[ NL-auto ][ Jack Herer ][ K2 ][ 2014 ]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
No Joke ja se u potpunosti slazem za to sto si rekao za te gamadi,pa u outdooru ako ne tretiras sa tim otrovima i puzomorima nahebao si..ove silne kisurine kod nas,pa to je strasno puno puzeva pravi rat moras voditi sa njima..vidi probala sam i ja zbog tih ljudi da ne tretiram par biljcica sa otrovima i puzomorima,i znas sta se desilo,obadve koje sam ostavila na nemilost puzevima su unistili i pojeli i to cak kad sam dosla sa ovom drugom se sladio jos je jeo zatekla sam ga i onda sva u besu nogom smrskal..tako da prekrivanjem flasom i puzomorom u isto vreme jedino tako mozes spasiti biljku dok je mala od tih gamadi...ma sve bih te puzeve potrovala da mogu..:) :) jer drugog resenja nema...:)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Koga su zmije grizle, i guštera se boji, tako da Joke....ožeži po neprijatelju....svim sredstvima. :slapping:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kolega, ne sekeriki, neki pišu brze nego misle, i ja koristim vabe za nametnike.
Laganini, da bude ono sta si si zamislio. Sretno, Pratim da znas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
11.05.2014
28
14
0
No Joke je napisao(la):
Ti se očito nisi susreo sa najezdom puževa ove godine pa niti neznaš o čenu govoriš. Da si samo čitao moje prethodne postove onda bi znao zašto to koristim al koliko vidim nisi tako da je svaki komentar na tvoj post suvisan.
Neznam čemu uopće svrstavati puževe, rovce, krtice i žohare životinjama kad su ništ drugo nego nametnici koji samo nanose štetu.
s tim otrovom mozes ubit i vuka i lisicu i zeca itd,to sto ti smtras zohare krtice i rovce stetocinama je zato jer su ti izgrizli par listica ili bacili stabljiku na pod,tako isto nekom ucine stetu vuk nekom lisica nekom fazan itd,sta da svi uzmemo otrov u ruke i ajmooo lijepo bi nam bilo za 10 godina,jos bi te i svatio da prezivljavas od toga ali jedna dvije biljcice na tu kolicinu,istrjebit cete sami sebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Amanita and lauba

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Ja sam poslusala jedan savjet tu sa sajta u vezi puzeva,a probala sam i neke gelove ali nista od toga.Treba pocistit svu vegetaciju oko biljke u krugu metra i to do gole zemlje i malo zagrebat i skinut taj sloj zemlje isto jer se golaci spreme preko dana ispod prvog sloja i jos donesla glavicu salate i pobacala listove oko biljaka i sada kada dodjem biljcice netaknute a salata izgrickana,bravo ja :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nije loša ideja, postaviš im prirodni mamac tako da ne idu na biljke, i ne koristiš nikakve otrove... :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma sve to štima samo ovisi o kakvim je puževima riječ. Na jednoj strani sam se izborio prirodnim putem bez otrova jer je bilo riječ o golaćima i nekim mikro crno bijelim sa kućicama, dok na drugoj strani drvosječe vinogradarci koji su u samo 14 sati mog odsustva prešli čistinu od 5 metara, pa prešli soc od kave, pa prešli i piljevinu i pepeo, i na kraju prešli i cigle i oborili biljku. 27 mrcina sam našao na gozbi, a svakom je kućica minimalno 2 centa promjera. I onda kažu puževi su spori :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba and Stipe

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Ide puz kroz sumu i naleti na zeca pa kaze:Zeko ,,ocemo se kladit da cu prije doci do kuce nego ti!
Zec:ajmo se trkat onda do kuce
I tako oni stanu na starnu lliniju i kaze zec priprema ,pozor ,KRENI i odjuri i samo prasina ostane iza njega,,a puz se uvuce u kucicu i tako dobije okladu,,hehehhe :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Danas sam bio na sajtu, odvukao sam punu vreću svježeg lista od oraha. Ti mikro puževi mi i dalje nagrizaju jednog Jacka i imuni su na limacid pa sam odlučio probati sa lišćem od oraha da ih otjeram. Kažu puževi nepodnose tanin a list oraha je prilično bogat taninom, pa reko što ne probati s obzirom da nikad nisam vidio puža ispod stabla oraha. List sam onak malo izlomio po rukama da pusti taj sok i naslagao oko biljke u krug pa budemo vidjeli. Nisam mogao slikati jel su komarci preagresivni čak i na suncu, al evo EU nas je ošpricao predveče pa valjda i te krvopije budu pokrepavale. Evo tek jedna slikica što sam uhvatio u prolazu:

Ae6AjNM.jpg




Peace :hippy:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma ta je super, vidit ćeš za koji dan kad poslikam tog jednog Jacka kak su ga izbušili, fan listove su mu kompletne obrstili.
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Za sad najljepsi outdoorautomatici ove godine na forumu(barem meni), uh a kako ce tek izgledati za mjesec dana ;)
Mozes napisat koliko su visoki te dal se jako osjeti miris (vise od 10 m otprilike)?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Hvala Bass. Ovaj prvi je visine nekih 70 cm, a ova dva druga su 160 cm. Prvi je totalno različit od ova dva, ko što možeš i vidjeti na slici. Prvi daje neki voćni miris, onak neki tropic, tipa ananas-narandža dok ova dva visoka imaju tipičan miris vulje. Ne osjeti se baš prejako, na nekih 5-6 metara iskusni nos ih može našnjofati :) .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Bassman

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Moze jedno pitanje da tu postavim :) ovako,od petka pa tamo do utorka prognoziraju kisu,znaci 4 dana ce padat,pa me zanima jel dobro vrijeme da ih presadim van da budu 4,5 dana na kisi dok se ne prime i oce li im to naskodit ?ili da ih posadom poslije kisa,ali onda ce uprzit dan za danom ,a i nemam bas mogucnost da ih svaki dan zaljevam ....imaju oko 20 dana ,3 internode su velike ,od 5 do 10 cm je velicina occ..hvala :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.