Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.01.2009
1
1
0
42
u hercegovini radi velike zege treba zalivati dva puta min po 5 litara biljki sedmicno. prva stvar kod trazenja mjesta je voda. bilo da se spajate na gradski vodovod (otkopate cijev, stavite cesmu, na to sve cesmu s timerom i baterijom i ne trebate dolatzit zalivat., , sto cu ja ove godine ucinit, bilo da ste uz rijeku ( pumpa za vodu, timer, solarni komplet = 500eura) ili bilo da radite bazen ( konstrukcija zeljezna, oblozen limom, u to ubacite visegodisnji nailon)(napravite mu sliv od nailona da se napuni tokom zime i kisa) ako ste u brdu sa prirodnim padom imate kap po kap. sve vec probano i proslo. recimo ja sam imao bazen 8000 litara. to je dovoljno za 50 kom.

sve su ovo sistemi koje kad postavite ne treba dolazit i zalivati, samo dok je biljka jos nejaka malo naprasite protiv skakavaca i ostalih nametnika.
znaci posadite, dodjete dvaput naprasite u startu i opet u desetom na branje stabljika


nisam imao vremena objasnjavati sve u detalj. ukoliko nekog zanima neki sistem malo bolje nek pita odgovorit cu na sve. sve ovo je neisplativo radit na ispod 50 kom a to ne mozete sami, tako da se ovo vodi kao organizirani kriminal, tako da dvaput razmislite dali je bolje sam raditi 10ak ili ovako nesto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan333

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Krenuo objašnjavat po XYZ put zašto smo protiv komercijale ... obrisao post, jer stvarno više nemam volje.

Pogrešno si doživio organizaciju i forum, pročitaj malo za šta smo i za šta nismo.
 
30.01.2009
6
1
0
35
pozzz za sve rasta likove:))

planiram da pochnbem sa sadnjom i nashao sam lepo mesto za to,samo me interesuje hoce li biljci smetat to sto ce reka teci jedno 5-6 metara od nje???
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
zasto bi smetalo? pa to je idealna pozicija, imas vodu blizu tako da mozes zaljevat bez da nosis sa sobom litre i litre vode od doma il negdje.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
560
113
balkan
Pozz ljudi nadam se da pitam na dobrom mjestu...zanima me dali mi je pametnije iskopati rupu,pa stavit vreću (crnu) za smeće u tu rupu pa zemlju koju pripremim za biljku....ili da bolje stavljam direktno u rupu tu zemlju za biljku...neznam sto je bolje.

Razmisljao sam ,rekoh pošto je to vani...jebiga stavit u vreću pa bit siguran da nešto nenagrize korijen,kao crvi ili kakva štetočina.... a na vreći izbušit rupe da moze cijedit vodu ?

Mjesto je savršeno...ima 10minuta probijanja kroz žbunje i to bodljikavo.
Struktura zemlje je više kao glinena,onako da se rezat ko šnicle i izuzetno je lagana za obradu.
Teren je više brdski onako,kako bi rekao strm.
Sve pogoduje za sadnju,od sunca do neželjenih pogleda...imam pripreme za kopanje tih rupa,pa na kraju mjeseca tamo od početka 4 stavljam u zemlju biljke...jel mi to prerano ili?
 
08.03.2009
7
0
0
33
Ma nije tesko naci mjesto za sadnju.. Mozes u neki vinograd, sumicu, i tako negde na skrivenom. Samo da ima sunca i to je odlicno. Za vodu doneses jednu posudu s vodom i stavis da kaplje kap na kap cijeli dan i noc.. I nece presusit.. :D
 
28.01.2009
45
6
0
41
locoo-pajdoman je napisao(la):
pozzz za sve rasta likove:))

planiram da pochnbem sa sadnjom i nashao sam lepo mesto za to,samo me interesuje hoce li biljci smetat to sto ce reka teci jedno 5-6 metara od nje???

pored reke! pa to ti je brate pravo rasta.......:) ako je5-6metara od reke,tu je i vlaznost bolja i manje treba da zalivas....sve najbolje to je pravo mesto.....:lock:
 
