u korpi da biraš da izvade iz breeder pakovanja, ostalima pišeš mejl da ti ne šalju mrvilice i slično, i ako mogu da izvade iz pakovanja. Ne znam za Herbie's, nisam još uzimao
Samo opušteno i bez panike, u najgorem slučaju ostaješ bez keša :)
 
01.11.2021
35
20
8
25
Opet ti. Citiranje lista iznad. Nastavi samo pisati.
Uh brate ,citam peti put . Ako Sam te razumeo saljem prvo pismo u kojem je kes zatim saljem drugo pismo na istu adresu gde trebam da neprinetno ubacim broj porudzbine,treking broj ... Narucicu preko seedsman izbacicu giftove ...

Ali ovo Sto Sam procitao sad je nesto najbolje u zivotu Sto Sam procitao,ovo Sam do sada samo gledao u filmovimaa
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@Bugarce1 ne,ne.. u istom pismu ( ili ako šalješ strip, disk, igračku nije bitno- biće paket) moraš negde navesti i broj porudžbine, to uglavnom traže. Zato kažem, napišeš par redova, ide sad nova godina ne'm pojma, čestitaj praznike - zašto - zato što ne možeš predati zatvoren paket, ili pismo, ako šalješ preko.
Gledaju u pošti da ne šalješ keš, nisu glupi. I onda će samo ovlaš pregledati pismo tetka, ako vidi da samo piše neki broj, a posebno reči tipa ORDER NUMBER ili slično... razumeš? Zato im čestitaš novu, i negde dole u off-u broj porudžbine
Sve ostalo, sva komunikacija - preko mejla, i bez brige.
Seedsman npr ima super podršku, brzo odgovaraju na mejl, GHS iako uredno šalju - komunikacija skoro nula, i tako.

Ajd'pa sretno
 
01.11.2021
35
20
8
25
Narucio sam ovu si podatci koje trebam da upisem I jasno mi je na koji cu nacin poslati ovaj broj poslijke,koliko razumem ovde se nigde NE navodi kome saljem vec samo lokacija a ja saljem strip ,,drugaru,, pod imenom koje ja izaberem... Izvini tebi je ovo jednostavno I verujem da CE meni biti samo mi treba Malo vremena Hvala na razumevanju I izvini na smaranju...
 

Prilozi

  • Screenshot_20211122-012016.png
    Screenshot_20211122-012016.png
    222,2 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20211122-012610.png
    Screenshot_20211122-012610.png
    138,9 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20211122-012616.png
    Screenshot_20211122-012616.png
    161,3 KB · Pregleda: 38

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@Bugarce1 tako je :) ime moraš imati pošto šalješ preporučeno, to ti naša pošta traži. Seedsman-u javiš mejlom ime i treking broj, i to je to.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@Bugarce1 polako, polako.
To što si dobio mejlom je (pretpostavljam, mada nema šta drugo da bude) broj porudžbine - to turiš negde u pismu, ili kako već šalješ
Kad odneseš paket/pismo u našu poštu, i ako prođe tj ne izvale keš, tetka ti da papir da popuniš (kome šalješ, adresu) i na tom papiru ti piše treking broj.
To u mejlu šalji Seedsman-u, mada tražiće i sami sigurno.
Zauzvrat, ako si odabrao onu treking opciju u korpi, i oni tebi šalju broj da pratiš pošiljku :)
I ne citiraj bez potrebe, i ne piši poruku za porukom, tupim će te admini udarati maljem.
Nemoj ni da spamujemo dalje ovde, pitaj u pp šta treba objasniću

Živ bio!
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
@Bugarce1 ,ocigledno je da nemas blage veze sta je to pismo i kako se salje :rofl: Vidim oces da izbacis stikere,nemoj,nisi ti prvi kome salju,imaju proveren sistem i verovatno razlog zasto salju to sto salju,tvoje je da se pobrines da oni dobiju novac,a oni ce da se potrude da seme stigne do tebe,a da niko nigde ne posumlja sta je unutra u koverti ;) ,ali kako hoces.
Nadam se da ce da ti stignu semenke pa da otvoris dnevnik , uzmes mentora i naucis kako da izvuces maximum iz te semenke.
Pozdrav :skot:::banana_rasta:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ja, srećom, ne dajem više od 30ak € za menke. Moj prvi pokušaj je bio u koverti za Nirvanu, međutim oni su tvrdili da im novac nije stigao, čak ni posle 3 meseca, bio sam mnogo besan jer me neki poštar odradio. Od tad samo gde može karticom. Ja jednom u dve dine poručujem tako da nemam trip da ce da me neko provali, ni ne razmišljam o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
01.11.2021
35
20
8
25
Ljudi bio Sam u guzvi Sa poslom ovih Dana pa cu Tek sada otici u postu da posaljem novac... Evo da vam pokazem Kako Sam na kraju odlucio . Kupio Sam cestitku za rodjendan u njoj cu cestitati rodjendan I upisati broj porudzbine,a pored Sam za svaki slucaj kupio POkloncic u kojem CE da bude novac jer Sam procitao da je mozda postar uzeo novac I tako to nebitno hocu da povecam procente da im novac zaista stigne.... Nadam se da CE ovo uspeti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran