Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dragon Bud

Banned
Banovan
09.01.2008
29
0
0
42
zasto ne mogu upoznati takve ljude kao sta si ti weedran.zanima me da li ti upoznajes takve ljude,ili jednostavno jebena urota iluminata ne da da se takvo nesto dogodi,hehe,malo sam:icon_eek:eek:tisao sad,hehe,mozda zbog te rane pljuge,
 
02.01.2008
11
0
0
38
Šta je stvarnost?

Ljudske navike opažanja su prilično glupe.Oni čulni nadražaji koje možemo da registrujemo su žalosno mali delić onoga što se dešava oko nas,a ono malo što zapažamo pretvaramo u mentalne objekte i koncepte na koje reagujemo na programirane načine. Učiš da reaguješ na taj način kao dete posmatrajući ponašanje onih oko tebe,tako da život vidimo kroz ekran misli i koncepata i te mentalne objekte pogrešno smatramo stvarnošću. Obično ne gledamo u ono što je tu stvarno ispred nas. Bivamo uhvaćeni u ovaj bez kraja misaoni tok tako da stvarnost protiče nezapažena. U meduvremenu, svet stvarnog iskustva prolazi nedotaknut i neiskušan.

Svako ljudsko biće je naučeno da podrazumeva kako je stvarni svet spolja i da život treba živeti samo kroz kontakt sa spoljnim svetom, priželjkujući spoljni ulaz, fizički ili mentalni. Većina od nas nikad nije razmatrala zaoštravanje spoljnih odnosa u svetlu onoga šta se dešava u nama. Ideja da uradimo tako nešto zvuči isto kao da smo odlučili da posmatramo test sliku na televizijskom ekranu. Spremniji smo da proučavamo tamnu stranu Meseca ili dno okeana nego skrivene dubine nas samih.
U stvari, za svakog od nas univerzum postoji samo ako ga doživljavamo preko tela i uma. Istraživanjem sad-i-ovde nas samih, možemo istraživati svet. Ukoliko ne istražimo svet u sebi, nikada ne možemo spoznati stvarnost – imaćemo samo sopstvena verovanja ili lične intelektualne predstave o svetu(najčešće slepo prihvaćena tuđa verovanja i intelektualne predstave). Međutim, posmatranjem sebe dolazimo do neposredne spoznaje stvarnosti.
Ne prihvataj nešto samo kao dedukciju ili zaključivanje, ili podrazume*vajući spoljni izgled, ili delimično zbog određenog pogleda, ili zbog njegove verovatnosti ili zato što ti to neko drugi kaže. Najviši autoritet je naše sopstveno iskustvo istine.Da bi prihvatili nešto nije dovoljno ispitati ga samo intelektualno, razumom. Ako ćemo imati koristi od neke istine, to treba neposredno da doživimo. Samo onda možemo znati da li je to zaista istina.Npr. nikad nisam probao so.Možeš mi reći da je bela,dati hemijsku formulu,pokušati da objasniš kakav je ukus,mogu pročitati 500 knjiga o soli,dok ne probam so neću znati šta je slano.

Fizički aspekt-najočigledniji i najjasniji deo nas, lako uočljiv svim čulima. A kako, zaista, malo znamo o njemu? Naizgled možemo upravljati telom: ono se pokreće i vrši radnje prema našoj ″svesnoj volji″. Ali sa druge strane, svi unutrašnji organi funkcionišu van naše kontrole, bez našeg znanja. Na finijem nivou, mi nemamo iskustveno znanje, o stalnim biohemijskim reakcijama koje se odigravaju u svakoj ćeliji tela. Ali to još uvek nije krajnja stvarnost materijalnog fenomena. Sagledano do kraja, naizgled čvrsto, telo se sastoji od subatomskih čestica i praznog prostora. Šta više, čak ni subatomske čestice nemaju stvarnu čvrstoću. Njihov vek trajanja je manje od trilionitog dela sekunde. Čestice neprekidno nastaju i isčezavaju, kao tok vibracija. To je krajnja stvarnost našeg tela, kao i celokupne materije.Moderni naučnici su svojim istraživanjima pronašli i prihvatili tu krajnju stvarnost materijalnog univerzuma.Ceo materijalni univerzum sastoji od čestica Te čestice ispoljavaju u beskonačnim varijacijama materije. One se kombinuju i formiraju strukture koje su naizgled stalne. U stvari, te strukture se sastoje od majušnih nedeljivih čestica koje stalno nastaju i isčezavaju. To je krajnja stvarnost materije: stalni tok talasa ili čestica. To je telo koje svako od nas zove "ja".