11.03.2009
1
0
0
40
Pozdrav ljudi!
Puno sam citao o vanjskom uzgoju,informirao se gdje sam stigao;ali nikako nisam siguran u jednu stvar..
Naime jedan ce mi sajt biti na cca 450m nadmorske visine,gdje su noci prilicno hladne.Usred ljeta dok se danju temp. penju i na 35,noci su mrzle na 10-15,pa i manje,ovisi o prilikama.Negdje sam procitao da, ukoliko se konstantno ponavljaju temp. manje od 15 biljka ima male sanse da uspije.
Sorta je durban poison,ne bih htjeo da ga upropastim.
Molim savjet!!!
zonoM-e koliko sam razumio ti si u brdima i uspio ti je poison prosle god.?!
HVALA unaprijed..
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Durban je sativastiji al mislim da nema problema sa 10-15 stupnjeva,sranja počinju kad padne ispod 3,4 stupnja tako da po meni to igra
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
geronimo, mislim da je Ok. Neki likovi ne menjaju mesto po desetak godina... Mada, najveci problem je bezbednost, ako je neko sumnjao proshle godine, ove ce biti skoro 100% siguran...

Always look behind your back!
poz
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
560
113
balkan
ljudi dajte da se nadoštukam na spiku o hydrogelu,malo sam se informirao ,stvarno prekorisna stvar za otudoor.
nego di se to moze nabavit (osim pelena) jer nisam siguran da je to baš isti hydrogel ko što se koristi za zemljišta!?

Ako slučajno neuspijem nači to za uzet u poljoprivrednima trgovinama,svakako ću pokušat pokidat par paketa pelena :)))

Dajte javite,ako netko naleti na to za uzet... :p
 
30.01.2009
6
1
0
35
hvala brate rasta:))

samo,sjebao sam se....danas sam posadio sve menke sto sam imao i sjeba me vreme....poche neka kishe a javljaju i sneg...

nista...moram nabavit josh menki i pokushat ponovo za svaki slucaj:))
 
28.01.2009
45
6
0
41
locoo-pajdoman je napisao(la):
hvala brate rasta:))

samo,sjebao sam se....danas sam posadio sve menke sto sam imao i sjeba me vreme....poche neka kishe a javljaju i sneg...

nista...moram nabavit josh menki i pokushat ponovo za svaki slucaj:))
Blesss you pajdoman......nemas frke....bacio sam i ja moje seme,taj sneg padne mozda samo na jedan dan....nece biti vise visokih mrazeva,tako da tvoje seme nije baceno...samo ih obidzi kroz par dana ako su izbile da ih malo sastitis...da i obavezno pepeo oko biljaka narocito dok su male....puzevi su najveci rastamani:sun2:
 
30.01.2009
6
1
0
35
rasta-mare je napisao(la):
Blesss you pajdoman......nemas frke....bacio sam i ja moje seme,taj sneg padne mozda samo na jedan dan....nece biti vise visokih mrazeva,tako da tvoje seme nije baceno...samo ih obidzi kroz par dana ako su izbile da ih malo sastitis...da i obavezno pepeo oko biljaka narocito dok su male....puzevi su najveci rastamani:sun2:

ne razumem te brate rasta....jel treba da bacim pepeo oko biljki i da ih krastim il sta vec???

p.s

pao mi je kamen sa srca posle tvog odgovra:)))
 
30.01.2009
6
1
0
35
brate rasta....vratio si mi osmeh na licu!!!:))

samo mi pojasni malo ovo....jel treba da ako iznikne sta da bacim pepeo oko stabla i da pokrastim stablo???

tako sam te ja skontao...:))
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Palo mi na pamet kako provjeriti dali vam je sajt siguran ...
Sada u 3 mj . odete do svog sajta i na mjestu na kojem planirate sadit okacite na najblize drvo 50 kn I OSIGURATE DA GA NE ODNESE VIJETAR ... ako kada se vratite u 5mj. 50 kn jos uvjek stoji tamo gdje ste ih i okacili ...najvjerovatnije je sajt siguran :D