Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Opcije su sljedece napravit sve od materijala koji nisu namjenjeni za grow ili sacekat 2 tjedna i uzet u growshopu?
vidi stari ako volis da majstorise,napravi sve sam jer ce te znatno jeftinije izaci i bolje taj deo para sto bi dao za neku opremu uloziti u kvalitetnu prehranu.Ok je da kupis led panel ali vidi da ti sastavis panel od jacine 530w ozbiljno ti govorim sto je ozbiljna jacina mozes da sastavis od led sijalica e27 sa sve ramom i grlima za 100e,verovao ili ne,i da imas reflektor da se useres u gace da izvines na izrazu,e sad malo te zeza velicina prostora ali na tvoj prostor 60x100 da sastavis panel od 250-300w vise nego dovoljno za dve bioze da rasturis od roda i svega.
Konkretno pitanje bi bilo. Ventilacija izrada od kupaonskog venta ili cekat pa uzet turbinu s filterom.
ako ti nesmetaju mirisi onda moze jednostavna ventilacija od obicnih 150mm kupaonskih ventilatora ako ne uzmes opet jeftinu ferziju turbine i filtera od 125fi i resio si problem koja je skupa oko 80e cinimise,stim da treba da znas da filter mora da ti bude malo jaci protok od same turbine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove and Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
U ponudi ima gnojiva Advanced Nutrients, te plagron set. Dali je to kvalitetno ili da idem na hesi
AN su dobra ali komplikovana prehrna svega imaju pa malo zna da zakomplikuje zivot,ali zato vec plagron je druga prica veoma kvalitetna prehrana kao i Hesi,moja ti je preporuka ili plagron ili hesi,ili svega po malo,ja volim da hemijam i svasta da radim pa sam neodlucan kad me ljudi pitaju,ako imas love nemoj da stedis na prehrani,sto kvalitetnija prehrana bolja i potentnija biljka.Ima i tu varijacija naravno ako ne poznajes NPK pa se zaletis pa zeznes stvar,ali eto ja sam tu i pomocici cu ti oko svega da sklopis jednu kvalitetnu prehranu samo reci koliko para imas i sta ti je dostupno.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Oke sve dogovoreno, ventilaciju, zemlju, prehranu cu sacekat. Svejedno box jos ne moze u pogon. Gotov panel sam davno odustao, radje cu sam radit jeftinije je i bolje mogu prilagodit mojim potrebama.

Sutra cu otic po materijal za panel i narucit materijal za sami box. Te vidjet sto jos imaju od opreme da mi je potrebna i uzet. Jer sigurno imaju ventove, mjerace, timer boju za box unutra, folije i tako te sitnice. Sutra, preksutra najkasnije javim sto sam sve uspio nabavit.

Sjeme veceras ide narudžba vjv mataro i amnesia haze. Ono bi trebalo doc unutar 3 dana, vidjet cu sto mogu smislit za neki mini boxic za prvih 15 dana. Dok ne napravim pravi box.

Dogovorio s covjekom nabavit ce sve sto trebam.Eh on od hesi moze samo onaj start soil kit, a od plagrona sve ako se nevaram, siguran sam da ima plagron set veci i manji. Stranica shopa je u izradi pa moram telefonski sve dogovarat prije samog odlaska tamo. Mogu uzet hesi ili plagron kit trenutno, ili da sastavimo nes od plagrona do 100e jer mi je jedina opcija kupnja boljeg substrata i gnojiva kod njeg.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Ipak je palo zalivanje ali samo za jednu da ne ceka subote 3l 12ml bloom. a
 

Prilozi

  • IMG_20190725_183036.jpg
    IMG_20190725_183036.jpg
    296,5 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190725_183328.jpg
    IMG_20190725_183328.jpg
    368,6 KB · Pregleda: 15
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Odradio provjeru pota, jest lagan, al primjetio sam da je i danas malo rasla, a ni listove nije još počela obarat, pa kontam da ja do sutra pričekam sa zaljevanjem, da poželi vodu:D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Mogu uzet hesi
ajde da onda bude hesi ali full paket uzmi soil.
Sutra, preksutra najkasnije javim sto sam sve uspio nabavit.
vazi cekam.
jer mi je jedina opcija kupnja boljeg substrata
javi mi koje sustrate ima da ti kazem koji da uzmes i perlit obavezno uzmi 4-5l vrecicu.
Ipak je palo zalivanje ali samo za jednu da ne ceka subote 3l 12ml bloom. a
pa ako mislis da je vreme i suv supstrat i lak pot kada ga uzmes u ruke ok onda,da ova moze oklembesila se,njoj odmah u sledecem zalivanju povecaj vodu na 3,5l obavezno.
uskorocemo i ovima povecavati vodu,idemo na to da piju po 4,5 l svaka.
kontam da ja do sutra pričekam sa zaljevanjem, da poželi vodu
to majstore tako treba,samo strpljivo i pametno,ti si hazein u tvom growu,tako traba;):respect:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258

Sutra ipak idem, da ne uzimam slobodno podne bez razloga dani mi se opet pomjesali :D
Menke na putu, ocekujem ih do srede, kad ide vikend.
Poslušao sam te i uzeo 3x Mataro Blue od Kannabie i Critical+ 2.0 od Dinafem-a. Malo ih istrazio i svidjele mi se pa zasto ne. Nadam se da ce bit bogate i masne curke :D

javi mi koje sustrate ima da ti kazem koji da uzmes

Moram ga zvat da vidim sto tocno ima. Na site ima dostupno od plagrona sve, telefonski mi je jucer rekao da na stranici nema ni 30% robe koju ima u ducanu.Ali svakako sam i planirao ic sa Plagron growmixom. Siguran sam da ima sve ove kvalitetnije tipa cannaterra pro ili biobizz. Pa ti samo reci koju preporucas, ako nije dobar ovaj growmix od plagrona.

perlit obavezno uzmi 4-5l vrecicu.

Uzimam 10L plagron perlita svakako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac
17.11.2015
252
118
43
a bih isflusao i odmah nahranio a to zelim da ti objasnim kako da uradis na najbezbedniji nacin
pisi to cim stignes buraz molim te, jer ja cu to morati mozda vec sutra kod jedne ili dve da odradim.. a slike ti saljem naknadno, veceras ili sutra

EDIT: od prehrane imam jj bloom, big bud, b 52 i stize mi sutra onaj mangi cal.. imam i hesijev root ali ne znam da li to sad ima smisla, mozda i ima s obzirom na to da cu da ih flushnem.. i napisi mi, posto cu verovatno tusiranjem da ih flushnem, jel mislis da nece biti frka za ph, posto je to prigradski vodovod, sa bunara, tvrda voda i to?
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Vozdra raja::listomahanje::, odrađeno zaljevanje. Popila je 4l, ne mogu prići suprotnoj strani pota, pa sam večinu vode nasuo na bližu stranu. Iscurilo je nekih 2-3dl, al je popila u pola sata sve, mislim da je iscurilo zbog forsiranja jedne strane. Čista voda. 62 dan, 21 cvjetanja. Nekako spora za autosa, vjerovatno sativa, ne znam. Uglavnom ovako izgleda IMG_20190726_220946.jpg IMG_20190726_221004.jpg IMG_20190726_215536.jpg IMG_20190726_215542.jpg IMG_20190726_215600.jpg IMG_20190726_215528.jpg
 
17.11.2015
252
118
43
evo i fotke, sumirao sam u tri biljoze sve, jer je to generalno situacija kod svih
ova se jedina izdvaja i i najslabije napreduje, kong 47 je u pitanju fali joj fosfora, al ima dosta zelenila, kapiram da se biti nesto od nje.. to je inace jedina biljoza koja je do sada flushovana, bila je u nekom trenutku u qrcu, ako se secas, tako da je sad jos i ok kakva je bila
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
ovo je onaj moj kros, imam jos par njih, ona mi kul napreduje, zadoboljan sam, mada i njoj krece da fali fosfora
5.jpg 6.jpg 7.jpg

