Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ne shvaćam baš ovo o postu ali mislim da bi stvarno trebo temu otvorit da tumačiš svoja razmišljanja zanimljivo zvuči

U zadnje vrijeme svakako nekako čudno sanjam sve nešto pomiješano od čega mi u glavi ostaju samo neke asocijacije koji nisu ni malo konkretne
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Veoma nadahnuto...Mozda se iza toga krije nesto dobro...Podeli svoje misljenje i ideje s nama Gedorax...

Nego da se vratim na prvobitnu temu...Nocas sam imao pomalo lucidan san...Sanjao sam kako pricam s dedom i odjednom kazem sebi : Uh bre,ovo je samo san,aj jos malo da se zavrsi pa da se probudim da jedem"...I odmah po zavrsetku sna sam se probudio...Nikad mi se pre nije desilo tako nesto...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Wow....evo ja bas sad kak citam Holografski svemir proso neki dio koji se malo obraco na to Lucidno sanjanje...ako je mozak napravljen kao hologram,lucidni san nije nista vec zapravo posjet nekom podsvemiru kojeg je nas mozak napravio,jer mi mu odlucujemo granice i sto je a sto nije moguce u njemu.No sad dolazim do dileme...san JE zapravo trip na DMT-u.Kojeg proizvodi pinealna zljezda u mozgu....e sad dolazi do mog self-questiona....Dali nam DMT omogucuje stvaranje "podsvemira"....ili jos bolje...ako nama DMT omogucuje da stvorimo univerzum u svojem umu,kojem sami odredjujemo granice i pravila...dali smo mi isto tako plod necijeg "tripa" da se tako izrazim^^.....jer tehnicki...ako je san trip na dmt-u...lucidan san nije nista vise nego kontroliranje tog tripa....a ako je on bas to...znaci da je DMT vjerovatno najpotentiji kemijski spoj ikad...ako mozgu omogucava kreacije "stvarnih" univerzuma....jer u lucidnom snu sve ima svoj oblik,miris,dubinu...sve je "stvarno"....

previse filozofskih pitanja za mene...ikakav komentar na ovo?
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
a ja sam mislio da je ovo forum za razmjenjivanje stavova i ideja!
kad govorite o filozofiji, i to je način vjerovanja, a ja sam predstavio svoje viđenje vjere,
a vi me zakinuste, no kako hočete!
ispričavam se ujedno ako sam ikoga uvrijedio, mada nije bilo te namjere.
več sam napomenuo da ništa ne tražim, ali znajte, doći će vrijeme kad
će vam sve ono što bijah govorio imati smisla!

smrt kontroli uma i srca, a sloboda narodu!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
haha, sad sam baš vidio primjedbu pokrštavanja!
ha ljudi moji, ako ja pokrštavam vas, onda vi pofilozofirate druge!
istina je jedna, a laži kolko češ, sam se moraš sjetit nečega i malo zamutiti vodu!
kolko vidim, vaše znanje ne vodi daleko, koristite samo pretpostavke!
upstalom, moja vjera je i krščanstvo i islam i budizam i hinduizam i židovstvo i moja svijest koja me dovela do takvog opredjeljenja, jer je sve istina!
vi ste newageri koji koriste znanje dostupno ali ne i potpuno!
dakle dok nije bilo znanja, svi su ljudi živjeli u laži?? kakvog li svijeta, kakve li slobode!!
znanje ne oslobađa, već istina!
imate li još kakvu primjedbu?
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
evo ispričat ču vam jedan san od oko prije tjedan dana...
s obzirom da čistim svoje srce od napasti koje svi imamo, postom,
mudri če razumjeti o čemu pričam!
pa ovako...
imao ja u snu sestru, koja je imala kuću, ali ona nije bila vlasnik te kuće, bila je bod najmom.
i došao tako ja kod nje, a došao je i vlasnik, koji ju je maltretirao.
u snu sam u biti znao da je taj vlasnik ubio čak i svoju ženu.
i tako on maltretirao moju sestru, a meni se nije bilo svidjelo što vidim i puknem ga šakom u glavu!
kad on onako bijesan izvadi pištolj i poče da puca na mene i sestru, dok smo bili u dvorištu.
mi bjež u kuču, a lik puca ko lud i repetira ko lud! al nas promaši!
mi se zatvorili u sobi i postavio ja stol na vrata, a lik puca kroz vrata, kud je god stigao.
a u sobi bili i neki ljudi koji su samo sjedili, i dva pajkana, koji su nijemo promatrali što se događa.
i ubi onaj psihopat, da ga tako nazovem jednog pajkana.
ja bio reko ovom drugom da mi doda njegov pištolj dok sam držao stol i ležao da me ne upuca.
kad mi je bio dodao, odškrinem ja lagano vrata i ranim ga, i izađem u hodnik kod njega, pohrvamo
se i svladam ga. onda sam ga zatukao s pištoljem kolko sam bio ljut.
i to je to!
a sad značenje tog sna....
moja sestra simbolizira moje srce....
dok ja njen brat simboliziram duh svoj...
razumijete li...?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
gedoraX je napisao(la):
a sad značenje tog sna....
moja sestra simbolizira moje srce....
dok ja njen brat simboliziram duh svoj...
razumijete li...?
... if you say so ...što bi trebao razumjeti u tome?
A ono, baš si siguran da to znači tvoj san? Problem je taj što se snovi mogu vrlo slobodno interpretirati na razne načine.
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
pa dobro, evo jedan lucidan, nije lažan, katkad sam se znao osvijestiti usred sna.
bio ja u supermarketu, i najednom shvatim da sanjami reko aj da iskoristim priliku!
i išao sam od sobe do sobe i sexao se(il kak se to več kaže) sa svakom zaposlenicom! uh ludila
zato bolje podalje od mene ti lucidni snovi! lol
 
