Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Curi bi box radio odprilike 60*60*150 mozda. visina je malo problem ili je moguce izvest to s ledom.
vege isti ko ovaj moj 100*60*??? nekih 120 mi je max.
EDIT
Izrada se privodi kraju. 10 ovih ledica smeta vise za oci nego cjeli panel u boxu. (Fali 5 komada trenutno. biti ce 235w)
majstore moj,gde si ti danas.:)Ja navikao da se javljas svaki dan,kod tebe je uvek zabavna situacija.Kako napreduje izrada panela jesi ga sastavio.60x60x150 je ok boksic ,ja sa tolikim radim i sasvim sam zadovoljan,veliki box nepalim uopste nit jurim kolicinu a uvek izvucem dobro na te gabirite,mali boxovi su mi usli u krv.Za taj boksic i tu visinu bi ti bili odlicno 200w leda e-27 jos bolje ako mozes da skines grla pa onako instaliras led skines ono sve i napravis panel,a moze i sa grlima kako ti volja.
Trenutno im je dan zato pitam da im nebi poremetio nesto.
ma mozes slobodno i na duze dok je vegetacija sve moze,samo cepaj slobodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
2 dana radim na panelu vec, konacno sam pri kraju, Iskreno box jos nisam otvorio danas. Jucer samo jednom zavirio. Ali prekrasne su stvarno, navecer ili sutra najkasnije javim , imao sam 2 suha lista skroz na svakoj po jedan to sam skinuo, bili su polovicom na zemlji vjerovatno od toga se osusili, ili umrli jer su bili savijeni ispod krosnje skroz, ali to su bili oni prvi sto su izbili. opcenito su zdrave skroz. provjeriti cu kakvo je stanje sa substratom pa javim kada cemo s zaljevanjem.

Nista idem napraviti panel do kraja i pustiti to u pogon pa javim situaciju :)
bi ti bili odlicno 200w leda e-27 jos bolje ako mozes da skines grla
Na pleksiglass cu postaviti bez grla imam ideju tocno kako cu, gledao sam i onu temu od weedtixa tako nesto sam i ja zamislio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nista idem napraviti panel do kraja i pustiti to u pogon pa javim situaciju
vazi ne zuri i sutra je dan.
gledao sam i onu temu od weedtixa tako nesto sam i ja zamislio.
da on je napravio takav i odlicno radi posao.Weed je legenda sto se tice te majstorije,on cudo pravi od svojih growova,inace moj master i growsuport mog kutka,gde zapne tu je on,ali ja sam marljiv ucenik bio ,uvek sam sedeo u prvu klupu i pazljivo slusao nastavu,naravno sa koje nikad nisam izostajao:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi and Stanaccc

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
i sutra je dan.
Stigao sve savrseno odradio, koliko je bilo materijala. jos je ostalo samo lece postaviti do kraja dok stignu. Svijetlo je ne moguce gledat, oci me bole uh. Suncane naocale ne pomazu bas.
IMG_20190912_211354[1].jpg IMG_20190912_212007[1].jpg IMG_20190912_212013[1].jpg IMG_20190912_215727[1].jpg IMG_20190912_211359[1].jpg IMG_20190912_215740[1].jpg IMG_20190912_220856[1].jpg IMG_20190912_221324[1].jpg IMG_20190912_220823[1].jpg
Detalje oko izrade cu sastaviti u jedan post kao sto sam obecao, ali sam stvarno umoran sada vec.
Na 70 cm je panel od najviseg vrha.

Da prijeđemo na bioze. Potovi su gotovo suhi, sutra idemo sa zaljevanjem jer su stvarno lagani, sutra su sigurno spremne. Preko sutra topiram sve sto se da? Listove cu trgat samo one koje moram ali pokusat cu izbjeci skroz, jer Stanacc kaze da ovo svijetlo probija jako u krosnju i on radi sve manji loli svaki put. a puni mu vrhvove i sam si vidio kako ljepo.

Dakle voda 2L (ph 6.2 i 6,5?) TNT 10ml, root 13ml (zbog stresa koji sljedi), i super vit naravno. to bi trebalo biti to zar ne?
Razmisljam da dam i zyme jer je proslo 11 dana od zadnjeg puta, jedno zaljevanje je bilo između bez zyma.
 
Poslednja izmena:

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
@bigeskalibur primaš li još ljudi pod mentorstvo? Počeo bih idući tjedan prvi grow - fast eddy automatik.
Trenutno sastavljam box - 80x50x150.
Imam LED rasvjetu i naručio sam hesi kit za zemlju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dakle voda 2L (ph 6.2 i 6,5?) TNT 10ml, root 13ml (zbog stresa koji sljedi), i super vit naravno. to bi trebalo biti to zar ne?
tako je.
Razmisljam da dam i zyme jer je proslo 11 dana od zadnjeg puta, jedno zaljevanje je bilo između bez zyma.
obavezno,njega idi sad svako trece zalivanje a u cvetanje ce mo ga davati svako drugo.
Preko sutra topiram sve sto se da?
da obavezno,i kad zavrsimo topiranje polako pripremamo bioze za cvat,znaci sledi oporavak,jos koja doza tnt i polako menjanje rezima.
Listove cu trgat samo one koje moram ali pokusat cu izbjeci skroz,
slazem se,sto vise lisnate mase u vege bolje se razvija bioza i bolja je sam fotosinteza.
svijetlo probija jako u krosnju i on radi sve manji loli svaki put. a puni mu vrhvove i sam si vidio kako ljepo.
e vidis ja kod lolipopa ja vec imam drugu filozofiju.Ne znam koliko pratis moje postove u mentorskom ja sam bas dosta puta pricao o tome i hard-coru lolipopa,zasto;loli pop je odlican trening,kad se uradi u pravom tajmingu tamo izmedju 12-15 dan od promene rezima zna da utrostruci velicinu cveta i ne samo to,pomogne biozama da brze formiraju cvet i brze sazri,jer pre ili kasnije kada cvet bude dugacak od polovine do vrha cveta ona pravi amber trihome a u nizem delu ostaju mnogo mlecnih trihoma i grower se istripuje da je bioza gotova a na njoj ostane 30-40% mlecnih trihoma a u vrhu bude amber recimo 20%,kada je cvet kraci a sirok sto bi rekli debeljuca tu je bolje sazrevanje cveta,cvet bude tvrdji i nabijen a trihomi udju u amber na vecinju buda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi and Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
ma sve super radis,vidi ovako,lst je zapravo trening gde ti podstices rast novih grana,ne mozemo mi kontrolisati sad kako ce ti novi listovi ici,jer tu sve zavisi pod kojim uglom pada spektar,koji list vise ili manje dobija svetla,nemoj se zamarati stime molim te i trositi energiju bzv,ti si udvostrucio biljke za 12 dana sto je ekstra covece,bitno je da se pot popuni i podstaknu sto vise novih grana u vegetaciju,zato ti kazem ti vec imas formu bioze pusti ih sad malo a to lisce koje ti lezi na te kartoncice bas one koje ti smeteju u za koje mislis da teze primaju svetlo eto skini slobodno,jer dok su biljke u vege mozes im raditi sta god hoces jer imaju vremena da se zacele i oporave od bilo kog stresa,znas li ti kad okrenemo rezim na 12-12 pa tih prve 3 nedelje ti neces imati kad da savijas grane jer one izrastu preko noci 5cm tu je fora onda kad uci u cvet drzati ih sve na istoj visini.Ti ces tu brate imati sad vec sigurno 25-30 grana ukupno od obe bioze,sto postoji mogucnost da kad topiramo jos jednom taj zbir se moze udvostruciti sto znaci brate da ces imati cudovista,to ja sad vidim sta ce se desiti i sta sve moze tu ispasti,bukvalno iskoriscavamo svu potenciju biljaka sto nam je i cilj,izvuci maksimum u datom momentu jer imas zdrave bioze i to treba iskoristiti.

