Northern lights automatic HPS 400W Grolux

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.11.2014
47
29
18
Pozdrav svima.

Ovo mi je prvi grow, nemam nikakvog iskustva u uzgoju. Razlog sadnje je izrada ulja.

Sjeme: Northern lights automatic 5 sjemenki stavljeno na klijanje 09.11.2014.
13.11. - 3 sjemenke presađene u bio razgradive posudice od cca 2 dcl
14.11. - četvrta sjemenka presađena
15.11.- zadnja sjemenka presađena
20.11. - prve četiri sjemenke sa bio posudicama stavljene u tegle od 18 l i obilato zalivene sa odstajalom vodom (nije mjeren ph vode)
Vlaga se kreće u rasponu od 40-80% (ugašeno/upaljeno svijetlo)
Temperatura od 17-27 stupnjeva (noć/dan tj. ugašeno/upaljeno svijetlo)
Oprema
SET GROWBOX 400W:
  • Pirate Box 100X100X200cm Growbox
  • cool tube (+ dodatno kupljene dvije reducirke jer je aluminijska cijev za prozračivanje 100mm a cool tube 125mm)
  • Ventilator In-Line VK100
  • Filter protiv mirisa Carbonactive 100
  • Žarulja Sylvania HPS 400W Grolux
  • uže za spuštanje cool tube
  • mjerač vlage i temperature
  • ph trakice
  • upuh pasivan
  • ovlazivač zraka
Tegle su od 18l pravokutne.
Zemlja je substral terra magma + stiropor i na dnu tegle kuglice radi drenaže.
Evo slike govori puno više:
http://imageshack.com/a/img537/5240/wmpmyU.jpg
http://imageshack.com/a/img673/7581/pXIczW.jpg
http://imageshack.com/a/img538/1022/pwYP1C.jpg
http://imageshack.com/a/img540/7497/DVXxnK.jpg
http://imageshack.com/a/img661/7387/3SjALz.jpg
Otvoren sam za sve savjete, prijedloge i kritike s obzirom na moje iskustvo i malo znanje o istom.
Unaprijed hvala na svemu..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sve taksativno, nemam zamerki ;) sretan gow

edit: sledeci put preskoci jiffy posudice, to ti je ok kada zabadas klonove
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
po meni je već trebalo početi cvjetati budući da je automatik obično to ide nakon 15 dana. Nešto mi sporo to ili mi se čini.. Što se tiče ovog klijanja posebno u maramicama, to je po meni glupost. Kao i stavljanje u vodu. jendostavno posadiš u zemlju 1 cm duboko, zaliješ pokriješ lagano papirom da ima zraka i staviš na tamno i toplo. Nakon 2 dana staviš ispod lampe da toplina odozgo aktivira probijanje klice i to ide brzo dalje..
Ovako male biljke nije dobro po meni presađivati odmah u tako velike posude, pogotovo automatike, jer se biljka zanima popunjavanjem posude korjenom umjesto nadzemnim rastom, presađivanje ide postepeno, jer ako joj sad odma daš mjesta koliko će imati do kraja grova sigurno će ti biti rootbound, a to znači prijevremeni problemi.
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
jos jedan NL,neka..bit ce zanimljivo pratit.
sretno
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
THC boss,
Grijesis, automatik procvjetala u 21 - 35 dana a neki i kasnije.

Klijanje u maramici ili vodi nije glupost. Tako odmah vidiš Jel sjeme kaljivo i
nema brige kada posadiš u zemlju i znaš da ce izac biljka iz nje.

Biljke možeš presadivat kada oces, nema ni stresa ni brige ako to pravilno napraviš.

Za automatike ti je start posuda veličine 0.5 - 0.8 litara a posle 14 - 20 dana presadivas
u konačne posude 15 - 18 litara i vise. Dobro je ako biljka popunjava korijenom posude jer ce
kasnije imati brzu, veću i explozivniju rast. Rootbound- privremeni problemi. To je glupost
sto si napisao. Zapamti, jače korijenje je jača rast.

Ako hoćeš nekome pomoć nasvjetom onda Pisi provjerene stvari a ne sta misliš jer mu krivo
savjetujes.
 
06.11.2014
47
29
18
Mislio sam da će biti najmanji stres za biljke sa bio posudicama,budem drugi put probao sa većim teglicama (0,5-0.8).
Mislim da je s dva spektra, ali evo opisa lampe koju sam kupio:
"Žarulja je pogodna za rast i cvjetanje. Žarulja Sylvania HPS Agro Grolux 400W proizvodi 58.000 lumena. Pogodna je za koriptenje u staklenicima. Žarulji je dodana plava boja, zato je koristimo u razdoblju rasta i cvjetanja. Životni dob: 30.000 sati."
Kak Vam se čini razvijenost biljaka?
Jel trebam nešto promjenit?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Razvijenost biljaka je neka sredina.
Koliko imas udaljenu lampu od vrhova biljaka? 30cm ili vise?
 
06.11.2014
47
29
18
45-50cm.
Planirao sam kupiti ventilator da puse izmedu cool tube i biljaka pa zatim spustiti lampu,jer me sad strah spustiti lampu da ne spalim biljke (makar kada stavim ruku na cca 35 cm od lampe ne grije jako).
Misliš da trebam spustiti lampu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
CilI je napisao(la):
THC boss,
Grijesis, automatik procvjetala u 21 - 35 dana a neki i kasnije.

Klijanje u maramici ili vodi nije glupost. Tako odmah vidiš Jel sjeme kaljivo i
nema brige kada posadiš u zemlju i znaš da ce izac biljka iz nje.

Biljke možeš presadivat kada oces, nema ni stresa ni brige ako to pravilno napraviš.

