Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
turbo vent je mama fi 125 i vise nego dovoljno za taj boh,on ima dve brzine neki imaju i ponteciometre pa mozes fino nastelati mikro klimu,turbina je odlicna stvar.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A za ventove sta mislis da ostavim taj turbo ili bolje ipak ova dva gore koje sam napisao ?
e da zaboravio sam ti rec,treba da uzmes i jedno 2m alu cevi odmah da mozes da spojis sa turbinom da izvedes ispuh van boha i to je to,za kasnije ako ti smetaju mirisi uzmes i filter koji treba da ti je jaci malo od samog protoka turbine,recimo ako ti je turbina kad radi na maksimu 290m3/h ti uzmes filter recimo 310m3/h to je primer samo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cofke

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
,ostavi ih sad na miru 7 dana slobodno da krenu vrhovi u vis pa cemo opet raditi lst
Danas dok se probude i dodu k sebi, cu dovrsiti ovaj LST-a dotegnut jer juce sam to povijao i privezao tek toliko da se biljka opusti za danas. Pustim slike poslje finalno LST-a.
zalivanje dok god nebude supstrat suv
Da im danas navece pustim full panel da ih ne sokiramo sutra tokom budjenja? Mislim probudit ce ih duplo jace svijetlo nego inace.
Suh je skoro skroz, sutra planiram oko 16h dat planirano. Znaci 2L vode + 10ml roota + 4ml cal-mag + supervit kap na 4l. Ph 6.2 critical, 6.5 trainwreck?
Vise nemamo razmak od 4 dana nego se prolagođavamo potu jel tako? sljedece full tnt?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da im danas navece pustim full panel da ih ne sokiramo sutra tokom budjenja?
moze pusti danas full panel da radi.
sutra planiram oko 16h dat planirano. Znaci 2L vode + 10ml roota + 4ml cal-mag + supervit kap na 4l. Ph 6.2 critical, 6.5 trainwreck?
Vise nemamo razmak od 4 dana nego se prolagođavamo potu jel tako? sljedece full tnt?
da sutra daj planirano,ph kao sto si napisao tu nemenjamo nista za sada jer ide sve odlicno,eto probacemo opet da ih zalivamo na 4 dan jer ce sad i panel jace grejati malo ako ne onda na 5 dan to je ok vec za 5 dana se mora osusiti supstrat stim da znas da cemo opet povecavati vodu mozda za 7 dana videcemo od situacije,sa vodom je najbolje postepeno manipulirati u tom povecanu.Znaci sledece zalivanje full tnt ide i cak bi ja posle te doze dao jos jednom pola doze pa tek onda voda samo,cisto da probamo jedan krug tako da ih razbudimo malo,jer sad kad roknes ceo panel u full radu raste ce malkice brze tako da treba i prehranu da prilagodimo tom rastu.Ispratices samo kad budes sutra zalivao dali ce iscureti nesto u tanjirice.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
ph kao sto si napisao tu nemenjamo nista za sada jer ide sve odlicno
Samo malo to je promjenjeni ph, reko si taj ph nakon onih tockica sto su se pojavile, ali to se povuklo vec samo od sebe. Onda idem s tim novim ph ili dam onaj stari 6.2, 6,0 criticnoj?
Panel za pocetak rekao si 90 od bioza dok upalim full?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
stari 6.2, 6,0 criticnoj?
drzi ti kriticnu na 6,2ph slobodno sad je ona vec razvijena a i bolje usvaja koren na toj nekoj relaciji,tako da cemo drzati kriticnoj tako nadalje.
Panel za pocetak rekao si 90 od bioza dok upalim full?
pa ja mislim da ne mora hajmo da probamo na 80cm za pocetak jer ipak kad se growa sa hps 600w ide visina od 70-80cm ali za ovaj led te jacine prolazi 80cm opusteno,cak mislim i da cemo svojovremeno spustiti i nize pogotovo u cvatu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
cak mislim i da cemo svojovremeno spustiti i nize pogotovo u cvatu.
Mislim da cemo taj dio radit s novim panelom, velika je vjerovatnost. Jer mi je stanac sve objasnio i poslao trebam samo profil i panel je tu :)

Odradio sam LST do kraja, panel sam stavio na 78-80, jer treba preradit nosac da bi ga jos digao a to mi se nije dalo sada.
Radim bas update u dnevniku pa mozes vidjet LST kako sad izgleda. Mislim da je sad savrseno odradjeno.
ALi sad me brine zaljevanje jer su listovi skoro svi na substratu..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jer su listovi skoro svi na substratu..
pa zato sam ti rekao da treba da je pustis i sacekas 7 dana da se da malo u visinu da nebih lezali listovi na supstratu,cek da skocim u dnevnik da vidim slike pa ti kazem posle sta da uradis,uglavnom ostavi ih sad na miru bar do petka nek se izduze malo.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
uglavnom ostavi ih sad na miru bar do petka nek se izduze malo.
To je i plan bio, jucer nisam zavezao to nikako i do danas se skoro sve diglo nazad gore, danas sam to dotegnuo samo i poslozio fan listove.
Evo samo da se slike uplodaju.
Tako sam i prosli put, prvi dan pripremio teren, drugi dan dovrsio lst, i dalje ih ne diram barem 7 dana.