Svjesna misao je blisko povezana sa ja-konceptom. Ja-koncept ili ego nije ništa drugo nego skup reakcija i mentalnih predstava koje su umetno pridodane tekućem procesu čiste svesnosti. Uzeli smo tekući vrtlog misli, osećaja i senzaci-ja i to skrutili u mentalnu konstrukciju. I posle toga uvek to smatramo statičnim i trajnim entitetom. To smatramo kao stvar odvojenu od drugih stvari. Mi sebe odcepljujemo od ostatka procesa večne promene koja je univerzum. Ignorišemo našu urođenu povezanost sa svim drugim bićima i odlučujemo da “ja” treba dobiti više za “sebe”; zatim se čudimo kako su pohlepna i neosetljiva ljudska bića. I tako se to nastavlja. Svako zlo delo, svaki primjer bezosećajnosti proizlazi direktno iz ovog lažnog osjecaja “ja” kao odvojenog od svega drugoga što je tamo.

Zajedno sa fizičkim procesom postoji i psihički proces – um. Mada ga ne možemo dodirnuti ili videti, čini nam se da je on još prisnije povezan sa nama nego naše telo. Možemo pretpostaviti buduće postojanje bez tela, ali ne možemo zamisliti bilo kakvo postojanje bez uma. Međutim, koliko malo znamo o umu i koliko malo smo u stanju da ga kontrolišemo. Kako često on odbija da uradi ono što mi želimo i radi ono što mi ne želimo. Naša kontrola svesnog uma je još kakva-takva, ali nam izgleda da je nesvesni um potpuno van naše moći ili razumevanja i da njime vladaju sile kojima mi ne upravljamo i nismo ih svesni.

Albert Einstein:
″A human being is part of a whole, called by us the "Universe" a fart limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the resta kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty

Um je serija zbivanja, a promatrač učestvuje u tim zbivanjima svaki put kada obraća pažnju. Mi mislimo da to već činimo, ali to je iluzija. To dolazi od činjenice da pridajemo tako malo pažnje tekućem toku naših vlastitih životnih iskustava da skoro spavamo. Jednostavno ne pridajemo dovoljno pažnje da bi primetili da ne obraćamo pažnju.Ali kada počneš da obraćaš pažnju, doci ćeš licem u lice sa iznenadnim i šokantnim shvatanjem da si ti,i svi ostali ljudi po prirodi prilično zveknuti.Nema problema. Ti nisi ništa luđi nego što si to bio juče, ali to jednostavno nisi nikada opažao. Tvoj um je vrišteća, ludnica na točkovima koja se kreće bez svrhe i potpuno bez kontrole.

Misao koje si jednostavno svestan sa čistom pažnjom se oseća laganom u strukturi; postoji osećaj udaljenosti između te misli i pažnje koja je promatra. To se uzdiže lagano i nestaje bez potrebe da potakne sledeću misao u tom lancu. Normalna svesna misao je teža u strukturi. Ona je teška, zapovednička i prisilna. Ona te usisava i preuzima kontrolu nad svesnošcu. Po svojoj samoj prirodi je opsesivna i vodi pravo do sledeće misli u lancu, naizgled bez razmaka između njih. Ona zgrabi svu tvoju pažnju i ne ostavlja ništa od nje da bi promatrala svoj vlastiti efekt. Razlika između ″biti svestan misli″ i ″misliti misao″ je vrlo stvarna. Ali to je tako suptilno i teško primetiti. Koncentracija je jedno sredstvo potrebno da bi se bilo sposobno videti tu razliku. Koncentracija je naš mikroskop za promatranje finih unutrašnjih stanja. Koristimo fokus pažnje da dosegnemo usmerenost uma na jednu tačku sa mirnom i stalno primenjenom pažnjom. Bez određene tačke uporišta ti se gubiš, prevaziđen neprekidnim talasima prolazećih promena koje se vrte i vrte u umu.

