Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Možda je nekih 50% mliječnih, ostalo prozirno. Mislio sam pustit bar 20 dana, možda i 30, volio bi da bude 30-40% amber, da uporedim razliku u radu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Možda je nekih 50% mliječnih, ostalo prozirno. Mislio sam pustit bar 20 dana, možda i 30, volio bi da bude 30-40% amber, da uporedim razliku u radu.
e vidis zato te pitam,moramo je opet hraniti,ne vidim u zadnjim postovima sa koliko vode je zalivas,jer ja bi sad dao 5ml plantele list i 3ml plantele cvet pa tek onda nahnadno zalivanje vodu cistu i onda bi nastavili do kraja sa pantelom cvet malo zasce ali kad mi javis sa koliko vode je zalivas.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
e vidis zato te pitam,moramo je opet hraniti,ne vidim u zadnjim postovima sa koliko vode je zalivas,jer ja bi sad dao 5ml plantele list i 3ml plantele cvet pa tek onda nahnadno zalivanje vodu cistu i onda bi nastavili do kraja sa pantelom cvet malo zasce ali kad mi javis sa koliko vode je zalivas.

Bigi,nisam ti odgovorio oprosti.
Malo vise od 2.5 L sam im dao zadnji put.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Sve je išlo 4.5l dok je nisam sjeko, kad sam je capno, jučer, dao sam joj 1l vode sa full dozom za cvjetanje. Jbg, skino sam 70% mase, nisam htio više vode, da ne sjebem korjen. Vidjet ću za koliko će osušit, pa ću povećat vodu ak bude trebalo. A i sljedeće kontam da dam pola pola, list i cvijet, ili može i ovaj tvoj prijedlog, 5ml list i 3ml cvijet
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dao sam joj 1l vode sa full dozom za cvjetanje. Jbg, skino sam 70% mase, nisam htio više vode, da ne
to nema veze korenu i dalje treba odredjena kolicina voda,onda cemo ovako u buduce,sad tek zalijes kad vidis da se zemlja bas dobro osusila i da je pot lagan a u buduce idi sa 2,5l vode i tu ces staviti onda 7ml plantele za list i 3ml plantele cvet i ispratices mi dalije sta iscurelo i za koliko je to popila.Pa cemo tek onda nahnadno zalivanje cista voda pa se onda posle toga dogovaramo dalje za ritam prehrane,sad joj je potrebno malo jaci dusik da bi pokrenuli novu lisnatu masu i posle toga skoncentrisemo se na punjenje budova do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Dogovoreno. Ove nove sam u 1.5l potove stavio (jutros je još jedna pustila klicu), da li će moći izgurat u njima dok ova ne završi? Foto su
 
05.09.2019
3
18
3
@bigeskalibur Iscitao sam celu temu, takodje procitao i pravila foruma te moje pitanja mislim da ne bi bilo u skladu sa istim
A pitanje se tice samog pocetka i semenki, gde sta kako... Kako ne bih postavljao totalno laicka a mozda i neprimerena pitanja za ovu vrstu diskusije, da li postoji neka opcija da ti mene kontaktiras porukom na forumu ili na neki drugi nacin, sto se kaze dok ne stanem na noge i poFatam neke osnove te postanem kompetentan da pisem ovde?
Iz nekog razloga ne mogu da posaljem poruku, sad da li je do mene neki bug (mada sam probao iz vise browsera da se ulogujem) ili su pravila takva da novajlije nemaju pravo da salju poruke, ne znam.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Odradio sam zesci lst, sve do jedne grane zavezao. Sad cu pustit da izbiju nove, biti ce ih dosta cini mi se.
Pot je i dalje vlazan, ali nesto laksi nego juce, nisam siguran ni da ce sutra biti suh..
Topiram sve ove grane koje sam vezao? ima ih po 8-12 na biljci. I biti ce puno novih sada. (sto vise, to bolje zar ne?)
Criti
IMG_20190907_173038.jpg
Train
IMG_20190907_175347.jpg
 
Poslednja izmena:

