LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
neznam jesmo se razumeli. jasan mi je driver koji su koristili, ali kako to da sad board moze bez coolera na max (3.5A), a prije su isli samo do 2.0A i napisali da do tolko "garantuju" bez coolera (naravno uz ventiliranje prostora i neke normalne sobne temp).
jer ako ovaj novi XT ide na max A bez coolera onda mi je zanimljivo, ali ako bude potreban hladnjak (koji trenutno ni nemaju koliko vidim u ponudi) onda ce cjena ici jako gore i onda mi to nije isplativo vise IMO.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dochee

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.819
233
Scope of delivery:
- 1x ZEUS 308 PCB with assembled cooler and connector (female)
- 4x SYSTEM sliding block (M4)
- 4x SYSTEM screw (M4)
- 6x SYSTEM transparent flat washer
- 1x Connector (male) with ~ 10cm cable and ~ 2cm shrink sleeve(transparent)
Ja pretpostavljam da je hladnjak već montiran na PCB.
Ispričavam se ,gledam stariji model.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
odlicno onda. sumnjam da bi ga run-ao na 3.5A ikad, ali ako tamo moze bez hladnjaka, onda na cca 2.0A nebi smjelo bit nikakvih problema, a to je koliko razumem sweet spot za runat doticni sto se tice temp/trajnosti/ulozeno dobiveno. jos da imamo driver cjelog range-a pa da mozemo od 0.7 do 3.5A ::listomahanje::...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
eto da se i ja ubacim sa svojim neznanjem.. stvarno me zanima jer sam dugo bio out price i nisam pratio,istrazivao.. zadnje sto sam vidio da je led isparirao hps.u ali po onome svemu nekako su mi mrsavi badovi pod ledom jel ide g/w?.. i dal je gavita i dalje majka jer ja sam jednostavan decko nevolim puno petljat po zicama osim ako nisu ScRoG.. trenutni slucaj imam novaca apetit mi je 600w hps / gavita / ili 10hansova neznam s ledom koji parira ovoj ekipi.. @MMSplit ti si s gavitom radio ako imas koji osvrt sry ako te smaram ali onaj auto grow je tesko zaboravit za hps 600 u ovoj prici mislim da @Stipe moze dat osvrt ako prije toga ne dobijem ban =) sry ekipa prvi put oznacujem ljude s foruma nece se ponovit
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zeus, HLG q boardovi, hans.. sve top binovi zadnjih chipova samsunga i osrama, ako imas para na "bacanje" onda 400w cree cxb 3590 top binovi..
Ako oces isti kvalitet kao kod hansa, onda se prije odluci za zeusa ili hlg q boardse.. za 60% jeftinija nabavka, a isto sve, barem sto se tice cipova, o dizajnu ne moramo razglabati..
 

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
zao mi je to cut :( al sta je tu je morat cu se informirat malo oko toga hvala na brzom odg. sad se bacam na ucenje morat cemo ucit starog pesa nove trikove.. =) peace
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Upravo tako sam i mislio.

Dobro ih raširiti, pustiti 6 dana da se oporave i lagano prebaciti na bloom.
Zato sam i mislio dodati još jednu lampu. Jedna je skroz malo zbog širine.
Što se tiće visine mi nije problem jer imam 2 do 2.5m visine.
Morat ću svakako naručiti jojo jer mislim da će ovdje biti svega.

Hvala na savjetu pa stavim sliku kad bacim na flower.

