Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pa na srpskom sam pisao,ali nije stigao odgovor :/
Nazovi ih. Može biti da imaš problem sa mailom kao što sam ja imao. Rekli su mi da im pošaljem mail adresu tel. porukom da bi oni mogli meni poslati poruku. Tada je očepilo i normalno smo komunicirali preko maila. U svakom slučaju najbolje je da ih nazoveš i ukažeš na problem.
 
17.07.2015
3
0
1
38
North Europe
Pozdrav ekipa!!
Jucer sam narucio sjeme sa RQS i platio karticom.Dosla mi je poruka kako su zaprimili narudzbu ali gledam sad na bank racun i ne vidim da su skinuli novac.Pa eto ako je neko narucivao i placao karticom da napise jeli im procedura duza ili da ih kontaktiram pa da vidim o cemu se radi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne bi trebalo da bude problema, nekad treba 24~28h da se sve slegne i transakcija prikaze. obicno jave kad posalju, ako se ne javljaju u par narednih dana a tebi i dalje lova nije skinuta kontaktiraj ih pa vidi
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Ima li neko ko je u skorije vreme porucivao sa Nirvana shop-a
Koliko dana treba da stigne?
Kvalitet semenki? (s'obzirom da sam ovih dana citao par dnevnika sto su uzimali semenke iz nirvane i extra su biljke,al sta znam hocu da budem 100% siguran)
Neko probleme oko granice-problemi-da/ne?

Iz Srbije sam
 
17.07.2015
3
0
1
38
North Europe
Ok zahvaljujem na odgovoru.
A pošto sam ja silom prilika za boljim životom otišao za skandinaviju,a uživam u dobroj gudrici odlučio sam se za kupovinu i grow(Amnesia Haze Automatic ),pa ću vjerovatni imati koje pitanjce,naravnu u odgovarajućoj temi :)

Javim da li će sve doći bez ikakvih problema.
:spliff:
 
17.07.2015
3
0
1
38
North Europe
Ovdje je dosta toga čudno za naše pojmove.Koliko sam ja upoznat ovdje u švedskoj,sjeme je legalno ali sami uzgoj i pušenje je strogo zabranjeno i ako padneš zatvor ti negine.
Moram se još malo bolje o tom raspitat,nadam se da mi neće zatrebat.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
kao i mnogi nasi zemljaci (balkan) i ja sam se Ozbiljno bavio mislju odlaska s ovih prostora radi boljeg zivota i tako sam malo gledo swedsku i norwesku, a posto sam bio u fazi teretane i nekog formyself bodybuildinga odradio sam 2 kure sterosa, pa me zanimala njihova zakonska regulativa znaci mi smo macji kasalj za njihove zakone...Mogu mislit kakvi su tek onda za bilo kakve droge..
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Evo post-a ako neko bude imao problema prilikom kupovine menki sa neta,a da nema internet karticu,ili ima problema oko svoje (visa,mastercard itd..)!
Samo trazite od seeds banke (rqs,hempatia) Fakturu ili profakturu (Racun) Taj racun istampajte i odnesite ga u banku. I imate jos nekih 1500-2000din troskova na tu sumu koju ste porucili.
Ovaj problem me je mucio 2 dana,pa da ne muci ostale ako bude bilo slicnih problema.
pozzz:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corn