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
@bigeskalibur Iscitao sam celu temu, takodje procitao i pravila foruma te moje pitanja mislim da ne bi bilo u skladu sa istim
A pitanje se tice samog pocetka i semenki, gde sta kako... Kako ne bih postavljao totalno laicka a mozda i neprimerena pitanja za ovu vrstu diskusije, da li postoji neka opcija da ti mene kontaktiras porukom na forumu ili na neki drugi nacin, sto se kaze dok ne stanem na noge i poFatam neke osnove te postanem kompetentan da pisem ovde?
Iz nekog razloga ne mogu da posaljem poruku, sad da li je do mene neki bug (mada sam probao iz vise browsera da se ulogujem) ili su pravila takva da novajlije nemaju pravo da salju poruke, ne znam.
Moci ces posle nekoliko postova cini mi se da je takvo pravilo ....nemoj samo spamovat ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Biže, odgodio sam zaljevanje za 24h, izbušio dodatne rupe u potovima.
Nesam školuvala da čitam ovaj metar al namješten je na vlagu. Mjerio na površini full suho. Na 5cm dubine je kazaljka na 1/3 a na 12cm dubine je na pola. A i vreme je za topiranje B.Ca..

IMG_20190907_201102.jpg
IMG_20190907_200843.jpg
IMG_20190907_201601.jpg

ph na 12cm je 7

Kako čemo?
 

Prilozi

  • IMG_20190907_201533.jpg
    IMG_20190907_201533.jpg
    266,2 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ove nove sam u 1.5l potove stavio (jutros je još jedna pustila klicu), da li će moći izgurat u njima dok ova ne završi? Foto su
naravno druze da ce uspeti da isteraju makar 3 nedelje sigurno,zato lagano sa vodom to znas dok su male vec smo prosli to.
Iz nekog razloga ne mogu da posaljem poruku, sad da li je do mene neki bug (mada sam probao iz vise browsera da se ulogujem) ili su pravila takva da novajlije nemaju pravo da salju poruke, ne znam.
dok ne ispucas 20 poruka nemas opciju za pp,sto se tice samog uzgaja i sve o tome mozes me slobodno pitati ovde,jer za pp zaista nemam vremena jedva i ovo stizem da ispostujem ali mi je ovde u mentorskom lakse pratiti poruke i postove.Sto se tice nabavke semena pogledaj ove linkove.https://www.vutra.org/threads/naru%C4%8Divanje-sjemenki-zabranjeno-reklamiranje.1759/page-95#post-651177
sto se tice izbora sorti vidi ove linkove.
i poFatam neke osnove te postanem kompetentan da pisem ovde?
slobodno ti pisi ali kao sto kazes samo obrati paznju na pravilnik,sve ostalo je cool,pitaj sve sta te interesuje ali prvo moras procitati neke teme i sebe dovesti odnosno sebi pribliziti sami uzgoj malo,evo ostavljam ti neke linkove od dakle da krenes pa polako kad imas vremena citaj i zapisuj,edukacija i dobra priprema teoricki je pola posla u growanju.
Druze evo to su ti neke osnovne smernice koje moras procitati,treba da shvatis da niko nemoze da uzgaja mesto tebe zato moras krenuti od nekud i uciti osnove vestackog uzgoja i uopste oko hortikulture malo.Inace imas na forumu pretragu,ukucas pojam koji te interesuje i na forumu mozes naci sve sto te interesuje bukvalno.
Ali sto cu topirati sada?
Pot je i dalje vlazan, ali nesto laksi nego juce, nisam siguran ni da ce sutra biti suh..
Criti
odlicno si ovo razvukao sad ono bas bas,ostavi ih sad na miru 7 dana slobodno da krenu vrhovi u vis pa cemo opet raditi lst,sad ce one da buknu kad od ponedeljka upalimo full panel.Odlazemo topiranje tu nema sta za sada a i zalivanje dok god nebude supstrat suv tu nema rasprave,videcemo u ponedeljak dal ce biti suv ali mislim da hoce,uglavnom tu sam i ovako se cujemo svaki dan pa cemo videti sta i kako,za sada nista nediraj pusti da se izduze malo vrhovi da bi mogli da topiramo uskoro.
a 4 dana krece hardcor
to to,to je pravi tajming znaci idemo jednom full,pa jednom pola pa opet full pa tek onda voda.;)
Biže, odgodio sam zaljevanje za 24h, izbušio dodatne rupe u potovima.
ako si to uradio to je pametan potez.
Nesam školuvala da čitam ovaj metar al namješten je na vlagu. Mjerio na površini full suho. Na 5cm dubine je kazaljka na 1/3 a na 12cm dubine je na pola. A i vreme je za topiranje B.Ca..
ph na 12cm je 7

