L.S.D., Blueberry i Exodus Cheese, Hps & Led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Aha, uspoređujem sa svojim, manje su struje u pitanju pa mi se 1750mA ucinilo pretjeranim.
Efikasnost je hehe vezana na ulaganje, nema druge, vise cobova na manjim strujama, zelim ti brzi tov kasice prasice:). panelčina i po haha bravo! Moram priznat da mi matematika ovdje naoko stima ali mi moramo prilagoditi krosnji 1200 umol/w/s i to je max za ekvatorijalne vrste (Vutrometar nam tocno pokazuje s koliko umola udara svijetlo na mjesto gdje si postavio mjerac, saras malo pa vidis opadanje, gore dolje i vidis sto ce biti za cm kad naraste) e sad kolka je visina na kojoj je ta ideala (900 - 1200) umola postignuta, ako je moguce takvo poriktavanje po potrebi boksa, da smo cca 20cm od krosnje npr. Čekam adrija da dojde sa mjenim instrumentarijem, ona aplikacija mu je na telefonu, moram ubacit jos barem jedan cob-ić po modulu, onda bi bilo oko 500 mA ovako ako jedna ode odu svih 4 kom. a zapravo mi stanu jos tri po modulu:) da bude simetrija zadovoljena. 7-8 $ kom cree xhp50. Moja prasica kasica na dijeti,čeka se Starog s bradom i jelenskim rogovima za dogradnju sustava!
Bitno je trubiti doma o ustedi struje, ful efikasnost AAA+++++, platis vise trosis manje i ili shvate nuznost ulaganja ili im dopi.di litanija i zeljno čekaju brod sa efikanijim ledicama :joint2:
form di si ti onu hrgu aluminija nabavio i kolko dojde. Otkupne stanice starog metala, sve na kile se prodaje, vidio sam alu ploca raznih debljina, cetvrtastih cijevi 3mm debljine, svega ima treba si truda dati i obici par smetlista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a r e and mtran

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ja sebi nastojim držat na 600-800 baš na vrhu efikasnosti fotosinteze u cvijetanju...ako su automati u pitanju onda na 400-600 i 20/4 da ispadne otprilike isti DLI...uglavnom gađam da bude isti DLI Kalifornije u petom mjesecu za vegu i u sedmom za cvijetanje i zasad zadovoljan

Edit Prvi tjedan dana gađam aljasku u bilo koje doba :D
downloadfile-2.png
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
form, stari shopingholičar das oglas kupujem ili brijes dok ne najdes? za buduci projekt dobro dojde malo čavrljanja na temu.
wayn, moram svoj vutrometar napraviti, bez njega na pamet postavljam cvijece na neku visinu pa promatranje danima i stalno sumnjam u visinu jel prejako il preslabo. Hans vega 300 umola ili nesto vise, 30 cm minimum znaci od biljke, sensi vegetira po ps i kakao vidimo bere lega rekordne kolicine. kod ledica 10V12w te sam mjerio,( na 9,6V i 600-650 mA) opadanje sa 120 na 100 je u 2 cm visinske razlike, moglo se pribliziti 13 cm do panela, gladne oči pa sam drzao na maksimali, kuri polako,ni ne vidis samo nema smole, mazar auto. medjutim skureni su i donji vrhovi, suhi bez smole a po njima je tuklo 500-600??? Waynedobro? xhp još nisu mjerene. Hans 180W 630 umola na 30 cm.
Necu cvatnju u vega boksu pa nije ni bitno toliko, samo primjera radi.
gornja granica je ipak previsoka tako da tvoja matematika štima, optimalu ganjamo:thumb:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Uf baš si ga dobro skurio s toliko svjetla...foto bi to mogao podnijet al on je samo na 12 sati toga dnevno, automat nisam vidio al vjerovatno si ili 18 ili 20h držao...to ugrubo ispada da si mu dao cca 30% više svjetla nego šta može podnijet i što bi foto imao pod istom lampom