Tokom celog dana smo uhvaćeni u vrtlog tih ″teških″ misli,pa ne možeš da očekuješ da noću ne budeš uhvaćen u isti vrtlog.Znači san u kome mački daješ crveni karton,unosiš je u kuću i napominješ:Samo pazi,ova mačka ne može da igra u sledećoj utakmici(,a mačka na leđima ima broj 6) je proizvod moronske odsutnosti u toku dana.Ako održavaš pažnju tokom celog dana,ne treba ti nikakav čudan,neuobičajan događaj zbog kojeg ćeš posumnjati da sanjaš;svesnost da sanjaš dolazi ″sama od sebe″.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Respect 12345, totalno te kužim.

Treba biti promatrač, ako se želite probuditi u snu trebate pustit koncentraciju sa vanjskog i pogledati na svoj um iz trećeg lica, tada se shvaća, tada se budi. Treba se postati svjestan sebe, svog uma.
Kada sam pročitao knjigu "Infinite love is the only truth - everything else is illusion" od Davida Ickea, tjedan dana sam imao osjećaj da sam nekako iza sebe a ne ja sam. Kao da sam živio život iz trećeg lica. Znate, kao npr. igrate neku kompjutorsku igru, neku pucačinu npr., e normalan osjećaj bi bio da se osjećate kao da ste taj lik u igrici (kad bi primjenili igricu na život), e a ja sam se osjećao kao igrač koji upravlja tog lika iz igrice. Znači bio sam nekako iza svog 3d tjela...

U snu je specifično to da vi živite sanjani scenarij svim svojim snagama, zaokupljeni ste sasvim. Trebalo bi stati i postati promatrač sebe, i tada nebi bili onaj zaokupljen um već drugi um koji promatra taj um. Vi u snu također znate što je stvarno i realno iz budnog stanja, a što nerealno i banalno, međutim vaš um je sasvim zaokupljen događajima koje snivate da ne upotrebljava svoje znanje stvarnog i realnog, ali bi to odma napravio kad bi stali u snu i postali svjesni sebe, i tada bi nastupio lucidni san...
Zato budite i u budnom stanju promatrač ako želite postiči lucidan san, ali i zbog više stvari je koji put dobro biti promatrač.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Slazem se potpuno sa obojicom, ali takodjer uvidjam da je posao promatraca neugodna zadaca. Oduzima dio zivotne snage onome koga promatrate, dakle sami sebi.
Jedina dilema je.. Jel ono nauceno promatranjem vrijedno gubitka potpunog prisustva u dogadjaju.. Drugim rjecima kad vec nemamo neku visu svrhu, mozda nam je najbitnija ipak ona koju smo si sami stvorili kao covjecanstvo.. i to treba shvatit kao neki nizvodan tok energije koji omogucava da budemo to sta jesmo.. jer u slucaju poblizeg detaljnog promatranja sve se razlaze u najsitnije detalje dok se ponovno ne pretvori u besmisao tj.u nistavilo .
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Jel ono nauceno promatranjem vrijedno gubitka potpunog prisustva u dogadjaju..
Pa, jest. Iskustvo je život, promatranje je instrukcija. Treba ti instrukcija da bi znao kako/šta u životu.
1.Stanje sanjanja
Mi želimo lucidno sanjati jer želimo kreirati kreaciju koju ćemo doživjeti/iskusiti svjesno (znači pod našom kontrolom) a ne samo umno (bez kontrole). Naravno da ne želimo lucidno sanjati da bi bili promatrač tamo, ali ako nećemo biti promatrač, nećemo dobiti instrukciju da smo u snu i time nećemo uspjet napravi svjesnu kreaciju - lucidan san.
2.Budno stanje
Život je tu da se ga živi, i naravno da neželimo biti samo promatrač života, želimo ga živjeti. Ali kao promatrač možemo dobiti kontrolu nad umom = slobodniji život kojeg ne uvjetuje više "civilizacija", kreacija drugih, zacrtana pravila. Promatranje nas vodi k putu istine ako postoji laž koju možda slijepo sljedimo ako smo samo životari, tj. opredjeljeni samo prema van.

