Novi Kazneni Zakon RH + izmjene [dekriminalizacija malih količina]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.11.2014
21
9
3
Nemos spavat od neizvjesnosti.
Evo ja cu ti reci,doci ce ti kroz sljedecu godinu od prekrsajnog suda novcana kazna koja se moze i zamjenit za drustveno korisni rad.
Da pretres nakon godinu dana ,da ugovori:)))
cinit ti je nista.nit je sta bilo ,nit ce bit ,samo ce ti doc kuverta.

A da nisi propustija,ne bi te ni pita .kakva je bila inspektorica?



Sad mi je jedan lik koji je bio pandur rekao da me prisluskuju na mobitel,,,kako nemam pojma,,,a zasto- ocito jer dajem svima za poziv a i imam kontakta razno raznih cudnih pozadina
I onda mi je kroz glavu proslo ovo sta si me pitao kakva je bila inspektorica? ja se sad pitam jeli to bila inspektorica ili neka sudkinja????
 
12.01.2014
21
19
3
Pozdrav ekipi s foruma,
Evo da vas informiram o mom slučaju o kojem sam pisao u par zadnjih postova. znači konačni epilog tog je da mi je u postupku sud smanjio visinu novčane kazne sa početnih 5000 na 1500 kn, s porukom ukoliko platim u roku 15 dana da sam dužan podmiriti samo 2/3 kazne što na koncu iznosi 1000 kn..sve to mi je došlo napismeno(bez da sam pozvan na sud da dam izjavu ili nešto) i na kraju piše da daljna žalba protiv presude nije moguća.. eto ipak nije sve toliko crno, ali opet nije ni za neko slavlje..što se može,tako je kako je..
ostanite mi safe and high!!!;)
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
nisi pozvan na sud jer si dobio prekršajnu mjeru...i to najmanju. :) Da si prošao kroz crveno svjetlo na semaforu dobio bi duplo veču kaznu. Prekršajna mjera se briše iz dosjea za godinu dana. Dobro si prošao mada je sve to bez-veze. Do 5 grama u džepu ne treba biti nikakva sankcija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Billy The Kid

Fin

06.01.2015
1
0
1
34
Pozdrav svima :)
pokušao sam preko neta naiči na kazneni zakon o THC-u u tijelu, no nisam uspio nači onaj koji bi mogao obijasniti moju situaciju. Pa bih vas molio ako imate ikakve informacije da mi pomognete. Ovako, prije 2 tjedna prijatelj i ja smo se vračali sa tuluma, kad smo naišli na 2 "gospodina" u parku. Da skratim priču, jedan od "gospodina" me poravnao ko metar drva, šaka i marta u glavu, ukratko priredio mi je potres mozga :). Hitna je stigla skupa sa policijom i ja sam se probudio u bolnici. Nakon 2h stigla je policija sa nalogom da mi uzmu krv i urin za utvrđivanje alkohola i opojnih droga u organizmu. Naravno, obijasnio sam policajcima da sam popio tu večer. E sad, ono u čemu mi vi možete pomoći. Otprilike 35h prije vađenja krvi i urina sam uzeo par dima i vjerojatno će mi na kućnu adresu stići kazna zbog THC-a u krvi i urinu. Da li netko možda zna kolika će biti ta kazna ili neku predođbu? Čisto da znam što očekivati :) zahvaljujem. I da, zaboravio sam napomenuti, slučaj se desio u Hrvatskoj :)
 
03.03.2015
18
23
3
32
Evo ljudi, cini se da dolazi i taj cas, uskoro ce marihuana biti legalna u Hrvatskoj u medicinske svrhe, Siniša Varga sređuje stvar. Procjena je negdje oko 9. mjeseca, pa obavještavam, barem za sve van RH, a koji prate ovaj forum i ne mogu si priuštiti medicinsku marihuanu, možda da si naprave planove kako ju nabaviti ovdje. Ali za "rekreativnu" uporabu cini se, jos treba cekati.
http://www.jutarnji.hr/na-policama-...-marihuana-postat-ce-legalna-u-rujnu/1288737/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Večina ljudi ne vidi ništa toliko dobro u toj vijesti. Ljekove če opet uvoziti, farmaceuti če im podijeliti provizije da to poguraju i sprovedu u djelo tako da...nek se .ebu.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Toliko vremena i snage trose da nas hasisare ulove i odnose se prema nama kao da smo zadnja stoka, gadimo im se, a sada nakon jednog i predugackog niza losih odluka vezanih za vodjenje drzave ne znaju sta ce i "legaliziraju" nakon toliko godina sta ih narod trazi i moli i opet samo da bi oni imali profit iz svega ovoga....
Sada su prakticki isti kao i dileri, smeca smrdljiva, a i cak legalizacija do ove mjere je meni jako sumnjiva, ima vremena do devetog mjeseca i sigurno su nesto isplanirali, ne bi oni to inace radili, bez brige....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ovisi ti individualno od suca do suca, ali za 2 biljke pa i za par više većinom neka novčana kazna, uvjetna, rad za opće dobro i slično. Neznam nikog da je otišao u zatvor za par biljki, pogotovo nekoga tko je čist što se tiče "opojnih droga" kako oni to okategoriziraju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ajme meni
20.03.2015
29
2
3
30
asti ludila pa fala ti sad sam odma mirniji :) a nisam skroz cist imam neki cvitic ja msm 0.5, ali to mi je bia prekrsaj i imam jos 2 sitnice unazad par godina, sve dok sam bio maloljetan, ali mislim da to nebi nesto utjecalo, a i imam neki blagi oblik epilepsije pa bi mozda mogao igrat i na tu kartu :D
 
20.03.2015
29
2
3
30
Hahah super onda medicinska dokumentacija je tu :D, bile su mi prepisane i pilule koje sam pio neko vrijeme i pomagale su mi, al skroz malo, i onda sam travom zamijenio pilule i na drugom pregledu mi je receno da netrebam vise piti pilule da je epilepsija jos tu, al da nije nista opasno tako da mi pilule nisu potrebne.... ugl fala ljudi sad sam puno mirniji, kad znam da mogu proc bez robije ako se nesto nekim slucajem dogodi
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Pozdrav!

Zanima me dali se na sudu tretira isto uzgajivač koji je uhvačen sa biljkom od 3 metra visine i na njoj ajmo reči 300 g cvitova i uzgajivač koji je uhvačen sa biljkom od 1 m visine i 100 g cvitova ?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
U optuznici ti stoji broj biljki i kolicina koju izvazu od istih ili iste.Nebitno da li je muska ili zenska.Vazu komplet biljku,hehe.
A bude zabiljezena i visina.
U svakom slucaju,manji broj biljki ljepse zvuci sudiji :)
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Hvala VenloNL !

Bem mu a ja se baš nadao da je isto pa se mislin zašto sadit nisku i laganu ako ču proći na sudu isto ko sa visokom i teškom. :D :D