n00b

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.01.2016
4
2
3
45
Vozdra Vutra ekipa!


Kao što naslov teme govori javlja se relativan n00b za ovo područje. Registrirao sam se zbog ideje da krenem u growing i postavljat ću puno pitanja koja će nasekirat iskusne članove jer se dam kladit da su na takva pitanja već nebrojeno puta odgovarali. Molio bih Vas da ne zamjerite, ali toliko različitih informacija primam u kratko vrijeme i dok sam ne iskusim te probleme, neću imat vlastito iskustvo. Listam forum već tjedan dana, hrpa novih usvojenih znanja, vjerovatno ima i krivih spoznaja i nadam se da ćete biti toliko dobroćudni da me povedete pravim putem svojim savjetima. Nadam se ugodnom druženju

Razlog za odluku growinga je da mi ide na živce cukat razno razne dilerčiće za jedan gram skupe vutre od koje dok ne probam ne znam šta očekivat. Sekira me cijena, nedostupnost, nekonzistentnost kvalitete, nepoznanica sorte... Uzimam "stvar" u svoje ruke članstvom na vašem forumu!

Našao sam vas na način da sam tražio sorte koje bih sadio, i na seedfinder sam vidio review usera DiskoKobaja, kojeg sam stalkerski googlo i rezultati su me doveli do vas. Hvala DiskoKobaja! Nadam se da ćeš me pročitat ;)


Vidimo se, krećem sa maltretiranjem na relevatnim temama :D
Obećajem, neću jako :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
28.01.2016
4
2
3
45
hvala na dobrodošlici!


pročitao sam pravila (mislio sam da se neće razlikovat od drugih foruma) i već sam napravio grešku prvim idućim postom :(
sry
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
28.01.2016
4
2
3
45
stvarno ste divni! :thumb:



Za pocetak idi do mentorskog kutka,izaberi mentora i pici ;) dosao dobro


na osnovu čega da odaberem? netko koji je manga za outdoor...?


priznajem da sam bio malo preambiciozan, a poanta je ovog svega stealth i vlastite potrebe. to je i meni bio cilj ali sam se zaigrao sa planovima i postao u glavi malo prepohlepan. (ako pročitate jedini post izvan ove "moje" teme - shvatit ćete o čemu pričam)



pretpostavljam da nakon odabira sorte, trebam odabrat lokaciju, odredit ph vrijednost tla i negdje koji tjedan prije sadnje, paralelno sa procesom klijanja, počet pripremat stanište za prihvat mladih biljčica (čišćenje, kopanje rupa, priprema supstrata, kontroliranje ph vrijednosti...)

nakon toga, zalijevanje po potrebi s obzirom na kišu (planiram u relativnoj blizini vode) i svaki drugi tjedan prihrana za vrijeme vegetacije/cvijetanja prikladnim hranjivima. moram pazit na zaštitu od štetnika (puževi, srne - ostalog kod mene nema)


sve mi je relativno poznato, zanimaju me varijacije i određene alternativne mogućnosti. jako je problematično pročitat 40+ stranica podforuma, čitat offtopic, neke gluposti, različita mišljenja, još kad tome dodam informacije koje sam prikupljao sa sajtova s engleskog govornog područja - vjerujte za nekog tko to nije nikad radio prilična zbrka sa informacijama
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Samo lagano... ovo je tema za predstavljanje,sve ostalo mozes pogledat na forumu,ima vodica i puno sto sta... :) al eto ako se ne snadjes kao sto reko zamoli nekog za mentorstvo i pici... svi su odlicni groweri,koga god da izaberes... peace