No-name seme na 250w HPS, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2015
28
96
13
Pozdrav ljudi,
Nakon temeljnog istraživanja po forumu pre mesec dana započeh svoj prvi grow. Sve je zamišljeno kao eksperiment i sticanje iskustva za nešto ozbiljnije, mada mi se čini da lepo napreduje pa otvorih dnevnik.
Od opreme sledeće:
-growbox 65x60x150, zapravo orman (špajz?) u zidu. Tu je dobro došlo što je zid okrečen u belo i što mu je zadnja strana ujedno i spoljašnji zid zgrade, što održava temperaturu na finih 25 stepeni. Vlaga trenutno 52%.
-HPS 250w
-dve kofe po 13l
-zemlja florabella
-digitalni termo-higrometar.
-mali ventilator koji izbacuje vazduh napolje, postavljen na gornju stranu, nemam pojma kakvih karakteristika, lepo duva. :)
-home-made CO2 "generator" po principu kvasac+šećer, koristio ga za neko bilje u akvarijumu pa sta sad sproveo cev u box, rek'o ne može da šteti.

Prvo je deset semenki (svih deset proklijalih) stavljeno u zajedničku posudu, što sad shvatih da mi nije bila baš najbolja ideja. Prvih desetak dana su se sunčale na prozoru pošto je bilo problema sa HPS-om, nakon toga stavljene u boks na 12/12. Pokazale pol pre par dana i dve devojke su stavljene u kofe, ostalo bačeno.
PC030050.JPG

Sad to izgleda ovako. Još uvek su malo šljonute od presađivanja ali mi se čini da se oporavljaju, svetlo stavljeno na 18/6, videću koliko budu rasle pa da vratim opet na 12/12.
Ne znam šta da radim za trening, za sada nisam obavljao ništa, jesam li se zeznuo? Ambiciozno sam izbušio rupe sa strane kofa da odradim neki lst, mada mi se čini da su previše krute da ih savijem. Da li da topiram?
Hvala unapred!
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Srećno ja bi ih topiro posle treće node , i probao da dobijem materijal za makar dva lepa klona, a za lst nije kasno nikad samo ne moj odjedamput ko sivonja nego postepeno savijaj biljku par dana kako ti se nebi dogodilo da je polomiš , ubaci kakav mali vent da ti stimuliše vetar. Inače sve lepo izgleda, svidela mi se je ideja sto je boks uzidan u stenu.:rasta:
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja bi odradio fim ovde jednoj curi,a drugoj dva topa i krenuo vec lagani lst i tamo za novu godinu bacio na 12/12... djasvi mi se ovo kako si odradio,ajde nek bude srecno i bericetno...
 
19.10.2015
28
96
13
@PicVajZ Nisam ništa radio, nego su do pre nedelju dana bile sve biljke zajedno i bilo im je malo tesno, moguće da se donji listovi nisu razvili kako treba zbog nedostatka svetla.
@VenloNL Sviđa mi se ideja, bi li bio ljubazan malo mi pojasniti? Sve što sam do sada za krop gledao odnosilo se na bočne grane, nikad na glavnu.
@PowerSeed Išle su temperature ovde do -3, a u boxu nikad ispod 22. Zgodno je što termometar prati promene temperature u poslednjih 24h pa mogu da pratim i šta se dešavalo kad nisam tu. A ako baš udari neka zima odvrnuću grejanje u stanu, prilično je toplo tako da mi je veći problem bio da se previše zagreje. :D

Hvala svima!
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Možeš kropat i glavnu granu, kada savijas radiš to polako i sa općutkom kad osteiš da krcne dobro je, onaj savijeni deo veži nekom žicom kako se nebi ispravijo prema svetlu! Ukratko to bi bilo to.;):wave::watch:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Neka budu ženke i uz dobar trening kako su te kolege savijetovale i bit će tu fine maščobe!:D
Nek je sa srećom!:thumb:
 
19.10.2015
28
96
13
Evo update:
Hteo sam da napravim crop međutim devojke su sarađivale i fino su se savile bez pucanja pa sam ih samo uvezao. Već sledećeg dana su se listovi su se lepo okrenuli ka gore. Crvenka je dobila topiranje a Plavku još nisam dirao, muče me ove svetlije mrlje što su joj se pojavile po donjim listovima. Valjda je to od nedostatka svetla, nemam pojma.

PC050053.JPG PC050056.JPG PC050058.JPG
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Slabo si ih ti to savio,slobodno doteži,savijaj,superkrop plus lst ako treba al mora da zna da si ti gazda :)
I da,nikad ne lst-aj žednu biljku,uvek treniraj par sati posle zalivanja da bi bila elastičnija.
 
19.10.2015
28
96
13
Evo mali update. Bilo je još vezivanja i topiranja. Crvenka nešto brže napreduje. Kod Plavke ovaj beli list je jedini ostao takav, tj nije se širilo, pa sam time zadovoljan.
@HAPPYMAN Nije nabijena ništa posebno, šta znam.
Pozz ljudi
PC090066.JPG PC090075.JPG
 
19.10.2015
28
96
13
Evo opet update. Verovatno je ljudima malo dosadno da po stoti put gledaju kako početnik gaji domaju, ali ću da izguram dnevnik do kraja. :D U svakom slučaju, svetlost je prebačena na 12/12, usled neplaniranih okolnosti zbog kojih bih što pre završio grow, a i čini mi se da su u svakom slučaju lepo popunile box. Uskoro će dobiti da klopaju, verovatno Plantellu. Evo par fotki. PC130081.JPG PC130082.JPG PC130086.JPG