LSD, Blue Cheese, Critical Kush - LED Hans 180 W (x4) by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - 19-24 dan od kad su provirile glavu van zemlje

19.9
- zalivene sa Bio Heavenom, Bio Growom (pola doze), Fish Mixom (pola doze) - svakoj 3 litre do runoffa

Temperatura dan 27 stupnjeva, vlaga 62%, temperatura noc 23 stupnjeva, vlaga 70 %

20.9
- topiran mali LSD

23.9.
Temperatura dan 24 stupnjeva, vlaga 58 %, temperatura noc 21 stupanj, vlaga 70 %


Da sve ne bude lijepo i krasno krenuli lagano problemi na Blue Cheese - visoka vlaga me je kostala Fungus Gantsa, odnosno prije dva dana sam vidio jednog malog govnara da leti po boksu i nakon kratke zayebancije uspjesno ubijen tehnikom "kad si sretan lupi dlanom ti o dlan" - naravno, ja nisam bio sretan, al sam se naudarao dlanom o dlan da ukebam malog govnara.

Zemlja je sada suha (ne skroz, ima jos nesto vlage kada probam s prstom malo dublje sa strane). Sinoc pobacao kriske krumpira po zemlji da se larve od malog govnara ulove ako ih ima, ali danas ujutro nista od toga - nema nicega na krumpiru, a nista ni ne leti po boxu. Ubacio jos jedan ventilator da bude tornado u boxu za svaki slucaj ako jos neki govnar proviri i hoce letiti da imam minimalne sanse za uspjesan let.

Danas pratim cijeli dan Blue Cheese i cini mi se da se ne siri dalje, pa si mislim da je gamad crknula jer nema vlage na povrsini zemlje, a ubacio sam i odvlazivac da radi jer izgleda da bez njega nece ici. Ovlazivac uzeo od frenda kojemu ne treba, al sam morao izmisljati razloge zasto meni treba. Uglavnom full price minus 50 %, star 6-7 mjeseci - ja zadovoljan - marka Trotec za 45 m2.


Da napomenem da od 19.9 nisam zalijevao biljke jer nije bilo potrebe, sto ispada sa danasnjim danom 8 dana ukupno od zadnjeg zalijevanja. Biljke ce vjerojatno za dan dva trebati zaliti, al ne zurim jer me frka da mi jos koja larva, ako je ima, nije prezivjela.

Takodjer sumnjam da mi je taj Fungus Gants uletio kada sam imao otvoren prozor, a susjedi ispod mene imaju balkonsko cvijece (nisu imali godinama, al eto bas ove godine odlucili ponovo posaditi) pa da je od tuda jer mi je prije nekoliko godina (i vise) ta gamad napala sobno bilje i to isto kada su susjedi ispod mene imali balkonsko bilje. Prozor vise ne otvaram ni mrtav.

Kada sam pomaknuo biljke prije cca. 3-4 dana skuzio sam da ispod podlozaka ima vode koja mi je iscurila kada sam zadnji puta zalio biljke - promjenio podloske i stavio nove koji su dublje, a pretpostavljam da je i to kumovalo vlazi.

Kada sam krenuo sa growom najvise me bilo strah tih malih govnara - odnosno cim sam vidio da ovi ispod mene stavljaju biljke na balkon (ovdje ide smajlic koji psuje).

Evo i fotografija Blue Cheesea (snimljene jucer) - sirotica moja,najmladja, najbrze raste i najrazvijenija i nayebala prva
bc1.jpg bc2.jpg bc3.jpg bc4.jpg

Ako netko misli da nije to od Fungus Gantsa neka slobodno napise sta je.

I za kraj sve zajedno
zajednicka 1.jpg zajednicka 2.jpg


Iskreno, sad me strah zaliti biljke - mislim da cu Blue Cheese samo sa donje strane zaliti da ne mocim gornji sloj za svaki slucaj. Pregledao sam dobro zemlju i ne vidim da nesto skace, gmize po njoj i sl.

Eto, to je to - u nadi da ce sve biti u redu.