i na kraju critical, koji mi je i najkriticniji, jer je bas dosta ostao bez lisca a i ovo sto ima je dosta pozuutelo, njih dve bih najpre da flushnem i restartujem, mada mozda to i nije pametno, ti reci.. inace ok napreduje, lepo se izduzuju hedovi, samo da dobije u obmu i bice bombona, s obzirom na stanje naravno
8.jpg 9.jpg 10.jpg
i evo jedna kompletna
11.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
j growmix od plagrona.
odlican suspstrat tu nema govora,neces se prevariti.
Uglavnom ovako izgleda
jmti zivot azdja,ja to nisam ocekivao,nikad mi nisi slikao ovako raskosnu sliku cele bioze,bruka kolika je,imas bl;age lajtice burnice od svetla,samo za 5cm podigni reflektor ako mozes.Ione grane pozadi sto trce savijaj to nekako da budu svi u pribliznoj visini.Slusaj sad dobro,sledece zalivanje daj opet samo vodu,posto radis sa mineralnom prehranom tako,4l znaci kad se isusi supstrat rekli smo na 5 dan jeli.I napisi mi opet sta ono bese imas od prehrane jel plantela i koliko smo ml dali zadnji put,da ja nesto vidim pa ti isplaniram opasan ritam kasnije ima da je ubucimo bruka da bude.ali sad moras jos jednom vodu,da malkice spremo soli sa korena i da prodise malo ima on sad hrane dosta u sebi ne beri brigu,sve ok bude.
pisi to cim stignes buraz molim te, jer ja cu to morati mozda vec sutra kod jedne ili dve da odradim.. a slike ti saljem naknadno, veceras ili sutra
e ovako flus znas kako se radi to si radio vec,ali sta dalje,kad odradis flus sacekaj 20 min da se ocedi voda vrati ih u box,i onda sutradan dok je jos vlazan supstarat,smuckaj na 2,5l vode svega ali stavi tacne dole da one moze da popiju to pa. kad popiju ti makni tacne zbog onig gnatova pa isprskaj onaj neoprix ili sta si reko vec.Ali sta je bitno da u tu vodu stavis pola doze b-52 i full dozu bigbuda ,znaci nista jjblom sad,i ako ti stigne cal-mag njega rokaj 3ml na 1l vode.eto bratcki to sam mislio
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
njih dve bih najpre da flushnem i restartujem
e slusaj onda ovako,ako flusas te sa zutim listovima njima onda daj JJ onaj za vege i bigbud sve ful da znas samo,posto njih hoces da prve flusas,fali im dusika bas su zaglibele,ali ce se ekstra oporaviti od flusa i plus ima damo kisiaka sa onom prehranom za vege i big bud koji ima PK u sebe koji im je jako potreban a i taj cal-mag bi im pao kakobudali samar.jesi sad skontao sve,ne izgleda to lose sta te je sve zadesilo,moramo i hraniti sad zato mici pesak odmah i na flusanje te dve najkriticnije sto su zute,ima da progledaju videces,ma znas i sam kako smo onu digli iz prve
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. kazi mi samo za taj ph, nece biti frka da direktno sa cesme i to?
ma nece nema veze,sutra ces ga vec uredis kad das prehranu,mada mi trebao znas pricao sam ti onda, uradis flus pa sa zadnjih 3litre zalijes sa iregulisanim ph zbog roonufa da se istabilizuje,jel meris uopste ti ph i riktas to,de mi reci
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Šuti brate u problemima sam s velićinom, imam još 5-6cm za dizat panel i to je to, zato sam i skino foliju, bar malo da smanjim temperaturu. Ne znam, ak je bude pržilo jače, možda ću morat oduzet malo wati. Može samo voda sljedeće. Plantela je u pitanja, cvijet je dobila jednom 12ml na 3.5l i jednom 7ml na 3.5l. Vidi, bilo je žutih listova, malo sam ih poskido, nekih 6-7 komada, sami spadnu na lagano povlačenje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, možda ću morat oduzet malo wati
ne nikako,wata nikad dosta,savijaj grane i ako treba ce da uradimo croping tih grana i opet bolje nego da oduzimas wate,sad ce ona da stane i da pocne cvetove da puni,uradicemo cropin u zadnjoj nuzdi,sad cepaj ovako samo i rokaj,vodu daj sad sledeca dva puta da malo olaksamo biozu i onda opet krug cepamo ali cemo povecati vodu na 4l kad ispucas ta dva zalivanja sa cistom vodom i ujedno naravno povecati dozu prehrane u skladu sa tih 4l vode,jel ok tako.
ok, ostavim oda po 3 l regulisano za kraj
javi sve sta se desava kad uradis flus i prehranis potom 24h kad prodje pa se javi posle prehrane sa slikama obavezno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.