Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Ok, tako cu i da uradim. Zgoljastu si mi rekao da oberem 5-i dan od zalivanja - to je prekosutra. Jos jedna stvar - mogu li zgoljavu da ubacim u mrak 24 ili 48 casova i kada?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Nasao, prodavac kaze 10-15ml na 10L vode + neki lepak da zalepi. Koliko dugo moze da se koristi?

IMG-20190729-154848.jpg


IMG-20190729-154858.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
paramentre tog potenciometra i dati sliku
KOliko je vjerovat kinezima. Ugl to je jako jednostavni sklop, nije mi jasno zasto nasi nabijaju tome toliko cjenu a realno koliko kinezi racunaju toliko te i materijal kosta (nekih 10 komponenti traba za izradit kod kuce).
  • Input Voltage: 220V
  • Maximum Power: 2000W
  • Adjustable Voltage: 50-220V AC
  • Material: plastic and metal
  • Size: 4.8 x 3.5 x 2.7cm/1.88*1.37*1.06" 288818
Nemoj ga jos nikom preporucat, da se ja nisam prevario pa da ne zeznemo nekog. Vidjet cu kako ce radit pa javim :)


DC 12v-8A mogao da dimam pc-kulere od kompa vise komada
Iskreno ja nebi jer ga nemam. ali kad ga imas mozes. Uzmes neki od adaptera 12v ali pazi da ti je dovoljno jak. bitno je samo da se spaja u peralelni spoj, jer se tako ne djeli voltaza na sva trosila kao kod serijskog spoja a i nece svi ventovi stat ako jedan krepa.
Ja bi ih na neki adapter od 12V (Paralelno) i na pozitivni pol stavio najobicniji poteciometar i tako smanjivao snagu koja dolazi na ventove.

stera jedan grov i u drugom grovu rikne isprljavljac
Dvije su mogucnosti.
1. - Adapter je bio pod prevelikim opterecenjem (moze se primjetit ako se pretjerano grije. ako ga nemozes primit u ruku i drzat neko vrijeme bez da te pecka, odma znas da nes ne valja)
2. - da ti je negdje dolazilo do kratkog spoja, na istosmjernoj struji u strojnom krugu kod kratkog spoja se griju vodici gotovo koliko i adapter. tj moguce je da ti je dimer radio kratki spoj na nacin da je vracao visak struje nazad u adapter, ako si koristio tiristorski dimer.

Tek sam sad vidio da si ti na ovaj dimer dc-12v-8a platio 45€? Vidi ovo, ili si ti zamjenio cjene s nekim drugim dimerom ili su te na zalost jako prevarili. jer je to najobicniji poteciometar koji djeluje na otpor i tako smanjuje snagu struje. taj i ovaj gore sto sam linko su isti samo ovaj ima kutiju i el plocicu na koju su zalemljeni konektori i sam potenciometar.

Mali update mojeg projekta:
Kupljeno sve osim onog sto sam reko da moram cekat da mi omoguci placanje covjek. (gnojivo, substrat, vetnilacija)
Postolje za panel napravljeno 84x50 razmak između letvica je 14.2cm, u srijedu dolaze grla, kabel, zarulje i ostalo sve, pa onda u cetvrtak ce bit gotov panel. A u ponedjeljak box. u kojem ce falit samo ventilacija. tako da ako nadjem kvalitetnu zemlju uokolici mozemo pocet.
288820

BTW: nevezano za ovo sve. piknuo sam menku iz ulicarke u zemlju iz vrta. i niknula je, necu je growat bit ce ukrasna bioza. ali ja ovako nes nisam vidio jos na forumu. sto sam ja to pusio :O lisce ni ne izgleda na nama dragu biozu, ja je dirao nisam a krenula je sa dva vrha kao da je topirana :D
288821
 
