Northern lights automatic HPS 400W Grolux

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ovi chetvrtasti otvori su za pasivni upuh...
gle..meni se chini da ti malo pretjerujesh sa zaljevaljem..
pusti da se zemlja posushi malo...zaljevaj tek kada je zemlja suha ( gurni prst u zemlju..i ako je zemlja suha u gornje 2/3..a tek dole osjetish malo vlazhnosti..onda zaljevaj )
nemoj nishta sada sa urinom kemijati..sutra odi i uzmi neko gnojivo..plantela se mozhe nachi u svakoj vechoj trgovini..za vegetaciju uzmesh gnojivo u kojem ima vishe dushika-N ( mislim da je kod plantele naziv plantela-list ) a manje P i K ...a za cvjetanje ti ide gnojivo u kojem je manje dushika N a vishe P i K ( forsfor i kalij )..mislim da je kod plantele naziv "plantela cvijet"
..ili bilo koje gnojivo za sobno bilje ( samo da nije specijalizirano za npr.kaktuse )..po istoj shemi: za vegetaciju uzmesh ono na kojem pishe omjer NPK-vishe N a manje P i K...a za cvjetanje da je omjer NPK-manje N a vishe P i K ..
ili..ako si u nekog vechem gradu u kojem postoji grow shop..josh bi bilo najbolje da odesh i uzmesh si gnojivo predvidjeno za ovaj tip uzgoja/biljaka a koje i korigira ph .
ali..svakako smanji dozhivljaj sa zaljevanjem + obavezno ventilator!!! ( a mogao bi i otvoriti povremeno te prozorchiche na dnu-za pasivni-da malo zrak cirkulira.

dali ti je ukljuchen ovaj ventilator za izbacivanje zraka?
( sorry..ali..nabavio si opremu..a nisi prouchio kao sve to postaviti i koja je funkcija....)
znash shto..kada malo bolje razmislim..ja bi tebi preporuchila da se prebacish u grow support ..pa da ti netko od supportera sve fino objasni..cisto da nauchish neshto i da ti ne propadne investicija..obzirom da si ulozhio u opremu i sjeme..pa sheta bi bilo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and CilI

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Presadi bioze u proverenu zemlju, daj biljkama da dišu i zalevaj kad vidis da je zemlja u potpunosti suha, ako je zemlja iole dobra u noj bi trebalo imat hrane najmanje za 3 tedna.
Inače stvarno bi bila šteta da ti bioze odu pre vremena!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison
06.11.2014
47
29
18
ovi chetvrtasti otvori su za pasivni upuh...
gle..meni se chini da ti malo pretjerujesh sa zaljevaljem..
pusti da se zemlja posushi malo...zaljevaj tek kada je zemlja suha ( gurni prst u zemlju..i ako je zemlja suha u gornje 2/3..a tek dole osjetish malo vlazhnosti..onda zaljevaj )
nemoj nishta sada sa urinom kemijati..sutra odi i uzmi neko gnojivo..plantela se mozhe nachi u svakoj vechoj trgovini..za vegetaciju uzmesh gnojivo u kojem ima vishe dushika-N ( mislim da je kod plantele naziv plantela-list ) a manje P i K ...a za cvjetanje ti ide gnojivo u kojem je manje dushika N a vishe P i K ( forsfor i kalij )..mislim da je kod plantele naziv "plantela cvijet"
..ili bilo koje gnojivo za sobno bilje ( samo da nije specijalizirano za npr.kaktuse )..po istoj shemi: za vegetaciju uzmesh ono na kojem pishe omjer NPK-vishe N a manje P i K...a za cvjetanje da je omjer NPK-manje N a vishe P i K ..
ili..ako si u nekog vechem gradu u kojem postoji grow shop..josh bi bilo najbolje da odesh i uzmesh si gnojivo predvidjeno za ovaj tip uzgoja/biljaka a koje i korigira ph .
ali..svakako smanji dozhivljaj sa zaljevanjem + obavezno ventilator!!! ( a mogao bi i otvoriti povremeno te prozorchiche na dnu-za pasivni-da malo zrak cirkulira.