Kada presađuješ, presadi uz ivicu pota, pa kada joj rokneš ist, taman popuni prostor, a listovi nisu na zemlji. Inače, ide tebi super!
Uz ovakvog mentora, kako nebi :razvaljen::


IMG_20190912_180348.jpg Bestva je dobila otkaz!
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
obavezno,njega idi sad svako trece zalivanje a u cvetanje ce mo ga davati svako drugo.
Da naravno tako je i sad trebalo ici ali nas ono substrat zeznu i doslivno preskocili jedno zalivanje.
e vidis ja kod lolipopa ja vec imam drugu filozofiju.
Vodis me od pocetka, tako da cu svakako ici po tvojem vodstvvu do kraja, jeino sam razmisljao o berbi u vise faza, cisto da vidim koja faza mi najbolje odgovara. Ali otom potom viditi cemo jos ima do harvest jos dosta, nismo ni na pola puta jos.
Kada presađuješ, presadi uz ivicu pota, pa kada joj rokneš ist, taman popuni prostor, a listovi nisu na zemlji. Inače, ide tebi super!
O tome sam i sam razmisljao za sljedeci grow i mislio pitat prilikom sljedeceg growa, ali eto odgovorio si mi i prije nego sam postavio pitanje.
Uz ovakvog mentora, kako nebi :razvaljen::
Nego sto nas Bigi je veliki covjek i od srca mu hvala sto me toliko naucio vec. Ovaj grow ce biti blizu perfekcije, a sljedeci grow ce biti cista perverzija za gledat siguran sam u to ;)

EDIT: Imam osjecaj da mi critical steka nesto, vidis po slikama koliko ga je trainwreck prestigao a kasnio je. Mislim da je to do one grane sto sam presavinuo jer ona se nije uopce promjenila od kad sam je namjestio na zadnjem lst-u. Nemogu je nikako uhvatiti kamerom jer su je ostale grane naugrale ispod sebe, cak su je i neke nove grane prestigle rastom vec.

Obadvije sam zalio sa 6.5 ph jer mi neprecizan digitalac a nemam kalibratora trenutno. Pa sam rucno morao nastelat ph a nije toliko precizan da pogodim 6.2.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imam osjecaj da mi critical steka nesto, vidis po slikama koliko ga je trainwreck prestigao a kasnio je
pa videcemo sta je svojovremeno,bitno je da su zdrave a to je ono sto je prioritet svakog growa,sad ce je i prehrana pokrenuti,sledece zalivanje ides opet tnt ali pola doze samo da znas,pa ono tamo zalivanje ide solo voda samo sa rootom i ostalim zezalicama.
Obadvije sam zalio sa 6.5 ph jer mi neprecizan digitalac a nemam kalibratora trenutno. Pa sam rucno morao nastelat ph a nije toliko precizan da pogodim 6.2.
ok je 6,5 trebalo bi sad da pase i critikalu preprodila je onu krizu ph sto je imala kad je bila mala.
Nego sto nas Bigi je veliki covjek i od srca mu hvala sto me toliko naucio vec.
hvala na lepim recim,zaista se trudim koliko mogu i da objasnim i da prikazem realnu situaciju.Pojenta je da ja mogu jos dosta toga da ispricam i pokazem ali smatram da bi tako jednom pocetnika samo zbunio,pogotovo kad je prehrana u pitanju hemijanje i odvajanje NPK i dodavanje nekih drugih nutienata.Supstina mog kutka je pomoci groweru da na najbezbedniji nacin uz osnovno znanje dovede grow do kraja.Kasnije kad se grower osamostali on pocinje da polako istrazuje prehranu i tako napreduje u odredjenim stvarima,ima tu i treninzi koja dosta uticu na samo razvoj bioza i svasta nesto,sve u svemu pre svega druzimo se i razmenjujemo iskustva a to je ono sto je bitno,koliko ja ucim vas toliko i vi mene ucite isto,jer svaki vas grow je i donekle moj grow koji ja shvatam veoma ozbiljno i prihvatam sa velikom odgovornoscu.:)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
,bitno je da su zdrave a to je ono sto je prioritet svakog growa
Zdravlje im je savrseno barem meni tako izgledaju.
Ali evo Criticala je je potaknulo ovo svijetlo cini mi se, kako sam panel spustio na 50cm zivnuo je ljepo :)
Bez leca moze dosta blizu ic panel. ali naravno pratimo da nebi doslo do peckanja.
IMG_20190913_205656[1].jpg Ljevo je trainwreck sada.

Idem ispunit obecanje i napraviti post o izradi panela.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Neznam kako pocet ali aj iemo od materijala koje sam potrosio na izradu. da budu neke smjernice i u tom smjeru.

  1. 100 LED-ica Full Spectrum 2.2v 0.7A 3w
  2. 10 LED driver od 18-36V 0.65A
  3. Aluminijska ploca 80x40cm
  4. Hrpu tankih zica (tanke jer prolazi vrlo slaba struja krzo njih) Ja sam koristio zicice od činč kabela.
  5. termo silikon do 300°c
  6. lece 90°
Ovakvi paneli su među najjeftinijim i najkvalitetnijim svijetlom za grow.
Ledice sam spajao serijski, potrebno je samo zbrajat voltazu ledica. Na jedan adaper moze ici 6-10 LED-ica. Ako se stavi manje od 6 izgore ledice, a ako se stavi 11 izgori driver.
Moze se spojiti i paralelno ali onda postoji mogucnost da izgore sve ledica ako ode samo jedna, a kod serijskog spoja smo osigurani od gorenja ledica jer ako jedna rikne, na tom driveru staje ostalih 9.
Da ne duljim previse s opisaom i pređem na samu izradu, ako ima kakvih pitanja tu sam i voljan sam pomoc svima koji se odluce na ovakav panel.
Zelim naglasiti da je ovo puno bolji i kvalitetniji izbor svijetla od gotovih extremno skupih panela poput ViparSpectra i slicnih gdje platite i zrak koji su udisali ljudi dok su radili te panele. (na tim gotovim panelima su koristene LED-ice starije tehnologije.) Ako kog zanima mogu mu objasniti razliku.

Prvi korak je nacrtati mrezu 5x5cm. Najbolje ih je postavljati sa razmakom od 5cm.
IMG_20190911_184352.jpg
Nakon toga ledice ljepimo na sva "krizanja" crta.
IMG_20190911_195628.jpg
Sljedece je potrebno zalemiti zice i sve to spojiti, dakle kao sto sam vec rekao bitno je zbrajati voltazu da nebude premala ili prevelika. (serijski spoj, kod paralelnog je druga prica ako koga zanima mogu mu objasniti jer mi je to struka.)
Zice spajamo tako da idemo s ledice na ledicu i pratimo samo da spajamo sa plusa(+) na minus(-) sljedece (ili kontra zavisi kako se gleda.). Konektore spajamo tako da crvenu zicu lemimo na plus(+) prve ledice u nizu a crnu na (-) minus zadnje u nizu. (tako su oznaceni polovi na svoj tehnologiji, crvena zica je uvjek plus i po tome se vodite uvjek. Bit cete zahvalni sami sebi ako cete tako raditi jer nemorate kasnije razmisljati sto je sto)
Dobijemo ovako nesto (postoje i jaci driveri gdje se sve moze spojiti na jedan ili 2 drivera sve zavisi ot toga sto zelite dobiti.)
IMG_20190912_164215.jpg , IMG_20190912_164224.jpg , IMG_20190912_211354.jpg , IMG_20190912_211359.jpg
Dalje je sve full jednostavno i ima puno nacina za izvesti to. Potrebno je samo pratiti boju zica. Smeđa na smeđu, plava na plavu. A povezivanje ledica je isto full jednostavan jer imaju konektore (dolaze sa driverom ako se ne varam.)
(Iskreno ja sam to sada izveo na najgori moguci nacin, ali imam dosta iskustva tako da sam siguran u svoje spojeve. Mjenjat cu kompletno gornju stranu panel za sljedeci grow, jer zelim kontrolu na kolicini svijetla.)
Nazalost rijetko tko ce se moc snaci na ovim dolje slikama, jer sam radio vrlo "nemarno". (teska rijec jer sam siguran 100% na ispravnost spojeva.)
IMG_20190912_221324.jpg , IMG_20190912_215733.jpg , IMG_20190912_215740.jpg .
Lece je stvarno lagano postaviti, samo se nataknu na ledicu i one stoje, ako se neka bas nece drzat kapnete neko slabo ljepilo na rupice od vijaka.
(Moze se raditi bez leca bez ikakvih problema, ali sa lecama ne gubimo kolicinu svijetla jer je usmjereno kako treba.)
IMG_20190912_220856.jpg
I na kraju slika sretnih bioza ispod novog panela ;)
Jucer prve minute ispod novog svijetla:
IMG_20190912_215727.jpg
Danas nepunih 24h nakon istalacije panela:
IMG_20190913_205656[1].jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
I na kraju slika sretnih bioza ispod novog panela
druze sve pohvale za post i obecanje koje si odrzao,verujmi da ce ovaj tvoj rad biti prezentovan u mom kutku vise puta,imacu ja tu jos neka pitanja i pot pitanja,za sada ono sto sam primetio:gledaj da ovaj vent za simulaciju vetra spustis nize i promeni ugao vetra,jer sad kako duva on gura topao zrak u krosnje,znaci treba da ga postavis u horizontali malo iznat krosnji da ih ljulja,to ce pomoci da znatno spustis temp a i bolje je kad ne gura odnosno topao zrak na lisce,znaci u horizontali ka stavi malo iznad krosnji i zrak neka ide paralelno sa krosnjama, da ih ljulja to ce ojacati znatno granje,obrato paznju na to,mozda sad najvno zvuci ali verujmi da kad se grane ljuljaju one se udebljaju duplo,nebi bilo lose jos jedan vent za simulaciju vetra da nabavis.Aha cek sad vidim da dva imas,bez obzira i taj drugi postavi iznad krosnji u horizontali,znaci kao onal levo ka postavi nikako da vent gura topao zrak na bioze,to moze napraviti problem u cvatu. Sad sam to primetio ranije nisam obratio paznju na to.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Neznam kako pocet ali aj iemo od materijala koje sam potrosio na izradu. da budu neke smjernice i u tom smjeru.

  1. 100 LED-ica Full Spectrum 2.2v 0.7A 3w
  2. 10 LED driver od 18-36V 0.65A
  3. Aluminijska ploca 80x40cm
  4. Hrpu tankih zica (tanke jer prolazi vrlo slaba struja krzo njih) Ja sam koristio zicice od činč kabela.
  5. termo silikon do 300°c
  6. lece 5°
Ovakvi paneli su među najjeftinijim i najkvalitetnijim svijetlom za grow.
Ledice sam spajao serijski, potrebno je samo zbrajat voltazu ledica. Na jedan adaper moze ici 6-10 LED-ica. Ako se stavi manje od 6 izgore ledice, a ako se stavi 11 izgori driver.
Moze se spojiti i paralelno ali onda postoji mogucnost da izgore sve ledica ako ode samo jedna, a kod serijskog spoja smo osigurani od gorenja ledica jer ako jedna rikne, na tom driveru staje ostalih 9.
Da ne duljim previse s opisaom i pređem na samu izradu, ako ima kakvih pitanja tu sam i voljan sam pomoc svima koji se odluce na ovakav panel.
Zelim naglasiti da je ovo puno bolji i kvalitetniji izbor svijetla od gotovih extremno skupih panela poput ViparSpectra i slicnih gdje platite i zrak koji su udisali ljudi dok su radili te panele. (na tim gotovim panelima su koristene LED-ice starije tehnologije.) Ako kog zanima mogu mu objasniti razliku.

Prvi korak je nacrtati mrezu 5x5cm. Najbolje ih je postavljati sa razmakom od 5cm.
Pogledajte prilog 296245
Nakon toga ledice ljepimo na sva "krizanja" crta.
Pogledajte prilog 296246
Sljedece je potrebno zalemiti zice i sve to spojiti, dakle kao sto sam vec rekao bitno je zbrajati voltazu da nebude premala ili prevelika. (serijski spoj, kod paralelnog je druga prica ako koga zanima mogu mu objasniti jer mi je to struka.)
Zice spajamo tako da idemo s ledice na ledicu i pratimo samo da spajamo sa plusa(+) na minus(-) sljedece (ili kontra zavisi kako se gleda.). Konektore spajamo tako da crvenu zicu lemimo na plus(+) prve ledice u nizu a crnu na (-) minus zadnje u nizu. (tako su oznaceni polovi na svoj tehnologiji, crvena zica je uvjek plus i po tome se vodite uvjek. Bit cete zahvalni sami sebi ako cete tako raditi jer nemorate kasnije razmisljati sto je sto)
Dobijemo ovako nesto (postoje i jaci driveri gdje se sve moze spojiti na jedan ili 2 drivera sve zavisi ot toga sto zelite dobiti.)
Pogledajte prilog 296247,Pogledajte prilog 296248,Pogledajte prilog 296249,Pogledajte prilog 296250
Dalje je sve full jednostavno i ima puno nacina za izvesti to. Potrebno je samo pratiti boju zica. Smeđa na smeđu, plava na plavu. A povezivanje ledica je isto full jednostavan jer imaju konektore (dolaze sa driverom ako se ne varam.)
(Iskreno ja sam to sada izveo na najgori moguci nacin, ali imam dosta iskustva tako da sam siguran u svoje spojeve. Mjenjat cu kompletno gornju stranu panel za sljedeci grow, jer zelim kontrolu na kolicini svijetla.)
Nazalost rijetko tko ce se moc snaci na ovim dolje slikama, jer sam radio vrlo "nemarno". (teska rijec jer sam siguran 100% na ispravnost spojeva.)
Pogledajte prilog 296254,Pogledajte prilog 296251, Pogledajte prilog 296252.
Lece je stvarno lagano postaviti, samo se nataknu na ledicu i one stoje, ako se neka bas nece drzat kapnete neko slabo ljepilo na rupice od vijaka.
(Moze se raditi bez leca bez ikakvih problema, ali sa lecama ne gubimo kolicinu svijetla jer je usmjereno kako treba.)
Pogledajte prilog 296255
I na kraju slika sretnih bioza ispod novog panela ;)
Jucer prve minute ispod novog svijetla:
Pogledajte prilog 296256
Danas nepunih 24h nakon istalacije panela:
Pogledajte prilog 296258
Full spectar 3w ledice su 3.2V. U boji su od 2.2 do 2.6V.
Jedna ti vuče 2.2w.
@FatOne -odlično si složio panel! Jednak razmak, još kad leče staviš, rock'n roll.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Full spectar 3w ledice su 3.2V. U boji su od 2.2 do 2.6V.
Jedna ti vuče 2.2w.
Hvala na ispravci kolega, i za lece isto tako.
Gore sam naveo da su 5, a zapravo su od 90.
Hvala stan.

verujmi da ce ovaj tvoj rad biti prezentovan u mom kutku vise puta,imacu ja tu jos neka pitanja i pot pitanja
Meni ce biti drago ako ce i samo jedan clan imat koristi od ovoga. Sto se tice upita, tu sam za sve vezano uz elektriku, struju opcenito i tome srodne stvari.
Ako samo nekom spasim koju paru u đepu ja sam zadovoljan.
Usput ako nekom iz HR trebaju grla e27 za panel imam ih 30komada pa slobodno nek se javi na pm posaljem mu ih, da meni ne stoje jer ih sigurno necu koristit, a nekom mogu spasit 30€.
gledaj da ovaj vent za simulaciju vetra spustis nize i promeni ugao vetra,
Iskreno vent svaki dan stoji drugacije moram smisliti nacin da ga fiksiram bez da mi prenosi vibracije na box, na slici se ne vidi ali iza njega je spuzva za pranje suđa koja upija vibracije i smanjuje buku za duplo! Ventovi nisu namjenjeni da rade 24h, tako da imam osjecaj da ce riknut barem jedan do kraja growa, ali ako se to i desi zamjenit cu ga odmah. Ovaj gore mi hladi panel. Vidit cu bas danas da osmislim hlađenje panela sa pc ventovima koje imam.
Smatraj taj propust rijesenim.
 
Poslednja izmena:
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra bigi!
evo polako ispucavam zalijevanja koja si mi dao...znači zbog žutih listova sam im dao malo plantele list(po dogovoru) i jučer sam zalio sa guanom 4 žličice...sutra šaljem slike da vidiš kako napreduju cure pa onda vidimo kako i šta dalje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.