27.01.2008
21
0
0
36
e moram da napisem svoja iskustva sa lucidnim snovima, za koje btw nisam ni znao da se tako zovu. da tokom sna postanem svestan da sanjam, desilo mi se 2 puta u zivotu, oba puta u kratkom vremenskom razmaku. oba sna bila su slična. idem kući, ulazim u moju ulicu, neki lik sa crnom kacigom i čizmama i crnim mantilom me juri, ulazim u svoju zgradu, i ne mogu da nađem svoj stan. svi stanovi su ispremeštani. taman kad pomislim da sam na svojim vratima pojavi se komšija ili komšinica, i svi su nekako poremećeni.evo sad se ježim kad se setim,verujte mi. san nije baš totalni horor, ali onako ,osnovno osećanje u njemu bio je delimican strah. i u jednom momentu se vracam dole na sam ulaz zgrade i postajem svestan da sanjam.neverovatan osecaj!!! kazem sebi u snu, ej pa ja ovo sve sanjam. tu sam se dodatno uplasio i metod da se probudim bio je taj da sam jako zazmurio i poceo da udaram u zidove oko sebe, upalilo je iz drugog pokusaja,i ja sam se probudio. oba puta je bilo na ovu foru. inace me snovi jako zanimaju,pa je super sto postoji ovakva tema. imam jos brdo bisera od snova :) poz
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
nije me bilo dugo al evo nocas sam imo zescu pizdariju, tako sam se usro da i kad sam se probudio me bilo frnja josh nekih 15 minuta ponovno zaspati


sanjam ja tako jedan od svojih uobicanih random snova (neznam koji je to bio po redu da se nadovezao na prethodni ali vozio sam se u nekom busu?? brijem pa sam zavrshio ovdje). uglavnom zavrshio sam u toj nekoj kolibici koja je nalik onim japanskim. u jednom dijelu se pretvarala u dio skladista (radim u skladistu odnedavno preko studentskog i dosta cesto mi snovi poprime neke elemente od tamo). no dobro i uglavnom sjecam se da su bile tamo neke djevojcice koje su natezale neki karton ili sta ja znam, i da im je prisao vrac i pricao s njima nesto. pamtim samo da je mladja djevojcica pitala: kada postajemo bice a da je vrac odgovorio: kad prvi put pomislimo. i odseta se on od tamo i putem ga prati neki psihodelicni jazz. to mi je bilo tolko jezivo da sam se vec tad usro bio. taj tip kao pojava ali ta muzika koja ga je pratila je u principu izazvala kod mene taj osjecaj. i dobro okrenem se ja po toj kolibi i vidim da se vrac vratio na svoje mjesto, sjeo i nastavio meditirati i skuzim da je koliba puna staraca koji meditiraju (neki u dosta bizarnim pozama). i pomislim ja kako su svi sad u transcendentalnom svijetu i kako bi ja ako zatvorim oci i pocnem razmisljati o tome kako bi i sam mogao dospjeti u taj svijet, tj da bi mi oni pomogli pri tome. (moram napomenuti da josh uvijek nisam bio svjestan). i zatvorim ja tako oci i pocnem raditi vjezbu koju i inace radim prije nego cu zaspati i ujednom trnutku slika koja mi je bila crna postane bijela, nekako kao svjelost od neonske lampe ali dosta mutna kaoo kroz izbruseno staklo, sveobuhvatna svjetlost koja me pocela uvlacit i vrtit se (svjetlost). i u tom trenutku se ja trgnem i postanem svjestan toga, userem se u snu i kazem si zajebi ovo sranje, prebolesno je i neko vrijeme se borim da se probudim a zatim se probudim ukocen, tresem se i hladno mi je. i razmisljam u krevetu o tome. i sad ja neznam dal sam sanjao to il sam samo razmiljao o tome dok sam lezao u krevetu ali tolko sam bio pod utjecajem toga da sam pao s kreveta i onda sam se probudio iz sna. ovog puta zapravo. bio sam u istoj onoj pozi u kojoj sam se probudio i prvi put (iako u snu) i opet mi je bilo hladno, opet sam bio ukocen i tresao sam se.