dali ti je ukljuchen ovaj ventilator za izbacivanje zraka?
( sorry..ali..nabavio si opremu..a nisi prouchio kao sve to postaviti i koja je funkcija....)
znash shto..kada malo bolje razmislim..ja bi tebi preporuchila da se prebacish u grow support ..pa da ti netko od supportera sve fino objasni..cisto da nauchish neshto i da ti ne propadne investicija..obzirom da si ulozhio u opremu i sjeme..pa sheta bi bilo..
Naljepše ti hvala na savjetima i edukaciji...
Povremeno sam otvarao jednu stranu, ali ne prečesto..
Što se tiče ventilator za izbacivanje zraka uključen je samo kada lampa gori...
Nabavio sam opremu iz razloga da ne kupujem ulje na "ulici" (up itne kvalitete)po cijeni koliko me došao box i sjeme odnosno cijela investicija...
imaš pravo da nisam proučio sve što se tiće uzgoja biljaka, razlog tome je to što mi se jako žuri sa izradom ulja pa sam neke stvari mislio rješavati i učit (koliko stignem) u hodu (ali eto naišao sam na probleme)..
Što se tiče opreme, mislim da sam dobro postavio a i čovjek u grow shopu mi je objasnio kako da spojim,a tako sam i na netu vidio da je ok...
Što misliš da nije dobro postavljeno?
Nisam jedino još kupio taj vent za koji puše po biljkama i crijevo od venta do filter (jer sam kratak s lovom)
Grow suport jel to mentorski kutak ili...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
06.11.2014
47
29
18
Presadi bioze u proverenu zemlju, daj biljkama da dišu i zalevaj kad vidis da je zemlja u potpunosti suha, ako je zemlja iole dobra u noj bi trebalo imat hrane najmanje za 3 tedna.
Inače stvarno bi bila šteta da ti bioze odu pre vremena!
Što misliš pod provjerenu zemlju?čitao sam na forumu da je substral terra magma dobra...
Prvi put sam zalio kada sam presadio 20.11., drugi put 02.12. i napravljen flush sa vodom 04.12...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Naljepše ti hvala na savjetima i edukaciji...
Povremeno sam otvarao jednu stranu, ali ne prečesto..
Što se tiče ventilator za izbacivanje zraka uključen je samo kada lampa gori...
Nabavio sam opremu iz razloga da ne kupujem ulje na "ulici" (up itne kvalitete)po cijeni koliko me došao box i sjeme odnosno cijela investicija...
imaš pravo da nisam proučio sve što se tiće uzgoja biljaka, razlog tome je to što mi se jako žuri sa izradom ulja pa sam neke stvari mislio rješavati i učit (koliko stignem) u hodu (ali eto naišao sam na probleme)..
Što se tiče opreme, mislim da sam dobro postavio a i čovjek u grow shopu mi je objasnio kako da spojim,a tako sam i na netu vidio da je ok...
Što misliš da nije dobro postavljeno?
Nisam jedino još kupio taj vent za koji puše po biljkama i crijevo od venta do filter (jer sam kratak s lovom)
Grow suport jel to mentorski kutak ili...?

je...grow support je mentorski kutak..a ak je za ulje...ima da se potrgamo svi kako bi ti pomogli..samo..shteta shto si automatika uzeo...cisto zbog prinosa..+ uz ovakva shtekanja na pochetku...bojim se da chesh teshko dobiti neke pristojne kolichine.
( ulje upitne kvalitete i cijena opreme = cijeni 1 doze ulja...to kao da je iz mojih usta izashlo...pa si mi sada josh i simpatichan hahhaha..)
ajde..nadalje sliiijeeepo slushaj mentora kojeg odaberesh..kako bi chim vishe izvukao od tih automatika za ulje..
chill..ti si sa automaticima u dobrim odnosima..jelda?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda and Stipe
06.11.2014
47
29
18
A pročitao sam negdje da je za prvi put najlakše sa njima (automaticima)..a što se tiče prinosa nadam da će biti bar nešto, a valjda ću drugi put biti bolje.:)
Kao da sam znao da je Chill dobar sa automaticima...već sam ga pitao da mi bude mentor..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Samo se drži Cilla i trebalo bi biti uredu sve! Ja bi zaključio po fotografijama da si je prvo malo zapalijo, pa previse zalivao, napisi mi u poruci sa cime si gnojio! proveri koliko ti je lampa daleko od bijoza!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mogao bi josh malo spustiti ph vode..dostupnost hranjiva ovisi i o kiselosti.
npr.neka hranjiva biljka uopche ne mozhe iskoristiti/uzeti u sebe..ako je kiselost previsoka ili preniska..
ajd potrazhit chu tablicu (prije neg odem na kavu )
AkbGUWv.jpg


evo..na slici ti je prikazano kakva kiselost mora biti da bi konkretni nutrijenti bili dostupni biljci ( za uzgoj u zemlji )
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš gnojit sa 1/4 pred pisane doze, onda Laganini promatraj kako reagira.
Staviš malo gnojiva za list.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda
06.11.2014
47
29
18
hvala ti, piše da ide na 1l vode 15 ml gnojiva (povrće i bobičasto voće, balkonsko i ukrasno bilje) a 10ml za voćke i vinovu lozu... od čega uzimam 1/4 od 10ml ili od 15ml?
oprosti što te gnjavim, ali koliko količinski litara trebam smiksati za četiri biljoze (s obzirom da je zadnje zalijevanje bilo 04.12.)?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.