:vutra:
 
Poslednja izmena:

209

Organic wannabe...
19.03.2015
369
2.324
143
Stockton, California
Mislim da to nije od tog jednog gnata. Treba biti infestacija, da lete na sve strane da bi bila šteta. Kod mene je bila dosta njih 20, 30 a nisam vidio ništa na biljkama. To rade larve kada ih ima dosta u zemlji. Imam ih i sada u boxu ali manje. Ako ti je paranoja stavi žute trake da se nafataju ako ih ima pa ćeš znati. Također najsitniji pjesak stavis na površinu zemlje onda nemaju gdje kopati i jaja stavljati. Oko 2cm sloj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Bit ce to sve za 5 ;) ubacio sam i ja trotec odvlazivac i vrlo sam zadovoljan kako radi 16/24 L-h

Jel imas predozbu koliko bi mogla nabit temperaturu ta 4 hanasa kad bi bila u hermeticki zatvorenom boxu bez ventiliranja i hladjenja a da je soba recimo 20-22 °C
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Stipe

Na forumu procitao da se ne moci gornji dio zemlje uprvo zbog larvi - ostaviti cu biljke jos dan dva bez vode i vidjeti sta se desava. Ako ne izviri jos koji postoji mogucnost da su riknuli jer je gornji dio zemlje plus tri cetiri centimetra u dubinu suh.

@209
Ma znam da bi moglo biti od larvi, al ne siri se dalje pa si mislim da su od suhoce zemlje odapele. Ne leti sada nista u boxu.

@mario339
Razlika izmedju temperature van boxa i u boxu kada rade Hansevi je 2-3 stupnja otprilike u plus.

P.S.
Jesi spojio Trotec na crijevo ili praznis posudu sa vodom? Na koliko vlage si namjestio da radi Trotec? Tnx
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
107595-3d1bea476e1ad986bc0a41178143a25e.jpg
A ti sfrkani listovi kod lijeve biljoze u prvom redu, mogli bi ukazivati na neki problem, zapade mi za oko? Mozda je PH neki problem? Jesi ti @Stipe to spazio?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ne vidim nista sfrkano. Sve izgleda savrseno. Eventualno pojacat ventilaciju ili jedan mali vent premjestit da puse po prvom redu....al to su fakat detalji.
Ja bi nastavio sa zaljevanjem i svime kao da se nista ne desava pa vidio kako ide.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Razlika ti je 2-3 stupnja kad radi ventilacija ili bez nje?

Ja sam svoj stavio na 60% i pali se prakticki samo kad je noc u boxu i za sad jos nisam praznio rezervar od 5,5 l a radi vec jedno tjedan dana ali ni vlaga u sobi i vani nije preko 65 tako da nije bas neko mijerilo
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@budalin
Vidio sam i ja to, al to je na jednom listu mislim. Zemlja je sad full suha pa vjerojatno pokusava zadrzat vlagu.

@Stipe
Jel da idem cistom vodom ili i gnojivom ovaj puta? Jel da skidam te zarazene listove? I dal da spricam Neem uljem?

P.S.
Stavio sam vent da puse po prvom redu, al sam ga maknuo za fotkanje.

@mario339
Kad radi ventilacija.

P.S.
Stavio sam i ja na 60 % po noci, al sam ga imao na 50 % danas cijelo jutro (odnosno kad je dan) da mi izvuce sto vise vlage. Kad sam ga upalio pokazivo mi je 69 % vlage.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Meni su bile takve fleke na par listova kada sam poremetio ph.Po meni nije od mušica ali imaš mentora,a on kaže da ideš naprijed.Slazem se.:thumb:
Edit;sada malo bolje gledao,ma sve super samo deri i ne gledaj ih previše jer ćeš svaku sitnicu vidjeti kao problem.Sve si super složio zato uživaj u čaroliji.
Sretno frend!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Mene zanima koliko bi moglo bilo bez ventilacije jer zelja mi je probat zatvoreni sistem sa co2 a mozda sa hansovima nebi morao imati klimu
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ajde da pitam ovdje usput - do sada sam zalijevao biljke iskljucivo po noci, al mi je to zayebancija samo takva - u mentorskoj temi mentor @Stipe mi je rekao da mogu i po danu...e sad - jel mogu ja kad mi je upaljeno svjetlo izvaditi biljke iz boksa (odnosno biljku po biljku) i odnjeti u kupaonu (pod obicno svjetlo) i u kadi u miru zaliti biljke ili cu nesto zayebat ako to napravim?

@mario339

Kod Hansova nema skoro nista topline (griju se na 30-40 stupnjeva paneli) ali ne isusuju zemlju kao klasicne lampe.
Ugasit cu ventilaciju pa ti posaljem PM sa podacima, sa i bez.
 
Poslednja izmena: