Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Nemos spavat od neizvjesnosti.
Evo ja cu ti reci,doci ce ti kroz sljedecu godinu od prekrsajnog suda novcana kazna koja se moze i zamjenit za drustveno korisni rad.
Da pretres nakon godinu dana ,da ugovori:)))
cinit ti je nista.nit je sta bilo ,nit ce bit ,samo ce ti doc kuverta.

A da nisi propustija,ne bi te ni pita .kakva je bila inspektorica?
 
14.11.2014
21
9
3
kokomarin je napisao(la):
Nemos spavat od neizvjesnosti.
Evo ja cu ti reci,doci ce ti kroz sljedecu godinu od prekrsajnog suda novcana kazna koja se moze i zamjenit za drustveno korisni rad.
Da pretres nakon godinu dana ,da ugovori:)))
cinit ti je nista.nit je sta bilo ,nit ce bit ,samo ce ti doc kuverta.

A da nisi propustija,ne bi te ni pita .kakva je bila inspektorica?
Ma da nisam nikad i nikako siguran dok sve ne dodje,,jos me nekako j*be cifra koju ce mi izreci,,znaci njima treba 2 god da posalju kaznu,, a i svi isto kazu naravno ne boji se doci ce kad tad
Znaci mislis da nece ni bit pretresa ako nije bilo do sad i nema ni price o radu na crnjaka?
Da tako zeljno iscekujem cestitku
Kako mislis kakva je inspektorica?
Ona mi nije tamo bila na pocetku nego nakon nekog vremena je dosla i slusala sta ja valjam,,smijala se, pitala me par puta isto da ponovim pricu,pa mi je i to bila rekla da kao tipa jos nikad nisam cula ovakvu pricu,,
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Što se tiče pretresa,da su htjeli lako bi oni zatražili od suda nalog za pretres ... odmah.Pričekali bi da ga dobiju...a dobije se u roku sat,dva dok si bio u stanici.
Tako da od pretresa nekog ...neće biti ništa.
Godinu dana od prekršaja ... ništa još nisi dobio,a trebao si ... nadaj se da je tužitelj,kojem prosljeđuju slučaj,odustao od nekih sankcija,uzevši u obzir tvoju dob,status (student) , pronađenu količinu,izjavu koju si dao u stanici.
Beznačajno je kazneno (prekršajno) djelo,opušteno samo :D

Jedino što si evidentiran u policiji,tj dosije ti je 'ocrnit' tj 'ozelenit' :D pa ako te zaustavi neka patrola kojoj je dosadno,pa te provjeri... moglo bi biti pretresa auta :)
Toga se pazi.
 
14.11.2014
21
9
3
VenloNL je napisao(la):
Što se tiče pretresa,da su htjeli lako bi oni zatražili od suda nalog za pretres ... odmah.Pričekali bi da ga dobiju...a dobije se u roku sat,dva dok si bio u stanici.
Tako da od pretresa nekog ...neće biti ništa.
Godinu dana od prekršaja ... ništa još nisi dobio,a trebao si ... nadaj se da je tužitelj,kojem prosljeđuju slučaj,odustao od nekih sankcija,uzevši u obzir tvoju dob,status (student) , pronađenu količinu,izjavu koju si dao u stanici.
Beznačajno je kazneno (prekršajno) djelo,opušteno samo :D

Jedino što si evidentiran u policiji,tj dosije ti je 'ocrnit' tj 'ozelenit' :D pa ako te zaustavi neka patrola kojoj je dosadno,pa te provjeri... moglo bi biti pretresa auta :)
Toga se pazi.
Da ja sam sa stanice se vratio na smjenu, odradio doso doma sve ali sve ocistio detaljno,rizle bongove pajpove u kutiju i poklonio frendu...i dan danas je tako osim par ostataka motanja hehe
Da godinu dana od prekrsaja i mene brine, sve koje znam su dobili u roku par mjeseci,a onaj poznanik sta sam spomenuo kaze da je u stanici dobio uplatnicu...neznam sta je uzeo u obzir da sam nezaposlena osoba i da varam drzavu da bi radio nekakav jadan i mizeran posao sa jos bijednijom placom,,da nikad prije nisam ni kaznjavan, osudjen itd u tom ali i ostalim prekrsajima,,da zivim sa samohranom majkom koja mislim je u to vrijeme bila nezaposlena,,da tu je i sestra maloljetna,,a nasli su 2,8 g nekakve domacice odvratne sa pun k sjemenki i cak je bila jos i svjeza,(ZBIDELJ),a reko sam da sam nasao u baji bacenu slomljenu i od radoznalosti sam ju odrezo i probao kakva je,,a prije toga nikad nisam il sam isto samo probao nemogu se sjetit sta sam tocno rekao ovo zadnje


