Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Trudio sam se maksimalno da radim na osecaj i za zalivanj i za sve . Nadam se da te nisam opteretio . Ovo mi je prvi put da radim u kuci na sijalicu. Ja sam planirao terasu ali onda sam shvatio da mozda nudim bolje uslove ispod stola. Hvala u svakom slucaju .Javicu se ja jos par puta do kraja.Svako dobro zelim!
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
ako primetis da blede listovi
Ovo je zuta sa prvim svetlim listovima 15908606821741902867355.jpg 15908607258591174819667.jpg 15908607825612069830305.jpg 1590860835203526619982.jpg danas im je 56 dan od prebacivanja na 12-12 drugi put. Trihomi nisu amber jos uvek ni jedan,a ovi su beli ili prozirni,imam lupu,ali opet lose vidim,mada ove fotke su ok? Amber ce da se lepo vidi i golim okom? U stvari bez mikroskopa,malo sam prebacio. Inace ja do sad nisam imaostrpljenja pa sam brao ranije,a kasnije se kajao zasto nisam sacekao :rofl: . Znaci da racunam bar jos 15 dana? Crvena se malo cudno ponasa,listovi ne blede vec se suse sami od sebe,a cela se odvezala,pa je kao prevezujem,ali su joj slabe grane pa padaju. Naucio sam puno u ovom growu,zahvaljujuci tvom strpljenju. Sad imam neki plan za sledeci,ali kad dodje vreme ti ces prvi saznati,naravno ako to hoces ,da ne prekidamo druzeunje i mentorstvo. Znam da si u guzvi pa necu sad nista da smaram , ionako ima jos metar dana do pusenja ove trave,a do tada cu da se potrudim da napavim brendiranu zenku,zelja mi je GORILA GLUE .
Veliki pozdrav,da si blize da ti pruzum ruku.
:respect::respect::respect:
IMG_20200530_194938.jpg IMG_20200530_195002.jpg IMG_20200530_194948.jpg ovo je crvena IMG_20200530_195016.jpg ,a ovo idealni uslovi,iako je kisa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
odlozi zalivanje naravno,zalivas kad je iskljucivo pot lagan koperce,zavrsava papolako pije vodu,kako mislis lock,objasnimi sta se desava,sta si tiprimetio konkretno,mozda sam ja prepostio nesto,bila mi ludnica ove nedelje,ali evo opet sam u pogonu.

Pa evo uslikat ću ti za dva sata kad se upale svjetla, ponovo imam nekrozu i fleke po listovima, iste one koje sam imao dva puta u vegi pa smo morali raditi flush. Ph iscurka je super nizak, 4,8 sam izmjerio zadnji put, a na tanjiriću sam primijetio dosta nagomilane soli. Također, listovi na nekoliko vrhova se uvrću prema gore i prema unutra i jako su tamni, kao kod trovanja dušikom. Rekao si mi da podignem svjetlo, i sad je panel na 50 cm a pomoćne e27 žarulje nešto malo niže, ali ništa se nije promijenilo. Također si rekao da imamo nedostatak kalcija, a to možemo lako riješiti pošto imam onaj Ca od Plantelle. Biljka se primijetno usporila, slabo se debljaju budovi i nema novih trihoma već neko vrijeme.

Inače, prije tebe mi je mentor bio @Zelenko63, pa kad je on otišao na odmor prebacio sam se kod tebe. Njegova teorija je na samom početku bila da sam naletio na lošu turu zemlje (Florabella žuta) i ja sve više mislim da je bio u pravu, jer mi stvarno nije jasno kako se isto sranje dešava po treći put a toliko smo bili oprezni s gnojenjem i štelanjem pH, ništa nije davano biljci mimo tvojih uputa, sve sam školski odrađivao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nisu amber jos uvek ni jedan,a ovi su beli ili prozirni,imam lupu,
ova je u zutom potu jos mlada,ali tu je da sazri,imas prozirinih trihoma,neka je na cistoj vodi tako jos 10 dana pa ce mo videti,ne zuri.
Crvena se malo cudno ponasa,listovi ne blede vec se suse sami od sebe,
crvena je tu negde,losa cirkulacija zraka brate sve to utice na listove i njohovoblik,malo smo je i pecnuli klopom ali nista strasno,u principu,neka ih do 10-12 juna i onda mozes polako planirati harvest bez sekiracije,neka budu svi trihomi mlecni makar dat ti je thc u najvecem fullu ali licno praktikujem kad primetim 20% amber=braon trihoma tad skidan,tada je full-fulova i zrelost i potentnos biljke,ali i sam cesto znam da skinem kad su svi trihomi mlacni.
,ali kad dodje vreme ti ces prvi saznati,naravno ako to hoces ,da ne prekidamo druzeunje i mentorstvo.
naravno brate-tebra,rokamo dalje growamo i druzimo se,bicemi zadovoljstvo to se podrazumeva.
brendiranu zenku,zelja mi je GORILA GLUE .
auuuuu,prijatelju znas kako je to jak strajn,ubosi pravu sortu,ima da odlepis,e dobar rad visoki thc ma zvone usi zuje na pola buksne,dok ispusis ne mozes se pohvatas di je levo,nabavljam menke pun pogodak,ostalo sve smo sedogovorili,idemo solo vodu do kraja,potrudi se da drzis ph na 6,5 ako si u mogucnusti i imas scim da meris i skidamo to oko 12 juna i rokamo gorilu odmah ali ono odmah i sad:):respect:
da si blize da ti pruzum ruku.
takodje brat:respect::rasta:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa kad je on otišao na odmor prebacio sam se kod tebe. Njegova teorija je na samom početku bila da sam naletio na lošu turu zemlje (Florabella žuta) i ja sve više mislim da je bio u pravu, jer mi stvarno nije jasno kako se isto sranje dešava po treći put a toliko smo bili oprezni s gnojenjem i štelanjem pH, ništa nije davano biljci mimo tvojih uputa, sve sam školski odrađivao.
jeste brate,i mi smo ispeglali stavri,vidi gde si danas a sa kakvim problemima si mi dosao u kutak,moras uzeti u obzir da ti tu biljku growas vec 5 meseci ako se ne varam,dusa joj je uzeta vec,a mimo te zemlje mi smo dodavali i novu zemlju i protekla dva mesaci nisi imao nekih posebnih problema,sad je sta je tu je,jos malo i planiraj harvest nema tu vise nekog narucitog peglanja sad kad je ona dosla pred kraj pa se pitas sta joj je,je si se zapitao sta je sve prosla u zadnjih 5 meseci,koliko stresa i koje kakvih cuda,imas ti tu mnogo faktora koje utici na na njeno stanje najmanje je do zemlje da ti kazem odmah da to rascistimo u startu ono rekla kazala,sledeci put dodji od starta da te provedem kroz grow ako budes resio da ostanes kod mene u mentorski,tako da sad teraj dalje da je zavrsimo i da uhvatimo mlecne trihome makar i mozes brati to uskoro.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Sve jasno brate, meni je čudno što je ona ikako živa šta je sve preturila preko glave, ali ono, brinem se o njoj svaki dan već pola godine pa mi je muka gledati kako se pati. Nemoj misliti da ja nešto pizdekam, ja sam prezadovoljan kako je ovo sve ispalo s obzirom na sve okolnosti, i ne mogu ti opisati koliko sam ti zahvalan za svu pomoć, iz mrtvih si je digao. Naravno da ostajem kod tebe <3 ali za idući grow ću se puno bolje pripremiti, poučen ovim iskustvima.

Ako ti misliš da ona može izdržati do žetve bez da pravimo neke posebne intervencije, to je super, jer meni se stvarno ne da ponovo gnjaviti s flushevima sad kad ima još možda 20 dana do berbe.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
još možda 20 dana do berbe.
ma jok nista flus,sadceje tuci u glavu ili ce da progleda ili je beremo,uzmi samo onaj fitofert imas ono manje pakovanje oko 350 din je cinimi se i da napravimo kokteli da je ljuljnemo sa PK i da vidimo,u svakom slucaju 15 jun je gornja zona kad radimo harvest da znas,hocu da joj damo jos jednu sansu sa fristalom i to je to,ako se pobuni dobija vodu posle da se ocisti i i ide harvest.
 
22.11.2019
124
47
28
tako je,moramo je osisati i to ovako je oderi sa pola gase nemoj da je stedis 20190330_212113_BEST.jpg ,i znaci sredu zalijes obavezno das root po tablici i onda sacekas 24h da root udje u sistemi onda radis lolipop i posletoga root izbacujemo iz upotrebe,e da vlagu jos spustaj,makar na 40%.
Sto se tice sisanja, meni su grane nekako pri dnu pota pa ne znam koliko da secem I sta, da li one ogromne listove lupam 2-3-4 reda odozdo ili idem sa onim liscem koje nema dlacice izmedju lista I stabla? Pretpostavljam da skidanje listova ide skroz do stabla. Da li da je sad odvezem da se malo odvoji od zemlje da lakse odradim sisanje? Nisam to nikad radio pa mi nije bas skroz jasno Ali verujem da ce to sve biti jasnije kad krenem sa radim. Pominjao si mi neki koktel kad je osisamo to pretpostavljam ide zalivanje nakon sisanja?
Ne znam brate sta da radim sa vlagom, vetrim otvaram non stop i ne vredi. Nadam se da ce kad dodje lepse vreme bez padavina situacija biti bolja. Dok nije bilo kise vlaga je bila izmedju 40 i 50% dan I noc.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Bigi,ako bi hteo jednu biljku,sa vege periodom od bar 60 dana,tj dok ne napuni box,ova saxija od 6l nece moci. Zbog oblika boxa 23cmx50 ne mogu veci pot da ubacim,ali mozda mogu onu pravougaonu,kao zardinjeru? Medjutim i ona je slicne zapremine 6,5L pa bih ja nadogradio sa plexiglasom u visinu,mogu dodati jos 6,5L, sve bi zalepio onim pistoljem sto topi silikonske stapice,eventualno obmotao nekom lepljivom trakom,sto zbog cvrstine,sto zbog svetla jer je plexi providan. A na to sve bi postavio u svako cose po sipku na koje bi montirao mrezu. Ima li to smisla ? IMG_20200530_212154.jpg
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Poz Bigi drago mi je da si zavrsio to sve pa opet mozemo redovno da se cujemo :D
Poslednje zalivanje je dobila koktelcic koj ide ovako:
3l vode + 6ml blooma + 6ml boostera + 2ml phosphorus + 15ml bakterija, cini mi se da je malo pecnulo to ili mozda je to od ranije nisam siguran ne mogu lepo da procenim mislim da jeste ali minimalno, sledece zalivanje sm planirao cistu vodu, jel da nastavljam rezim full doza, pola doze, cista voda? Meni se cini da je to oke, evo slike pre budjenja
 

Prilozi

  • 30.05 (1).jpg
    30.05 (1).jpg
    274,6 KB · Pregleda: 22
  • 30.05 (2).jpg
    30.05 (2).jpg
    384,2 KB · Pregleda: 22
  • 30.05 (3).jpg
    30.05 (3).jpg
    343,3 KB · Pregleda: 20
29.05.2019
87
237
33
Drago mi je da ćeš napokon malo odmoriti. Mentore ja bi odradio jedno čišćenje nižih listova i mislin da je dosta lst. Da su auto našima cestama nebi mogle voziti, toliko su niske. Jednu sam i odvezao jer je postala pregusta. Šta misliš? Kao što vidiš malo su i prepune dušikom, čitam po forumu autosi i ne vole previše gnojiva. Rasvjeta zamijenjena komplet na 250w 3000k. Stiže filter za koji dan jer su krenuli 20200531_014001.jpg 20200531_013730.jpg mirisi... :vutra:
 

Prilozi

  • 20200531_013912.jpg
    20200531_013912.jpg
    440,2 KB · Pregleda: 2
  • 20200531_013856.jpg
    20200531_013856.jpg
    435,3 KB · Pregleda: 4

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kupio sam ga.Za svaki slucaj da se ima
pa da sada si u kmpletu,mada dobar flus moze i sa vodom da uradis.
da li one ogromne listove lupam 2-3-4 reda
da da,bukvalno svolisce od dole skidas i ono veliko i one male skoro dopolovine biljke sve skines lisce,ajde radicemo u etape ako ti je lakse,znaci ti osisaj kako mislis pa mi pusti slike pa ti ja kazem dal trebajpos da se popravi,slusaj me dalje,ako ti zalivanje padne u sredu onda daj root fuul po tablici i pola doze bloma,i onda sacekas 24h da root udje u sistem biljke i u cetvrtak sisas curu da bi je zastitili maksimum od stresa,podsetime samo imas li boosterod hesija ili ne.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vjerujem da bi ovo moglo riješiti mušice, a nadam se neće naškoditi biljci.
nece naskoditi biljci sam preparat,posalji mi stoprije odnosno procitaj mi doze koje pisu na ambalazi da ti kazem kako da doziras,ili tek treba da kupis preparat.
Medjutim i ona je slicne zapremine 6,5L pa bih ja nadogradio sa plexiglasom u visinu,mogu dodati jos 6,5L, sve bi zalepio onim pistoljem sto topi silikonske stapice,eventualno obmotao nekom lepljivom trakom,sto zbog cvrstine,sto zbog svetla jer je plexi providan. A na to sve bi postavio u svako cose po sipku na koje bi montirao mrezu. Ima li to smisla ?
ako hoces duzu vegetaciju moras imati veci pot odnosno dublji i vislji u tvom slucaju zbog gabarita boxa,mozes naravno nadograditi pot prexiglasom i stegnuti bocne stranice sa m6 srafovima sa sirokom platnom 2 srafa sa obe stranice a bocne krace stranice sa ugaonom lajsnom uhvatis i isilikoniras takodje i dno uradi i posle oblozi nekom crnom folijom ili tako nesto ,i plus trakom obavijes zbog cvrstine sto kazes,moze da napravis ram od pvc cevi za vodu od pola cola sa 4 nogare i ispletes mrezu po njoj,tako se to radi,super ideja,i sam sam tako radio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.