LSD, Blue Cheese, Critical Kush - LED Hans 180 W (x4) by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
I ja sam se tak prepao tih fungusa pa isto tako nisam zalio biljke po 10 dana. Posljedica je bila frkanje listova, najprije se počinju frkati noviji izdanci. Ne daj da te jedna mušica toliko uplaši, slobodno ih zalij, biljkama treba vode.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Vidim sve ti je u fulu yebacki,od opreme do sveg ostalog... pohvale s moje strane,davno nisam video lepsu apoteku :thumb:
Frend,nesto mi nije jasno... al aj da upitam... Nemoj zamerit ;)
Vidim od starta biljki forsiras root i heven,a nije mi jasan razlog zasto heven? za root ok :) pa opet pri presadjivanju u All Mix zemlji koristis root i dodatak heven... zasto?
Pa onda vidim poslednji update... o5 heven plus fish mix plus grow... zasto fish mix i grow zajedno? Za heven da ne pitam :)
Elem koristis All Mix zemlju,al komponentne gnojiva ti pripravljas... izbaci taj heven iz upotrebe kod All Mix zemlje... mos eventualno dodat jednom pri prebacivanju na 1212... fish mix i grow zajedno... cemu kad skoro isti qrac razlicito pakovanje... u toj zemlji koristi samo top max,grow i bloom... i prestani da trujes cure,ne pravi sam sebi problem... :razvaljen:: stej haj peace
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@L0oD sve pet, nema nikakve ljutnje.:thumb:

Gnojim po tablici od BioBizza. Root sam jedino produzio za jedno tjedan dva jer su biljke bile male. Bio Heaven po tablici BioBizza ide od pocetka do kraja growa, s tim da se kolicina (2 ml po litri) u cvjetanju postupno povecava na 3-5 ml po litri kako ide kraj growa.

Fish Mix se moze kombinirati sa Bio Growom, ali onda idu po pola preporucene doze od svakog ili se moze zasebno stavljati ili Bio Grow ili Fish Mix. Jedno od ta dva. Znaci Fish Mix se moze zamjeniti sa Bio Growom.

U vege fazi po tablici Bio Biza za All Mix zemlju ide Bio Grow i Bio Heaven kroz cijeli grow, u cvjetanju se jos ubacuje Bloom i Top Max. Tako su napisali ovi iz Bio Bizza.

Bio Grow je NPK: 4-3-6, a Fish Mix NPK : 5-1-4

Ovo mi je prvi indoor grow pa se jos ucim.;)

P.S.
Ovaj Fis Mix smrdi za popizdit. Ako se trebas izrigat, dovoljno je dva udisaja iz flase i riganje je zajamceno.
:D:D:D
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Evo i kratki UPDATE

27.9.

- sinoc sve zalivene sa mixom Bio Heavena, Bio Growa (pola doze) i Fish Mixa (pola doze). Nosio sam jednu po jednu u kupaonu (po danu, kako mi je i sugerirano) i zalijevao do runoffa u kadi. Ukupno 28 litara vode otislo. PH nisam mjerio.

Do kupaone je bilo lako nositi jer je zemlja bila suha, nazad sam se nateglio ko magarac. Danas ujutro sve ok, ne pokazuju znakove da im nesto smeta.

Ne leti nista po boxu, a izgleda da je onaj leteci bio solo tako da mogu lagano odahnuti iako pratim situaciju.

Konacno sam uspio vlagu dovesti u red sa odvlazivacem - 55%, a temperatura u boxu je 25 stupnjeva dan.

Odvlazivac ce biti upaljen cijelo vrijeme, mada nisam bas nesto sretan zbog toga jer i on trosi dosta struje - kakav ce racun za struju doci sve me strah i pretpostaviti.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Vidim da si rekao da nećeš više otvarat prozor..Staviš si na prozor mrežu za komarce to je ful jeftino, pa možeš držat otvoren prozor bez straha od insekata. Ja imam te mreže na svim prozorima u stanu i to me koštalo 30 kn, prozori su mi cijeli dan otvoreni i nema apsolutno nikakvih insekata. Šteta trošit struju na odvlaživač dok je vani suho vrijeme. previše se brineš, sve ide svojim tokom, imaš dobre uvjete. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Takvi su prozori da se ne moze staviti mreza ako je roleta spustena, a moram je spustati.

Na dnevnom boravku je mreza pa zrak dolazi od tamo onda.

I kad sam otvarao prozor u sobi gdje je grow opet me hebala vlaga kad sam zalijevao biljke, a sunca bas i ne vidim jer je tako okrenut stan.

P.S.

