LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

FatOne

Aktivan Član
09.10.2016
756
2.628
163
Jedno noobish pitanje za ljude koji se dobro kuze u led.
Stanje je ovakvo biljku sam opekao na 40cm jer sam budala pustio panel na 268w da roka po biljkama starim svega 15 dana. Panel sam sada spustio na 26cm i pustio da radi samo 40w iznad svake biljke, to ih nebi trebalo paliti zar ne?
Ledice su od 3w (prema omovom zakonu efektivne snage 2.24w) sada ih radi po 20 iznad svake biljke. (Biljka je svaka na svojoj strani boxa.)
Sljedece pitanje je kako biljka raste planiram paliti ostatak postepeno, hoce li panel i dalje palit biljke ako ga ostavim na istoj razdaljini ili nece jer ce biljka bit veca i moci ce vise konzumirati fotona?
radi se o ovakvim ledicama:
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Imam i lece od 90° ali sam ih skinuo da mogu panel drzat blize biljci.

Poslednja izmena:
14.05.2020
2
1
3
31
Pozdrav ljudi, novi sam u ovom hobiju i imam pitanje za LED rasvjetu.

Imam growbox veličine 60x90x160 koji planiram za jednu biljku, za početak :)
Kakav LED možete preporučiti za ovaj setup, da se može nabaviti u lokalnim marketima tipa Bingo/FIS isl. na području Bosne i Hercegovine.
Ako fali nekih informacija za konkretan odgovor, rado ću dopuniti informacije!

Hvala svima!

07.07.2019
19
23
3
@FatOne nije da se nesto spec razumem ali sto vise rastu vise leda,kad vidis da ih peckas podignes panel kad se izduze spustis,bolje je da neko pametniji da odg :D :D

• Sviđa mi se
Reactions: FatOne

grona

20.05.2014
256
815
93
Ljudi da li itko ima ikakvo misljenje ili savjet u vezi ovoga; Commmel rasvjeta iz bauhausa, dvije glave od reflektora na jednom kablu,.od toga mi je jedna ''krepala'' neki dan iako se svi spojevi cine uredu, danas sam skuzio da mi druge radi samo pola i manje...
No da bi stvar bila čudnija, i ova potuno mrtva i ova do pola mrtva rade dok je tajmer ISKLJUCEN

Ako itko.ima išta za reći, unaprijed hvala!

:)

EDIT: @FatOne
Probao sam ali na žalost ne rade ni tako...
A za tajmer, moguce jer je neki jeftini mehanicki, ali cudno mi je ova pokvarena jednako svijetli bez obzira na kojem je podešenju tajmer..
Evo slike polovicnog IMG_20200521_222136.jpg

Ugašeno svijetlo... IMG_20200519_213601.jpg

I ovaj koji kao ''ne radi'' IMG_20200519_213435.jpg

Poslednja izmena:

FatOne

Aktivan Član
09.10.2016
756
2.628
163
Jesi probao bez timera? Mozda ti je tajmer posao kvragu :D

@grona Na prvoj i trecoj slici se vidi da su diode izgorile, ali izgorile bas, pocrnile. Istekao mu rok trajanja nazalost.

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: grona

0Marac0

Aktivan Član
01.05.2017
201
1.206
143
Timer ti je propuštao struju i dok su bile ugašene, u mraku tinjaju i naravno riknu puno brže. Okreni timer na drugu stranu u utičnicu. Za ove led proizvode ti plus mora biti na pozitivi, a minus na nuli. Inače, tinjaju...
Ima negdje na 140 strani zašto tinjaju!
Ako gurneš probirštift u timer, sada če svjetlit na obe rupe, kada ga okreneš, svjetlit če samo plus!

grona

20.05.2014
256
815
93
Nisam siguran da li sam te dobro skužio, želiš da fizicki okrene, tj zamjenim položaj tajmera u utikaču? IMG_20200522_085327.jpg Znaci okrenem ga za 180°?

-
Ima negdje na 140 strani zašto tinjaju!
Preletio sam.od 138. do 143. ali na brzinu pa.nisam vidio to, ugl. pricaju o zeusu i viperspectru... proci cu jos malo po temi

• Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Aktivan Član
01.05.2017
201
1.206
143
Točno to! Okreni ga za 180° i neče tinjat!
Meni je tako otišao panel, jer u mraku se vidi, samo ako pogledaš direkt ispod...
Stvar je u tome, da timer propušta elektricitet, kada je krivo okrenut. Za većinu uređaja to nije problem, ali ledu je to dovoljno, jer driver ne vredi nešto extra!
Kod Zeusa nije bitno, jer driver to izregulira, ali je bitno od drivera do borda točno spojit. Taj problem imaju skoro svi kineski paneli!

Poslednja izmena:
03.03.2016
1
0
1
pozdrav ljudi, svako dobro!
jedno pitanjce, ispričavam se ako je bedasto :D kad dimmam zeusa preko power supplyja, jel radim to na I0 ili V0 vijku?