Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.554
163
Thiaoouba Prophecy
@selectio
Probaj preko Some da ti pošaljem na DPD pick-up samo gledaj da nađeš pick-up da radi 24/7 imaš fore 7 dana da preuzmeš...
Ili Hempati da ti pošalje na adresu pošte "poste restante" i imaš fore 30 dana da preuzmeš u pošti.

I reci da želiš stealth sad ne znam dali radi Hempatia stealth pitaj ih na mail.
Soma stealth radi.

Al u EU si nemaš beda toliko...
 
Poslednja izmena:

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala Raoza. Poante je da bi htio izbjeci bilo kakav kontakt sa bilo kime, ukljucujuci i postara, jednostavno da mi ubaci posiljku u sanducic...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
14.12.2023
7
13
3
Imam pitanje za Bizu negde sam procitao da kod some moze wu jeli radi ta opcija i ako bi mogao da mi pojasnis u privatnim porukama kako sta posto je sajt ajmo reci bas oskudan sa bilo kakvim informacijama oko placanja i posiljke. Interesuje me i kakva im je genetika kakva su iskustva i zasto ima samo 3 vrste autosa? Soma je opcija jer navodno ima najbolji stelt da bi stiglo u fuckin Srbiju ako neko ima iskustva odakle bi jos imalo prolaz neka javi. Wu bi mi najvise odgovarao jer sam prosle god ispusio poslao kintacos u koverti sve full nikad nije stiglo na odrediste pa mi se to vise ne radi. Ja sam siguran da je neko u posti kod nas izvalio te cestitke kad idu u odredjene zemlje pa ih samo prisvoji i boli ga kitachi.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.920
256
@Pustinjska Lisica Seedsman ima jako pristojan stealth, I šalju u SRB. Somin stealth je isto vrhunski.
Iz mog iskustva - mada ne mora da znači da sam u pravu - naglasiti da se semenke povade iz originalnog pakovanja, i da se ništa od repromaterijala/poklona (rizle, upaljači, piksle, motalice, grajnderi...) ne šalje - tačnije da pošiljka izgleda što više kao pismo, a ne paket. Ja to od svih zahtevam uvek, i uvek je prolazilo

Ja sam siguran da je neko u posti kod nas izvalio te cestitke kad idu u odredjene zemlje pa ih samo prisvoji i boli ga kitachi.
Nema šta da budeš siguran, to se oduvek radi. Po zakonu ne smeš slati novav u koverti, nebitan je iznos. Tvoj problem je što šalješ čestitku, kao i svi drugi :D
Uzmeš CD npr i turiš ispod one plastike ležišta, ili pošalješ set flomastera/markera, a izvadiš punjenje iz jednog i tutneš keš. Ideja je zilion.
Takođe šalji preporučeno, i sa trackingom i onda nema bojazni

Što se Some tiče, tema za poručivanje (uz tutorijal kako) ti je ovde, i najbolje tu da čekiraš
 
14.12.2023
7
13
3
@Pustinjska Lisica Seedsman ima jako pristojan stealth, I šalju u SRB. Somin stealth je isto vrhunski.
Iz mog iskustva - mada ne mora da znači da sam u pravu - naglasiti da se semenke povade iz originalnog pakovanja, i da se ništa od repromaterijala/poklona (rizle, upaljači, piksle, motalice, grajnderi...) ne šalje - tačnije da pošiljka izgleda što više kao pismo, a ne paket. Ja to od svih zahtevam uvek, i uvek je prolazilo


Nema šta da budeš siguran, to se oduvek radi. Po zakonu ne smeš slati novav u koverti, nebitan je iznos. Tvoj problem je što šalješ čestitku, kao i svi drugi :D
Uzmeš CD npr i turiš ispod one plastike ležišta, ili pošalješ set flomastera/markera, a izvadiš punjenje iz jednog i tutneš keš. Ideja je zilion.
Takođe šalji preporučeno, i sa trackingom i onda nema bojazni

Što se Some tiče, tema za poručivanje (uz tutorijal kako) ti je ovde, i najbolje tu da čekiraš
Hvala na odgovoru u pravu si za slanje cestitke jeste glupo ali mi je jednom sve uredno stiglo pa sam mislio da ce i drugi put. Sad cu da bacim oko na taj Seedsman nesto mi je kod some oskudna ponuda bas.
 
14.12.2023
7
13
3
Ako ima neko iz srb iskustva sa seesdsman jel stize uredno neka napise ako moze, i jos na sajtu pise od 5-35 for the rest of the world tako da bi trebalo stici malo pre tih 35 dana opet nismo bas toliko daleko to kontam da je za over seas

Pa ovako pokusao da narucim preko seedsman menke nasao ko ce mi platiti karticom ali za divno cudo nema ta opcija, samo placanje bit coinom cekom ili kesom odmah mi bilo cudno? Pokusao na napravim order keshom i bio mi je sumnjiv ceo proces da im saljem neki dokaz da sam poslao nesto bezveze sta ima da saljem dokaz stignu pare i order number sa kojim ce znati ko je i sta narucio i gde ce poslati, pisao podrsci samo sa botom moze da se razgovara i na kraju sam dobio na mail najnebulozniju poruku ikada kao sory tamo ovamo nemamo vremena odgovoricemo vam sto pre i ja resim da proverim kad od ove godine ispada da je ljuti scum moze se proveriti na trustpilot i ostalim sajtovima za proveru legitimnosti. Uglavnom nista od seedsmana to sto sam nasao informacije da su ok kompanija su stare informacije novije da su ljuti scum a bogami meni deluje po svemu da je scum sigurno tako da proverite pre nego sto se odlucite za njih.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.920
256
Celu prošlu godinu sam imao Seedsman genetiku u boksu, zapravo upravo pušim njihov White Widow, I samo reči hvale imam i za brzinu dostave, i kvalitet (a i support). Da je istina to što pričaš - čisto sumnjam da bi vrhunski breeder-i poput Barnija, Humbolt, Za-Za, Ethos, Fast Buds, GHS i ostalih uopšte sarađivali sa Seedsmanom :)
Bukvalno jedan od najvećih i najpoznatijih svetskih seed shopova.
Ajd' neka bude da su posle XYZ godina odjednom postali loši, meni je zaista zaista teško da poverujem u to.
Ne vidim logiku.
Nznm šta očekuješ drugo glede plaćanja? Većina šopova upravo tako i funkcioniše :)

nesto mi je kod some oskudna ponuda bas
Ja ne znam kako da prokomentarišem ovo... mislim da ne razumeš razliku između breedera i banke. Soma je breeder. To su njegove linije, njegove genetike. Da bi jedan kultivar stabilisao potrebne su godine i godine, stotine klonova, cross I back - cross, itd
Očekivano je da ima desetak u ponudi, a ne na stotine.
Seedsman (I njima slični) su banke semena. Tu kupuješ semena breedera poput Some, a pojedine banke (između ostalih i Seedsman) imaju i svoje strejnove.
Zato je ponuda veća :)

A ovo za Seedsman...ja čisto sumnjam da je tako.

EDIT
Screenshot_2023-12-16-04-33-41-068-edit_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg Screenshot_2023-12-16-04-32-12-076-edit_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg


Nisi dobro gledao rekao bih :wave:
 
Poslednja izmena:
14.12.2023
7
13
3
5. Ne citirajte bez potrebe Korisnici često bespotrebno citiraju poruku i umnožavaju tekst koji se već nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Brišite delove citata i ostavite samo ono što je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nala
Ma jasno za Somu bro nego znas kako je kad sednes napusen pa imas da listas i listas stranice i da upadas u agonije izbora mnogo dobar filing ahahahahah nego za Seedsman pogledaj na trust pilote moguce da ih tovari konkurencija sa tim losim ocenama ko zna...sada sam bas pogledao na jos sajtova nije takav slucaj slabo se zale uglavnom. Dolazimo do zakljucka onda da je samo pilot bez trusta
 
Poslednja izmena od urednika:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Soma ti je brate deda od 80 godina koji održava neke svoje strainove i tu i tamo izbaci nešto novo. Sve skupa su trojica u cijeloj priči uključujući knjigovodju. Nemoguce je izbacivati stabilne strainove svakih 3 mjeseca ako nemaš pogone kojekakve.

Sto se tiče WU, piše u temi kod Some tamo, nažalost blokiran. Imas opciju uplate na revolut, većina Srbije i Bosne koristi tu opciju od kada je WU ugašen.

 
14.12.2023
7
13
3
Hvala na odgovoru Bizzzo imam samo jos jedno pitanje za tebe kada saljem preko revoulta kome saljem moram imati neko ime ili adresu? Nisam nikada koristio tu app pa nzm kako to sve ide dlucio sam se za somu pa da skinem revoult app kad je vec tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.548
233
Dalmacija
Revoult je prilicno jednostavan. Samo se online prijavis i napravis racun i skines app. Onda treba s tekuceg prebacit nesto novca i napravit ako se dobro sjecam tri placanja s revoultom (digitalna kartica u app) ili na kasi negdje u trgovini ili online, u vrijednosti od 5€ ili vise. Nakon toga racun ti je aktivan i mozes dodavat ljude i prebacivat/placat sta zelis. Jako jednostavno u biti.
Wendigo ti je jako fino objasnio razliku izmedju seedbanka i breedera, a sa Sominom genetikom tesko da ces pogrijesiti.
 
14.12.2023
7
13
3
Hvala mnogo Bizzo ! Ne da mi se vise slati u koverti niti se baktati sa tim crypto kad o tome pojma nemam, skinuo sam Revoult app ali sam na nekoj listi cekanja da me aktiviraju jos ako na sve to treba da idem da placam 3 puta negde nesto sto kaze Cyric,fuck that! Hvala ti puno mnogo mi znaci ustedeo si mi vremena i zivaca nek te sreca prati Bizzzo! A Somu sam nasao na yt zadrzao sam se na kanalu njegovom podosta deda je lobanja samo takva bice mi cast da uzmem od njega! Njegove menke imaju dusu...