Granice ne postoje za one koji ih ne vide
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ovo sta sam rekao ranije se odnosi mozda vise na stvaran zivot nego sanjanje..

Dakle ja sam trenutno u dilemi.. sta je bitnije.. jednostavno biti ono sta jesmo, ili pokusati to shvatiti u sto vecoj mjeri, a tko zna.. mozda se time bavimo jer jednostavno to je ono sta smo postali.. tj. sta jesmo.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A sta smo to mi?
U nama leže potencijali, a unatoč tome neki kažu da smo samo "mali ljudi" makar nikad ni 99% svojih potencijala i mogučnosti ne isprobamo.
Neki kažu da su životinje niži denzitet (2.) od nas ljudi (3.) ali ja mislim da se od njih razlikujemo samo po količini potencijala koje možemo, a nemoramo razviti i isprobati.
Zašto se ograničavati? Ako nam u um dolaze pitanja zašto ih ignorirati? Kada već očito imamo takav potencijal da smo sposobni pojmiti prostor, vrijeme, tražiti smisao... zašto onda sve skupa ignorirati i sljediti već ustaljene norme i mišljenja onog s čim bi se čovjek trebao baviti tokom svog života. To su samo izmišljena pravila, nije ih neki bog napisao, izmislila ih je civilizacija tokom povijesti i naučila naš um da te norme smatra svojim putem. Mislim da naši potencijali nisu bezveze i slučajno u nama, kao neki višak tu sa strane na koji netreba trošit vrijeme.
Mislim da jedna životinja koristi večinu svojih potencijala. Neće jedan orao sad si misliti - ajde neda mi se letjeti, samo ću tu po zemlji tražiti hranu i to je to. Orao će koristiti svoj potencijal za letenje makar mu možda netreba ta vještina. Jedna glista nema potencijal da govori, ali ona to niti nezna i ne zamara se s tim šta nemože govoriti, zato mislim da ako smo svjesni svojih potencijala, sigurno ih nismo svjesni bezveze, jer eto, kao, imamo malo previše slobode, kao bog nam je dao više slobode nego nam treba. Prije bi rekao da mi se prešučuju mnoge stvari, mnogo znanja.
... a možda sam u krivu i život je zapravo samo borba, jači i sposobniji pobjeđuje, i to je to... ...možda je darwin u pravu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27
02.01.2008
11
0
0
38
Taj proces promatranja ili bolje navikavanja na promatranje treba da bude postepen.Naravno da se od navike naučene na pocetku života ne možeš odučiti odmah.Nema smisla raditi to na silu,jer to zaista oduzima životnu energiju.

Ja bih pokušao da shvatim u što vecoj meri kroz razumevanje sopstvene prirode, razumevanje na bazi neposrednog iskustva istine duboko u nama, ostvarena posmatranjem stvarnosti onakve kakva zaista jeste. Svaki oset koji nastane, samo će doprineti razumevanju prolaznosti.

Svesnost u osnovi ne diferencira, ne diskriminira. Njen zadatak je da samo registruje da je došlo do kontakta uma i tela. Medutim, percepcija je diskriminativna. Ona privlaci zalihu prošlih doživljaja da bi procenila i kategorizovala svaku novu pojavu. Prošle reakcije postaju referentne tacke pomoću kojih pokušavamo da razumemo novi doživljaj; ocenjujemo ga i klasifikujemo prema našim prošlim dogadajima.
Na taj način stare reakcije utiču na naše zapažanje sadašnjosti. Umesto da vidimo realnost, mi kao da gledamo "kroz zatamnjeno staklo." Percepcija spoljnjeg sveta i sveta u nama iskrivljena je i zamućena našim prošlim uslovljenostima, našim sklonostima i predrasudama. Zbog iskrivljene percepcije, jedan u suštini neutralan oset odmah postaje prijatan ili neprijatan. Ponovo reagujemo na ovaj oset, stvarajući svežu uslovljenjost koja dalje krivi našu percepciju. Na taj način, svaka reakcija postaje uzrok novih reakcija, pri čemu je svaka uslovljena prošlim reakcijama i uslovljava buduće reakcije. Tako proces sam sebe hrani.To je beskrajno ponavljanje, začarani krug. Svaki put kada razvijemo žudnju ili odbojnost, jačamo tendenciju uma da nastavi da ih stvara. Kada je mentalna navika jednom uspostavljena, uhvaćeni smo u njoj.
Na primer, čovek nas spreči da dodemo do željenog objekta. Smatramo da je čovek veoma loš (je li?) i osećamo antipatiju prema njemu. Naš stav nije baziran na čovekovom karakteru, vec na činjenici da je osujećena naša želja. Mišljenje se urezuje duboko u našu podsvest. Svaki naredni kontakt sa tim čovekom obojen je stvorenim mišljenjem i izaziva neprijatne osete, koji dovode do nove odbojnosti, koja dalje jača oblikovanu sliku. Čak ako se sretnemo i posle dvadeset godina, odmah ćemo stvoriti sliku da je taj čovek veoma loš i osećamo antipatiju. Čovek je mogao potpuno promeniti karakter za dvadeset godina, ali mi sudimo na bazi prethodnog iskustva. Ne reagujemo na samog čoveka, vec na našu sliku o njemu, zasnovanu na prvoj slepoj reakciji i zato reagujemo pristrasno.
Smatramo da delujemo prema spoljnjoj realnosti, a u stvari reagujemo na naše osete, uslovljene našim percepcijama, koje su uslovljene našim reakcijama. Čak ako od ovog momenta prestanemo da stvaramo nove slepe reakcije, još uvek moramo računati sa onima akumuliranim u prošlosti. Zbog te stare zalihe, ostaće velika tendencija da slepo reagujemo,da reagujemo po navici. Jedna kratka reakcija simpatije ili antipatije ne mora biti jaka i ne mora dati veliki rezultat, ali može imati kumulativni efekat. Reakcija se ponavlja iz časa u čas, pojačavajući se svakim ponavljanjem razvijajući "žeđ": mentalnu naviku nezadovoljene čežnje za onim što nije, što uključuje i isto tako nepopravljivo nezadovoljstvo sa onim što jeste. Što čežnja i nezadovoljstvo postaju jači, dublji je njihov uticaj na naše mišljenje, naš govor i naše akcije.
Npr. neke reakcje kao linije povučene na površini mirne vode: čim se povuku, one i nestaju. Druge su kao linije nacrtane na peščanoj plaži: ako se povuku ujutru nestaju preko noći, obriše ih plima ili vetar. Neke su kao linije duboko urezane u stenu sa sekačem i čekićem. One će takođe vremenom, kako stena erodira, biti izbrisane, ali proteći će vekovi dok one nestanu.Tokom svakog dana, celog života, um stvara reakcije, ali ako na kraju dana pokušamo da ih se setimo, bićemo u stanju da izdvojimo jednu ili dve koje su ostavile dubok utisak tog dana. Ponovo, ako na kraju meseca pokušamo da se setimo svih naših reakcija, bićemo u stanju da izdvojimo jednu ili dve, koje su ostavile najdublji utisak tog meseca. Ponovo, na kraju godine, moći ćemo da se prisetimo samo jedne ili dve reakcije, koje su ostavile najdublji utisak tokom cele godine.Zamisli da je svaku reakciju kao fotografisanje.Znači slikaš određene događaje i reakcije na njih. Koji će frejm biti osvetljen te noći u toku sna određen je sekundarnim uslovima na koje smo prethodnog dana naišli.Naša svest kao svetlo ili projektor osvetljava određenu sličicu koja je pokrenuta nekim sekundarnim uzrokom na koji smo reagovali tog dana i to se manifestuje kao slike i osećaji u toku sna.
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Mislim da ce mo kada naucimo realno da promatramo ljude oko sebe, nauciti i da "promatramo" sebe iz realnog ugla.
Jer ipak kakvo bi to dozivljavanje zivota bilo, pa makar bilo i duboko prozivljavanje svake sekunde zivota ako to sto se sprovodi od nase strane u sustini nije poteklo i ne tece od naseg u osnovi izgradjenog ja.
Jasno je da se u 99% slucajeva ne moze doneti relevantan zakljucak o nekoj osobi samo na osnovu prvog kontakta, to je valjda jasno. Ko svoje predrasude i svoju svest ne moze kontrolisati na tom nivou taj..... se verovatno mnogo i samoneispituje, pa mu to ne predstavlja problem.
Covek treba da tezi prvo da ne povredjuje druge, a sve ostalo sto ce mu puci pred "ocima" dolazi spontano kroz borbu sa samim sobom u tom cilju i teznju za razumevanjem drugih a kroz to i samoga sebe.

A otvorenost uma i duse dolazi kao nagrada, za koju sam uverena da moze da podigne do neslucenih visina.

:sun2:
 
02.01.2008
11
0
0
38
Naravno da nećeš donositi zaključak o čoveku samo na osnovu prvog kontakta,ali to je bio samo jednostavan primer koji je trebalo da ilustruje kumulativan efekat reagovanja po navici.

Svi ti tragovi prethodnih reakcija ostaju u umu kao semena.Kao što svakom semenu treba određena kombinacija vlage,svetla i temperature da bi niklo,tako će se svaki trag manifestovati kada se naiđe na određenu situaciju u spoljnom svetu.To se najbolje vidi kod -nervoznih ljudi-.Kada se razvije navika,ima sve više i više situacija na koje ljudi reaguju besom,a iz njihovog ugla svaka od tih situacija opravdava njihov bes.Spoljni događaji mogu biti slični,ali će kod različitih ljudi stvoriti različite reakcije (različiti subjektivni svetovi) u zavisnosti od prethodnih reakcija.

Čovek ima sposobnost da posmatra svoje misli.Te misli su tvoje u osnovi izgrađeno ja.Malo,idealizovano ja,ograničeno navikama,glupostima stečenim u toku odrastanja.Tamo ima mnogo predubeđenja,predrasuda koja su deo kulture,a ne neka univerzalna mudrost.Od toga možeš da se odučiš,kao i od skoro svake navike.

To posmatranje misli je relativno lako dok si sam(/sama) i ne radiš ništa posebo,mnogo teže u drugim situacijama.Ne možeš ništa izgubiti ako ne dozvoliš da stalno ploviš na talasima -teških ,opsesivnih misli- koje upravljaju tobom (i zbog kojih u većini tih slučajeva reaguješ impulsivno).

Nema smisla nešto raditi to na silu,pa da te i neko puškom tera na taj način ne možeš mnogo promeniti.
 
02.01.2008
11
0
0
38
Naletim na nekom forumu na osobu koja misli da je luda pošto noću pre nego što će da zaspi čuje glasove.I sad se kao pita:″Da nemam možda šizofreniju?″
Pre nekih 150 godina ljudi koji su proučavali način na koji se formira san toj pojavi dali naziv: hypnogogic imaginery(pojavljuje se pre nego što zaspiš) i hypnopomic imaginery(malo pre buđenja).Dešava se svakom i svake noći u raskoraku između jave i sna kada se sva fizička čula ″isključe″.Može da se manifestuje u vidu slika i/ili zvukova.

Okačio sam sliku(link-dole).Nije bitno koga ili šta predstavlja figura.Gledaš u oči te figure na slici nekih 20-tak sekundi,zatim zatvoriš oči i usmeriš pažnju(ne samo zatvoriš oči) na ono crnilo ″iza očiju″ ,malo čekaš i probaš da ne trepćeš mnogo.

Tako se približno ta pojava(hypnopomic i.) manifestuje vizuelno,samo što u ovom slučaju vidiš samo obrise, nije toliko jasna slika pa recimo ne prepoznaješ teksture…

A kada se to desi recimo po buđenju izgleda kao da gledaš zatvorenih očiju,bukvalno.Primer-vidim sobu zatvorenih očiju.Traje kratko,svega 3-4 sekunde.Vrlo interesntno.Primetio neko?


http://i13.photobucket.com/albums/a270/sasa123_/slika/Capture1.jpg
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Svaka cast za sliku 12345...Uradio sam prelozeno ali nisam video sobu...Vec vrata koja mi se polako priblizavaju...Menja li to nesto?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja se zabavljam već godinaam s tim glasovima i slikama pred spavanje, pričam s raznim ljudima i tako baš se znam zabaviti s time
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
To stanje izmedju sna i jave je extra...Sve tece polako(ustvari vreme leti) i na kraju je odlican osecaj zadovoljstva...Mozda je tako samo kod mene...:dunce:
 
02.01.2008
11
0
0
38
[Uradio sam prelozeno ali nisam video sobu...Vec vrata koja mi se polako priblizavaju...Menja li to nesto?

Ne,ne,ne,nisi razumeo ili se ja nisam dobro izrazio.Mislio sam da će biti jasno kada probaš.Znači gledaš u oči 20-30 sec,zatvoriš,koncentrišeš na crnilo,probaš da ne trepćeš.Pojaviće ti se slika osobe tj figure.Vrlo je jednostavno.Samo čekaš par sekundi.Probaj nekoliko puta,nemoguće da samo ja vidim nešto.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Evo opet sam uradio isto kao sto si rekao...I isto mi se brise slika i prikazuju nadolazeca vrata...Mozda nije do tebe,mozda je do mene...
 
02.01.2008
11
0
0
38
Sada sam malo bolje razmotrio tvoj slučaj :icon_lol: .Ta vrata nisu vrata nego deo monitora koji nije ekran (znaš ona plastika oko ekrana).Posle toga treba da se pojavi lik.Nemoguće da niko ne vidi.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Mozda je to to...A zar ne treba posle tih vrata da dodje slika,meni ne dodje slika posle tih vrata...
Nego brate ovo je Lucidno sanjanje...a mi odosmo u OT...Pricamo o meni...lol
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
bok! novi sam na ovom sajtu i za pohvaliti je sve ovo što vidim. kad je već tema o sanjanju(mada je moja tema nešto drugačija), htio bih nešto podijeliti s vama. ovako, svi smo mi ljudi robovi zemaljskoga ili prolaznoga! želite li slobodu steći, postite i želite novi život! da, ovo nisu neke vjerske priče, već istina! svi vi koji nemožete bez trave, igrice, desanke itd... ili svi vi koji ste prihvatili da ste takvi kakvi jeste i da je to sva istina u životu koju možete steći u zabludi ste! postoji nešto mnogo više do kojeg ni popovi ni magičari namogu doć. a to je smisao života! može li ko od vas na 40 dana ostaviti travu koju smatra svetom, igricu kojoj se raduje i kojom ispunjuje vrijeme, ili blud kojim se rasterećuje? reći ćete mogu, ali neželim jer mi je dobro i ovako. ako već misliš da možeš probaj jedan dan od jutra do sljedećeg jutra hranit se samo vodom, ako napast za hranom bude velika znaj da robuješ velikom! post, moji prijatelji nas oslobađa ropstva i bliži ka istini. ako ima koji hrabar da se odvaži ka putovanju tome koje će mu oći otvoriti i život prosvijetliti neka se odvaži! neće mu propasti plaća! a sad o snovima o kojima je u ovoj temi riječ. nisam upoznat sa lucidnim sanjanjem ali onaj ko krene postit, sve njegove dubine potisnute koje ne poznaje, a u njemu su izlazit će kroz snove, sanjat će stalno. ako pobijediš tih 40 dana(nemora to bit iz prvog pokušaja), da, pobijediš jer nekima će bit jako teško, za nagradu češ steći slobodu i snagu da spoznaš što ti je potrebno u životu i mjeru istinsku, a onaj kome ni to nije dovoljno može doći do nećeg mnogo većeg, preda li se u potpunosti svjetlu života koje postoji od vijeka! svijet koji živimo je mračan i okrutan a oni koji su se pomirili s tim da je to sve što mogu vidjeti u velikoj su zabludi! postoji nešto mnogo više, a za to je potrebno umrtviti želju za ovakvim životom kojim živimo jer je sve ovo laž što vidimo i živimo, i predati se životu istine koja se daruje onom koji je želi i traži! sve ove tajne i znanje ljudsko što nam je dostupno nemože se mjeriti sa istinom koja nam je skrivena, jer nismo spremni za nju! ta istina se nalazi u duhu, ali tijelo, odnosno srce je ono što nam tamo neda, jer robuje tami, odnosno sotoni koji nas zavarava i napastuje!
ja sam nitko i ništa i ne tražim išta, i ja sam travar:). ako ko vjeruje u ovo što govorim mogu mu dati savjete da lakšim putem krene, a koji nije lagan, neka mi se javi.