Za automatike ti je start posuda veličine 0.5 - 0.8 litara a posle 14 - 20 dana presadivas
u konačne posude 15 - 18 litara i vise. Dobro je ako biljka popunjava korijenom posude jer ce
kasnije imati brzu, veću i explozivniju rast. Rootbound- privremeni problemi. To je glupost
sto si napisao. Zapamti, jače korijenje je jača rast.

Ako hoćeš nekome pomoć nasvjetom onda Pisi provjerene stvari a ne sta misliš jer mu krivo
savjetujes.
Moguće da traje dulje automatik da procvjeta, ali ako je 12/12 to ide za 15 dana.
Stavljanje u vodu i maramicu meni se pokazala kao nepotrebna glupost, mogućnost zaj.. se drastično povećava kao i istrunuća sjemenke. Tako sam izgubio dosta sjemenja nepotrebno i odj.. taj način.
U tegli se vidi da li će ti proklijati za 2 dana, ako te baš zanima, možeš odgrnuti pažljivo gornji sloj zemlje i vidjeti jel klica pustila vrtikalno u zemlju korjenčić i vratiš pažljivo zemlju , blago pritisneš i poprskaš ponovo vodom.

Po mojem iskustvu biljke ne možeš presađivati kad hoćeš jer marihuana je biljka ako joj daš može pustiti korjen od metra i više, niko normalan nema takve kante niti box koji bi morao bit do plafona. (pogotovo ako nemaš cool tube kao ja, jer osobno smatram da se njime gubi na lumenima + stvara se lažni osjećaj da se može previše približiti bljici pa je u stvarnosti možda previše pržiš.
Start posuda je po meni od litru premala, jer oonda moraš odmah brzo presđivati jer brzo se popuni, konačna posuda je uredu ali prije nje treba biti neka između od 10 litara, to su moja iskustva i tako radim, prvo 5-6l, zatim 10-12 oko 25-og dana, te nakon otprilike 45-og u finalne kako si rekao od 18-20l (prepostavka da je životni ciklus automatika od 65-85 dana. Time kontroliram rast korjena u pojedinim fazama života biljke, ali ne mrcvarim biljku rootboundom previše.
Slažem se da jače korjenje je presudno, ali ne odmah na početku da se usredotoči biljka na rast korjenja, praktički marihuani raste korjen i debelo u cvjetanju, tako da je ova moja varijanta dobra, bar za mene. A vi kako hoćete.

I to jesu provjerene stvari, iz prakse i mojim zapažanjem (konkretno kod automatika), ako tebi nepašu ti radi kako ti paše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Barakuda, spusti je malo i izmedzu/ u visini biljke/ stavi termometar i gledaj temperaturu
da bude 27-28 stepeni. pa ce biti OK.

THC boss,

Niko ne uzgaja automatike na režimu 12/12 nego na 18/6 i to zbog većeg prinosa.

Ako si u vodi i maramici kod klijanja imao probleme onda si negdje gresio.

Iskustva kod presađivanja so ti ista kao kod klijanja, praviš greške.

Imaš start posudu i konačnu posudu. To je sve sto trebaš.

Nemoj to uzet kao svadzu nego kvalitetnu razpravu.

Ako tebi kako radiš sve šljaka kako treba to je važno. I sretan sam zbog toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss
06.11.2014
47
29
18
Dobro, budem spustio.
Temperaraturu da probam stalno održavati na tim razinama (upaljeno/ugašeno)?
Nisam napisao, držim na 18/6.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gledaj, temperatura kod ugasnjenog svjetla je 20-22°C, kod upaljenih
svjetla 27-28°C. Tamo negdje.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
CilI je napisao(la):
THC boss,

Niko ne uzgaja automatike na režimu 12/12 nego na 18/6 i to zbog većeg prinosa.

Ako si u vodi i maramici kod klijanja imao probleme onda si negdje gresio.

Iskustva kod presađivanja so ti ista kao kod klijanja, praviš greške.

Imaš start posudu i konačnu posudu. To je sve sto trebaš.

Nemoj to uzet kao svadzu nego kvalitetnu razpravu.

Ako tebi kako radiš sve šljaka kako treba to je važno. I sretan sam zbog toga.
Ja sam imao sasvim solidan prinos i na 12/12
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
barakuda je napisao(la):
Otvoren sam za sve savjete, prijedloge i kritike
mala kritika za pocetak, biljke provjereno ne vole te bio potove/casice tesko im je probit korjen kroz to i usporava biljku, bolje bi bilo da si prvo u casicu od velikog jogurta pa presadio bez icega u zemlju ovako ce se mucit dok ne probiju to. I drugo glinene kuglice na ti na dnu tegle znaju zacepit rupice za odvod tako da to isto nije bas najbolje za koristit. Najbolje je kvalitetnu prozracnu zemlju i umjereno zaljevat. Onda ti ni ne trebaju kuglice, poz i sretno dalje
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Jel to zbog za brane reklamiranja nisi stavio Seed Bank NL-a ili ne znas koja je ?
Da ne ispadnu ko moje Fruit Bomb Auto nabavljene u Christianiji :shit: .
 
06.11.2014
47
29
18
mala kritika za pocetak, biljke provjereno ne vole te bio potove/casice tesko im je probit korjen kroz to i usporava biljku, bolje bi bilo da si prvo u casicu od velikog jogurta pa presadio bez icega u zemlju ovako ce se mucit dok ne probiju to. I drugo glinene kuglice na ti na dnu tegle znaju zacepit rupice za odvod tako da to isto nije bas najbolje za koristit. Najbolje je kvalitetnu prozracnu zemlju i umjereno zaljevat. Onda ti ni ne trebaju kuglice, poz i sretno dalje
Hvala ti, svaka dobro namjerna kritka je dobro došla..:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.