Kako čemo?
lako cemo:),ja brate ne verujem tim istrumentima,da ti ja ovako seljacki kazem,zalivas iskljucivo kad je pot lagan ko perce e to ti je meradovan parametar da ti ja kazem,sto se tice ph samoj dubini supstrata tu ima dosta faktora koji utice na to,taj merac moze lako da te prevari samo da ti kazem,drzi ti vodu izmedju 6,2-6,5 i bice sve ok,ako je spremna za topiranje odmah je rezi nema veze sto nije vreme zalivanja jer ce odskociti od rasta od ove sto si topirao,samo rezi i nema beda,slobodno produzi vreme zalivanja ako nije suv supstrat jer bioze bolje podnose susu nego vlazost.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Preduhitrio si me, taman sam edito post, ali nebitno sve si objasnio.
ponedeljka upalimo full panel
Mislim da ovaj panel nece bit do kraja growa, Stanacc mi je poklonio materijal za napraviti full spectar 300w panel. Sto kazes da to izradim pa za cvijetanje jos jace svijetlo dobiju? Jedino moram lece uzet, sljedeci mjesec bi taj panel mogao bit u funckiji.
za sada nista nediraj pusti da se izduze malo vrhovi da bi mogli da topiramo uskoro.
Tocno tako sam i mislio da odradimo, jer sada stvarno nebi bilo moguce topiranje, jos moram malo dotegnut ovo sutra. Biti ce tu dosta grana cini mi se.
Reci mi kada cu smeti malo prorjediti ovo lisce? Ima puno velikih (to su fan listovi?) koji mi smetaju kod LST-a guram ih ispod krosnje zasada, ali nemam mjesta vise. jer listovi su vec veliki preko 15cm

ako si to uradio to je pametan potez.
Cujemo se ja i @jazilicious skoro svakodnevno, i prati me u stopu :D
Dok te nema pita mene ako nije siguran, sad smo bas pricali o LST. Nije li vec trebao krenut?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sto kazes da to izradim pa za cvijetanje jos jace svijetlo dobiju? Jedino moram lece uzet, sljedeci mjesec bi taj panel mogao bit u funckiji.
ajde svetla nikad dosta,samo ako imas visinu boxa,sto da ne to onda mogu da budu monstrumi do kraja.
Reci mi kada cu smeti malo prorjediti ovo lisce? Ima puno velikih (to su fan listovi?) koji mi smetaju kod LST-a guram ih ispod krosnje zasada, ali nemam mjesta vise. jer listovi su vec veliki preko 15cm
e to nista ne diramo sad ni u kom slucaju,to cemo 10 dana pre nego prebacimo na cvat da malo podsisamo taman da nam lakse padne lolipop kasnije.
Dok te nema pita mene ako nije siguran, sad smo bas pricali o LST. Nije li vec trebao krenut?
trebao je da ali nesto smo zaboli ako topiranja,kad se cujes sa njim reci mu i objasni kako da uradi lst,reci da smo pricali ti i ja o njemu i nek pocne polako lst,ja sve cekao da topira pa da pocnemo,samo nek razlaci vreme je da.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
samo ako imas visinu boxa,sto da ne to onda mogu da budu monstrumi do kraja.
I bit ce onda :)
Treba 50cm dok su lece, ako necemo imat mjesta skinem lece i mogu na nekih 30cm. tako da nam na isto dode bio ovaj ili onaj panel. a ovaj sto mi ledice poslao prodire pola metra u krosnju. Stvarno dobro svijetlo :)
,kad se cujes sa njim reci mu i objasni kako da uradi lst
Uputio sam ga u lst bas malopre, cekali smo tvoje misljenje sad ce on to ;)
 

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Poz drugar

Sta mislis o ovom kompletu? samo sto bi uzeo 400w umesto 600 i mislio sam da uzmem bolje clip fan ventilator sa stipaljkom plus cevni ventilator fi 120 umesto ovog turbo,el bi moglo to da izgura sa ovom opremom???


295291
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sta mislis o ovom kompletu? samo sto bi uzeo 400w umesto 600 i mislio sam da uzmem bolje clip fan ventilator sa stipaljkom plus cevni ventilator fi 120 umesto ovog turbo,el bi moglo to da izgura sa ovom opremom???
mozes da od 400w izguras odlican grow,tu u tom setu imas sve vidim,samo montiras i cepas bukvalno,ok je to,ja sam hapesovac obozavam hps,nista drug pazari to i kreci u akcije,potove ne manje od 20l i da vidis veselja.Javi se da se druzimo i growamo zajedno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
A za ventove sta mislis da ostavim taj turbo ili bolje ipak ova dva gore koje sam napisao ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.