hvala Vam na odgovorima
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
to ti je klasika cekat predmet sa prekršajnog suda oko 2 godine. situacija ti je ovakva, kad te uvati moze ti pisat odma kaznu (ka kad nisi vezan), a moze ti ic i priko prekrsajnog suda na novcanu kaznu (tipa napuses kad te zaustavi pa ide na sud). ne tresi se nista, ako nemisle da dilas nema straja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić
14.11.2014
21
9
3
Ma da nemaju sta mislit zbog 2,8 i to je u jednoj vrecici bilo,niti sam ikad prije imao problema sa istim
ajt mala utjeha sa obzirom kolika ce me kazna doc
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Baš gledam izjavu ministra danas pa sam zapanjen njegovom rečenicom "Spremni smo u kratkom vremenskom periodu legalizirati kanabis u medicinske svrhe ukoliko znanstveni studij pokaže da ova biljka zaista pomaže i ublažava simptome kod određenih bolesti i poremećaja".
Studij je čista formalnost i dio procedure, svi su svijesni da je legalizacija pred vratima. Koliko se vidi pritisak je sve veći i veći a ministarstvo očekuje znanstveni studij koji bi trebao biti gotov u narednih dva mjeseca, al je zapravo već napravljen u suradnji sa hrvatskom lječničkom komorom.
Čini se meni da ću ja na proljeće saditi sa potvrdom i bez straha :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
meni se čini da si se ti prerano počeo veseliti
nisam sigurna da ministar barata previše terminologijom, pa je onda ova izjava preoptimistično shvaćena, ja mislim da je on mislio :) da će dozvoliti upotrebu derivata medicinskog kanabisa, a ne samu biljku, dakle, lijekove na bazi kanabisa...tak da ćemo i dalje svi biti u ilegali...ne vjerujem da će se razlikovati od slovenskog modela
savjetnici su mu Hrvatska agencija za lijekove, pa si ti misli ;)
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
kak god se ovo sve završilo ne vjerujem da ćemo moći slobodno saditi.....od toga nema €€€€€€€€€€ ni državi ni državnim parazitima......sto posto će napravit zakon na ruku apotekarima i kolegama iz te branše a ne običnom bolesnom čovjeku
i mi smo opet vriti kak god okreneš......ili krepaj ili opet tajni vrtovi
 
03.10.2014
7
26
13
54
sto god politicari i ostala banda odlucili ja u veljaci spremam mladice za novu sezonu ,a oni neka pjevaju borbene.necu dopustiti da ljudi oko mene boluju ,a rijesenje je tu.to je moment u kojem odbijam svaku nadleznost drzave i ako me cope idem u corku ili sto god ,uzdignuta cela.svome sam sinu sve objasnio i bitno mi je jedino da me on ne osudjuje , a za ostale me boli qita
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Nek i to odobre bit ce super. Nemre doc samo tako zakon di ce svatko od nas moc sadit u vrtu. Budimo realni. Malo po malo, nek odobre i ovo bit ce super. Step by step !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison
12.01.2014
21
19
3
Vozdra narode!
Imam jedno pitanje pa ako netko zna odgovor bio bih mu zahvalan.Ovog ljeta pao sam sa 1 gr(ustvari nije bilo ni 0.5gr ali kažu moraju pisat tako).Panduri su me odveli u stanicu,napisali mi naravno obavezni prekršajni(5000 kuna),niti su me što ispitivali odakle mi niti išta,samo uzeli vutru i poslali me doma.Žalio sam se prekršajnom sudu.U žalbi sam napisao da sam student,loše imovinsko stanje,da sam posjedovao radi vlastite uporabe, da konzumiram povremeno jer patim od depre,nesanice i tako dalje bla,bla.,Na kraju sam napisao da tražim da mi umanje kaznu ili preinače u dobrotvorni rad.Prije tri tjedna došao poštar s plavom kovertom na vrata.,stara rekla da sam na fakultetu,da nisam tu kako je i bilo u stvarnosti i ovaj vratio kovertu. Prije dva dana evo pandurije s istom kovertom na vrata.Ja naravno opet nisam bio doma nego na faksu,stara kaže isto što i poštaru, i pitala ih hoće li ona preuzet.Ovi kažu ne, doći će oni opet kad se ja vratim s faksa.,Moje pitanje je slijedeće.Što mogu očekivati od ovog svega?
Postoji li šansa da mi sud odbaci ovo? ili mogu očekivati nešto drastično u vezi s prekršajem. Love nemam ni da se skinu dvije nule s ove cifre.ovo mi je drugi prekršaj u životu.,pogađate,,radi iste stvari(prvi sam platio u roku 7 dana,jer sam tad imo neku lovu i bilo mi je naplaćeno "samo" 2/3 kazne)..osim ovog nikad nisam prijavljen ni za kakva druga kaznena ili prekršajna djela(nemam čak ni prometnih kazni). Kovertu nisam preuzeo zato što sam 300km daleko od kuće,ali ću je vjerovatno preuzet kad dođem sad za praznike doma.
Imam li pravo žalbe u slučaju da sud potvrdi ovu kaznu?Unaprijed hvala i stay high!!! :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
Žalit se možeš sve do Vrhovnog suda. Sve šta si nama napisao, reci i sucu, osim da ti je to već drugi prekršaj :). Vjerojatno će ti smanjiti, recimo na 1500, pa to još platiš u ratama, a vrlo moguće da ti i zamijeni za dobrovoljni rad.
Stay high :leafblunt: i zipa loma :)
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Žalit češ se sve dok pravni ljek ne ispucaš do kraja. Priča ti je:... da pred ispite imaš grčeve u želucu, proljev, glavobolju i nesanicu. Da si pod velikim pritiskom i radi lošeg imovinskog stanja jer znaš da ne možeš ponavljati ispite i padati godinu jer se u RH sve plača. Da ionako živiš jako teško. Reči češ da si razgovarao sa starijim kolegama i od starijih kolega sa faksa dobio savjet da uzmeš đoint (ta količina i je za dobar đoint), a ne za prodaju :) , jer svi na faksu govore o umirujučem i medicinskom djelovanju kanabinoida što uostalom i javno govore naši medicinski stručnjaci. Isto tako si pročitao na stranim sajtovima na Net-u bezbroj primjera i stručnih savjeta o tvojim simptomima i umirujučem djelovanju kanabinoida kada si pod stresom (a ispit i je stres) i to ne samo na ovome tvome primjeru već i za puno opasnije bolesti. Ne spominji riječ Marihuana već se izražavaj "kanabinoid. Koristiš ga rijetko i to samo kada imaš velike grčeve i jaku mučninu. Lako je do kanabinoida doči jer skoro svakodnevno neki likovi dolaze na faks i nude...ako te pita odakle ti !!?
Drži se te priče i ne idi u širinu, to je tvoj lijek. Ako te pita zašto ne koristiš nešto od lijekova za takav poremečaj od stresa koji ti se javlja pred ispite, reči češ da si nekoliko puta popio ili probao neki lijek koji su ti preporučili ali uvijek te uspava i umrtvi i nisi mogao učiti kada ga konzumiraš. Zato si koristio kanabinoid, jer pod njegovim djelovanjem možeš učiti i normalno funkcionirati pred ispit. Ako te pita dali ste previše omamljeni..? (drogirani) od kanabinoida, reči češ da povučeš 1-2 dima i da ti je to dovoljno da te opusti !

Sretno i javi rasplet događaja ;)
 
12.01.2014
21
19
3
Hvala na odgovorima i lijepim željama.,javim svakako kako se završilo..e i još jedna stvar.možda nije toliko bitno ali vrijedno da se spomene čisto ako netko nekad bude imo sličnih problema..kad mi je pandur našo pito sam ga da mi piše nalog odmah na licu mjesta(koliko znam,oni te naloge imaju u svakom službenom vozilu) zato što moram na posao(radio sam u rent-a-car)..negovo protupitanje je bilo: "a imaš li za platit"..kad sam reko da nemam toliko novca,zatvorili me u maricu i odveli u stanicu(koja je cca 40 km daleko) pa me nakon par minuta premjestiše u ćeliju, jer kao imaju intervenciju negdje drugo, i moraju hitno tamo a ja da čekam u pritvoru oko sat do sat i po dok se oni vrate pa će onda pisat nalog,apsurdno ali istinito..i tako stojim ja tu zatvoren kad nakon 20 min dolazi šef smjene,pusti me i kaže mi da idem gore s njim u kancelariju da čekam ova dva idiota dok se vrate(vidio valjda čovjek da nisam nikakav krimos ili nasilnik pa me odveo gore).ova dvojica se vratili nakon više od dva sata i tek mi onda napisali nalog...sreća pa sam imo razumne ljude koji su radili skupa sa mnom, jer da nisam vjerovatno bi bio popušio i posao..ma katastrofa čovječe a sve za mrvu nekakve sjemenjare.ne znam da li da pričam ovo na sudu ili je bolje da prešutim..znam samo da ubuduće kad ih vidim da su krenuli da me pretresu, gutam,pa bilo 1 ili 5 gr..lakše je povraćat na prazno dva dana nego sve ovo proživljavat...ostajte mi dobro i čuvajte se.. :leafblunt:
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Ne spominji policiju, ako te pita kaži da su bili korektni i da su napisali nalog i odmah te pustili. Bitan je dojam da poštuješ Zakon i da si ne kažnjavan po nekoj drugoj osnovi. Miran si građanin (student) i drži se smireno bez dvosmislenosti i provokacija. To je tvoj lijek za tvoje tegobe, a krkane pajkane ne spominji. Kriv si po Zakonu i nemaš se šta žaliti na postupak. Takav je kakav je jbg ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SeaMan

