LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dušan zeleni

Banned
Banovan
06.02.2016
14
1
3
63
Unutrag par stranica korisnik peti element je napisao na kolko držati panel.Ak se dobro sjećam seedling 75cm,vege 40 a cvijetanje na 20cm od biljke.Živio :)
Hvala ti na info Rebel, tako i ja drzim cca udaljeno... bilje mi je gusce nego inace i jace al ko da mi sporo cvijeta, a i mrvicu sam je kasno skinuo sa hibernacije pa nez dal to ima veze s cvijetanjem ?? Ovo mi je prvi led grow.. hvala
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Izgleda solidno i overpriced za samo 400w. Usto malo mi pederski da nigdje ne napisu nit lumene nit PAR. Svojevremeno sam cuo dobre kritike za kindled u svakom slucaju.
A ako gledas u tom cjenovnom rangu onda bi ti savjetovao jos: Budmaster, PlatinumLED, California Lightworks.
 

dušan zeleni

Banned
Banovan
06.02.2016
14
1
3
63
Pozdrav,
Evo zanima me konkretno ovaj led panel, zapeo mi je za oko.

https://kindledgrowlights.com/product/best-led-grow-light-k5-xl750/

Ima li ovdje netko ko se kuži u led panele da mi kaže svoje mišljenje o panelu s linka? Ili još bolje, ako je netko isprobao neki panel od te firme ?
Panel je super al i kosta, nisam pogledao marku al imas apollo, cob i jos jedne ili dve marke koje se nemogu sjetit... s ovom nemam iskustva al koliko kosta mora vrijedit...
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Product is out of stock and cannot be ordered at the moment.
Valjda tek za 15 tjedana će ih opet imati.
Gledao sam već gn panele, stalno rasprodani.

Nego kakva su iskustva s ovim novim hansom 180 w?
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Kind led paneli su u samom vrhu barem po cijeni,fakat su overpriced,a sto se tice dnevnika sa njim,imas na Afn-u.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
[QUOTE Nego kakva su iskustva s ovim novim hansom 180 w?[/QUOTE]

Evo ja ga imam već neko vrijeme, ali je samo dodan u box u kojem je već bio 150w spectrabox
SB150_Gold-150.jpg

tako da ne mogu pričati čisto o hansu kad su skupa u akciji. Mogu ih usporediti i reći da je hans više stealth jer je driver van boxa pa je na panelu samo jedan vent koji se minimalno čuje, a na ovom drugom je sve u ovom kućištu pa su tri venta stalno u pogonu i definitivno je manje stealth zbog toga.
Hans je lagan ko pero, lako je s njim raditi unutar boxa dok ga vješaš, premještaš ovo ono. Ovaj drugi je težak pa nekad zna bit problema sam ga otkačiti kačiti, znaš da svi mi uvijek nešto drkeljimo jer to je takav hobi. Ja sam za sad zadovoljan jer vidim da se headovi i ispod jednog i ispod drugog debljaju, ali u biti oba svijetle svuda po mom boxu od nekih 125 x 65 cm.
Eh, da, i prednost Hansa je što zbog ukopanih "reflektora" njegova svijetla ne tuku bočno i ravno u oči kad radim u boxu, dok spectra ubija ravno u oči. Prekratko imam Hansa za reći što pametnije, ali polako, neka radi, možda umišljam ali čini mi se da se sve brže odvija od kad sam ga dodao.
Edit: razlika je i ta što hans ima predefinirano vege i flower i svijetli ono što svijetli a može se mijenjati intezitet, dok spectra može skroz ugasiti plavo da bude baš crveno sve. Kad su oba switcha na full daje, po meni, preplavo svijetlo.
Ovako to kamera vidi:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Nemojte biti naivni kakav Kind,Platinum vrhunski ovo ono.Sve je to marketing i ne vrijedi tih para i dostupni su samo preko bare.Od njh su sigurno bolji paneli s Cree COB čipovima ali in nema u EU.Ono što nam ostaje su Mars i Hans.Moj glas ide Hansu zbog kvalitete materijala
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Meni isto nešto naginje na hansa... Ili čekat grownorthern holographic da opet dođe u stock, ono je čudo šta radi panel od 75 w.A nešto sam čitao da gn holographic series 2 izlazi u prodaju početkom ljeta... Ionako bi uzeo led jer s gavitom preko ljeta ne moram ni pokušavat... Pa ću pričekat malo da vidim oće li do ljeta doći gn opet u prodaju, u suprotnom će biti vjerovatno hans.
Ili gavita opet poslije ljeta hehe
:joint2:
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
https://www.mars-hydro.com/LED-Lighting-Grow-Lights-Reflector-48.aspx

Isprike za link,nije namjera reklamirat..htio bih uzet neki led reflektor,a ovaj mi se cini kao dobar omjer cijene i kvalitete..za 100 dolara pristojan panel sa 5w chipovima..i jos k tome je sa sluzbene stranice,pa valjda i to nesto znaci...
Savjeti??
Bilo je dosta rasprave u prethodnih par stranica (ne bas o tom, al o slicnim)
Zavisi o kojem prostoru se radi. taj panel sto si linkovao je otprilike za max 0.5x0.5 m. Sve preko toga iziskuje vise snage i diodica.
Uglavnom su reci hvale za te marshydro.


P.s. pisao sam im na toj zvanicnoj stranici i dobri su jer salju i iz EU, (germany) sto znaci da ti nece stici iz Kine/USA, i nece biti carine i pdv-a, i brzo stize. To je isto veliki plus. Al pitaj ih pre porucivanja, jer moze da se desi da taj proizvod ne salju iz Nemacke. Sve zavisi koji je panel upitanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Nemojte biti naivni kakav Kind,Platinum vrhunski ovo ono.Sve je to marketing i ne vrijedi tih para i dostupni su samo preko bare.Od njh su sigurno bolji paneli s Cree COB čipovima ali in nema u EU.Ono što nam ostaje su Mars i Hans.Moj glas ide Hansu zbog kvalitete materijala

FYI svi salju preko bare... Platinum i nema skup shipping al s carinom svi su usa led oko 4700+ kn.. mene brine sto osim hansova nema drugih growowa s njegovim panelima il su micro a sam hans mi je u mejlu napiso da bi za moj 1x1x2m box idealna bila 3panela to je 750 eura a za to ide vec neki 3070cob.. i drugo led bi pi meni trebo vuc manje struje,tako da ja za npr 300w iz zida dobijem sto bi dobio s 400w hps..
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Vidim da analiziraš i trudiš se ubosti najbolje tražeći preporuke i na vutri i na autofloweru, od puno tuđih mišljenja samo će ti biti sve teže odlučiti. Osjeti led instinkt and go 4 it ... :)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Vidim da cu morat imat za svaki forum drugi nick... Ma u biti sam se odlucio, potrosit cu 3k kn i riskirat mada bi mi po svemu bio najbolji hans jer mi je pakao od 1.7-1.9 di sadim...
 
08.02.2014
11
1
3
Ako nekog zanima Mars hydro ovaj 100w panel sa poštarinom ispadne 140$ znaci oko 930kn. Ako uzmem u obzir da se u zg u preprodaji moze nabavit Galaxyhydro od 150w za 1000kn ovo baš nije i neka super kupovina...