Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Idu kondenzatori od 20-30- 40 uF-mikrofarada zavisno od jacine sijalice ali ja nisam uspeo da shvatim sta tacno rade a nije me ni zanimalo jer i bez njih sve sljaka. Mozda da smanje smetnje u mrezi ili treperenje sijalica pomeranjem faze ne znam.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Pa ako je tako, onda ga je bolje staviti jer nije skup.
Pricao sam sa osobom koja radi sa takvim stvarima, i spomenuo mi je da sva ulicna rasveta poseduje te kondenzatore.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
ma zanima me nesto u vezi neonka, dali im treba kondenzator
u svakoj prodavaonici mi kazu da mi treba starter, prigusnica, utikaci, kabeli i sijalica.....ok
kupim, spojim a ona titra
rastavim komplet sto sam kupio kad tamo, prije prigusnice i svega, na konektoru gdje se spaja kabel koji dolazi iz mreze i kabel koji ide na prigusnicu i starter, stoji mali kondenzator od 0.04 mikrofarada
najmanje sto sam nasao za kupit je 3 mikrofarada
jeli imam od kakvih kucanskih aparata skinut tako mali kondenzator?
 
07.01.2007
25
3
0
35
Kondenzatori ti inače služe za smanjenje interferencije elektromagnetskih valovima sa kućanskim aparatima (npr. ako stavimo elektromotor kraj tv-a na njemu se pojavljuju smetnje, kao i na niz kućanskih aparata. Po tome ako nemaš veći broj kućanskih aparata u blizini hps-a, neonki, ili mh-a -ne trebaš kondenzator, ali ionako je jeftin pa..... Odluči sam
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
mr.skunk je napisao(la):

Može poslužiti, naravno kao i svaka HPS, može se sama koristiti, jes' da se biljke ne razviju dobro kao kod MH lampi, ali moguće je naravno izvesti dobru vegetaciju sa ovom (ne znam sad samo tačno koliko je jaka) lampom, tj. žuti spektar, jah' i malo produži vegetaciju nego inače...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Moze da posluzi ali nije najbolje... Moze uz to jos sijalica plavog spektra. Pa ce biti bolje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa to sam i govorio :), može da izgura biljka od početka do kraja, ali sa plavim spektrom mnooogo em, brže em, bolje se razvije pred cvjetanje
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
hsrt je napisao(la):
Narode, jel ima neko informacije koliko se krece(E) onaj merac temperature i vlaznosti. fora 2in1 tako nesto....

anyone?

evo išao sam si pogledat za onu finu vagicu na 0.1 u chipoteci i našao dosta povoljno termometar hidrometar no od vagice ništa tek sljedeći mjesec :icon_mad:
na slici piše sve



pozdrav
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
b r a i n c h i p je napisao(la):
ima li taj opciju da pamti max i min temperature? jer takav mi treba... imam analogiju

Di u Splitu ima za kupit jeftin higrometar ... do 100 kn ? U poljoprivrednim apotekama ih je nestalo, ima samo onih sminkerskih za brodove, pa neki ukrasni ...
spcartmanmad.gif


Kad kupis "digitalu", prodaj meni analognog.
icon_mrgreen.gif
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ihhh, kod nas nema nikakvih..... kažu u OBI-ju ima, tamo samo nisam gledao.... ali obisao i sve veće trgovine
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
nemam pojma stvarno di bi moglo bit... pogledaj po vecim trgovackim centrima... zajebi te sminkerske... samo da nadjem neki sa max min temperaturom, jer ne znam koliko mi padne po "mraku"
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa sad su se preselili pokraj mercatora križanje heinzlova-vukovarska a imaju i sajt pa pogledaj jer mislim da imaju više lokacija
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
b r a i n c h i p je napisao(la):
nemam pojma stvarno di bi moglo bit... pogledaj po vecim trgovackim centrima... zajebi te sminkerske... samo da nadjem neki sa max min temperaturom, jer ne znam koliko mi padne po "mraku"

Pregledao brate sve TCove ... NEMA.

Narucio sam na kraju u chipoteci, na slijepo, neki digitalni termo/higro ... nesto vise od 100kn.