Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2015
2
19
3
Najjednostavnija priprema kolača je ta da maslac pomiješate s kupuvnom smjesom za muffine i imate gotovih 12 muffina od vutre.Priprema:
3 g cvjetova (skiniti granje)dobro sameljete u blenderu
Na tavu uspete 2 dcl vode kad provrije dignite je s vatre i dodajte 90 g maslaca.
Kada otopite maslac s vodom na sniženom,ali ne previše štednjaku,dodajte marihuanu i skoro do kraja smanjite plin te miješajte cijelih pola sata,a pred sami kraj isteka 30 min.miješajte non-stop da vam trava ne bi izgorjela.Kad se rastopljeni maslac s travom (vode više nema jer 2 dcl ispare kroz 30 min.),ohladi u tavi procijedite ga kroz gazu i to dobro tako da ne ostane ništa ulja u travi.To ocijedite u nešto praktično jer kad se ohladi u frižideru nastane maslac koji morate kao što sam na početku navela pomiješati sa smjesom za muffine.Ja npr.imam jednu tanku malu plastičnu posudicu iz koje je lako izvaditi sav maslac tako da ništa ne ostane.
Znači maslac je tu i smjesa za muffine.Još vam trebaju 2 jaja i 1.25 dcl.ulja koje ćete dodati smjesi i nešto vode,piše na kutiji od muffina i eto ga.
Najbolje je odjednom pojesti 2 muffina,a ako baš želiš odlipiti onda pojedeš 3 muffina.Za one koji nemaju baš neku toleranciju neka pojedu 1.
 
04.04.2015
61
147
33
41
Imao sam priliku raditi 3 puta maslac sa gandžom.

Prvi puta sam imao cca 30-tak grama trima,gdje koji popcorn.
Sve se to skuhalo sa jednim maslacem od 250 g.
Kolač je imao slabi rad.

Drugi puta je išlo oko 100 g,uglavnom popcorn i nešto malo lišća te isto 1 maslac od 250 g.
Ovaj kolač je bio ok.

Ne kaže se džabe,treća-sreća,po trećaku žito rodi,puj,puj,puj (triput pljuniš kad ti crna mačka pređe preko puta) :D, itd ...
Tako da je i kod mene bilo slično.
Treći puta je bilo ono pravo.
570 g hedovine i 3 maslaca od 250 g je dalo odličan krajnji rezultat.Pola srca je dovoljno za kvalitetan rad od 3 i više sati.Cijelo srce samo za hrabre :D
Pogledajte prilog 47456Pogledajte prilog 47471Pogledajte prilog 47481Pogledajte prilog 47482Pogledajte prilog 47484Pogledajte prilog 47488Pogledajte prilog 47489Pogledajte prilog 47490Pogledajte prilog 47491Pogledajte prilog 47492
Tako da eto poučen nekim iskustvom,ova tabela je za neke kolače koje možeš grickati tokom cijelog dana i još uz to položiti vozački ispit,npr ;)
Dok su ovi više za slobodno vrijeme,hehe ... jer ako ćeš ga jesti,ostavi si prostora ispred sebe za neometano uživanje.
po kila na tri maslaca...to je sigurno bomba :clap::

a iace neznam zasto se uspoređuje jedenje trave sa pusenjem...pa to su dvi razlicite discipline.nebi prica sta je bolje i sta je gore al mislim da je jedenje puno cisci oblik unosenja kanabinoida od pusenja(gorenja).pogotovo ako pusimo sa duhanom ili necim drugim.kad pojedes travu ...pa to zna varirat u efektu.moze imat od efekta opiuma do efekta lsd-a(bar onog blagog njegovog pocetka) i jako malo mi je nalik na ono jednostavno pusenje jointa...koje blago receno obozavam :)
naravno sve ovisi i o vrsti trave koju stavljamo.al eto ja cesto radim neki blend...
 
