Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Velika se tarabuna digla,da li ili ne... ja licno da sam dao i 100e za semenke,a da mi ne stigne na kucnu dostavu,jednostavno bi zaboravio na njih ;) lepo ti je Powe rekao jos pre nekolikoko dana,a ja cu samo dodati iz iskustva jedan dan robije nije vredan 1000e peace
 
03.07.2015
58
25
8
43
Pozdrav ekipa! Vidim da ste se raspisali ;-). Hvala na savjetima, ali ja sam to već otkačio, ako me razumijete. Nije samo u pitanju podizanje paketa u pošti već i samo stavljanje vlastitog potpisa.
Pošiljka je iz Amsterdama, bila na carini, otvorena, ocarinjena. Poštar mi je donio na vrata cedulju, koju sam ja osobno primio i rekao da ima neka pošiljka. Sve sam ovo rekao svom prijatelju odvjetniku. Čovjek je rekao, to je sumnjivo i nemoj to podizati. Možda nije ništa, ali ako se sve uzme u obzir, Amsterdam, carina, i radnja poštara, možda, ali možda, žele samo potvrdu da sam ja naručitelj kako bi lakše izgradili slučaj. To nikad nećemo saznati, ali ja ne odustajem!
Veliki pozdrav svima i pamet u glavu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud

lud

31.01.2015
183
106
43
brte plavci i ako znaju kakav je paket i sta je u njemu a nemoze im bas lako sve promaci,doce i licno na gajbu,zato opustencija,pokupi to,imas mozak i znas najbolje kako postupiti,biti lisica i namazan,drugar je isto tako imao poziv na postu i proslo u najboljem redu,nebi ti ni pisao a kamoli uvlacio u neko sranje.. zato nema predaje nema povlacenja;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corn

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Dovraga, več sam zaista počeo suosjećati sa freelanceom,
izgubljena bitka ali dobiti ćemo rat ...(ustvari več ga dobivamo)
ali možemo zaključiti jedno.

We shall NEVER surrender!!!!!

Respect...

S.
 
29.06.2015
3
0
1
58
Pozdrav svima!

Moze li mi neko reci iz svog iskustva, koliko dugo moze naruceni paket stajati na carini, jer moj stoji vec dve nedelje? Tj da li se nekom desilo da toliko dugo bude samo na carini?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
to bi trebalo biti regulisano za dan~dva, nema on zasto tamo da stoji sem ukoliko nije konfiskovan. naravno, ako si siguran da je stao na carini
 
29.06.2015
3
0
1
58
Pa nazalost narucio sam malo brzopleto, i to jos 1.7. i uzeo opciju track and trace (tek kasnije sam ovde procitao da sam napravio gresku). No svejedno, put Srbije je paket krenuo tek 22.07. (ne znam iz kog razloga tek tada) a kod nas na carinu stigao 25.07. Od tad pa do sad stoji tamo ako je verovati pracenju posiljki na sajtu nase poste. Nije meni problem da se odreknem paketa i tog novca koji sam dao, nije neka cifra, nego je problem sto sam u medjuvremenu cekajuci da sve to stigne poceo da sklapam svoj box za prvi grow, zeljno iscekujuci da krenem. Kupio sam skoro sve sto mi treba. E sad, ukoliko su ih konfiskovali kao sto kazes onda cu morati da sacekam bar do Nove godine da vidim da li ce neko da mi pozvoni na vrata u medjuvremenu ili slicno.
Tuzan sam vam mnogo :(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da li si dobio neki zvanican poziv da dodjes i preuzmes paket, jesi naso neku cedulju u sanducetu, jel te neko zvao na fon i sl. u svakom slucaju bilo bi pametno da malo iskuliras i sledeci put ako porucujes nemoj na istu adresu
 
29.06.2015
3
0
1
58
Ne, nista mi nije stiglo, niti me ko zvao. Surfujuci po netu vezano za to da paket stoji na carini toliko dugo vidim da recimo kad se narucuje iz Kine roba netom ljudima stoji i po 20 dana na carini isto tako mali paketici. Ali ajde videcemo jos ovih dana.