Poslednja izmena:
15.11.2017
90
89
18
35
sledece zalivanje ide 1,8l vode i 7m gardena i nista vise
Evo kolega update, nisam mogao prije. Znaci zalivena u subotu 27.07, malo je sporije islo zalijevanje ali popila je sve unutar 2 sata:
288823
288824
U petak dan prije zalijevanja par listova je pocelo zutiti, i to oni u sredini krosnje pri dnu biljke. Tri su se potpuno osusila pa sam ih capnuo, a ostalo je jo par komada:
288825
Mozda sam ih previse savio u snop kad sam radio lst, ili im fali nesto(jos uvijek sam u potrazi za necim na bazi calmag-a).
u petak ako mozes odi do njih i zali ih sve sa 3l vode sa 30ml slavola i 7ml aminovala svaku
Nisam mogao prije subote, evo slike: 288826
Ova gore je topirana jos u boxu, malo da ucim tehniku. Mislim da te nisam pokopcao kod ovog zaliijevanja jer sam polio sve tri sa ukupno 3l vode(30ml slavola i 21ml aminovala). Svaka je dobila otprilike litru. Takodjer nekih 24h poslije zalijevanja pala je kisa na tom podrucju i to obilato, pa mi kazes sto mi je ciniti sad i ubuduce kod kisnog scenarija. Puzomora cu rijesiti prije nego idem sljedeci put pa postavim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
17.11.2015
252
118
43
flushovane juce, danas zalivene, sutra saljem fotke i izvestaj..
nego gle ovo sad, ova biljoza 1.jpg je pre 3 4 dana pocela da ima ovo 2.jpg i u dva dana rezultat 3.jpg de molim te daj mi strucno misljenje sta se desilo, posto je otprilike to bilo i sa onom jednom, dve critical.. a evo uzeh da umocim i lakmus u vodu pomesanus djubrivom, sa spustenim ph na 6,4, po mom ph metru, kalibrisanom inace, proveravao sam ga u dva rastvora 4,01 i 7,01.. doduse na 7,01 mi pokazuje 7,1, pa zato uvek spustim na 6,4 - 6,3, ali eto, nisam pametan.. 4.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
04.06.2016
96
68
18
42
Pozdrav bigi,evo ja na terenu još ovaj tjedan pa nastavljamo dalje sa rasporedom zalijevanja i šibnem ti slike da vidiš kakve su cure...bilo je dosta kišnih dana pa se nije nešto trebalo zalijevati,zadnje je bilo plantela 10ml i folijarno sa sensi cal magom...kad dođem doma šaljem slike da vidiš,pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mrak 24 ili 48 casova i kada?
mozes da slobodno,i onda kad je poreses okreni naopacke cvetove i zakaci da vise i nek se polako suse u mraku.
Nasao, prodavac kaze 10-15ml na 10L vode + neki lepak da zalepi. Koliko dugo moze da se koristi?
jeste ali ti napravi rastvor na o,8l vode 1,5ml vertimeca,i bukvalno jedno do dva tretiranja i sve je gotovo ,svi problemi reseni,stim da i isprskas i box i sve lepo sredis i vratis biozu,to radis inace dok ti bioza spava,ne zaboravi to da nzas,cim se ugasi svetlo odmah tretiraj biozu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
mozes da slobodno,i onda kad je poreses okreni naopacke cvetove i zakaci da vise i nek se polako suse u mraku.

jeste ali ti napravi rastvor na o,8l vode 1,5ml vertimeca,i bukvalno jedno do dva tretiranja i sve je gotovo ,svi problemi reseni,stim da i isprskas i box i sve lepo sredis i vratis biozu,to radis inace dok ti bioza spava,ne zaboravi to da nzas,cim se ugasi svetlo odmah tretiraj biozu.

Biggie full rispekt sa moje strane - citao sam forum ceo dan i US*O sam se u gace od Vertimec-a . Ljudi pisu da moram rukavice i masku da nosim kada radim sa njim, poprskam biljku i brzo bezim iz prostorije - dalje karenca je 30 dana(proizvodjac kaze 7-10 dana karenca a na forumu opa cupa kaze 30 dana karenca za nasu biljku). Ja zivim sa biljkom i prostorije nisu hermeticki odvojene, ventilaciju nemam dakle statican ustajao vazduh koji proluftiram i kada proluftiram. Dakle udisao bih isparenja najvise u toku noci dok spavam :(

Vidi nisam pi*ka ali plasim se tih otrova, pisu za Vertimec da je otrov u fulu :(

Ujutru planiram da narucim 1L neem ulja i ostale stvari tipa ulje ruzmarina itd, pa sta joj Bog da... Uzecu cim naidjem negde onaj preparat za prevenciju koga hvale kao radi 300% - predlagao si mi ti - Spider Mite Control SMC za sledeci put.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nemoj ga jos nikom preporucat, da se ja nisam prevario pa da ne zeznemo nekog. Vidjet cu kako ce radit pa javim
vazi slazem se.
1. - Adapter je bio pod prevelikim opterecenjem (moze se primjetit ako se pretjerano grije. ako ga nemozes primit u ruku i drzat neko vrijeme bez da te pecka, odma znas da nes ne valja)
bice da je ovo,uvek je bio vruc ono bas bas.
Tek sam sad vidio da si ti na ovaj dimer dc-12v-8a platio 45€?
auuuu,ladno me je odrao lik brate moj,kupio sam ga pre dve godine,ozbiljno platio sam indijanac 45e a onaj drugi sto sam uzeo iz growshopa 23h,bilo je to meni sumljivo odmah,ali brate gorolemi pod nogama,onda nepitam sta kosta.Svaka skola se placa da znas.Radi posao da ti kazem za sada.
84x50 razmak između letvica je 14.2cm
odlicno druze svaka cast.
BTW: nevezano za ovo sve. piknuo sam menku iz ulicarke u zemlju iz vrta. i niknula je, necu je growat bit ce ukrasna bioza. ali ja ovako nes nisam vidio jos na forumu. sto sam ja to pusio :O lisce ni ne izgleda na nama dragu biozu, ja je dirao nisam a krenula je sa dva vrha kao da je topirana
meni brate ovo uopste ne lici na kanabis,de je pusti nek raste pa da vidimo,mozda je neki mutant pa pocne kasnije da se transvormise u canabis.
malo je sporije islo zalijevanje ali popila je sve unutar 2 sata:
e to je odlicno,to trazimo.
U petak dan prije zalijevanja par listova je pocelo zutiti, i to oni u sredini krosnje pri dnu biljke. Tri su se potpuno osusila pa sam ih capnuo, a ostalo je jo par komada:
to mora malo tako jer vuce dusika iz donjih listova,e sad ti predohitri situaciju i odigraj u svoju korist,kako:sledece zalivanje daj full dozu za vege.samo to i da vidis oporavka.
Puzomora cu rijesiti prije nego idem sljedeci put pa postavim.
obavezno puzoma ali obavezno,super izgledaju oni zuti lsitici to su oni koji su lezali na zemlji pa skupili vlagu na sebe,ne obaziri se na to.
Takodjer nekih 24h poslije zalijevanja pala je kisa na tom podrucju i to obilato, pa mi kazes sto mi je ciniti sad i ubuduce kod kisnog scenarija
zza sada jos nista,male su za bilo sta a imaju dobru boju,sad posle kise samo ih zali sa vodom i slavolim a onaj aminov preskoci,pa ce mo poceti sledece nedelje blagu prehranu,sta rece ono sta imas od prehrane.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
de molim te daj mi strucno misljenje sta se desilo, posto je otprilike to bilo i sa onom jednom, dve critical..
jeste bilo je da,i sta smo nada radili pa je ispravili,nemogu da se seti,Uglavnom resicu ti to daj mi vremena do 12h sutra i znaces tacno sve,nebrini upisao sam te necu zaboraviti,prvi si na redu,prvo je na onj slici pokazala nedostatak kalcijuma,pa je onda na onoj zadnoj slici u par dana kao sto kazes deslilo se sta se deslilo,zakljucala se kucka,samo da ja vidim advekatno resenje zbog cega se to deslilo.Sta smo joj dali od prehrane zadnji pu,jel bes samo jjbloom i b-53 full dozu.Uglavnom resavam ti.ko da je negde lagerovala prehrnau koju nije mogla da povuce i onda kad ju je povukla pecnula se naglo,cek da ja to prostudiram bolje i javljam ti sve do 12h sutra bez brige evo upisan si u rokovnik,ne brini nista.
zadnje je bilo plantela 10ml i folijarno sa sensi cal magom...kad dođem doma šaljem slike da vidiš,pozdrav!
posalji mi slike pa da vidim,trebace mozda da je prehranimo malo ali to nemogu tacno ti reci dok ne vidim biozu onda cu sve znati,bile su kise sigurno cemo je morati hraniti,pazi dobro uskoro ce poceti da cveta da znas.
- predlagao si mi ti - Spider Mite Control SMC za sledeci put.
jesam da on je ok i dobar je zastitnik,slusaj jbg nije to strasno bas toliko,to mozda kad bi se radile sa vecem kolicinom preparata 1,5ml nemoj da te briga mnogo od toga se ne umire ,sve i da ti udje u sobi rastvor je zaista mali da bi ostetio i napravio neku havariju u telu.ali moras nesto preduzeti,tipa iznesi je na terasu lili napolje ipsricaj je i ostavi 12h da se izlufr=tira pa je vrati u box moze i tako.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nego gle ovo sad, ova biljoza
slusaj,moramo ovu da isflusamo odmah danas,njoj nije pasovala prehrana i ta calcijum.Znaci flus joj radimo i normalno kad se iscedi supstrat posle 20min zalije sa 4l nastelovanog ph i to polako je zalivaj,i kad se iscedi vrati je u box.Nju necemo nista prehranjivati do daljnjeg.Calcijum izbaci iz upotrebe do daljnjeg za sve bioze to vazi.
znaci mislis da je ovaj ph ok i po lakmusu, jel? to mi je bitno, ostalo cemo vec da resimo kontam..
ona boja po lakmusu je odlicna ,samo tako gadjaj da bude ta boja kao na slici sto si mi pokazao i nema beda,to je tu znaci negde taman izmedju 6,2-6,5ph i ja tako stelam imam isti ph lakmus papir.Javi se kad procitas post,i flusanje danas.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
au brate.. pa prekjuce sam ih sve flusovao i juce sam im dao mangi cal ovaj.. raspasce se od tolike ovde a i ja od tolikog posla.. aj videcu danas kakvo je stanje, pa procenim, uzas, uzas..
a jel ti si vec flusao,ja mislio da nju nisi,kad se tako transormisala za 5 dana bukvalno.nista cek onda,sad u buduce samo cistu vodu joj daj,a taj cal mag smanji na 1,5ml po 1l vode i daj na svako 4 zalivanje,njoj nemoj davati vise cal-mag
bigi nemam više plantele,koji preparat kupim?koji je dobar a da ima u poljoapoteci?
evo imas od fertica di hoces da kupis,uzmi grow i bloom samo 222.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
au brate.. pa prekjuce sam ih sve flusovao i juce sam im dao mangi cal ovaj.. raspasce se od tolike ovde a i ja od tolikog posla.. aj videcu danas kakvo je stanje, pa procenim, uzas, uzas..
vojka znam sta je,zajebo sam te sa prehranom koju smo joj davali posle flusa,svez koren bio cist i mi stavili prehranu posle 24h,odnosno jaka doza je bila,sad cemo probati sa vodom cistom da to ispravimo na dalje ako se bude dalo jbg,brate sori nisam znao da ce tako odreagovati i sam tako radim inace,jaka je doza bila u svakom slucaju,trebao sam svega 1/3 da ti kazem samo da stavis da cisto ne bude gladna dok se susi supstrat od flusa.Jbg brate,svaka je prica za sebe a nikako da ima uhvatim ritam prehrane one napasti od gnata su mi poremetili racunicu.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Cime da zalijem zbunastu danas - isla voda poslednja 2x a pre toga 5ml TNT ?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
isla voda poslednja 2x a pre toga 5ml TNT ?
povecaj sad vodu na 3,5l ako nisi povecao,produzi za jedan dan duze zalivanje obavezno da bi bolje ispratili sta se desava oko paukova,da malo napravimo suvo okruzenje za sada,znaci ides full dozu roota i pola doze tnt na 3,5l vode.Sta je sa cal-magom jesi to nabavio sta ono rece.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.