Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja sam gledao dosta o tom maslacu i neki kuhaju lisce sat vremena neki preporucuju 2-3 sata... mislim da ako je vise da ne skodi nego da samo jos vise thc-a izadje iz trima i grancica :)

glavna stvar je samo da mora biti na laganoj vatri !


peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
WeeDiC je napisao(la):
da, maslac je pre svega zdraviji a i masniji je, te je tako bolji za apsorbciju.
nego vidim da si kuvao tri sata, jel mora bas toliko, kontam da je sat vremena i vise nego dovoljno
da se dobije finalan proizvod? Evo ja sam stavio malo listova i prasine iz tegle i stavio
domace mleko skuvao ga za 5 minuta i mesao jos 5 i evo radi.

Ne mora toliko mada sam pročitao da je bolja ektrakcija ako se duže krčka.
Nisam imao čime usitniti zelenilo iako sam planirao da pustim kroz blender.
Ovako sam ga ručno koliko sam mogao :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Anyway, ne znam koliko ste upoznati, no postoji jedan odličan uređaj za pravljenje cana buttera.

Crock-pot. Lonac na struju, drži "nisku" temperaturu dugo.
Izmislili ga Ameri za kuhanje non-kanabis ručkova, da se kuha nešto 8-10 sati i sl.

Uglavnom, stavite unutra maslaca i trave, ako su čisti hedovi onda nekih 15g maslaca za gram heda, ako su "ostaci" 10g maslaca na gram ostalog je ok.
Svakih toliko malo promiješat, no to se lagano krčka, par sati bez beda odradi.
Podesite temperaturu fino, i ne može izgorit :)
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Ako imaš viška cannabuttera, ali ono bas viska na bacanje, mozes probat.
Inace, ne bih preporucio, Kokice trebaju cirka 220°C, ajde recimo da ih nekako uspiješ peći na 180, što je neki minimum koji traže mislim. (probaj provjerit, sigurno piše na wikipedia-ji negdje.)
A ovdje i dalje mislim da mozes uništit aktivne tvari u cannabutteru kad prelazs 100°C

EDIT1: No to ne znači da ti ne možeš napravit normalne kokice i posipat onda malo cannabuttera, samo ne znam bas kako bi to izgledalo.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Slika2338.jpg


kuhalo se jucer malo..40g trima, 2 maslaca od 250g, 5 casa vode...krckalo se na najtise izmedu sat i pol i dva..sad moram jos samo naci neki recept za neke kolace gdje se ne peku preko 100c :)
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
ozric je napisao(la):
Slika2338.jpg


kuhalo se jucer malo..40g trima, 2 maslaca od 250g, 5 casa vode...krckalo se na najtise izmedu sat i pol i dva..sad moram jos samo naci neki recept za neke kolace gdje se ne peku preko 100c :)
kolega, možeš i kolače bez pečnice!

čokoladice razne, bounty snickers rafaello

u nekim receptima nisam uopče našao da ide maslac, ali kad ga dodaš nisi fulo!!! :)

čekam kraj svog growa a onda idu BOUNTY čokoladice, volim bounty a ovako ga nisam probao. Do sad sam jedino radio rafaello kugle, što isto nije potrebno dodatno peč!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vetar and oz

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
evo ekipa i ja se okušao u tom puteru, znači napravio puter, od njega biskvit i na kraju čokoladni kolač, pojeo nešto malo biskvita i nakon evo pola sata imam osjećaj kao da malo radi...kolač je u frižu na hlađenju pa ćemo vidit uskoro kako to meni ide s tim...jedino nisam znao količinu koliko vutre na koliko čega pa sam radio napamet, budem vidio...
 
16.06.2014
3
1
0
Preporucujem da budete pazljivi koliko ovoga izjedete posto je mene uhvatilo poslije dva sata i nisam spavao skoro cjelu noc.

Najvaznije prije nego sto pocnem je da razumijete hemijske supstance. U marihuani oni se zovu "kanabinoli" kao na primjer THC ili CBD (ima ih mnogo vise).

Posto se THC ne razlaze u vodi vrlo je vazno kako cete pristupiti kuvanju. Vrlo je vazno da koristite pravi puter (ne margarin no pravi puter od mlijeka).

THC se razlaze u puteru i stvara novu supstancu koja je mnogo jaca od regularne trave i daje vam potpuno drugaciji osjecaj naduvanosti (ako se uradi pravilno).


attachicon.gif
puter2.jpg


Pravilno:

Znaci imate pravi puter.
Imate dovoljo trave ne samo jedan joint no vise.

U siroku i plitku tavu (zavisi od kolicine trave) dodajte malo (manje od solje) vode sacekajte da provri e onda ubacite vas puter (nemojte pretjerat sa puterom).

Sacekajte da se puter istopi i da se dobro izmjesa sa vodom i provri. Dodajte trave isjeckane bez sjemenki (kao u joint).

Vrlo vazno!!!
Nemojte da izgorite travu!!! Imajte strpljenja i sporet koji nije pokvaren :)

Voda je tu da trava ne bi izgorila neumorno mjesajte i budite pored vaseg putera. Na maloj vatri ali da kljuca pomalo nekih 30-45 minuta (ne manje od 30).

Najbolje od svega u ovom receptu je da sve sto ne valja u travi (katran, karcinogeni i ostala govna) se razloze u vodi dok svima nama dragi kanabinoli se razlazu u puteru! Zar to nije divno?

Cjela kuca ce vam smrdjet na travu tako da pazite u koje vrijeme kuvate.

Poslije 30 minuta iscjedite travu iz vase mjesavine (dobro je iscjedite da ni jedna kap ne ostane pri skuvanoj gandzi).

Stavite smjesu u frizider i sacekajte da se dobro ohladi. Vas puter bi trebao da bude na povrsini dok odvratna vodena smjesa je na dnu (ovo je poslije kad se ohladi). Prikupite sav puter i izbacite vodu.

Puter mozda ne izgleda najbolje ali je fantastican za kolace, smjese i torte.
Naduvanost varira od duvaca do duvaca i naravno od jacine same trave. Ako imate neke obaveze tog dana zaboravite.

pa meni nije uspelo. sve sam uradio po receptu jedino sto mi nije bilo jasno na kraju kada sam procedio kroz sito, do poslednje kapi,
stego se putercic, mirisao je odlicno. ukuvao sma ga posle sa cokoladom, nije me liznuo. al avaj, za svaki slucaj ostavop sam dzibru u slucaju da se thc tu sakrio,
namrvio ujutro na kajmak i ispeko - ni to me nije uradio.
gde sam pogresio??


btw, pozdrav svima ja sam nov :)
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
bogami ovako nekako je i meni bilo, sve po uputama, dobio puter, sve 5...napravio kolač, najeo se kolača ko aždaja, ni da me takne :( potrošio vutru bezveze, jebote i puter i sve, daj joint! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
@ artistic & katulu

Djelovanje ovisi o jačini vutre i količini koja se stavi u maslac,po mom iskustvu .Ima nešto i matematike;imate npr. 100g maslaca i u njega utopite npr. 30g vutre i onda napravimo recimo neki kolač u koji ide 100g maslaca i sad kad izrežemo kolač na recimo 10 kom ispadne teoretski da u svakom tom komadu kolača ima 3g vutre(jel tako? :dada ).Kada pojedete kolač thc se polako ali sigurno absorbira u organizam i isto tako je i djelovanje....nemože odmah opalit po tintari ko joint :eek:hno: .Vremenski raspon početka djelovanja i ˇpuštanjaˇ kao i jačine je nadasve individualan doživljaj koji :
-ovisi o tome koliko si već senzibiliziran na thc(ako si prije kolača streso jedno dvi tri jointa-a( toliko treba sigurno dok se to sve nakuva i pripremi :bale ) u kojima je bilo sigurno 3 g vutre nemožeš onda očekivat neki efekt....hm....sad sam imao dejavu kao da sam ovo već nekome pisao na forumu :icon_wink:

-ovisi jel ste stavljali samo trim ili i koji vrh(znate npr. ako popušite 5g trima da osjećaj i nije neki :sick: )
-ovisi na kojoj se temp. pekao kolač jer npr. muffini se peku kratko ali na većoj temp. pa postoji i veća vjerojatnost da zagori čime se gubi potencija dok se brownisi peku duplo duže ali na manjoj temp.