EDIT: @bigeskalibur
Panel se dosta grije, digao je temperaturu za 4°c nakon sat vremena. sad je na 32.9°c, turbina je na full nemogu nista bas pretjerano napraviti. temp u sobi je 26°c
Uspio sam spustit na 30.9°c ispod nemogu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Uspio sam spustit na 30.9°c ispod nemogu.
ok je to za sada,promeni rezim na 18-6,idu hladniji dani tako da ce i temperatura pasti a pogotovo nocu,videces da ce ujutru vec biti niza temp kad se ohladi prostorija malo.Javi sutra dal je spremno za zalivanje ako ne slobodno produzi dan ali mislim da hoce posto je skocila temp u boxu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Zalio sam ih kako smo dogovorili, procurilo nekih 2 dl (ph sam izmjerio i vrlo mi cudan critical 5.5, a trainwreck 6.0).
Zalio sam ih jedva od lisca, obrisao sam i poscistio sto sam mogao, ali imam osjecaj da bi neki listovi mogli stradati. jer nemogu do njih a ima substrata na njima..

Sad ih pustam na miru par dana da se oporave i porastu pa onda dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sad ih pustam na miru par dana da se oporave i porastu pa onda dalje.
znas kako cemo,hajde da iskoristimo to topiranje pa da u isti dan odradimo i neki mini-lolipop da bi u jednom danu prebrodila stres oko rezanja,a ja mislim da ce sledece zalivanje tamo oko cetvrtka petka kad bude spremna moci vec topirati i da ce se grane izduziti malo taman za top,i onda bi u to zalivanje dali full dozu tnt po tablici a recimo roota malkice vise tipa 3ml vise ne celokupnu dozu na 2l,znaci ako root ide primer po tablici 10ml na 2l vode mi bi stavili 13ml i tako zasigurno satitili biozu od moguceg stresa i omoguciti korenu da tnt prodje do bioze i odradi dobro hranjenje u tom krugu jeli.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Poz bigi.
Danas sam trebao zalijat samo vodom al padala kisa jucer,pada i danas. Mokre su i u podlošcima ispod tegli ima vode.
Ja sam ih posipao neoperidom onako muskiznaci ko da je snijeg padao.
Ne znam ni dal ce bit dovoljno za jos jedno sipanje jer rekao si 2 puta.
Sta mi je ciniti u vezi ove kise?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sta mi je ciniti u vezi ove kise?
isprazni tacne od dole odmah prvo i svaki put prazni kad je kisa i cim uhvatis da je susptrat suv prehranjuj ima da ostane ko manekenke slabe al manje vise to spore ce se puniti budovi,sad iskuliraj sa praskom jedno 10 dana pa pregledaj bioze svojovremeno imali sta po nima pauci gusenice i to tako,a ovih dana napravi domaci instekcid protiv gusenica a dobro ce doci i za pauke,uzmi toplo vudu 1l i nju stavi ljuske od crnog luka od dve glavice i u to dodaj 20g bibera i 20g aleve ljute mlevene paprike,skoci kupi malu bocicu ruzmarinovog ulja ili jos bolje ako nadjes neem ulje on je odlican i smuckaj u sve to i povremeno mesaj sledecih 8sati pa procedi i stavi u prskalicu i prskaj svaku drugu noc sledecih 10 dana,smanjices znatno gusenice i ostale nametnike,ja bas to sad tako tretiram po plastenicima i moram ti reci da radi posao,nesto rucno ocistim malo i doveo sam do znatnih rezultata,daj ako mozes uslikaj mi neke cvetove izbliza da vidim dokle su stigle.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
isprazni tacne od dole odmah prvo i svaki put prazni kad je kisa i cim uhvatis da je susptrat suv prehranjuj ima da ostane ko manekenke slabe al manje vise to spore ce se puniti budovi,sad iskuliraj sa praskom jedno 10 dana pa pregledaj bioze svojovremeno imali sta po nima pauci gusenice i to tako,a ovih dana napravi domaci instekcid protiv gusenica a dobro ce doci i za pauke,uzmi toplo vudu 1l i nju stavi ljuske od crnog luka od dve glavice i u to dodaj 20g bibera i 20g aleve ljute mlevene paprike,skoci kupi malu bocicu ruzmarinovog ulja ili jos bolje ako nadjes neem ulje on je odlican i smuckaj u sve to i povremeno mesaj sledecih 8sati pa procedi i stavi u prskalicu i prskaj svaku drugu noc sledecih 10 dana,smanjices znatno gusenice i ostale nametnike,ja bas to sad tako tretiram po plastenicima i moram ti reci da radi posao,nesto rucno ocistim malo i doveo sam do znatnih rezultata,daj ako mozes uslikaj mi neke cvetove izbliza da vidim dokle su stigle.