17.11.2015
2
19
3
Toliko sam zadovoljna i sretna jer blagdani se bliže,a ja sam postala vrsna slastičarka.Kolače mi jedu čak i roditelji,ali ne količinski kao ja jer ne vole odlipiti.Stari mi je inače mrka osoba i rijetko se smije,ali otkad je počeo jesti kolače,bome zube mu viđam samo tako,čak mu se i oči smiješe,ahahahaaa!!!!!:let:!!!! Pozdrav ekipi sa :sun2:sunčanog i toplog Jadrana i sretna Nova godina:vutra:!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Evo ovako,imam u frizu oko 200+ gr sitnih cvetova i trima to planiram da iskoristim u ovaj puter,posto ja inace nisam nesto najbolji u kulinarstvu da tako kazem molio bih vasu pomoc
Skontao sam kako se pravi ovaj puter al ne znam koliko gr maslaca da stavim ako planiram iskoristiti 200gr ovoga,a da pritom kolaci budu high jer sam ljubitelj malo jaceg rada :D ,tako da ko se malo bolje razume neka mi napise,bio bih mu zahvalan
Pozz:vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
2u6lmo3.jpg
Evo neke tabelice iz ove teme, par strana ranije... Onako ugrubo gledano rekao bih da imaš toga za bar 2kg putera, što već samo po sebi zvuči suludo. :D Imaćeš prilika i prilika da se usavršiš u kulinarstvu, a kolačića će biti za celu godinu. Samo nemoj odmah sve spremiti, jer kao i svaki mlečni proizvod, tako i ovaj puter ima neki rok trajanja...

I ja planiram uskoro da se bacim u ovo kulinarstvo! ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
uksnicazabunje1
Ja bih na tu količinu trave stavio 2 maslaca od 250 g. Dobiveni vutra maslac podijeliš na 4 dijela ...što ne koristiš,stavi u duboki zamrzivač,jer će ti se pokvariti u običnom frižideru.
Od 1/4 maslaca ćeš dobiti cca 50-tak medenjaka kao što su ovi moji na slikama.
Ako u tih tvojih 200 g ima iole ozbiljnog materijala ...rad će biti zadovoljavajući.
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Venlo,ima dosta sitnih cvetova,nisam ih hteo stavljati na susenje jer kad bi se osusili bilo bi jako sitno tako da sam sve to stavljao sa strane i imam cca 80-100 gr cvetova malih a ostalo je trim,obicne listove tj koji nisu 'posecereni' sam bacao,tako da mislim da bi trebalo ispasti okej
Sad cu praviti taj puter,a posle mozda padnu i kolaci,saljem slike ovde :vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karci5

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
hahaha tako nekako :D Dobro izgledom za 1. put i nije tako lose,ali rad fantazija 1 kolac 3 sata lagane voznje,samo sto prvo vece kad sam pravio ortak i ja smo pojeli po 4-5 tako da smo zaspali obojica to vece haha,i to po 4-5 iz razloga sto nisam znao posle koliko krece i sve se tripovao ma sta mi je 1,2 kolaca nece me to nista uraditi(takodje mi je prvi put da jedem kolace sa vutrom) i onda kad me spucalo posle nekih cca sat vremena nisam znao gde se nalazim :rasta:
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
459
63
Balkan
Pozdrav!
Nakon prošlogodišnjeg djelimično uspješnog uzgoja (nije cvijetala do kraja) ostalo mi je poprilično trima. Mislio sam buble hash praviti ali sam ipak okrenuo na cannabutter (wuter).
Ja sam nakon izdašnog čitanja raznih recepata odlučio na onaj gdje se vutra peče u rerni da se razbije THCA pa se onda sa puterom spaja.
Naime, to ide ovako:
u zagrijanu rernu na 110-120 C sam ubacio u tepsiji lišča da popodi i pekao nekih 45-50 minuta!
1.jpg
1.jpg 2.jpg
3.jpg
Dok se trim hladio 10 minuta na balkonu, u 2 dcl vode sam rastopio 250 gr putera.
4.jpg
Trim sam usitnio i dodao u rastopljen puter te zajedno lagano da kuha sat vremena.
5.jpg
6.jpg
Nakon toga u zagrijanu teglu sam procijedio puter i dobro zatvorio.
7.jpg 8.jpg E onda nisam izdvajao vodu, nego sam sve to dok je vruće mućkao pod mlakom vodom, pa onda pod hladnom, tako da sam dobio kompaktnu i ujednačenu masu koja je bogata mirisom pečenog kanabisa, što se meni sviđa, tko kaže da mu to smrdi kanabis nije za njega.
9.jpg

Oprobano odmah sinoć, jedna čajna kašika cannabutter-a (wutera) u kavu sa malo mlijeka. Nakon sat i po vremena lagano je krenuo high, te je dosegao vrhunac nakon 2 sata nakon konzumiranja, bez naglog fleša i ostalog efekta pušenja. Držalo me je nekih 2 sata, a onda sam zaspao. Budući da je sativa dominant, ovo ću samo preko dana koristiti. Ostalo mi je trima za još jedno 3 muljanja pa ću probati i druge recepte.
Jutros uz tursku kafu opet žlica wutera, nakon dva sata juuuuhuuuuu, ma ne može me nitko naživcirati, čak sam i u prometu bio miran :)
Do tada, be well and stay high!
 
Poslednja izmena: