Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.06.2014
3
1
0
pa to mi reci, coece! ovde vec govorimo o 20 g 30 g meri, nekako mi se svideo ovaj recepat pa sam odlucila da ne spaljujem vise od jedne sprave - u slucaju da ne uspe :D al kad sam videla sliku i uporedila sa svojom kao dupe i oko :D
 

Prilozi

  • DSC_4639.JPG
    DSC_4639.JPG
    321,1 KB · Pregleda: 38
  • Sviđa mi se
Reactions: finestBLkush

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Evo i moje varijante od ~50 grama trima i popcorn budova...





Probao sam 10g novonastalog maslaca i vozalo me po glavi 3 dobra sata prije nego sam odlucio poci spavati...Ovaj mi se, radom, bas svidja. :pilot
Prosli kad sam pravio bio je od nekog hermija i vise je vuklo na stond, ni za sta sposoban bio nisam.
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
2u6lmo3.jpg


Ja sam odnekud izvukao ovu tabelu...i mislim da je merodavna (ali jos nisam probao).Cini mi se da je 20 gr zelenog na 100gr putera previse...
A u drugom prirucniku sam nasao da ide (ounce of weed na 6 cups butter) sto ce reci 28.3 grama zelenog na 1.300 grama putera... otprilike su obe racunice bliske.
 
17.09.2014
4
0
0
Pozdrav

Imala sam berbu jedne ali vrijedne biljčice. Pospremila sam samo vršiće, slasne i masne, a sve ostalo sam bacila.
Sad imam 65g vrhova pa gledam šta s tim. (prvi grow, nepušač, o tome nemam pojma, posadila bezveze :D) Nisam sigurna ni da li sam ubrala u pravo vrijeme (5ti tjedan cvatnje, outdoor), ne znam koncentraciju THCa (al mislim da ne može biti loše).

Prvo pitanje: ima li smisla napraviti maslac od još svježih vrhova?
Drugo pitanje: koji onda omjer vrhova i maslaca stavim?
Treće: zadnja gnojidba je bila prije mjesec i pol. trebam li nešto ispirati, iskuhati zbog toga?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
a jooj srce moje.. pet tjedana cvatnje pa to ti je zeleno jos :(

probaj po Karlitosovoj tablici pa vidi jel valja, moze svjeze ako zelis al mislim da je bolje da se vrhovi ipak malo posuse, radi finijeg okusa maslaca.. ne moras nista ispirati od gnojiva kad si tako davno gnojila (prije mjesec i po) ajde sretno ti i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and No Joke
17.09.2014
4
0
0
misliš da je prerano? a dobro, tak svejedno. bacim i to ako ne valja :) onda ću svakako probati zadimiti da vidim puca li išta, prije nego uništim maslac!
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
nanula
Uradis onako kako je Vutragenjo opisao u prvom postu, sa malo vise vode da pokupi hlorofil i necistocu na sebe, a ostalo dobro zadrzi u maslacu...

Pretpostavka je da se radi o 65g svjezih vrhova, to je ekvivalent ~20g kad bi susila vrhove.

Moj prijedlog bi bio da stavis 600g maslaca, sitno nasjeckane vrhove i kuhas 2-3 sata lagano da voda jedva kljuca i doljevas svako malo kad ispari, dobijes oko 400g finalnog proizvoda.
ja sam radio sa nekim "tri-cetvrt masnim" maslacem i od 200 pocetnih grama na kraju je ispalo samo 100g, kao da je polovica isparila :rolleyes:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Vutar iz pretisa.

Želja mi je bila probati napraviti ulje iz kanabisa, ali kako nisam nikad uživo niti vidio, a kamoli isprobao, odlučio sam napraviti nešto jednostavnije, a opet iskoristiti male pop corne i presušenu maricu, tako da mi se maslac iz kanabisa učinio dovoljno jednostavnim i dovoljno dobrim za iskoristiti vutru koja nije "baš nešto".
Pročitao sam kako se pravi "vutar" i ja sam napravio svoju verziju, samo umjesto kuhanja u običnom loncu, ja sam kuhao u pretis loncu.
Pa da započnemo......
Sastojci:

Maslac 250 gr.
White widow popcorns 25 gr.
Voda o,3 lit.