Probat cu care al ubija me koliko imam obaveza. Nisam razumio gore sta pise,kakve crvene paprike?
Evo slika da vidis te cvijetice. Maleni su i beli
Jedna jos uvijek kasni,skoro da nema ni malo bijelih dlacica,picili mislim da se zovu.
Nju cu mozda kilat jer nez kad ce ta zavrsit,vec ce 10.09...
A i nekako je sva nikakva..
Listovi zute na njoj,ne izgleda zdravo.
Na zadnjoj slici je donji dio biljoze. Vidis kako je jos ostalo mesa tj cvetova. Mozda bude od toga nesto. Ako ne barem onda ovo gore novo..
 

Prilozi

  • IMG_20190909_172938.jpg
    IMG_20190909_172938.jpg
    392,6 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190909_172931.jpg
    IMG_20190909_172931.jpg
    326,3 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190909_172924.jpg
    IMG_20190909_172924.jpg
    371 KB · Pregleda: 20

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nisam razumio gore sta pise,kakve crvene paprike?
mlevena paprika ljuta na to sam mislio.
skoro da nema ni malo bijelih dlacica,picili mislim da se zovu.
slusaj,tu biozu uzmi i dobro istusiraj sa vodom cistom da speres taj prasak i pusti je nacistoj vodi sledecih 10 dana i skini je,samelji celu biozu i po 30g mozes da kuvas sa mlekom i maslecem da pravis poslasticu koja i tekako zna da lupi u glavi,to cu ti dati recep ako si voljan da se zanimas oko toga,ali tu je samo problem da dobro sad speres taj instekcid,ali u svakom slucaju skidaj ako nije bacio pistile a guzvu ti pravi samo tamo gledao sam slike sve su zbijene zesce.
Sporo se razvijaju brate jer se ne hrane,zezate ta kisa jbg nikako da uhvatis da das prehranu i tu lezi problem,jesi ispraznio tacne od dole.Mada ide to polako imas jos min 30 dana od danesnjeg dana do harvesta,samo sad rokaj prehranu kad god ti se da da zalivas daj prehranu i to sve full doze ako treba dva puta full pa onda voda,booster dal malo vise po dozi tipa 3ml on ce ubrzati radnju a florest daj uvek po tablici,bice od toga nesto samo strpljivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
hajde da iskoristimo to topiranje pa da u isti dan odradimo i neki mini-lolipop da bi u jednom danu prebrodila stres oko rezanja
Iskreno izduzile su se vec sada i mogo bi topirati sve, ali sam sam si kriv za lisce. Nema veze znam za sljedeci put da nesmijem radit lst da stabiljka ide u slovo L naopako, a tako je niska.
Moze kako ti kazes. Dat cemo vise roota i topirat, mini-loli sto mislis tocno pod tim, ovo fan lisce ogromno?
Evo ljepo one napreduju, krenule nove grane vec ljepo. Na trainwrecku idu brze, criticala sam stresirao (stradala su 2-3 lista tokom lst-a) pa malko sporiji sad.
Trainwreck:
IMG_20190909_202816[1].jpg
Critical:
IMG_20190909_202828[1].jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dat cemo vise roota i topirat
znaci sledece zalivanje ides vise roota i full dozu tnt i topiranje,pod mini-lolipopom sam mislio da od dole skines svo lisce manje koje ne dobija svetlo i koje ti smeta pri zalivanju odnosno lisce koje ono bas bas dodiriju zemlju,moze i po koji fan list ono bas ako smeta,jer ti fan listovi su sada jako bitni i ne bih trebali da se diraju za sada bas toliko,ok je koji da se skine koji bas smeta ili koji lezi na zemlji mozda 10% tih fanova ostalo je veoma bitno sada,te fan listove cemo skidati u redovnom lolipopu 14 dana nakon promene rezima na 12-12,ja cu ti dati slike tacno kako sta da uradis,uslikano iz svojih uzgoja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.