je ko imao slicna iskustva? komentari?
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
Čini mi se da si imao false awakening.
(ja budem u njemu ukočen...kao da mi netko drži glavu u neprirodnom položaju i ne dopušta da se osvrnem i pogledam oblike koji se naziru...
često zabrijem da me netko želi secirat ,da sam u vječnom zatvoru
a jednom kad sam bio svjestan i mislio pogledat ruke bile su prozirne)
To obično sljedi nakon lucida a ti si ga očito imao.
Meni su ti false awekenzi najgori i teški i čak za mene frustrirajuće bizarni snove koje ponekad imam…jer više i nemam klasičnih noćnih mora
Odnosno ono što bi mi trebalo bit strašno me ostavlja ravnodušnim :D
evo najgori i najneugodniji kojeg se sjećam je da kad sam krezuboj ciganki

Trebao svršit u usta da mi da neku pirošku..
ispustio samo kapljicu pa sam ostatak išao vuć ko balac

A na njemu je bila hrpa malih dlačica koje su mi derale mokraćovod
Dok se nije toliko izmrcvario da je izašao u obliku ogavnog jako bolnog
Mesnog čepa nakon kojeg mi se sadražaj testisa nekontrolirano praznio pod velikim mlazom
I čak završio malo u mojim ustima.stoga sam odmah oprao zube
Kad sam se probudio Ali nisam bio previše prestrašen :D...
mislim dogadaju se npr da me zapale ili isčupaju nokte...al ovo je najodurnije čeg se sjećam a da me nije uznemirilo kad sam se probudio.
ugl po onoj priči o svijetlosti kako te uvlači itd...ja sam nešto vrlo slično
doživio prije prvog "pravog" lucida.mislim svaki san u kojem si svjestan da sanjaš je lucidan samo u ovim prvima nemaš tolki utjecaj na okolinu

glavno da si probio himen lucidnosti…
Može bit da je zato bilo malo neugodno ;)
ja obožavam taj osjećaj kad praznog lika u snu vođenog mislima i unutarnjim dialogom puni svijesnosti,onda postanem živ
Taj san što si imao je valjda kao neki protokol…
jer sve ljude koje znam da su probali lucidno sanjat

Su imali takav…ono svijetlost nešto ih vuče kroz tunel itd…
A onaj“dubok” dialog s šamanom,preporučam ti da ga ne shvaćaš ozbiljno.

Mislim taj običan san što si imao je po meni samo sinteza nekih klišeja.
Čak I u lucidu često naidem na takve gluposti.
Ali razvio sam neki osjećaj po kojem znam kad netko sere kvake a kad netko govori nešto što bi mi moglo pomoć iako mogu govoriti uglavnom ono što već znam...samo je duboko potisnuto
ne pušim te spike o smislenosti mislima životu I bla bla…od likova iz snova.
Te njihove izjave mi imaju onu neku patetičnu važnost…sličnu onoj
Kod vjernika religija i stavova ljudi…
I jedan tip[FONT=&quot] preporučam ti da u realitiy čekovima ukloniš u potpunosti sumnju.evo ja sam imao lucid neki dan I nisam ništa radio u njemu upravo zbog sumnje ugl zato jer mi ruke sad više
ne izgledaju deformirano i imam pet prstiju.[/FONT]
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
neznam odakle ti ali nije mi ovo prvi lucidan san?! neznam kako si to zakljucio...

samo mi nije nikad bio ovako bizaran
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Super je iskustvo. Malo si zalutao ali sta ima veze? sve je to ok. Treba samo da se setis sledeci put "ko si" to jest da dozoves malo vise svesti i da mozes da kontrolises san. To je prava radnja!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Postoji razlika izmedju sna koji se odvija u sferi personalnog "sveta" i onog u zajednickom "svetu". E sad sto se tice komunikacije, to je tesko razaznati, dali je proizvod podsvesti ili stvarna. To se mora iskusiti mnogo puta pa ce razlika postati ocigledna. A i u "dubljem" snu je to mnogo teze jer je ta poodmakla faza sna mnogo daleko od budne svesti. Meni je, za iskustvo, bitno ono stanje kada se tek pada u san (hipnagogik) jer tu se ukrsta budna svest sa onom iz sna pa je transfer memorije mnogo bolji. U dubokom snu nema te radnje koja ce me naterati da ukljucim budnu svest u san. Kontam ja sta se desava i sta je sta, ali jednostavno mi to nije nikakav prioritet. Tada mi je "jasno" sta je sta i totalno mi je nebitno da ja tu nesto eksperimentisem... Jednostavno su te dve stvari jako odvojene i potrebno je puno truda pribliziti ih (budna svest i svest u snu).
Da, jos ovo sto se tice komunikacije... Imao sam iskustva (kada sam radio vezbe sanjanja), sa nekom vrstom komunikacije. I tada sam mislio da je to to. Bilo je dvadesetak, mozda manje vise takvih situacija i kontao sam da je to "spoljni svet". Tek kada sam imao stvarno iskustvo komunikacije uvideo sam razliku. Ono prvo je jednostavno bilo nekako isuvise tecno, jednostavno. Kao ocekivano. A ovo drugo je bilo jako intezivno i jasno je bilo da nema veze sa podsvescu. Osetilo se prisustvo na nekom "energetskom" nivou. nisam mogao da predpostavim nista slicno, kao kada je to bio plod subjektivnog "sveta".