Macina rapsodija u ružičastom - Tutankhamon , Fantasmo Express , Mazar, svi auto- 400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
i ja kazem.. ako se dobro sjecam prosli grow je bilo oko 390g?! sto je dovoljan dokaz da kod tebe 24/0 izuzetno dobro pali!.. samo napred, znas sto ti je ciniti! peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green Kitty

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dragi moji, drage moje :love2:

Evo da se malo javim da me ne zaboravite, a i da vam lijepo predstavim svoje ružičaste ljepotane :p
S lijeva na desno:
  • Šerif, star 24 dana, ime dobio po gradu iz kojeg mu potiče familija - Mazar-e-Sharif.
    Inače vrlo lijepo raste, nije problematičan, samo mi se čini da je počeo da širi miomirise :eek::D
  • Kraš Expres, star 24 dana, on mi je nekako najslađi, pa je tako i ime dobio po nečemu što svi vole. Znakove za preflower je pokazao već sa 16 dana. Jedan od onih koji jedva čekaju da porastu, pa sam morala malo da ga obuzdam blagim vezivanjem.:rolleyes:
  • Ramiz, star 20 dana, ime dobio po uzoru na faraona Ramiza, graditelja piramida u Visokom (amidžić od Ramzesa i dajdžić od Tutankhamona).o_O
Za sada su samo na vodi i slavolu, a sljedeće zalijevanje ide TNT.

A evo i sličica
djeca.jpg djeca1.jpg djeca2.jpg
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dragi moji :wave:

Evo napokon uhvatih vremena da vam se javim i da vas u kratkim crtama izvjestim šta se to sve izdešavalo u mom ružičnjaku :p Prebačeni su na HPS i sada sve funkcioniše ok.
Šerif ( 47 dana ) je onako sav suptilan i nježan k'o žalfijica, pa smo imali malih problemčića sa par listova, koji su iz nekog razloga počeli da žute :fuck: Međutim, dobro i kvalitetno tuširanje rješava sve probleme. Sinoć, pred spavanje je dobio TNT, Slavol i vitaminčiće.
Kraš Expres ( 47 dana ), već uveliko cvjeta i deblja se. On je prije prelaska na Bloom, sa ostalima zajedno bio na tuširanju, a zadnji obrok mu je sadržavao Bloom, Slavol, TNT i vitamine. TNT je dobio jer izgleda kao da mu fali malo nitrogena, što se pokazalo kao dobra odluka, jer izgleda puno bolje :thumb:
I na kraju, najmlađi i najveći, moj dragi Ramiz ( 43 dana ) on je od one djece koju i ne čuješ tokom odrastanja.:love2: Njemu sve odgovara, od svjetla, temperature, režima ishrane... Trenutno je na TNT- u i dodacima ishrani, i njemu to sasvim prija... Eh, kad sam vas ovako fino udavila pričama o svojoj djeci, da vam ih onda malo i pokažem.;) Do sljedećeg javljanja budite mi lijepi, zdravi i uvijek nasmijani...:love2:
happy3.jpg happy2.jpg happy4.jpg
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Drage moje, dragi moji:love2:

Prije svega, nadam se da ste mi svi dobro i veselo, dugo se nismo čuli pa ste mi nedostajali...:) U mom ružičastom boxu se svašta nešto izdešavalo, više lijepih nego onih manje lijepih stvari ;).
Eh ovako: Mali Kraš Expres ( Fantasmo Expres ) je u noći kad je Donald Trump izabran za predsjednika Amerike, odlučio da izvrši samoubistvo u 60-tom danu svog mladog života.:eek:.Nije to mogao podnijeti:mad:.
Kod njega je zaista bilo sve expresno, od početka do kraja, zadovoljan je bio samo što ima krov nad glavom ( dijete za poželjeti ). A na kraju, na moje veliko iznenađenje,od mog malo Kraša ostalo je divnih 52 grama... Namjerno sam ga posjekla ranije, jer sam htjela da isprobam sativicu u punom jeku. Nešto za podizanje atmosfere, što sam upravo i dobila, s obzirom da u stash-u već imam Afghane koje je suprug uzgojio, nakon kojih se spava kao mala beba:confused:;).
Što se tiče ostale dvojice, Ramiz ( Tutankhamon ) je anđeo, baš kao i Kraš, nikad se ne buni, zadovoljan svime i zaista divno napreduje, deblja se, baš onako kao treba ( 69 dana ):gled:
Ali naravno, kod mene uvijek mora biti i jedno ružno pače, a u ovom slučaju to je Šerif (Mazar ). Jeste da je moj, i narod kaže "moje je uvijek najbolje", ali on tako smrdi, i svakim danom sve više:fuck::eek:. Pravi mali pesinko. Razgranao se, ali, iako mu je 73 dana kod njega sve ide polako. Pomalo se deblja, a imali smo i malih problemčića sa žutim listovima ranije. Imam osjećaj da je kod njega skriven neki zli gen. Eto toliko od mene danas, a evo i malo sličica. Good night Vutra wherever you are:love2::love2::love2: 2a.jpg 1a.jpg
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Pa suprug je u svom prošlom growu uzgojio 3 Afghan Kush-a, sa izvanrednim urodom, tako da je meni ostavljeno prostora za eksperimentisanje:);). A na ovim slikama gore nije Šerif, nego Kraš dok je još bio živ, a na drugoj koju ne možeš da vidiš ( ne znam zašto ), su njegovi posmrtni ostaci:oops::razvaljen:::cool:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PleromaBythos

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dragi moji, drage moje :love2:

Dok zima sve jače kuca na vrata, ja u toplini svoga doma uživam u laganoj mjuzi radio stanice "Dobre vibracije" iz Mostara ( moram priznati da su dobri, iako su hercegovci ;):):love2:), šolji čaja od kamilice sa neizostavnim čajnim kolutićima;) i dobrom dimu Kraš Expresa :joint:. Pošto ja još uvijek nemam taj fini, istančani osjećaj za arome ( nadam se da ću ga razviti vremenom:lol: ), ja ću to reći ovako jednostavnim jezikom, sviđa mi se, nije opor, odličan za večernje druženje ( if you know what I mean :p ). Jednostavno, zapališ, zatvoriš oči i prepustiš se užitku.
A prije par dana je došlo vrijeme i za preostalu dvojicu :(. Ramiz je zaista divan za uzgajanje, barem je kod mene bio sasvim ok:rolleyes:. Iako su ovo za mene nove i potpuno nepoznate sorte, Ramiz i Kraš su me zaista pozitivno iznenadili. Sve je bilo dosta brzo bez nekih posebnih prohtjeva. Sva tri sam harvestovala ranije nego u dosadašnjim growovima, kad sam čekala maximum, jednostavno zato što sam htjela da vidim kakvi su u punom jeku.
Što se tiče Šerifa, izgleda da mi je zez bio sa zemljom ( Terramagma, kao i dosad, samo zadnja koju sam kupila, je novo pakovanje sa obogaćenijom i vjerovatno kiselijom zemljom ), pa izgleda da mu je malo zafalilo kalcija (nije se mogao probiti do njega ) ali hajde šta je život, ako je sve ok:smoke::p
A za one koje interesuje, evo ovo je krajnji rezultat moje rapsodije u ružičastom:

  • Tutankhamon Auto by Pyramid Seeds (a.k.a. Ramiz) - harvest 78. dan - 91 gr
  • Fantasmo Express by Mephisto (a.k.a. Kraš Expres) - harvest 60. dan - 50 gr
  • Mazar Auto by DP (a.k.a. Šerif) - harvest 83. dan - 59 gr
Ukupno: 200 gr

Idemo sad malo da gledamo sličice

Tutankhamon a.k.a Ramiz ( njegov zadnji foto session ):wave:
ramiz1.jpg ramiz2.jpg ramiz3.jpg

Mazar a.k.a Šerif:fuck::D
šerif1.jpg

I jedan buket iz moje bašte:rolleyes:
šerif2.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
c014.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green Kitty

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
@PleromaBythos Hvala ti, a nisam imala šta puno ni da mudrujem. Kraš ( Fantasmo Expres ) je stvarno sam sebe "odhranio", i strašno brzo, dok se okreneš on za harvesta :whato:::cool:. Do sada nisam vidjela ovako laganu sortu za uzgoj, a imala sam i Northern Light za koju svi znaju da nije nimalo problematična ( na nju sam posebno slaba jer je to prva biljčica koju sam uzgojila :gled:).