Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, biljka izgleda jako dobro, ako trebaju slike mogu okačiti poslije 22 sata. Mislio sam presaditi sutra ako bude zemlja dovoljno suha. Koliko stiropora da stavim, i da li da pokušam odstraniti što više stare zemlje? Imam veliku kantu od 25 l, dakle mogu je čak potopiti u vodu i isprati do golog korijena pred presađivanje, ako ti misliš da bi to imalo smisla. Ako uspijem naći Aminoflex sutra, da ga dam odmah poslije presađivanja, i koliko? Hvala ti!
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
znaci olindram svo donje lisce koliko sam skuzio ? jer mi nije jasan bas najbolje pojam lolipopa
tacnije tenika se zove -lollipopping,pa smo je mi interno ovde na forumu napravili skracenicu neku lolipop,to je zapravo trening iz grupe - High Stress tehnike -,gde tako reci rezanjem biljke dolazis do odredjenih benefita,evo ti jedna tema koja bas govorio o tome i dosta koristnih infor.ima pa bas procitaj kad imas vremena.

da olindras svo donje lisce koje ne dobija svetlo i male zakrzljale grancice takodje one takozvane popcornove,evo jedan video pa ako malo razumes engleski skontaces brzo sta prica covek.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shegyboss

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
biljka izgleda jako dobro, ako trebaju slike mogu okačiti poslije 22 sata.
bas mi je drago sto to cujem iskreno,bas smo se dosta zezali oko nje i trudili zajedno da je vratimo na neki tako reci normalan put.
Mislio sam presaditi sutra ako bude zemlja dovoljno suha. Koliko stiropora da stavim, i da li da pokušam odstraniti što više stare zemlje? Imam veliku kantu od 25 l, dakle mogu je čak potopiti u vodu i isprati do golog korijena pred presađivanje, ako ti misliš da bi to imalo smisla. Ako uspijem naći Aminoflex sutra, da ga dam odmah poslije presađivanja, i koliko?
da presadi ako je suv supstrat sutra,napravi mix malo jaci tipa-70% supstrata i 30% stiropola posto u prvoj turi nisi stavljao perlit-striropol,sve to zamesaj prvo lepo rukama i usitni takodje zemlju pa onda vamo domedjes u drugi pot,ej moze ta kanta, 25l je mama ima da napravimo zivotinju od nje,sobzirom da ce biti jos neko vreme u vegetaciju i raditi topiranje prijace joj sveza zemlja i veci pot,rupe obavezno izbusi dole na dno nemoj da zaboravis jedno 10-12kom sa fi 8-10mm i neku tacnu nadji da moze voda da iscuti a i da istu popije nazad i kad presadis zalije sa 2,5l vode i 20ml slavola,obavezno daj aminoflex ako ga nadjes on ide 3ml na 1l vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
tacnije tenika se zove -lollipopping,pa smo je mi interno ovde na forumu napravili skracenicu neku lolipop,to je zapravo trening iz grupe - High Stress tehnike -,gde tako reci rezanjem biljke dolazis do odredjenih benefita,evo ti jedna tema koja bas govorio o tome i dosta koristnih infor.ima pa bas procitaj kad imas vremena.

da olindras svo donje lisce koje ne dobija svetlo i male zakrzljale grancice takodje one takozvane popcornove,evo jedan video pa ako malo razumes engleski skontaces brzo sta prica covek.
evo jel bolje? dosta sam je olindrao. ps zalijevam je sa 1.5L i to jedva popije. moram prelivati vodu po 2 puta iz pota natrag
 

Prilozi

  • 00b9ba21-ef73-41bf-9d81-ad66e0d2d947.jpg
    00b9ba21-ef73-41bf-9d81-ad66e0d2d947.jpg
    238,1 KB · Pregleda: 30
  • 09872ed2-cdf7-4b27-a3f0-04b2648b61bc.jpg
    09872ed2-cdf7-4b27-a3f0-04b2648b61bc.jpg
    245,2 KB · Pregleda: 29
  • 28d3b39e-ed28-428d-9c81-d2b292a473ae.jpg
    28d3b39e-ed28-428d-9c81-d2b292a473ae.jpg
    295,1 KB · Pregleda: 24
15.09.2018
144
224
43
29
Pozdrav znas li mozda koliko je litara Plantele list dovoljno za 11 fotoperiodnih biljki ?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
bas mi je drago sto to cujem iskreno,bas smo se dosta zezali oko nje i trudili zajedno da je vratimo na neki tako reci normalan put.

da presadi ako je suv supstrat sutra,napravi mix malo jaci tipa-70% supstrata i 30% stiropola posto u prvoj turi nisi stavljao perlit-striropol,sve to zamesaj prvo lepo rukama i usitni takodje zemlju pa onda vamo domedjes u drugi pot,ej moze ta kanta, 25l je mama ima da napravimo zivotinju od nje,sobzirom da ce biti jos neko vreme u vegetaciju i raditi topiranje prijace joj sveza zemlja i veci pot,rupe obavezno izbusi dole na dno nemoj da zaboravis jedno 10-12kom sa fi 8-10mm i neku tacnu nadji da moze voda da iscuti a i da istu popije nazad i kad presadis zalije sa 2,5l vode i 20ml slavola,obavezno daj aminoflex ako ga nadjes on ide 3ml na 1l vode.

