Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zxw

Aktivan Član
14.07.2016
199
1.660
143
27
Hahahahah @budalin odlicni su :)
Sastojci
– 500 gr brašna
– 250 gr putera (vutera)
– 250 gr šećera
– ½ praška za pecivo
– 2 jaja

Način pripreme
Jaja umutite sa šećerom(pjenasto) pa dodajte puter sobne temperature.

Dodajte brašno pomiješano za praškom za pecivo pa umijesite tijesto
Tijesto mora da lezi u frizideru min 2h.
Zatim razvaljas na oko 5mm debljine i kruzi casom. Dodas po zelji cokoladu i tjt
Peku se na 140-150c oko 15ak minuta. Nesmiju da puno zarude inace imaju gorkast ukus. ✌️
P.S.
Ja juce pravio novu turu samo ovaj put 20gr vutre (iako su i oni imali vec zadovoljavajuci rad) izvrtanje na ledja :D
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
i ja se okusao u kuhanju, 30gm vrhica i sitnog trima.
nije lose ispalo,kolac od mrkve me fino zabio na 4-5sati, samo u ocima osjetio kako postaju teske..:)
veceras cu piskote prelit s kuh.cokoladom i maslacem

i ja se okusao u kuhanju, 30gm vrhica i sitnog trima.
nije lose ispalo,kolac od mrkve me fino zabio na 4-5sati, samo u ocima osjetio kako postaju teske..:)
veceras cu piskote prelit s kuh.cokoladom i maslacem
 

Prilozi

  • SAM_5424.JPG
    SAM_5424.JPG
    193,3 KB · Pregleda: 34
  • SAM_5425.JPG
    SAM_5425.JPG
    207 KB · Pregleda: 33
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1, oz and hazeri

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bok ljudi,

od growa mi ostalo oko 110g trima (uglavnom manji listovi i dosta secerasa), oko 200g uglavnom veceg lisca, ali ovo je dosta suho jer je bilo u kartonskim kutijama, dok je ovo prvo onako osrednje suho i imam oko 230g granja. Jedan formas je rekao da ni granje ne bacam da se moze iskoristit. Ja sam procitao ovu temu i htio bi napravit maslac. Sta bi predlozili za ovu kolicinu i zanima me kako granje iskoristit, tj. dali se mogu za maslac iskorisit? Po tablici na 50ak grama trima ide 450g maslaca. Ako bi uzeli da ja imam recimo 350g trima (recimo da ovih 230g granja vrijedi kao 50g trima iako to nagadam), znaci morao bi stavit oko 3kg maslaca, sta je jednostavno previse :D gledam na nekom stranom forumu i tamo pisu da od trima moze 1:1, a od vrhova 1:10, jer je trim jasno puno slabiji od vrhova. Hrio bi imat sto manje maslaca na kraju. Moze i preporuka za maslac koji bi bio odlican za ovo?

Vidim i razlicite metode. Prvo u rol recimo. Sta mislite dali da to radim? Jeli potrebno usitnit sve to ili moze i ovako kako je? ako bi islo u rol onda bi to mogao lako sa stapnim mikserom.

To bi preko vikenda napravio, a ni ne znam sta radim :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Ma sve mozes iskoristiti i granje i sve ubaci u maslac ili kokos ulje,lagano grij tek tolko da jedva kuha sat dva tri procjedi kroz gazu i kad se ohladi to je to,vodu odlijes. Oko omjera mos i 50 trima na 200 maslaca samo onda kad bus testiro stavi duplo manje da vidis kolko je jako. U rol ne stavljam al usitnim.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ma da, to je to. samo ja cu probat i ovo sa rolom. kazu da je bolje. ok odlicno to bi bila ok kolicina maslaca. vise mi stvarno ne treba. u skrinji on moze neki duzi period? bas si razmisljam koliko bi to meni uopce potrajalo :D
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Sad smo solo tak da mi ne smeta. Budem da se posusi malo. Lakse cu usitnit to sve. Samo pikiram max 1kg putra. I to mi je puno. Sta mislite jel moze 1kg ili jos bolje 750g putra?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.927
1.098
Trøndelag
Ne znam tocno, ja sam na kraju u 750gr maslaca puknuo 100gr vrhova i dobio cca 550gr maslaca kojeg sam stvaio u kistru u duboko.
U kolace stavljam 20 max 30gr maslaca a opstatak obicni. Prvi put sam radio sa 100gr canna butera, pojeo sam jedan kolac i 3 dana nisam mogao doci sebi, bilo je bas neugodno koliko me opralo. Sada vise ne pecem kolace nego kupim cokoladu za kuhanje koju otopim sa 20gr canna butera, moze i sitno sjeckano bilje tipa menta,bosiljak da podigne okus. Sve to saspem u plastiku u kojoj su bile milka praline i stavim u duboko i kad hocu vadim i jedem. Doza je 2 komada, a ako se oces rastaviti onda 3-4 cokoladice. Naravno to govorim prema jacini svog putera, ako radis prvi put poslije prve ture ces sve znati :) Ako radis testiraj u petak navecer da se stignes odmoriti do ponedjeljka :lol:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
da, testirat cemo u kontroliranim uvjetima :D naletio na dukatov maslac, platis jedan dobijes dva tj. 25kn za dva komada od 250g. Znaci kila putra je u igri, samo ne znam koliko vode da dodam na to? To je puno trima i grana. pretpostavljam da sto manje vode tim bolje? Samo da sav materijal bude uronjen i sve 5?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.927
1.098
Trøndelag
Pa stavi barem litru-litru i pol vode na tu masu. Ja sam radio bez vode, prvo vrhove dekarbonizirao u peci na 90c pa direkt u maslac sat vremena na laganoj temperaturi. Ako imas komsija u blizini radi malo kasnije uvecer jer se miris osjeti pun k, pa kasnije mozes kucu izluftat. Radio sam po ovom videu
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
e bas sam usitnio granje. sad idu unutra garant :D ti si na 570g vrhova i lisca stavio 750g maslaca. Ja imam oko 300g lisca, ali nema vrhova + imam ovo granje. Zaokruzima da je to pol ovog tvog iako je tvoje sigurno jace. znaci ja bi mogao stavit recimo ajde 2 maslaca, tj 500g i bilo bi ok?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak