Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.12.2019
64
45
18
videcemo sta je u pitanju,stvarno meni nepoznata situacija,iskreno ti kazem,ovako biljka izgleda top-topova,lepo je pazis nema sta.

e vidis,onda tamo u cetvrtak bi trebao da uradis lolipop,znaci da podkreses donje listove i manje grane koje ne dobijaju svetlo,evo da vidis kako treba da uradis to,primer iz mog growa.Pogledajte prilog 329527
Hvala mentore to mi mnogo znaci a bez tebe ja ne bi nidokle stigo

Sto se tice ovog ugrizlog lista pratim situaciju za sad je samo ovaj u pitanju, ako se nastavi javljam.

Pot je jos tezak iako je proslo 5 dana od zadnjeg zaljevanja

Jos sam je malo razvuko, sad neka malo odmori do cetvrtka
 

Prilozi

  • 15865400375961420143203715871586.jpg
    15865400375961420143203715871586.jpg
    529,3 KB · Pregleda: 11
19.12.2012
38
150
33
33

Prilozi

  • 1586541380936.png
    1586541380936.png
    28,7 KB · Pregleda: 21
  • Love
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
uzimam pola litre ili litru uskoro.
dobro onda,ja reko da te nebacam u trosak ali opet ok,root je uvek dobrodosao u prehrani tu nema govora.
bez tebe ja ne bi nidokle stigo
ja sam samo mala podrska,ipak ti rukovodis paradom.
Pot je jos tezak iako je proslo 5 dana od zadnjeg zaljevanja
nista,cekaj da se osusi,ne bitno kolo ce proci,to je bitan faktor zalivanje,znaci uvek zalivas kad je pot lagan ko perce,znaci naucili smo da cannabis bolje podnosi susu nego vecu vlagu,tako da cekamo da se osusi pa oko cetvrtaka da uradimo lolipop,e posle toga ima da eksplodira,jer ce se skoncetrirati da puni vrhove jer sad jos gubi energiju za celu biljku da prehrani.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Big Bud Autoflowering od Sensija
ja sam odusevljen kako je brzo zavrsila,jeste malo ispale iz ravnoteze zbog tih zutih listova,zato ako nekad opet resis da growas,javi se da prodjemo od starta sve kako treba,vidis i sam ne znam koliko pratis moj kutak,svako ko je samnom krenuo od pocetka-zavrsio je sa zdravim listovima i lepom bojom istih,jer ja sam posvecen 100% growu od clanova,svoje biljke ne gledam koliko vasim poklanjam paznju.;)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
sledeci put oko prehrane dali cemo davati.
Sledeci pu ce biti nedelja,ili ponedeljak,kako pokazu. Obe imaju lepu tamnu boju,ali crvena vise trosi,naprednija je po duzini i broju grana.
Rekao bih da su pocele sa preflowerom, ne mogu lepo da ocenim na zutoj dal su nove pistile ili stare. Crvena je pocela po negde sa prve dve dlake,a i miris se menja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
23.12.2019
64
45
18
ja sam samo mala podrska,ipak ti rukovodis paradom.
Hvala tebi do neba u ime svih nas na tvom vremenu sto izdvajas za nas, ja sam ipak pocetnik mene si naucio ja sam od 0 krenuo, svaka ti cast na mojoj biozi se vidi koliko pazis na svoje ucenike, ima mnogo i do nas ja sam pazljivo studiro svaki tvoj savjet i sve radio kako ti kazes
Hvala ti jos jednom
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a i miris se menja.
pa da mora,sad ce biti sve inezivniji,u principu racunas cvetanje kad pistili izbiju oko 50% na biljki od tad racunas cvetanje,sve ovo je pred cvetanje jos,tako da ako sad vidis prvi pistil ja mislim da vec krajem nedelje ce izbiti svuda,brzo to sad ide,svakodnevno ces videti promene,meni inace najlepsi period bioze je tamo oko 3-4 nedelje cvata ,kad su svi vrhovi bele od pistila i trihoma,tako da videcemo se dan prije zalivanja ali mislim da cemo ici sad cistu vodu odnosno preskacemo prehranu,stim da bi vec od sledeceg vikenda trebali i vodu da povecamo tako da znas,plus nas ceka lolipop,da bi se pripremio u glavi evo jedna slika iz mog grova kako to treba da izgleda pravilan lolipop -tacniji naziv je Lollipopping,bas sam malopre pokazivao nekom u gornjim postovima 20190330_212113_BEST.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav Bigi,
evo materijal pomalo dolazi
odlican supstrat,trebace ti i perlit ili usitnjenji stiropol da izmesamo za zemljom,mix ide 80% zemlje sa 20% perlita,prehrana je ok tu si kompletna manje vise,ono je cinimi se ec metar ili kako se vec zove,da meris vlagu i ph u zemlji jeli,tako bese,to mislim da ti nece biti potrebno nebitan faktor verujmi,bitnije je recimo da imas istrument za merenje ph vode neki digitalac iliti lakmus papir,ja licno radim sa lakmus papiricima koje mere od 5,5 do 7,0 ph,ne znam dali bese imas zaboravio sam jer nisam u pisao nista konkretno jos oko tvog growa jer nismo poceli,pa cu sve parametre i premu uneti kad krenemo u svoju arhivu dnevnika tvog growa,super sta da ti kazem,radujem se iskreno druzenju i da cemo nauciti svasta nesto novog,jer svaki grow je prica za sebe,kako vi ucite kroz mene i moje mentorstvo tako i ja takodje ucim kroz vas ako me razumes.:)::listomahanje::
 
22.11.2019
124
47
28
Pozdrav Big, javljam se po dogovoru, nakon drugog dana od zalivanja, a i presadjivanja (prekljuce), slika u nastavku. Od kad sam odradio presadjivanje vlaga je konstantno na oko 50%, ne znam da li je to u redu. Slika je napravljena sat vremena nakon gasenja rasvete.
1D23EB96-2E2E-416B-8410-9B73E83AD12A.jpeg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
konstantno na oko 50%, ne znam da li je to u redu.
za sada je ok dok je vegetacija,kad se udje u cvetanje tad je pozeljno manja da bude 30_40%,mada ja vidim na slici da je 66% ako se ne varam,ako ti je ta vlaga dok radi rasveta to onda moras spustati,mada bi trebalo dok radi rasveta da bude manja vlaga,sad nista ne zalivaj do ponedeljka kad treba da se javis da vidimo kakvo je stanje i dali cemo moci u utorak da zalijemo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
19.12.2012
38
150
33
33
ja sam odusevljen kako je brzo zavrsila,jeste malo ispale iz ravnoteze zbog tih zutih listova,zato ako nekad opet resis da growas,javi se da prodjemo od starta sve kako treba,vidis i sam ne znam koliko pratis moj kutak,svako ko je samnom krenuo od pocetka-zavrsio je sa zdravim listovima i lepom bojom istih,jer ja sam posvecen 100% growu od clanova,svoje biljke ne gledam koliko vasim poklanjam paznju.;)

I ja sam jako zadovoljan..sve u svemu za prvi grow ok..bilo je nekih problemčića ali ništa previše strašno..najviše sam se bojao da ne dobijem za 5 frula..ali eto dobro je ispalo..iako uz pravi trening pravovremeno..uz pravo svjetlo i ventilaciju..može se puno više izvući..
Za idući grow planiram durban poizon od dutch pasion po tvojoj preporuci jel bi htjeo nešto što diže jer većinom sam nailazio na dobru robu ali sativu..u Amsterdamu i Rotterdamu sam bio 5 puta i svaki puta sam probao svašta..doslovno kao dijete u candy store-u.. :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
12.03.2020
171
172
43
50
odlican supstrat,trebace ti i perlit ili usitnjenji stiropol da izmesamo za zemljom,mix ide 80% zemlje sa 20% perlita,prehrana je ok tu si kompletna manje vise,ono je cinimi se ec metar ili kako se vec zove,da meris vlagu i ph u zemlji jeli,tako bese,to mislim da ti nece biti potrebno nebitan faktor verujmi,bitnije je recimo da imas istrument za merenje ph vode neki digitalac iliti lakmus papir,ja licno radim sa lakmus papiricima koje mere od 5,5 do 7,0 ph,ne znam dali bese imas zaboravio sam jer nisam u pisao nista konkretno jos oko tvog growa jer nismo poceli,pa cu sve parametre i premu uneti kad krenemo u svoju arhivu dnevnika tvog growa,super sta da ti kazem,radujem se iskreno druzenju i da cemo nauciti svasta nesto novog,jer svaki grow je prica za sebe,kako vi ucite kroz mene i moje mentorstvo tako i ja takodje ucim kroz vas ako me razumes.:)::listomahanje::
je je mjeri vlagu i ph zemlje, a vidjela na forumu da je bitan faktor ph zemlje pa eto kupila a ph metar za vodu i perlit stigao, sutra slikam pa stavim, ali mi nekako suprug zabrinut sa min i max temperaturom, pa kako mi je rekao da će ugraditi termo folije u dno boxa, kao podno grijanje, da kada je noć da temp ne padne ispod 20C, a i izbušio je rupe za dodatno hlađenje da opet temp ne ode previsoko i neke senzore naručio, i da , stanu dvije kant od 15L od jupola taman za dvije biljčice ::ludak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and rKj420

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a vidjela na forumu da je bitan faktor ph zemlje
da,ali to moze da te zbuni samo da znas,odmah da ti kazem i zbog cega:ti sad recimo nastelas ph vode da ti bude 6,5 i do bude super u prvom zalivanju i ph zemlje bude dobar,e vec u drugom zalivanju gde ti je opet ph vode 6,5 zemlja nece vise da ti ima taj ph koja ti je voda samo da znas,ima da ti padne ph zemlje ispod 6,o i ti onda pocnes da juris da nariktas ph zemlje i tu napravis problem enornih razmera jer zemlja je filter i svremenom se umori i gubi svojstva pogotovo u unutrasnje uzgoju odnosno u vestackim uslovima bez obzira sto recimo na suspstratu pise da je vrednost zemlje 6,0 ph recimo to se gubi svremenom,to treba da uzmes kznanju,mnogi bitniji faktor ti je ph vode ta bude dobar jer dok drzis neko optimalnu vrednost vode dok zalivas 6,2-6,5 gde biljke najbolje usvajaju nutrijente nikad problema u growu neces imati,taj ec metar je dobar recimo za kokoponiku,gde je to jako bitno jer se zaliva svakodnevno a neki put i po dva puta jer se radi u kokosovom tresetu cistom i brze se susi,tako da pazi da nisi ispermutovala informacije,ono sto ti hocu reci:izgubices se u moru informacija,slazem se ja da treba da se edukujes i pokrpis znanje teorecki to je jako bitno a najvise ces nauciti iz prakticnog dela to ti ja kazem iz iskustva,i to ti mogu reci mnogi drugi,da ne zaboravim misao-najbolji nacin growanja je onaj koji najednostavniji i naj prakticniji,sto vise komplikujes na vise problema nailazis,imas ljudi koji u opste ne steluju ph vode i to tako funkcionise sasvim normalno,sta mislis sta bi njima taj ec metar pokazo koliki bi im bio ph vode,kad recimo eto znamo da voda iz cesme je sveza izmedju 7-7,2 kako gde a kad odstoji vise od pola sata ona ode na 8ph a moras da je pustis da odstoji makar pola sata da izlapi hlor,tako iz tog razloga ti govorim,druga stvar prevarice te zbog vlaznosti supstrata,cesto znaju da ne pokazu kako treba zato se ti ec metrovi uzimaju dobrog kvaliteta i poprilicno su skupi,recimo kolega i mentor Influ.on je kokoponicar,dosta stvari sam licno od njega naucio bas oko tog ec metra,licno sam ga ranije koristio u plstenicima na povrtarskim kulturama i definitifvno mi nista nije pomogao samo mi odmaze i buni me,tako da sve ce ti se reci samo kad pocnes da growas,moje da te uputim osnovno i pruzim pocetne uputu i sugerisem na potencijalne greske koje budem uvidjao,zato znaj da se necu voditi sa tim ec metrom sta god ti bude pokazivao,ti trebas kao grower-ka da steknes prirodnu osecajnu intuiciju kako bi to nazvao nisam pametan,gde sama treba da ocenjujes situaciju i citas biljku odnosno da naucis da je pratis,kad je zedna,kad je gladna,kad joj toplo,hvali svetla itd,e tu sam ja kao mentror sto znaci da nije moje samo hajde sipaj ovo,zali tada ,digni svetlo i ne znam sta dalje,ja sam duzan pre svega da ti objasnim i priblizim na najbolji moguci nacin sam uzgoj,da ne pricamo prehrani razlaganju NPK,odredjenim trenizima,sve je to bitnije nego jedan ec metar u ovom slucaju,nadam se da me shvatas sta ti hocu reci.
pa kako mi je rekao da će ugraditi termo folije u dno boxa,
moze termo folija i napravi kao sendvic izmedju dve keramicke plocice,evo jedan moj ucenik kako je to napravio kolega mr.love po mojim uputima IMG_20190803_115525.jpg IMG_20190803_115542.jpg i dosli smo do izvanrednih rezultata tako da ja to obavezno preporucujem i sam tako radim osim sto ja imam foliju za grejanje terarijuma od 60w,ali to je slicno.
da kada je noć da temp ne padne ispod 20C
e sad sta je bitno kod te nocne temperature,20c treba da bude u visini saksije znaci da korenu bude toplo,nema veze ako gore u krosnje bude koji stepenj manje,jako je bitno da je korenu toplo,jer cim padne temp u i oko korena ispod 17-18 tu on vec stkce i usporava,sto znaci ako uspori koren usporice i biljka,sto je logicno naravno,da bi jos podspesil bolju temp.na dnu stavi ispod boxa stiropol na koji ce da stoji box i tako utopliti takodje dno jer ne vuce ladno sa poda.
da kada je noć da temp ne padne ispod 20C,
inace ako je bas ladno sto zna da bude u zimskom growanju,tu rupu na upuh zraka u boxu mozes zacepiti pola rupe i tako smanjis ulaz hladnog zraka i dodatno ugrejes box.
 
09.04.2020
11
8
3
24
dobrodosao u klub pre svega.

ja ne vidim nista da im hvali,osim sto su se malo uvili listovi a to ti je od vece vlage i blede su malo,sto znaci da treba da ih presadjujes pod hitno,ne znam koji ti je plan,dali radis indoor ili outdoor,objasni malo situaciju jbg,scim si zalivao,dali si prehranjivao,malo uopsteno reci nesto o tvom growu,nemoj da ispadne da si se samo javio da bi ti resio problem,ovde mozes da pitas sta god te interesuje i niko nema pravo da utice na tvoje postove ,tako da pitaj sve sta te interesuje i objasni malo zamisao tvog growa da bi ja lakse mogao da sklopim sliku desavanja,jesu ti to foto bioze ili autosi.
Hvala na dobrodoslici :), inace prvi grow kojeg mislim do kraja odradit ovo prije je bilo za caj nekome, biljoze su foto tri razlicite sorte domaje, zalijevane vodom sa spine/pipe sutra idem do prike po kisnicu haha, nisam hranio nicim za sad, zemlja je potground, iskreno ne znam jos sta cu sa njima.. nisam bas trenutno u mogucnosti zbog ovakve situacije nabaviti opremu za in ali ako uspijem bit ce tako, ako ne idu vani na neki stealth site, mislio sam ih topirati za 5-6 dana zavisi koliko se budu razvile i neki trening napravit da budu sto manje uocljive ako budu vani, sutra sve tri idu u vece potove hvala na savjetu:D i mozda bacim jos koju na klijanje da budem sig da ce bit bar par zenki...
 

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
brate moras da se javljas dan prije,ja mislim da sam ti to vec rekao,ja to stalno pricam svim clanovima koji ovde postuju,kako sad da znam koje doze da ti odredim flora nove kad mi ni poslednji put nisi odgovorio sta sam te pitao a treba vodu da povecamo,jos u ponedeljak sam te pitao,moras mi i slike dati da vidim,ako je sve ok idi isto flora nova 3ml+bloom stimulato 2ml+blossom bulider 0,75ml.
Na koje pitanje nisam odgovorio? Sa biljkama je sve u redu, sutra cu postat slikebi onda ide sutra zaljrvanje a 1.5l
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bacim jos koju na klijanje da budem sig da ce bit bar par zenki...
pa moras tako kad radis sa random semenima ako hoces zenku da dobijes,bolje da si uradio u box na 12-12 da odredis pol to je sigurnija verzija pa onda izbacis zenske vani da vegetiraju,ove tri su ti vec spremne za presadjivanje,bolje da ih presadis pa onda topiras jer tu se vec koren gusi polako,a da ih prehranjujes tako male to nikako,pot-h je vrhunska zemlja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kazi mi jel to u krosnjama meris temp.po mraku,jer ova jedna levo negoduje hladnocu zato te pitam,kazimi na sta ti stoji box jel na podu ili imas nesto ispod njega,ispratices mi isto koliko je isurelo u tanjirice dole i za koliko to popiju nazad,cisto da bi mogao da ocenim kad bi opet povecali vodu stim da cemo ih prehraniti opet ali cemo povecati dozu kad budem video slike prvo ,da sacekamo da vidimo kakoce ovo primiti sad.
evo na ovo u ponedeljak sam te jos pitao,meni bar nista nije stizalo od tad od tebe,ja ne mogu da nadjem odgovor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.