Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
GloSS_ZelenKy je napisao(la):
ovoga....netko iz zg-a zna gdje kupiti pH mjeraèe...otprilike? :?

Da baš ne lutam ko pas...nemam vremena ovih dana..(a i da me ljudi èudno ne gledaju)! :lol:

Vjerovao ti ili ne.... CHIPOTEKA!
Odi na zadnji kat, i desno imas razne mjerne uredjaje, one voltmetre i pizdarije, i medju njima se skriva i pH metar, digitalni.
Mislim da sam vidio cijenu od cca 700 kuna.
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Eto ga imamo sad ovdje sve potrebno za uzgoj samo još da nam je muda ko u Bezze-sa lika . Svi bi uzgajali , a evo meni nefali muda , ali ne mogu ubit starog i staru pa da radim u kuæi u sebe , starci su jednostavno preplašeni do smrti zbog murje i zakona u ovom jebenom eksperimentu od države , jednom kad sam imao par biljaka na balkonu nisu smjeli povirit na balkon i strepili su od straha 5 mjeseci ko da držim nuklearnu glavu na balkonu , a negdje drugo da naðem prostor nemoguæe .

A za vanjski uzgoj nemam goriva da idem na skrovita mjesta a ionako tamo mogu da uzgojim da mi bude dosta mjesec dana i šta onda , velik rizik za malo vutre ne isplati se .Svaka veæa plantaža proðe halikopter iznad i jebi je veæ je na vijestima , mamu im vampirsku dezinformatorsku .
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
Nisam primjetio, ispricavam se, nek se predhodni post briše....dakle na pitnje
za sljedeæi tip svjetla me zanima dali valja, pošto nemam specifikacije, ako mi može tko reæ koji spektar isijava i koliko lumena i za što mi je dobra, u kombinaciji sa štednim....znaæi
HPL-N (VTF) 250W e40, imam cijeli komplet sa ja mislim živinom sijalicom tj. "plavo-bijelom", a mogu kupit i naranæastu-natrijevu, ako sam dobro razumio i još nešto,
HALOLUX CERAM, mislim da je 150W i 4400 lm, ova halogena je sa malim grlom
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
HPL-N 250w 14200 lumena
za fazu vegetacije i za biljke ako planiras da ih drzis kao majke zbog klonova
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Stvarno sam više izgubio svaku nadu...pitao sam valjda 10 prodavaèa u, ajmo ih nazvati "specijaliziranim" trgovinama...tipa rasvjeta i željezarije i nitko nije znao reæi....alufolija,ona neravna, ne kuhinjska! :cry:
Di to nabavit,zg?

Glupi ljudi..."A mislite možda na obiènu kuhinjsku alufoliju u kojoj ja dobijem æevape iz rubelja?!?" :ludaci_lol:
Neznalice jedne...
neznalice,bez uvrede tebi! :wink:

PEACE...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Izolacija koja ide na krov ispod crepa a iznad stiropora - u prodavnicama termoizolacionog materijala. Plasticna dvoslojna sa mehuricima vazduha i jednom metaliziranom stranom. Cjena sitnica oko 1e/m2.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
malo sam išao u kupovinu za box i naišao na super stvar a to je folija za laminate koja je sa jedne strane alu i pritom još i neravna. Cijena prava sitnica oko 20 kn po metru a evo i slike

http://img359.imageshack.us/img359/3995/img006zl1.jpg

PS: èak jedan rub kad skineš zaštitnu foliju se ljepi i otporan je na toplinu jer sam ga upravo isprobao .
Folija stoji na 1cm od reflektora 400 W za jaèe neznam no ni približno nije nekoj neželjenoj situaciji poput topljenja i savijanja i neznam veæ šta

Ciao 8)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nisam ovo mogao da ne slikam jer po meni uz sitne prepravke ovo bi mogao biti idealni box za jednu eventualno dve indice. sastavi se u 5 min samo iznutra treba staviti foliju i okaèiti reflektor no ima tu jo stvari koje treba napraviti ali neku bazu imas i jos se može rastaviti i sastaviti brzo a evo i slike :

http://img290.imageshack.us/img290/3462/boxvh1.jpg
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
evo kad se spominje akvarij....sta mislite o ovome, ovo je jedan proizvod koji koristim u akvariju kad mijenjam vodu

substances in tap water that are dangerous to fish are removed, chlorine is elimenated, and heavy metals such as copper, zink and iron are neutralised completely

essential elements that are present in natural enviroments are added:
lodine to increase vitality, magnesium to increse growth and condition, and vitamin B to reduce stress

the new BioExtract formula supports the development of beneficial bacteria, for healthier and clearer water

the new BioExtract formula contains natural biopolymers wich support the development of important filter bacteria for healty and clear water, it creates water that is ideal for keeping fish and plants in
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
BossGrow je napisao(la):
substances in tap water that are dangerous to fish are removed, chlorine is elimenated, and heavy metals such as copper, zink and iron are neutralised completely
Ja trazim djubrivo koje ima cink bakar i gvozdje a ti hoces da ih neutralises.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Stoner je napisao(la):
nisam ovo mogao da ne slikam jer po meni uz sitne prepravke ovo bi mogao biti idealni box za jednu eventualno dve indice. sastavi se u 5 min samo iznutra treba staviti foliju i okaèiti reflektor no ima tu jo stvari koje treba napraviti ali neku bazu imas i jos se može rastaviti i sastaviti brzo a evo i slike :

http://img290.imageshack.us/img290/3462/boxvh1.jpg

ajd sad bez namjere reklamiranja, Pevec ?? :wink:
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
GloSS_ZelenKy je napisao(la):
Stvarno sam više izgubio svaku nadu...pitao sam valjda 10 prodavaèa u, ajmo ih nazvati "specijaliziranim" trgovinama...tipa rasvjeta i željezarije i nitko nije znao reæi....alufolija,ona neravna, ne kuhinjska! :cry:
Di to nabavit,zg?

Glupi ljudi..."A mislite možda na obiènu kuhinjsku alufoliju u kojoj ja dobijem æevape iz rubelja?!?" :ludaci_lol:
Neznalice jedne...
neznalice,bez uvrede tebi! :wink:

PEACE...
ravna , neravna nije bitno ,u stvari uopæe nemam pojma èime se zamaraš , bitno je kad uzmeš Al-foliju kao reflektor da ne okereneš onu sjajniju stranu biljkama,nego zidu , tj. dull side to lamps/plants što bi reko englez,švabo,rus ili amerikanac ,jer kad okreneš onu sjajnu stranu prema lampama u prostoriji se stvaraju tzv. hot-spots tj. fokusi nekakvi i onda to prži po odreðenom mjestu gdje se stvori(taj fokus)i biljka pati(prži je jebiga mnogo svjetla po vrlo maloj površini a negdje drugo fali) . Zato uzmeš Al-foliju i okreneš je na onu mutnu stranu koja se ne sjaji tj.(manje sjaji) i to ti je to.

Glupi ljudi ? Nisu glupi samo okreneš foliju na pravu stranu , nema posebne alu-folije za uzgoj to zaboravi , nego samo ti nju okreni on the dull side i nema problema .

Nije iz mog iskustva ali proèitao sam toga toliko da mi glava puca od tih grow room pizdarija .
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Narode, jel ima neko informacije koliko se krece(E) onaj merac temperature i vlaznosti. fora 2in1 tako nesto....

anyone?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
U ZG u chipoteci ti je 800 kn digitalni a analogni 400 za dalje neznam no mislim da sam vidio i elkoteci na trešnjevaèkom placu za otprilike istu cijenu

malo skupo :shock: