Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.06.2015
28
100
13
40
Jedno iskustvo koje nije vezano za zeleniku...narucujem brdo stvari preko neta..uglavnom kina i amerika...
cesto mi donesu samo papiric da odem u postu. bilo da je knjiga ili neka mala glupost...
postar nece da nosi paket na vrata...zalio se 2 puta sto moram svaki put a idem u postu (nije mi blizu) kad vec uvek ima neko kuci da plati sta treba...glavonja koji je zaduzen mi nezvanicno rekao da po pravilu oni moraju da donesu na kucnu adresu (manje pakete, tiskovina itd) ali ako postar ide biciklom cesto nece da vuce sve sa sobom i da tako ide po gradu vec u napred napravi ceduljice sa kojiam ides u postu a on kod sebe uevidenciji ubaci da nismo bili kuci.
ista stvar je i kada idu mopedom...ako puno ljudi prima novine ili casopise ona nekad nema mesta u gepeku za ostale stvari...
jednostavno ovako im je najlakse.

situacija je ista i kada se placa carina i kada je bez carine.\

jedino sto uvek dodje u sanduce su racinu :)
 
03.07.2015
58
25
8
43
Hvala vam puno, od srca! Još da napomenem da sam carinski pregled uvijek plaćao 3.5km , za otvaranje paketa i to je standard .
Sad odjednom 10Km!
Mislim da je dhl u vlasništvu Deutche post. Vjerovatno dhl koristi usluge nacionalne pošte , jer sam pošiljku mogao pratiti na stranicama Bih pošte!
 
25.06.2015
28
100
13
40
meni otvaranje paketa nikad nije ista cena. cesto naplate otvaranje a paket dodje u originalnom pakovanju bez otvaranja(hologramske nalepnice na otvoru nisu pocepane).
mozda nisu svih 10 maraka otvaranje.mozda neki pdv na paket (ako je stealt paket pa je u kutiji od necega pa oni udare porez na to)
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Hvala vam puno, od srca! Još da napomenem da sam carinski pregled uvijek plaćao 3.5km , za otvaranje paketa i to je standard .
Sad odjednom 10Km!
Mislim da je dhl u vlasništvu Deutche post. Vjerovatno dhl koristi usluge nacionalne pošte , jer sam pošiljku mogao pratiti na stranicama Bih pošte!


Provjereno točno-več cca 4 godine je DHL u potpunom vlasništvu Deutche Bundespost-vjerojatno onda DHL ima aranžman sa nacionalnom poštom (jednom sam se htio žaliti na DHL pa sam progooglao u čijem su vlasništvu) ...ćudna mi je i ova promjena tarife odjednom... (3 puta skuplje)..e sad ne znam koje je veličine tvoje pismo/paketić da je gospodinu poštaru bilo preteško da ga donese!!
 
03.07.2015
58
25
8
43
Sad sam kontaktirao ekipu sa RQS pa ćemo vidit šta oni kažu.
Bio je stealth paket. Na žutom listiću je zaokružen paket, dakle nije u pitanju pismo.
 
25.06.2015
28
100
13
40
ako te je bas frka onda otidji cim se otvori ili 5 min pre zatvaranja saltera. nekako mi se cini da je tada najmanja mogucnost da se pandur tu nadje..i potpisi se levom rukom obavezno na prijemnicu ili nazvrljaj nesto za svaki slucaj
 
03.07.2015
58
25
8
43
Ma da oni nisu otvarali paket, ne bi se mislio. Svakako ću par dana kružit sa biciklom oko pošte, to je mali grad i znam sve policajce i krimovce. Ali to je baš zeznuto, moraju i službenici u pošti biti dobro pripremljeni, nema niko od njih dovoljno iskustva , biti mrtav hladan, uvijek na samom šalteru možeš odustati i okrenut leđa, kažeš da to nije tvoj paket, već si naručio neki drugi, pa čekaš taj drugi, ali ne vjerujem da ću ići po to, tako je ispalo i Šta bi! Prvi put naručio :-(

Provjereno točno-več cca 4 godine je DHL u potpunom vlasništvu Deutche Bundespost-vjerojatno onda DHL ima aranžman sa nacionalnom poštom (jednom sam se htio žaliti na DHL pa sam progooglao u čijem su vlasništvu) ...ćudna mi je i ova promjena tarife odjednom... (3 puta skuplje)..e sad ne znam koje je veličine tvoje pismo/paketić da je gospodinu poštaru bilo preteško da ga donese!!
To je bio stealth paket, jedino što postoji mogućnost da je prilikom carinjenja bio prisutan DHL- ov spediter , pa su usluge carinjenja bile nešto veće nego uobičajeno , a DHL je poznat po tome kako guli tamo gdje može,
Ali opet sve su to nagađanja.

Ne znam točno za BiH ali u Hrv. je DHL od vrata do vrata.
Mislim da je trebao DHL-ov dostavljač doći zato i plaćaš shippement/transport i to nije ni jeftino.
DHL u principu nema veze sa nacionalnom poštom bilo koje zemlje.
Zato DHL i ima svoju (ogromnu) logistiku...
Nikada nisam naručivao nešto ove vrste ali se bavim i aviomodelarstvom te sam minimum 15 ak puta naručivao elektromotore, propelere, punjače, servomotore i uvijek bi mi lik iz DHL a to osobno donio.
Ako se treba nešto platiti, platio bih tipu iz DHL-a...

Po mojem mišljenju to je trebalo biti jedno od hrpe dostave DHL ovih pisama-doma si -dobar dan izvol'te, potpis hvala doviđenja....

Kao drugo, ceduljica se uručuje ako onaj na kojeg glasi paket nije doma jer bi po pravilima trebao taj paketi odmah imati sa sobom da ti ga uruči a AKO NISI doma onda se ostavlja ceduljica.....to joj je i jedina svrha..makar ponavljam DHL ne bi trebao imati veze sa nacionalnom poštom.....a i da je nekako vezano to u BiH sa poštom
morao je imati pismo/paketić sa sobom...di bi došao kada bi za svako pismo dolazio ti doma bez pisma/ paketića samo da pita jesi li kući, aha super kući si pa evo ti ceduljica koja se ostavlja kada nisi kući.....pa ti razmisli.......
ponavljam možda sam / vjerojatno sam JA TOTALNO U KRIVU
i ne želim da moj post bude povod tvojeg odlaženja ili neodlaženja u poštu.....
samo sam želio iznjeti svoju liniju razmišljanja i iskustva sa DHL om koja imam zbog avio modelarstva pa naručujem iz centralnog skladišta dotične firme (Hobby King) u Nizozemmskoj...

U svakom slučaju sve najbolje

S.

Powerseed ti isto govori ali i on i ja smo u gradovima gdje DHL ima svoje urede...možda si u manjem mjetu pa DHL ima aranžman sa lokalnom poštom pa zbog toga ali ja sam i običnom poštom naručio quadcopter na daljinsko upravljanje koji je koštao cca 60$ i ja doma, poštar donio paket, ja platio carinu nekih 125kn -preuzeo svoj quad i ciao....-da nisam bio doma E ONDA se ta ceduljica ostavlja da ti dođeš na poštu a on ne mora /poštar/ opet ga donositi ali prvi puta mora!!!

respect....
U pravu si i ti i Powerseed!
Hvala na savjetima!

Veliki pozdrav!
 
Poslednja izmena od urednika:
03.06.2015
109
112
43
33
Kad sam ja uzeo iz RQS išao sam u nacionalnu poštu isto tako je bio stelt paket.. Ali mi je susjeda rekla da je poštar samo ubacio cedulju da nije ni isao me potrazit.. Dobri stari postar otisao u mirovinu i dosla neka rospija nedojebana.. uhljeb klasicni.. ali sam joj objasnio neke stvari drugi dan da zna za ubuduce iako kontam da cu iduci put ici u austriju po sjeme, usput na kurve i pivo i nazad :)..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud

lud

31.01.2015
183
106
43
brte odes i pravis se lud,pogledas paket snimis ako ih ima sumnjivi neuzimas kao ljudi greska,ako nema uzmes paket i put pod noge.....
 
03.07.2015
58
25
8
43
Kad sam ja uzeo iz RQS išao sam u nacionalnu poštu isto tako je bio stelt paket.. Ali mi je susjeda rekla da je poštar samo ubacio cedulju da nije ni isao me potrazit.. Dobri stari postar otisao u mirovinu i dosla neka rospija nedojebana.. uhljeb klasicni.. ali sam joj objasnio neke stvari drugi dan da zna za ubuduce iako kontam da cu iduci put ici u austriju po sjeme, usput na kurve i pivo i nazad :)..
Je li bilo u paketu promo materijala i tih gluposti?