Sve kul, ali nisi mi odgovorio da li da odstranim staru zemlju s korijena. Ta kanta od 25 l bi mi mogla praviti problem s visinom, panel mi ima jako glup sistem kačenja, pola metra tu izgubim. Mislim da će ona biti zvijer i u 15 l, ali uzet ću metar kad se upali svjetlo pa ću vidjeti može li se šta iskombinirati.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ps zalijevam je sa 1.5L i to jedva popije
drzi onda tu kolicinu vode a produzi za koji dan razmaka izmedju zalivanja i probaj da zalivas sa duzim pauzama,ono tipa 3-4dl sipas pa par minuta sacekas pa opet.
ali nisi mi odgovorio da li da odstranim staru zemlju s korijena.
nemas potrebe to bi bio suvisan stres.
Mislim da će ona biti zvijer i u 15 l, ali uzet ću metar kad se upali svjetlo pa ću vidjeti može li se šta iskombinirati.
moze i 15l takodje sobzirom da je sad 8l potu,moze 15l bez problema.
Pozdrav znas li mozda koliko je litara Plantele list dovoljno za 11 fotoperiodnih biljki ?
posto vidim da spremas outdoor to je sve induvidualno,kad biljka stasa i napuni mesec ipo dana vani moze da primi i duple doze,videces koliko ce ti se primiti od tih 11 i dali ces uspeti da ih podignes sobzirom da ce ti stajati na prozoru neko vreme a rano je da izbacujes napolje pre 15 aprila cak je i to rano ako nisi negde dole na mediteranskoj klimi,sto se tice prehrana ti je najmanji problem druze,treba supstrata spremiti za 11 biljki,zastita obavezna,sve u svemu vode treba prineti,tako da je sa srecom druze pa javi se kad sve pocnes da vidimo kako ce to ispasti kod tebe,mozda je najbolje neki dnevnik da otvoris pa cujes razna misljena od ostalih clanova,tolko od mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vajper
15.09.2018
144
224
43
29
Iskreno planirao sam ovo: Dakle da pomijesam crnu zemlju sa zemljom sa sajta i kokosjim izmetom (kokosinjac nije ciscen jedno 15 godina tako da bice materijala)i tako kod svake od tih 10-11. A planirao sam tokom vegetacije plantela list i napravio bih gnojivo od koprive i tako to dvoje samo kombinirao do faze cvijetanja kada uzimam plantela cvet i rokam u komb. s nekim kvalitetnim boosterom koji mi ti ili neko od tvojih kolega preporuci :) A sto se tice dnevnika bojim se da se ovoliki broj biljki u dnevniku kosi sa pravilima foruma.LP
 
25.01.2020
69
43
18
38
20200322_222937.jpg
20200322_222916.jpg 20200322_222843.jpg
Nadam se da je dobro ::ludak::
Zalio sam je sa 1.8l vode i prehrane po tvom receptu i opet nema runoffa skoro nista. Ali zalivao sam bas po malo i bas u dugackim vremenskim razmacima da bi sto vise popila.

Zutoj biljsci jos nije lagan skroz pot tago da cu nju sutra da zalijem i da joj odradim lolipop.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A sto se tice dnevnika bojim se da se ovoliki broj biljki u dnevniku kosi sa pravilima foruma.LP
da upravu si,pa zato ti kazem,sacekaj da vidis koliko ce ti se primiti i sta ce biti,nikad nije taj broj sa kojim se krene,to znas sam prepostavljas,ne znam dali si radio ranije out ali od toga broja zna da se prepolovi.
nista ti kad resis,javi se ,zakazi mentorstvo par dana pred kopanje rupa i i spremanja supstrata pa cemo detaljnije diskutovati o tome i samoj prehrani i pravljen brewa od koprive,gavezi i ostalih stvari koje se mogu naci u prirodi i napraviti dobro gnojivo za vegetaciju,zaista imam mnogo blic pitanja da ne mogu da stignem da odgovorim svima detaljno jer spremam ljudima ovde koji postuju dosta toga,javi se uglavnom pred izbacivanje bioza vani i prati kakvo ce vreme biti za 15-20 dana i ako mislim da je to rano,mozes probati sa pvc bocama od gore da stavis preko bioza.
 
15.09.2018
144
224
43
29
da upravu si,pa zato ti kazem,sacekaj da vidis koliko ce ti se primiti i sta ce biti,nikad nije taj broj sa kojim se krene,to znas sam prepostavljas,ne znam dali si radio ranije out ali od toga broja zna da se prepolovi.
nista ti kad resis,javi se ,zakazi mentorstvo par dana pred kopanje rupa i i spremanja supstrata pa cemo detaljnije diskutovati o tome i samoj prehrani i pravljen brewa od koprive,gavezi i ostalih stvari koje se mogu naci u prirodi i napraviti dobro gnojivo za vegetaciju,zaista imam mnogo blic pitanja da ne mogu da stignem da odgovorim svima detaljno jer spremam ljudima ovde koji postuju dosta toga,javi se uglavnom pred izbacivanje bioza vani i prati kakvo ce vreme biti za 15-20 dana i ako mislim da je to rano,mozes probati sa pvc bocama od gore da stavis preko bioza.
Hvala brate bas si kralj. Vec sam pripremio 10ak flasa izrezanih koje cu stavljat tokom noci da ih mraz ne ubije. A zasad su na prozoru dok je ovako lose vrijeme a cim bude temp opet 20 dnevna idu vanka i pratim prognozu
 

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
Oke kada bi po tebi trebo ponovno zaliti s tim da sam jucer zaio i danas ocerupo e da nisi mi reko jel oke to lolipopano haha
 
15.09.2018
144
224
43
29
Sad sam procitao da kokosji izmet mozi spalit biljke.E sad dali pri presadjivanju stavit ili sa vodom pomijesat?I kazu da se mora rokat u zemlju na jesen da se to sve razgradi a sad navodno mogu samo spalit biljke
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
?I kazu da se mora rokat u zemlju na jesen da se to sve razgradi a sad navodno mogu samo spalit biljke
kokosi izmet je veoma jak,njega moras dozirati,odnosno najbolje je da odes sad na sajt iskopas rupe,lepo usitnis zemlju i u tu zemllju od svake rupe sto iskopas izmesas svega 10% sa tom zemljom i pusti da odstoji dok ne preneses bioze na sajt i onda ih zatrpas,bitno je da ta zemlja skojom zatrpavas bioze bude usitnjena i da u tu zemlju dodas min 30% kupovnog supstrtata,a kuci uzmes 1kg mlade koprive koju usitnis i potopis u 20l vode i pustis da odstoji 21 dan koju povremeno mesas a kantu pokrije sa najlonom nekim i ostavis na suncu,posle 21 dan iscedis tu vodu i pravis rastvor pri zalivanju 0,5l brewa od koprive na 10l vode,dobra stvar inace ako hoces da radis bio-insektcid kako zastiti od nametnika,uzmes takodje 1kg mlade koprive i ljuske od crnog luka koje potopis u 10l vode i u ti dodas 30ml ruzmarinovog ulja,i pustis da odstoji 3-5h pa procedis i sa tim rastvorom prskas bioze i sve okolo sajta da bih ih zastitio od insekada i drugih tog tipa napasnika,puzomor ti je obavezan da posolis oko bioza,a dobro je da i nabavis neopermin 50056_33362_NEOPERMIN_SI_100g.png pa takodje i sa njim posolis po biozama i okolo njih sve u radijujusu od 1m da ih zastitis,bar jednom mesecno dok neudjes u drugu nedelju cvata.
 
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi , pojele prekjucer zadnju klopu(1/2 blooma) i izgledaju prilicno dobro.70cm su vec i dalje se šire i rastu. AF272E20-41DE-45F5-9EDC-F354B8DADD9A.jpeg
Ušli smo u 4.tj.cvjetanja pa bi te molio tri iduce klope da napišeš( hocemo li i P+ ubaciti?), evo jos par slika bit ce lijepih vrhova ako sve bude do kraja kako treba.
F3A23496-92CD-4A4C-BC13-392C95B88971.jpeg
9E52C70D-C6F6-4436-A1E9-41B600D36E91.jpeg
Pozdrav svima
 

Prilozi

  • 9059458E-8C79-4372-9156-568590D5EE66.jpeg
    9059458E-8C79-4372-9156-568590D5EE66.jpeg
    368,8 KB · Pregleda: 5

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Pozz ekipi
Idem sutra do hidro radnje da uzmem perlit i root od hesija 0.5L, jel mislis da se isplati da uzimam i super vit? Dal mi treba mozda jos nesto da uzmem? Od prehrane imam proline tnt,bloom,phosporus plus i root(roota jos pola flasice zato ga idem i nabaviti, bilo ga je svega 100ml)
Imam para ali ne bih sad da trosim na stvari koje nisu potrebne ako me razumes, izgleda da mi se pokvario termometar tj temperaturu pokazuje normalnu ali vlagu ne dize iznad 15%
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Neću stići danas presaditi, zatrpao me posao. Međutim, ona je žedna, objesili se listovi. Da je ostavim tako do sutra, ili da je zalijem pa presadim za par dana? Izvini što smaram.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.