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Što je ovo da ne smiju pisati 0.5g?
To mi se nekako čini čudno. Pretpostavljam da je isti pravilnik za sve količine, možda imaju neku tablicu koja im kaže u koju preciznost trebaju ići?
Znači li to da je 0.49g = 0g?
Hoće li pisati 100 mikrograma nečega drugoga kao 1gram? Jedna doza postaje 10.000 doza?

Nisam čuo kako se piše kad netko padne s tako malom količinom, no nekako sam imao dojam da bez obzira na količinu nije potrebno zaokruživati.


Također, pazite što potpisujete, bio je jedan policajac (inspektor) u mom rodnom kraju koji je tukao klince i slično, hapsio sve žive samo da si natovari zasluge, probio se i otišao na drugu lokaciju raditi.
Stavljanje riječi ljudima u usta, dok ti priča, ti odgovaraš on tipka report (tvoja izjava kao), ali ne ono što kažeš nego većinu teksta izimijeni malo. Problem je u tome što zbog tih manjih izmjena ljudi ne skuže da je napravio i neke druge bitne izmjene.
Frendu je vagnio duhan sa manje od pola grama trave (ovaj istresao u vrecicu poluposoljeni joint), i u izjavi napisao da se radi o x grama marihuane.
Meni je pokušao "uvalit" da sam smotao i davao drugima na konzumiranje (duhan, rizle, kartončići u istom džepu). Srećom kad sam ih vidio sam imao jako malo sa sobom pa pojeo..
A dok je pisao moju "izjavu", pitanja:
Jesi pušio?
-da
S kime?
-uh ne sjećam se, pijan sam bio, i neispavan, neki decki su me ponudili u "centru" (necu davati tocnu lokaciju ovdje :p), nisam ih nikad prije vidio. (tu je vidio da ništa od tog).

Nemojte priznati ni da ste prije posjedovali ako vam nemaju što naći. Konzumiranje nije "ništa", posjedovanje je tada bilo kazneno djelo (prije 1.1.2013 se dogodilo..).

Kad sam trebao na sud (kao svjedok), zovem ih i blabla, stvarno mi je nezgodno doći, zaposlen sam, kako da objasnim poslodavcu da moram na put zbog suda...

Općenito, da vas padne ne znam koliko na ne znam čemu, oni koji nemaju ništa kod sebe ne mogu nikako najebati ako ne prizanju da su posjedovali. Većina priča za koje sam čuo da je netko otkucao, da taj koji je otkucao imalo poznaje zakon ne bi otkucao. Ovako murija krene plašit, ići ćeš u zatvor/maloljetnički/dom/štogod, nećeš se moći zaposliti, reci odakle ti i pustit ćemo te, znamo da ti ne praviš probleme.

Ako vas pitaju znate li da su i ostali konzumirali/posjedovali: nemate pojma. NIšta vidjeli/čuli/namirisali. Ovi što posjeduju će pokušati na osobne upotrebe.
One sheme ako imate išta više pa se dogovorite da ako vas uhvate ide priča da svakom pripada neki dio, brijem da to nije dobra ideja.
Ja bih radije da je koliko god imam "za moje osobne" nego da sam "čuvao ostalima", jer tu se može onda ugurat i omogućavanje ostalima i distribucija.

edit: majcicu im njihovu (većini svijeta) pa el se ne mogu opustit uz lulicu sa frendovima ili nekom djevojkom, ili solo šetnjica sa sluškama?