Ma najveca fora je sto mi je u medjuvremenu drugar isao za Sloveniju i doneo semenke. :( Sad imam sve ali ne smem da krenem dok ovo ne resim.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.923
358
Socotra Island
eelslap.com
Meni su tehnika , i neki elektronski rezervni delovi poruceni sa ebaya stajali na carini skoro mesec dana proslog leta ...na kraju je sve uredno stiglo , a ni dinar nisam dodatno platio za troskove poreza , carine ili otvaranja ...
Ja sam to povezao sa time da je leto , vreme godisnjih odmora , ili sa time da nisu imali pojma za sta sluze ove komponente sto sam narucivao .
Čekaj još malo , nemaš šta da izgubiš .
Poštar ako te ne nađe kući ostavlja papir sa kojim na šalteru podižeš paket ili ubacuje paket direktno u sanduče ako je to fizički moguće , ako te budu zvali iz carine - praviš se lud , oprostiš od menki i kreneš sa tim iz Slovenije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BoomGhost

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pozdrav ekipa! Vidim da ste se raspisali ;-). Hvala na savjetima, ali ja sam to već otkačio, ako me razumijete. Nije samo u pitanju podizanje paketa u pošti već i samo stavljanje vlastitog potpisa.
Pošiljka je iz Amsterdama, bila na carini, otvorena, ocarinjena. Poštar mi je donio na vrata cedulju, koju sam ja osobno primio i rekao da ima neka pošiljka. Sve sam ovo rekao svom prijatelju odvjetniku. Čovjek je rekao, to je sumnjivo i nemoj to podizati. Možda nije ništa, ali ako se sve uzme u obzir, Amsterdam, carina, i radnja poštara, možda, ali možda, žele samo potvrdu da sam ja naručitelj kako bi lakše izgradili slučaj. To nikad nećemo saznati, ali ja ne odustajem!
Veliki pozdrav svima i pamet u glavu!


Ne znam koliko je veliko mjesto ili sl, al mozda bi upalilo copit nekog klosara/alkoholicara dat mu 10€ ii cedulju da ode podic paket..
 
03.07.2015
58
25
8
43
Pa nazalost narucio sam malo brzopleto, i to jos 1.7. i uzeo opciju track and trace (tek kasnije sam ovde procitao da sam napravio gresku). No svejedno, put Srbije je paket krenuo tek 22.07. (ne znam iz kog razloga tek tada) a kod nas na carinu stigao 25.07. Od tad pa do sad stoji tamo ako je verovati pracenju posiljki na sajtu nase poste. Nije meni problem da se odreknem paketa i tog novca koji sam dao, nije neka cifra, nego je problem sto sam u medjuvremenu cekajuci da sve to stigne poceo da sklapam svoj box za prvi grow, zeljno iscekujuci da krenem. Kupio sam skoro sve sto mi treba. E sad, ukoliko su ih konfiskovali kao sto kazes onda cu morati da sacekam bar do Nove godine da vidim da li ce neko da mi pozvoni na vrata u medjuvremenu ili slicno.
Tuzan sam vam mnogo :(
Hm, ja sam imao sličnu situaciju. Možeš pročitati u prethodnim postovima. Nisam išao podizati paket. Samo znam da je paket otvoren na carini. Dobio od poštara cedulju da podignem paket. Ako su nešto i našli, ne vjerujem da će me išta teretit, jer nisam išao u poštu, pa pretpostavljam da tu sve staje , inače bi do sada već pokucali na vrata. Ja sam se snašao, tako što sam naručio menke iz Slovenije, ali sa mjestom dostave u Hrvatskoj . Nema carine, ništa.
Evo upravo sam došao sa puta.
Odmaram i uživam, potpuno rasterećen. Više nikada neću naručivat na svoju adresu, i mislim da i ostali ne bi trebali, osim ako su u EU, tad nema tih briga!

respect
 
21.07.2015
14
2
8
39
Dali i gdje se provjereno može u Sloveniji otići i fizički kupiti sjemenke, bez ikakvog naručivanja, onako zdravo seljački, za keš :) ? Nisam uspio naći konkretnu informaciju.
 
21.07.2015
14
2
8
39
Mislis da im otvoreno napisem mail da ce mi htjeti odgovoriti? A bas mi se ne ide na rizik tamo za bzvz. Dali je netko uzimao od tamo menke?
 
21.07.2015
14
2
8
39
A dvoumim se da narucim sa sponzorirane stranice, ali citajuci zadnjih nekoliko postova nisam pametan. Inace narucujem vec godinama stvari sa ebaya i nikad nisam imao problema. Ali ovo je vec druga pjesma..