LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Trenutno hvalim Zeusa, a vrijeme će pokazati. Činjenica je da moj prvi panel Spectrabox sa 3 venta još uvijek radi, a da sam Hansa već dva puta slao na popravak. Pričam o 180w verziji, onaj od 100 mi se pokazao bolji. Čekam da vidim topove ispod Zeusa, Flo kaže nema greške, a Hansa ni ja više neću kupovati. A opet, nije da nije odradio koji grow, ali nikad samo Hans, uvijek sam mixao panele odjednom. Treba imati backup.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Nikad hps nisam okušao :) S cfl-a na led. A imam glavu s nekadašnje javne rasvjete i radi, ali kao priručno svitlo u konobi kad zatreba. Nikad nisam ni pogledao unutar oklopa koje je snage, kako je to sve skupa spojeno. Nisam osjetio potrebu, ali hps je, nema greške. Možda se i zeus s vremenom pokaže ko short run wonder, ali trenutno, oduševljeniji sam s njim nego kad sam bio najoduševljeniji s hansom. Muči me samo koliko blizu zeusa mogu pustiti topove. Diman je na 70ak w i puše vent između njega i topova Honey Crema i izrastao je na 15 centi od panela i nema burna ni bleacha, bar ne još. Čini mi se da biljka može skroz blizu.
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pozdrav drustvo, koristim trenutno 2x Grow Northern HS1 panela, svaki je od po 75W, u boksu 120cm x 60cm x 178cm. Nisam siguran da li mi je potreban jos jedan panel u tom boksu, ili bi to bio overkill? Ubacio bio jednog Zeusa, ali nisam siguran koji drajver i panel da uzmem. Moze neki savet ili ideja? :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Spreman se pocet s ledom al u big tower kucistu. Jel bi moga i meni sibnit na PP za te stripove?
Jesam,
Pozdrav drustvo, koristim trenutno 2x Grow Northern HS1 panela, svaki je od po 75W, u boksu 120cm x 60cm x 178cm. Nisam siguran da li mi je potreban jos jedan panel u tom boksu, ili bi to bio overkill? Ubacio bio jednog Zeusa, ali nisam siguran koji drajver i panel da uzmem. Moze neki savet ili ideja? :)
jel to ovaj panel
grow-northern-hs1-led-grow-light.jpg

Msm da takav panel je onaj tang koristio u svojim snimkama gdje je uzgajao vise strejnova od fastbudsa (cak i oni njegove snimke imaju na svom kanalu)?

 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ovo mi je drugi put, da sam skoro izgubio 2 panela. Neznam zašto, ali oni kao da prepoznaju plus i minus, jer sam neki dan isključio iz zida utičnicu na kojoj je rasvjeta. Vratio sam nazad, ali nesvjesno okrenuo. Padne mi večeras nešto u ormaru, sca sreće nisam dobro prikeljio tempomat. Znači ovo se ne vidi,. U ormaru, kad se gleda stoječki je mrkli mrak. A, odozdo IMG_20181126_190636.jpg na neki način prolazi struja i one tinjaju. Garancija vam ti ne pokriva. Reči če vam, da je panel radio cijelo vrijeme. To se dogodilo i frendu! Prvo smo mislili, da je do ovih jeftinih timera. E, sad ako ima električara, koji bi mogli razjasnit, da ja ne lupetam. Meni nije direktno u zid spojen timer, nego preko produžnog kabla. I sve šta se gasi sa rasvjetom, ali nije do toga, jer u drugom ormaru mi je Bestva spojena na timer, direkt u zid. I u njemu su CIBice tinjale. Frend i ja oboje živimo u kučama koje su gradjene 70'i stare su instalacije(stari sustav osigurača) . Ali zašto se to događa samo LEDicema? Ako okrenem utikač, opet tinjaju. Znači nije, da se to povremebo dogadja. Kad ih isključim na prekidačima za vege i bloom, dalje tinja.

Ne vidi se uopče. Mrkli mrak, ali prije dva dana sam okrenuo utikač od kabla, inače bi do sada pregorili. Baš se mora sagnut. Da nije opao tempomat, nebi ni znao.
Sada je sve ok. Zadnja dva dana, da radili su cijelo vrijeme. Tako sam vac izgubio 2 COB panela, dok nisam timer okrenuo.
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Taj efekt uzrokuju prekidaci iz razloga sto su vecinom kod takvih panela u seriji spojeni sa rasvjetom, i isto problem mogu stvarati ugradjeni dimmeri u drajverima, vec sam citao o tom problemu u vise navrata, msm da je u svim situacijama bio problem sa prekidacima..

Otvori panele, i probaj bez prekidaca spojiti na direktan kabal, i onak ti radi sve na timeru.. tak da ti prekidac ne treba za paljenje i gasenje..
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Iskreno, ne usudim se rastavljat, a i gubim garanciju. Sve je ok, dok je ovako u slučaju da okrenem timer, samo onda, tinja! Već sam imao isti problem na COB icama i kada smo okrenuli timer, sve ok. Pogledam ja, ionako narednih tjedan dana min.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Skužio sam u čemu je problem,šta se tinjanja kod LED panela, tiče! Stvar je u timeru. Gurnuo sam probirštift u utičnicu na zidu i svjetli samo jedna rupa, kako i treba biti. Stavio sam bijeli timer, od 40 ak kuna u utičnicu i samo jedna rupa svjetli. Okrenuvši timer na drugu stranu, svjetle obje rupe 15433242385053054801442194876790.jpg .
Dok recimo za iste novce, ovaj timer funkcionira kako treba. 15433243106836760007355898470590.jpg . Trenutno mi trebaju, dok ne kupim nove, pa ču ih rastavit, jer jedino tako ču imat mir. Digitalne neželim, jer sa baterijom(ako nestane struje na par minuta) koštaju oko200 kn najjeftiniji.
Govorim o digitalnim timerima sa baterijom u sebi, ako nestane struje, da se ne resetira. Vjerojatno preko interneta, može se naći jeftinije, ali koliko kvalitetan?
Jopezg-ako timer nema bateriju u sebi i nestane struje, šta ga održava na odredjenim postavkama?
Evo, ja sam u chipoteci uzeo ovaj. On ima bateriju, koja bi ga trebala održavat min. 48h.nakon nestanka struje. Srečom pa kada sam stavljao baterije u digitalnu budilicu, nikada nije održao memoriju u slučaju nestanka struje. Ovaj model košta 98 kuna. S njime se dobiju dve punjive baterije. Da bi ga isprobao, stavio sam ga na produzni kabel i naštimao vrijeme. Sa gašenjem produžnog kabla, ugasio se i timer.
Copy/paste iz chipoteke
Primera-Line Digital Weekly Timer DT

20 ON/OFF programmes for day, hour and minute setting.
Shortest switching-time 1 minute.
Countdown function.
Random function.
Manual ON/OFF.
Programme: Interruption during operation is possible.
Data memory in case of power cut.
Practical housing when using switch and socket combination the switch will not be covered.
Includes NiMH rechargeable batterie.
In blister packaging.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
4-5-6-7 ovisi koliko se griju, za njih ti obično trebaju pasivni hladnjaci (i termmalna pasta) + ventilatori, 5-7 komada bi trebalo biti dosta za 1-2 solidne foto biljke ili 2-4 automata. Ako je visina manja od 150 cm moglo bi biti problema, LED od krošnje ide na 30-40 cm.