-ovisi o vašem metabolizmu i tjelesnoj težini(ako ste većeg formata sigurno treba veći kolač)

-ovisi o tome kad ste zadnji put nešto jeli....naime ako je želudac prazan sigurno će jače djelovati a recimo 4h prije kolača ništa ne jesti pa da vidiš :knockknock:

-ovisi o tome jel jutro ili večer

-ovisi o vašem raspoloženju i autosugestiji

Moje osobno iskustvo je uvijek bilo pozitivno i svakako vam savjetujem ako vam kolači nerade probajte ih dati nekom drugom :rasta1:
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Evo da ja uletim na ovu temu, poslasticar sam, i znam dosta o pripremi aromatizovanog putera, u nasem slucaju, ne povlaci toliko aromu koliko THC.
moje iskustvo na 100g margarina za kolace, stavio sam 20g vu, to sam koristio za mafine i cokoladu
vutra je bila vrhunska, ovako konzumirana intergalakticka
dobro si rekao ima matematike, al vidi, zasto staviti svih 100g canna putera?
ajde popusi 20g vuje u 10ak minuta, koliko ti treba da pohasas kolac, pa reci kako si se proveo :p
ja sam stavljao od prilike za mjeru od 8 mafina stavljao sam 60/40 obicni margarin/nas margarin
i radilo je, ima dosta od toga sto se tice metabolizma, tezine, tolerancije na thc, al uglavnom ko je probao radilo ga je, nekog vise nekog manje, meni je bilo do jaja
cokoladu sam sam pravio, nisam topio onu za kolace pa dodao samo u nju, nego ima mbakin ercepat za kakao krem, sa malo improvizacije napravis cokoladu.. koja je po meni mnogo bolja od svega

bar po meni to je sve do psihe, po mojoj teoriji nema pite da pojedes i da te ne odradi, meni se desilo da pojedem ne radi, odspavam popodne 2-3 sata budim se ne mogu do wc otici koliko se topim

Super recept ,jednostavno i efikasno :)


Zna li neko koliko puter moze da stoji ?
Pretpostavljam da je u frizideru ok skladistenje .
Hvala ...

pa gledaj, ti si ga sterilsao, pobio si u njemu sve, sada ti je veoma bitno kako ces to konzervisati, da potraje. uzmi teglu ejdnu, u vrucu vodu da se zagreje da ti ne bi pukla prilikom sipanja kljucalog putera, saspi i ostavi da se tako ohladi, zatim u frizider, trajace ti koliko i margarin, al bolje sto prije to da iskoristis, jer ne znam kako thc reaguje na hladnocu. i takodje jedan savjet, koristi sto cistiju kasiku tokom vadjenja, i dobro zatvori. u sustini, dok ne nacnes taj margarin on ce u frizideru stajati dugo, al opet povlacim pitanje, kako thc reaguje na hladnocu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
ZiLac je napisao(la):
......, al opet povlacim pitanje, kako thc reaguje na hladnocu?
Thc bolje podnosi hladnoću nego pretjeranu toplinu koja ga uništava.Znači zamrzavanje ulja,maslaca ili same marihuane nije kontraindicirano za čuvanje istog :smoke18: .
Znači ako imate maslac(ili margarin) možete napraviti kolače pa njih zamrznuti.Ako mislite zamrzavati maslac preporučio bih da količinu odmah podijelite na više dijelova ,znači ne sve u jednu posudu jer nijedna namirnica nevoli da ju više puta zamrzavaš-odmrzavaš(bio to maslac ili kolač).Kad je sav maslac u jednoj posudi a vama treba samo dio morate opet odmrznut cijelu posudu kako bi uzeli koliko vam treba.Bolje je zamrznut u više dijelova pa vadiš i odmrzavaš koliko ti treba a ostatak je na sigurnom :joint2:
:leafblunt:
http://www.cannabischeri.com/cooking-basics/ask-cheri-freezing-marijuana-oil-butter/
http://marijuana.com/community/threads/can-i-freeze-the-weed-my-parents-gave-me.235265/ -->ovaj naslov mi je najjači :rofl: