LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.04.2013
31
35
18
prostorija je 4m2 ali nije cela iskoriscena,tj. nije pregradjena tako da sam tu verovatno pogresio!A 16m2 planiram da raspodelim da imam veg,cvet i za klonice nije komercijala u pitanju.Izvinjavam se ako sam vam dao takav utisak.Dakle kakvo mi osvetljenje predlazete,dal da nastavim sa cfl ili da pokusam sa hps?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
jesi pogresio sto nisi bio jasniji, i naravno da se onda stekne pogresan utisak, fokusiraj se na to sto pises i budi jasan, pogledaj u pravilniku tacku 4... a sto se rasvete tice, nedvosmisleno je bolji hps ako mozes do njega doci, a njega mozess i kombinovati sa tim cfl sto imas, ili cfl zadrzi za vege/klons a nabavi hps za cvetanje...
 
07.05.2013
15
0
1
led sjelica e 27 12w /220v/45 4 puta plava dioda 8 puta crvena dioda 40eura led srbija sjelice subotica imali gde jeftinije i koliko je potrebno za 5 biljaka
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
40€ za ovo s***nje od sijalice je puno previse. I jos su k tome 1W...

Ako trazite LED onda trazite sto visu watazu po jednoj LEDici, da u specifikacijama pise HP LED iliti High Power Light Emiting Diode i da je leca pod kutom izmedju 90 i 120 stupnjeva.

I da, LED se moze mjeriti sa HPSom, ali treba dosta love uloziti (citaj 1000$ + + + + )

EDIT: nekima je malo dosadno pa se sprdaju znanjem drugih, ali nema veze... :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
07.05.2013
15
0
1
kali znaš li de se mogu naručiti i koja je cena tih led sjelica jer misliš da je ova 12w slaba 45 stupnjeva i da je skupa kolko mi treba sjelica da li mogu one štediše da se postave sa strane da baca svetlost na biljke da li je dovljno planatela crvena za cvet radi zalivanja jer stavljam izgoreno đubre ispod đubra moželi u kanti od jupola 25litara i da stavim isečeni stiropor da ima vazduha zalivati stočnom mokraćom
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne bih o rastu i razvoju u temi LED..........
A za ostalo ces se morati potruditi po ebay-u. Nemam niti volje niti vremena da pisem eseje. Dao sam dosta informacija da se pozanimas malo.
Nije to samo tak jednostavno, kupimo pa ukljucimo (ako hoces jeftinije proci), a ako hoces narucit i ukljucit ko debil onda se pripremi na vise tisuca kuna troskova.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
visimir je napisao(la):
kali znaš li de se mogu naručiti i koja je cena tih led sjelica jer misliš da je ova 12w slaba 45 stupnjeva i da je skupa kolko mi treba sjelica da li mogu one štediše da se postave sa strane da baca svetlost na biljke da li je dovljno planatela crvena za cvet radi zalivanja jer stavljam izgoreno đubre ispod đubra moželi u kanti od jupola 25litara i da stavim isečeni stiropor da ima vazduha zalivati stočnom mokraćom

Haha, stočnom mokračom. Šta briješ kravi ili jarcu na pimpek priključiti muzilice ili budeš sam izmuzao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nakaza
07.05.2013
15
0
1
pročito sam na ovim stranicama stočnom đubru i da je dobra mokraća ,,da bih se napravila led reflektor po dužini 20sjelica sa 15 sjelica dioda razmak 1.5cm prečnik diode 5mil crvene i plave da li je dovoljno za 3-4 biljke
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa, pozdrav!

Imam pitanje i zanima me vaše mišljenje:
Dakle proputovao sam pola svijeta radeći na kruzeru (i Jamajku hehehe), i vidio neke fenomenalne metode uzgoja. Imao sam dosta iskustva sa HPS-om, ali svi znamo njegove probleme i neda mi se raditi doma cijelu tvornicu da bi stvar uspjela. Trenutno sam u nabavi LED lampi, na Alibaba.com pronašao sam cijelu tonu proizvoda, šta je i jebeno jer od tamo naručuješ direktno od tvornice, ne od dućana i cijene su nešto manje. Dakle, zanima me 560w LED, sa x2 lećom koja je fenomenalna i stvarno se vide razlike između x1 i x2, biljke stvarno upijaju svjetlo sto na sat!
Cijena je visoka, ali mislim da se sa tokom radnih sati isplati daleko više od HPS-a (između 50 i 75000), ali pošto nisam ekspert, molio bi škvadru za mišljenje, nekoga tko se stvarno razumije (boje, lumeni, općenita kvaliteta lampe). Evo link: http://bluesea-led.en.alibaba.com/product/831529049-209777891/green_house_pro_560w_led_grow_lights_europe.html
Cijena sa dostavom u HR je cca $720. Hvala!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
chello je napisao(la):
Uf, lijepo, ali malo preskupo :)))
Mislim da sam malo prebrijao watte, pošto nemam u planu uzgajati cijelo polje, nego max 4 biljke kojima bi se moje najuže društvo pokrilo za jedno dulje vrijeme, umjesto da trošimo hrpu love na kupovinu, napravimo svoje!
Sjemenke su White Rhino i White Widow (Greenhouse Seed co,), kaj mislite na koju snagu pucati da se naprave 4 komada iz kojih će ta lampa izvući maksimum? Negdje LED od 560w uspoređuju sa HPS-om od 1000w, negdje sa HPS-om od 600w, od tih šugavih usporedbi više ne znam šta da gledam!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Evo izdopisivao se sa nekom ženskom sa Alibabe, iz serije LED-ica koje su gore u linku ima u ponudi i 300w, 315w i 320w. U uzgoju pod HPS-om od 600w uz FIMM-anje i skidanje listova svaki tjedan te su biljke (white rhino) ispadale savršene, sa hrpom ogromnih budova i jako dobrim urodom. Siguran sam da LED od$1500 daje puno, puno bolje rezultate, ali nemam tolko para :)
Što mislite o LED-u od otprilike 300w (315, 320) iz gore navedene serije, hoće li moći dati dobar urod i kvalitetu? Nemam više HPS, stvarno hoću nabaviti solidno svjetlo, sam uzgoj nije problem jer sam se već puno puta igrao i znao sam napraviti stvarno dobre biljke, ali sa LED-om nemam nikakvog iskustva. Vidio sam puno ljudi koji su sa time radili, ali nisam imao vremena i prilike sjesti i popričati sa njima...
 
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Šta mislite o korišćenju ove sijalice

3W sa 38 ledica
60 stepeni, 28 crvenih i 10 plavih 330 lumena

Za mali box, tačnije mislio sam držati biljku na stolu radnom i ubaciti led u stonu lampu. Viđao sam po Net-u da likovi tako masovno 3w growaju(sistem stona lampa)
šta mislite o tome? Ima li mišljenja?
Da li uopšte može ledica e27 grla direktno u lampu?

I jel ima negde tutorial na netu za izgradnju led svetala za grow pošto sam leektrotehničar i mislim da bi to išlo kao ludo kada bih pravio :)