Svaki post u ovoj temi mi se sviđa! Ekipa growa HC! ::listomahanje:: Svaka Vam čast svima!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Zasto Haz mislis dva od 50.
@Stipe mi je rekao razlog al sam bio dobro udaren:smoke:pa nisam bas dobro skuzio ali ima smisla.Eto,ako Stipe uhvati vremena da objasni:respect:
dodati još jednu lampu.
Nemoj sebi muku raditi...odrezi te sa prvog kata,od njih nista..ove druge malo rasiri i pusti 12/12:)Ova mreza nek ti sluzi kao "potpora":thumb:
@420Florist
Eeee..to je to.Mislim da je tako Stipe objasnio:thumb:Idealno bi bilo..jedna biljka-jedan cob od 50w:):)
Al evo @Stipa mi napisao da 100-ka ima dimer...kupuj onda 100-ku i prilagodi watazu:thumb:
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@Stipe mi je rekao razlog al sam bio dobro udaren:smoke:pa nisam bas dobro skuzio ali ima smisla.Eto,ako Stipe uhvati vremena da objasni:respect:
Vše efikasnosti runat cob na 40-60wati nego na 100, zato se i ide na više čipova raspodijeljeno na wataži (što u stvari i čini cxb3590 skupim u nabavljanju) , veći lumen output dobiješ ispod 4x50w cxb3590, nego ispod 2x 100w
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Sto bi znacilo da je njemu uz ovaj od 50w u sredini najbolje dodat jos dva od 50w sa svake strane.

Edit...
Jedino sto je nama presudilo u korist stotke je dimmer koji ovaj od 50w nema.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Mogu se i ovi od po 50 dimmati putem drajvera jel ako ih je više spojeno, najzad zašto direktno kupovati od hansa, ni to nije ništa drugo nego isto oni "all in one" cob setupovi što je čini mi se beštija ili barbarosa koristio/li u svom onom 2g/w reportu, eno ih na ebayu za 80 eura po komadu, nisu top binovi, ali ipak..
O ovome pričam
s-l1600.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and Stipa

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Da da stipa dobro kazes... Razlika izmedu Hansa 50 W i Hansa 100 W je da oba imaju cip od 50 W ali 100 ima jos posebno red i posebno blue ledice koje palis i gasis po potrebi ( pa ga tako dimmas )... florist kuzim sta pricas... pa kada vec tako evo ovako... 2 x Hans cob od 100 me izade cca 3000 kn i ide na zimu zicer... Sorry ali nakon hansa kinezi neidu u ormar... imas da dnevnike sa 2 g/w ali pogledaj koliki ormar sa koliko wati kineza...80x80x180 sa 5x 50 w kineza pa dobije 2 g / W sa 4 ili 5 biljki... ovdje je prica bila o 60x60x160 i 1x50 Hans i dobijes 2g/w sa 1 biljkom u istom vremenu... pa to je ipak velika razlika... necu sam spajati i sve... cak sam i od jednog covjeka sa foruma htjeo kupiti polovno sve znaci 5x50w kineza i prodaje mi za 2500 kn... znaci nikako... ormar 1x1,5x2... koliko mi kineskih cobova treba za 5,6 biljki? Isto toliko ako ne i do 10... a hansovih panela... isto to bi izguralo 2x 100 hans... a kod mene na zimu i 50 izmedu pa bum i dnevnik otvorio da ispratimo to... pozz


Edit: zaboravih napomenuti... sve pet ali ja sam covjek da dok se neuvjerim vlastitim ocima to su price... bez uvrede sve ima plus i minus ali moje povjerenje je oslo prije Hansu nego Bestiji ili wajhne johnu ili bilo kome koga spominjes( bez uvrede majstori su to uzgajanja )...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer and Stipa

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Nemoj sebi muku raditi...odrezi te sa prvog kata,od njih nista..ove druge malo rasiri i pusti 12/12:)Ova mreza nek ti sluzi kao "potpora":thumb:

Nema muke :) Prikupljam opremu sa sljedeći grow tako da će mi svakako trebati... Ipak budem pošišao najniže grane koje su u "hladu".
Včrs ide mreža i još par preinaka pa ću eliminirati sve nepotrebno.

Već mi se sviđa kako sve izgleda a prvi mi je put u ovom boxu... Kad ispravim greške i dovršim box... Sljedeći grow ide u nebo!! :banana_rasta:

Hvala svima na savjetima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hermic