Ima smisla taj DLI treba to gledat ako se marihuana optimala za svjetlo, ako se baš hoće bit picajzla možeš i guglat dli za rodno mjesto mazara pa ga baš ugostit da se osjeća kod kuće :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
ma dal je tome tako, nisam siguran jer hps 250w dizem i 45 cm od cvijeta i tek od kad tako radim nije skureno. jesen ima i slabije svijetlo a ne samo crvenije.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Ekipa:spliff:
Dvije starije biljke (Lsd i Blueberry 1) su prebačene s hps-a na led na 12/12 režim u 25-om danu života. Biljke mi izgledaju ok i rastu pomalo, Lsd prednjači i fino se formira, dok je Bluberrica nešto žbunastija s kraćim granama u odnosu na Lsd.
Još im nisam davao npk, žive od potgronda, zyme, super vit. i root-a:D
Prvi dan u boksu di je led su dobro podnijele, pičim dalje:cool:
Ove druge dvije, Bluberry 2 i Cheese, isto dobro napreduju s tim da je Cheese star 19 dana, a Bluberrica 25 dana. Njih sam ostavio još koji dan na 18/6, nek se Cheese još malo razgrana.
U kratkim crtama, to bi bilo to:mario::i naravno, par slikica...
DSCF7201.JPG DSCF7202.JPG DSCF7203.JPG
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Prva i zadnja slika, biljka na desnu stranu. Na gonjoj slici je starija 1 dan od ove na zadnjoj slici:gled:
Ova najmanja na zadnjoj slici je Exodus Cheese:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Tnx @hondofob1 Radi se o materijalu Kapa fix, inače služi za reklamne panoe, tisak i kaširanje, ima ih raznih debljina, dosta su čvrste i lagane što je bilo presudno u mom slučaju.
U boksu 1, hps reflektor se može jednostavno podizati i spuštati jer je pričvršćen na dva mjesta špagom, te špage idu na kukice koje su fiksirrane na vrhu boksa i služe kao vodilice.
Tako je rješenje i u boksu 2, kapa je lagana, ali grla i žarulje otežaju stvar pa i ne klizi baš najbolje kad hoću podignuti panel, ali u svakom slučaju puno bolje od hladnjaka na kojemsu su bili cobovi jer je bio pretežak za podizanje na takav način:puuuh::

@1310 Lampa je podignuta više nego ikad dosad, na nekih 40-tak cm od vrhova pa se šire u svim smjerovima;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
33. dan, 7 dana 12/12

Nema nikakvih značajnijih promjena u boksevima. Čini mi se da je led ok. prati hps ali ne 100%, neću sad o tom subjektivnom dojmu ali ipak...nek prođe još koji tjedan pa će se razlika, ako je bude, biti će uočljivija:gled:
Primjetio sam na biljkama prve pistile:banana_rasta:sad će to:puuuh::
Nisu još dobile pravu papicu ali je bilo nadosipanja zemlje i ona kombinacija od prije tjedan dana, sutra planiram dati tnt i ostalo:rasta:
Vlaga u boksu 99% a biljke treba sutra zaliti, morao sam upaliti drugi par ventilatora da smanji vlagu jer me strah ovih led žarulja kojima je skinuta zaštitna plastika:p
Slikice...:vozdra:
DSCF7207.JPG DSCF7210.JPG
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
I meni se učinilo malo čudno no nakon palenja ventova počela se vlaga spuštati, znači mališa radi, a i u drugom boksu je slična situacija samo me ne brine kao ova:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sa tom vlagom nema sanse da odradis cvjetanje. Morat ces napraviti tornado u boxu da ti budovi ne uhvati plijesan. I to je pitanje da nece.
Morat ces izgleda vratiti HPS-icu jer bez nje tesko ce vlaga dolje. Ili sa odvlazivacem.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Sensi, vlaga mi je visoka dok su lampe off, i zbog toga što su vani velike kiše, kad se lampe upale, vlaga je u normali:)
Cvijet će se počet formirat kasnije, a tad će kiše proći:vozdra:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Pa frend Form...ako je ovaj ventilator na podu koji hladi:D onda nije ni cudo da je vlaga 99%
Salim se malo...biljke su bas dobro zbunaste:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form