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Problem je što moraš platiti u eurima, a za to ti treba devizni račun. A devizni otvoriš odmah i odmah i uplatiš. Čim legnu pare na njihov račun oni odmah šalju. Od narudžbe pa do prispijeća sve traje nekih 6-7 dana.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da u eurima ali na svakoj mjenacnici ih mozes podići.moja seed bank uzme samo 10-15% da razmjeni eure.iz engleske su i primaju uplatu preko koverte znaci nista elektronski 7 dana nakon sto potvrde da su primili pare sjemenke ti stignu veoma su brzi.takoder ako ti je paket malo skuplji imas pravo na odabir nekih od bonus sjemenki.i mene su cak pored tih sjemenki(sto su bonus) pocastili sa jednom medical sortom kao neki sample da probam novo sto je u ponudi.i naravno sjemenke se mogu uzimati na komad umjesto pakete tako da mozes napraviti sebi fin miks dodu sve oznacene tako da znas sta si dobio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
19.08.2015
2
0
1
34
Pozdrav svima nov sam na ovom sajtu ...dosta sam citao na ovom sajtu.narucio sam paket u opciji za narucivanje mi jje pisalo
Način plačila
Plačilo po povzetju...cak mi je siglo i na mail hvala na narudzbini a ispo to ga ne mogu da razumem u potpunosti
* Če naročila niste oddali vas prosimo, da to v najkrajšem možnem času sporočite na e-poštni naslov info@********. V sporočilu navedite številko naročila. posto sam narucio u mestu u kom nema poste posta je u susednom mestu ,a ulica koju sam napisao nema br.da li ce me zvati iz poste ako stigne paket ili?jer sam od skoro na toj adrei pa ako me postar trazi u ulici u kojoj me ljudi nenaju nadam se da zovu...inace sam iz Srbije..
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
"Plačilo po povzetju" mean "Plaćanje pouzećem". Pa ljepo ti kažu da im nisi dao adresu i da u mejlu nadopuniš narudžbu sa svojom adresom. Neće ti ni poslat vjerovatno, jbg, lijepo ti vele u najkraćem roku.
 
19.08.2015
2
0
1
34
hvala No Joke na odgovoru,juce sam narucio u 13h a radno vremeim je do 14 h,popunio sam adresu ali ulica nema br,da li da pokusam da im posaljem mail-om opet ili da opet narucim na adresu kod mojih tamo ima broj pa ako donesu i nisam kuci trenutno mocicu da podignem sutradan...verovatno ce postar ostaviti ceduljicu da ima posiljka za mene..
 
03.09.2015
29
26
3
zgrade u nizu
Pozz, naletio sam priču od freelancer-a i u sličnoj sam situaciji ili ću biti.

Kako sam skontao i on je iz BiH, i došla mu je žuta cedulja na kojoj piše da mora podignuti paket u pošti. Ja očekujem sličnu stvar, jučer sam naručio od RQS-a i uredno je shipping odrađen kako sam skontao na trace and trace stranici. Uzeo sam stealth paket +5€. Napominjem kod mene u naselju poštar je takav da uglavnom 95% pošiljki koje nisu standardne (računi, čestitke, itd.) daje cedulju da se dođe pokupiti u poštu, tako je bilo i kada sam neke preparate naručivao iz SAD-a, a i bgmi za obične pošiljke od porezne uprave, policije i sl. Na T&T piše da je pošiljka teška 0.07 kg (70 g), igra li to ulogu na carini, u pitanju je mala količina...

02/09/2015 15:20
Ready to Ship

02/09/2015 15:33
Shipped
Forwarded to country of destination

1. Sada me zanima, ukoliko mi dođe ta cedulja da li je vrijedno rizika?
2. Dok ne potpišem pošiljku, ne može me niko teretiti ni za kakvo djelo?
3. Da li prije potpisivanja imam pravo tražiti da vidim pošiljku prije potpisa prijema?

Dok ne potpišeš prijem pošiljke, ta stvar nije tvoja, to je valjda i Zakonom i nekom logikom jasno, a i ukoliko primiš pošiljku, jel moguće pravit se budala i reći, ja ne znam šta je ovo neko mi je poslao kao što ti neko može poslati i antrax, LSD i slična govna na adresu da veze nemaš ko je to. Možda asm paranoičan, ali zanimaju me slična iskustva i to jel moguće opipat situaciju.

Što se tiče same isporuke pošiljke pošiljka i onaj koji ti je uručuje u mojoj pošti su u istoj prostoji (nema potrebe za izlascima), koliko znam nikad niko tu nije pao ni na kakav način, ali uvijek postoji prvi put, malo sam listao portale...

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/u-postanskoj-posiljci-otkiveno-sjeme-konoplje/140417059

Peace ljudi.