Mogao bih eventualno tražit da mi dozvole da pregledam paket, pa ako snimim da stealth nije otvaran, da ga preuzmem, ali kontam da će i oni ostali to sve gledat, a nisam siguran na šta mogu naletit.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Biti ću kratak - 30+godina duvam...nikada imao problema sa "autoritetima" jer nisam paranoja ali sam uvijek bio oprezan...
Nije tebi toliko pitanje pogledati paket ili ne , nego uči i pokupiti paket kao gospodin čovjek ili zaboraviti sve.....(za ovaj puta)..
Najpametnija poslovica koju sam čuo u životu glasi :
"U sumnji reci ne"

i sjeti se Marleya -"when one door is closed, many more are open.."

respect ...
 
03.07.2015
58
25
8
43
Hvala na mudrom savjetu!
Pretpostavljam da bi ti to sve zaboravio, i vjeruj mi nije u pitanju paranoja. Puno toga je na kocki, posao, ugled. Jedini razlog što ja duvam su određeni gastro problemi, vjerojatno povezani i sa psihom kao posljedica rata.
Već dva mjeseca nisam zapalio, apetit mi je jako slab, izgubio sam 5-6 kg . Šta bi!

Respect


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@freelancer

Dragi moj prijatelju, iz bilo kojega ti razloga konzumirao travicu
našu, u potpunosti razumijem što ti je sve u pitanju ; posao, ugled, mentalitet malog mjesta bi te odmah klasificirao i stgmatizirao, da ne spominjem što bi vjerojatno prolazila tvoja porodica/obitelj tipa "ah ma to ti je žena onog drogaša tko zna što mu djeca uzimaju kad on i sam dimi o možda i......itd, etc, ad infinitum..."

Cijeli ovaj portal i večina ljudi na njemu postoje ne samo da pomognu ljudima sa zdravstvenim i bilo kakvim drugim problemima a kojima trava može doista spasiti psihu i poboljšati kvalitetu života na 1001 naćin....
Još i važniji aspekt ovog i sličnih portala jest upravo da kada ti ideš po lijek ne moraš razmišljati o ugledu i osudi ljudi koji imaju tendenciju čistiti tuđa dvorišta dok iz njihovih vlastitih smrdi do neba a trunčicu u tvom oku će prije zapaziti nego balvan u svojem vlastitom.
Jednog funkcionalnog (pa i nefunkcionalnog) alkoholičara će drage volje prihvatiti u svojoj sredini ("ma dobar je čovjek i ne bi mrava zgazio samo voli malo popiti a to što ženu tuče to je što je ljubomoran kada popije a i ona ne bi trebala tako kratke suknje nositi isto tako..") nego nekoga tko duva pa makar iz potpuno medicinskih razloga.
Spominješ psihičke tegobe vezane uz gastritis i probavu a ja se nadam i uvjeren sam da će ti THC pomoći da sazbiješ zlo u samom korijenu u glavi i psihi kojeg su gastrointestinalni problemi samo popratna pojava...

Ako me direkt pitaš za ovu tvoju situaciju sa svime što si naveo da ti je na kocki, odgovor je da, zaboravio bih, ovaj puta i tih 15€ koliko si rekao da si platio i to ne samo što je cijela situacija malo mutna nego da ako želiš growati svoje biljčice u miru si ne napraviš cirkus na početku...a ponavljam ti Marleya, kada su jedna vrata zatvorena , mnogo je drugih otvoreno.....

Žao mi je od srca što ti se to desilo jer i ja imam posao, karijeru, sportove kojima se bavim nenaduvan i ne želim da ljudi to znaju i samo želim svoj mir i svoj grow da si ga pripalim na miru bez da kao klinac moram na cestu ili druženja sa dobavljačima koji nisu nužno loši, naprotiv, ali te nužno druženje&komunikacija sa njima izlaže određenom riziku.....

Respect, prijatelju.

p.s. što se ugleda tiče, moje poštovanje imaš, a vjerujem i 99,9% ljudi na ovome forumu.

p.p.s. Živjeh 15 godina u Parizu a tamo......a šta da ti prićam....ajmo reči antiteza ovom našem retardiranom okruženju od čijega "suda časti" moraš strepiti ti i hrpe poštenih radišnih ljudi koji uredno poreze plaćaju......

respect svima, trava pametnima...

Ugodnu večer ti želim, i ne brini, "when there is a will, ther's always a way..."

S.
 
15.06.2015
3
9
3
32
Danas mi je poštar donio žuti listić, da dodjem u poštu podignut paket. Rekao mi je ima jedan paket za podignut. Malo mi je čudno što mi nije donio paket.
Na listiću piše da moram platiti 10km , znači bio je na carini . Dok sam pratio pošiljku sve je išlo uglavnom brzo kroz našu carinu.
Inače poštara znam, ali opet, malo mi je sve to sumnjivo. Paket je išao preko DHL-a. Šta učiniti?

Molim brze odgovore, da se riješim ovog listića ako smatrate da je sumnjivo!

evo da ne budem naporan iliti da ne mlatim istu travu 100 puta...
samo bi htio dati savijet kako bi ja to izveo...
LUD je dobro napisao....''brate odes i pravis se lud,pogledas paket snimis ako ih ima...''
ja bi otisao platiti racune, poslati razglednicu kompi u susjednom selu, poslati telegram kolegi da sutra ne mora na posao, etc...cekas u najduzem redu i pratis...malo snimis okolinu...ako vidis da nema ljudi koji stoje/sjede sa strane i prate...ona mirne duse...kao sta kaze...pravis se lud i podignes paket...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud

lud

31.01.2015
183
106
43
nema sta da se cimas,sto se vise cimas,vise si sumnjivi,odes ako ih nema kupis i ides,prvo kao pogledas i snimas,ako su tu nedaj boze,kao ljudi ovo je greska ovo nije moje,neko se ovde zajebao ili zajebava s samnom neko moze da najebe radi ovakve sale. ako nema nikog onda brate anarhija ciku i pevanje:thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb: kupis par razglednica,i onda kao nisi u toku pitas kakva je to posta stigla za mene,al pravis se blenta,i snimas situaciju...:whato:::whato:::whato::
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
samo da spomenem, racuni, razglednice, telegrami... nemaju dodirnih tacaka sa salterom na kom se dize neurucena posiljka. cesto cak nisu ni u istoj prostoriji, al to verujem da zavisi od grada do grada, no u mom je to potpuno odvojena prica tj. salter sala
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
freelancer
Ljudi nema tu cimanja ili ne. Ako su ti napravili čeku napravili su. I možeš se ti praviti lud koliko hoćeš, ali ako jesu najbo si. Mada čisto sumnjam da će oni radi tebe danima tu dežurati. Ako znaju šta je u paketu smijestit će ti tako da će ti napraviti čeku van pošte na obavijest radnika pri preuzimanju paketa. Nije mi samo jasno to sa DHL? Jesu li ti oni trebali donijeti paket ili poštar? Kako sam skontao oni su u suradnji. Nije mi jasno šta su ti onda carinili pa treba još da platiš? Moja narudžba je išla regularno poštom i zbog težine nije podlegala carinjenju, mada je mogla u random kontroli biti pregledana. Čak nisam ni bio kući kada je poštar donio. Pošiljku sam našao u sandučetu (poštar je bio tako dobar da me je poštedio truda a posebno paranoje odlaženja u poštu). I to mi je čudno da ti je poštar donio samo listić i rekao da ima paket za tebe i da treba podići. Trebao si ga odmah pitati razlog zašto ti nije donio na vrata. Gotovo uvijek se radi o malim stealth pakovanjima pa ne mogu da vjerujem da takvu pošiljku nije mogao donijeti???
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ja se isprićavam, ali nije čovjek James Bond ili Jason Bourne pa da ono uleti "snimi situaciju" pa neka procjeni.Ako je sranje, nije on taj ili ja da je uvježbani kontraobavještajac da provali sačekušu pa onda kada fino potpiše a ono iz stražnje sobe, hop !!! "Dobar dan, krim policija, budite ljubazni pa dođite za nama"...Šta će onda????
Nijedan poštanski ured nema samo jednu prostoriju....
Prema tome jedino je pitanje jest da li uči u poštu ili ne, nisu baš stvari tako jednostavne kako se ćine.....
Najlakše je nekom drugom ovakve savjete davati...."proškicaj, provjeri, kupi razglednice pa pitaj ak ima pošte još kakve ima pošte..."....ne bi dobio cedulju da nema...a onda se praviti lud kao nije to moje itd.....te priće može prodavati na placu/pijaci a ne u pošti sa traking number-om.....