Malo se dvoumim da li da dajem curama mix Grow i Fish zajedno ili da odaberem samo Grow ili samo Fish i da picim jedno od toga.
Neka iskusniji od mene kazu koju vezano za to.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
sensi,evo podrske i od mene..ja da imam takve biljoze,pjevao bih :D

veruj mi,sve je fulic..ne cimaj se oko manje bitnih stvari..sve korektno koliko mi vidimo..pa rekli bit i stariji clanovi da nesto nije u redu :)

poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Neznam zasto nosis biljke u kupatilo da bi ih zalijevao? Moj jedini grow u zemlji mi je prestavljao problem za zalijevati pa sam si uzeo kanister od 25 l sa slavinom i duzim crijevom a kanister obiljezio sa oznakama za 5-10-15 L itd... da znam koliko sam svakoj dao i bilo je jako prakticno zamijesati gnojivo staviti kanister na stolicu i samo odvrnes slavinu i posao obavljen ;)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@mario339 , bas smo mu savjetovali tako gore, da ih iznese iz boxa, zalije do runoffa, prospe runoff i vrati ih u box, jer do sada je zalivao kad mu je lampa off, pa je pitao moze li zalivati kada je lampa on. A u kupatilo ih je nosi vjerovatno da ne prlja tuda po kuci, ako malo procuri voda i to :)
Dobru si foru smislio za to zalivanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@mario339

Nosim ih jer mi je tako najlakse zbog runoffa koji mi napuni posudice u boxu pa moram jos i posudice micati i prazniti, a nespretno mi je to skroz. Ovako uzmem bljku po biljku, stavim u kadu zalijem do runoffa i jos malo ako vidim da mi je negdje jos zemlja suha, ostavim da se ocijedi i vratim u box. Nesto sitno se jos iscjedi u posudice, ali za par sati ishlapi.

Makar dobra je i ova tvoja fora sa kanisterom, crijevom i pipom za koristiti i u "kupaona varijanti". Lakse nego grabiti iz kante.

Auto pot mi se cini kao najbolje rijesenje - mozda u nekom iducem growu predjem na to. Nema zayebancije oko zalijevanja, samo pazis da ima dosta vode u vanjskom tanku.

P.S.
Vezano za tvoje pitanje od sinoc - Ugasio sam ventilaciju (vent koji izvlaci zrak iz boxa) - temperatura je porasla za oko 2-3 stupnja, ali se tada osjetio miris u sobi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and hazeri

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
To nije puno zanci da bi ti hansovi bili odlicni za nekoga tko zeli vrtit co2 a da nema klimu

Sto se tice runoffa kad ti napuni posudicu pustis tako 15 min i zemlja to povuce nazad u pot ;)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ali @mario339 , zar nam nije cilj upravo da tu vodu izbacimo, da se ne vraca u zemlju, jer u toj vodi su soli koje se ispiraju iz zemlje, sto nam i jeste u cilju. To sto zemlja iili biljka povuce to nazad opet, moze ugroziti nesto.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Slazem se sa tobom Himalaja, iskusan si, znas mnogo toga vise od mene, nego da dodam, moj prethodni grow, ko je pratio, nisam prosipao runoff posle zalivanja nego pustio da to zemlja popije jer kako sam cekao da izadje sav runoof ona je ostajalo sve manje i manje istog i onda nisam ni prosipao, pustio sam tako, na biljci su se pojavile kandze, vrhovi su bili minijaturni i bilo ih je mnogo, cesto je bila objesena kao da je nesto truje, znaci bile su dvije biljke, u istim uslovima, jedna uspjesno zavrsila, druga ne, do cega je ne znam, ali moglo bi to biti razlog tog runoofa, da napomenem da sam ispod druge biljke prosipao runoff, jer mi je bilo lako, da ne objasnjavam sad gdje mi je box, kako sve funkcionise i to, da mi je bed iznositi ih i slikati i to, ali trudim se i uspjevam :) Eto :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Bas je fora sto ko god napise sensi ono samo oznaci, https://sensiseeds.com/en :)
I ja iz prakse kazem(samo malo male u odnosu na himalaju i hejzera) :D , u mom growu je tako bilo, bude taj runoff porilicno zute boje, kao mokraca :D Otrovno je to :D
Nego sve to ide s godinama iskustva, paaaa, imamo dugo da ucimo, mladi smo :D
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ah te misteriozne kandze koje mogu dosta toga znaciti u kombinaciji s nekim drugim simptomima. Ja sam ih isto imo na jednoj biljci koja je bila u airpotu,tako da nije bilo te seme da popoje vodu iz podmetac jer je to ne moguce u airu a opet je imala kandze.
Ph vode i zemlje bio dobar,nije imala deficit niti je bila previse zalijevana,nije imala visak nicega znaci sve po spagi i opet nije valjalo :D
Uglavnom zavrsio sam grow i nisam uspio skuziti sta je tocno bilo s tom biljkom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star