Rastopio sam maslac u običnom loncu, vutru samljeo sa štapnim mikserom, sve skupa pomiješao, i dodao 3 decilitra vode.( može i 4)



Ponovo sve skupa promiješao, i presuo u pretis lonac.



Zatvorio pretis, i stavio na najjače dok ne uskuha (počne pištati)



Kad je uzavrlo, smanjio na lagano (kuhao na struju, pa sam stavio na 1 od 3) i kuhao 45 minuta. (vrijeme prekratio malim đoksom)
Nakon 45 minuta, ugasio kuhalo, sačekao 10 miuta i polako otpustio pipak na pretisu. (oprez prilikom opuštanja pipka)
Kada je izašao tlak iz pretisa, otvorio poklopac pretisa, i počeo sa procjeđivanjem smjese.



Masu je potrebno dobro "izažet" (ocijediti) i nakon par minuta počelo je odvajanje crne vode od zelenkastog maslaca.



Nakon 15 minuta, procijeđenu masu stavio u hladnjak, a evo i ostatka WW-a. nakon cijeđenja.



Sutradan ujutro, ohlađeni maslac izvadio iz frižidera, crnu vodu koja je ostala ispod maslaca prosuo, a maslac na vagu.



Da rezimiramo.......od 25 grama vutre i 250 grama maslaca dobio sam 185 grama "vutera" lijepe zelenkaste boje, intenzivnog mirisa, bljakaste arome.
Super zadovoljan.
Ako netko misli da sam bacio ostatak WW-a, tu se gadno prevario.....nema bacanja, nema rasipanja.....sve se da iskoristiti, pa da krenemo......

vutrakiflići sa sirom i pršutom

U običnu smjesu (tijesto) za slane kiliće, dodao sam ostatak WW-a i sve skupa promijesio, i ostavio da se tijesto ponovo digne.



Naribani sir i nasjeckani pršut poslago na trokutiće od tijesta, zarolao, premazao smjesom žumanjka i maslinova ulja



Poslagano u "lašćeru" i u pećnicu na 170 C dok ne požuti korica, tj. dok ne budu pečeni kiflići.



Kiflići su ispali vrlo ukusni, mekani i mirišljavi. Ako se netko nada da će ih "raznijeti", neka se više ne nada......ali unijeli smo u organizam prijeko potrebne kanaboide u prihvatljivom okusu, i ništa se nije bacilo......
Maslac ću iskoristiti za izradu bajadere, čokoladica i tako tih "napasti".....mljac, mljac....
Bon apetit:cool:
 
Poslednja izmena:

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Evo da i oli stavi svoj recept za maslac u 10 koraka

POTREBNO:
Vrijeme izrade: 4-5 sati.

50 g kvalitetnog trima ( moj je od OG kusha )
500 g maslaca
gaza
vezica
staklena posuda


1. Na raširenu gazu potrebno je umotati sav trim predviđen za maslac kao tortilju koju ćemo kasnije koristiti i sve svežemo









2. U jednu posudu sipamo vruće vode jer ćemo kuhati pomoću pare

3. Stavimo je na štednjak i u nju stavimo staklenu zdjelu sa maslacem



4. Kuhamo sve dok se maslac ne otopi te pred kraj dodamo 1 šalicu vode



5. U zdjelu sa otopljenim maslacem stavimo weed tortilju i zalijemo se sa još jednom šalicom vode





6. Sve to kuhamo nekih 3 sata, s time da je potrebno paziti da u posudi iz koraka 2 uvijek ima vode, jer maslac se topi i kuha na pari

7. Nakon 3 sata dobro ocjedimo weed tortilju u staklenu posudu

8. Sadržaj staklene posude ( weed margarin ) presipamo u posude i stavimo u zamrzivač na pol sata



9. Kada se maslac stvrdne izvadimo posude iz zamrzivača i napravimo rupu na donjoj strani da bi voda istekla



10. Odvojimo maslac iz posuda i vratimo ga u frižider dok se neodlučimo za korištenje



P.S. Javim 01.01.2015. kakav je rad Weed braunisa
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
u subotu sam odradio zetvu, imam po 100gr trima od dve biljke. moram danas da kuvam vuter, jer ce da mi se uplesnivi to lisce, jos je vlazno. po ovoj nekoj tabeli koju sam video ovde bi bilo 1kg putera na 100gr trima. mislim da je jos neko spomenuo taj odnos 1:10. jel nije mnogo kg putera?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај