Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
neznam za reflektore u zg
ali znam da pitanje za mineralnu trebaš da postaviš neđe drugo jer to nije oprema za unutrašnje,ti sjedi malo meditiraj pa razmisli đe
i ja mnogo serem ali neće forum pregledan za nove članove ako se nastavi u ovome stilu
molim modratore da brišu i moj i njegov poslednji post
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
trigger je napisao(la):
pod ovim -natrijeva visokotlačna žarulja mislim na - HPS. Sad čitam malo dalje pa vidim da postoji neka razlika, koja me doduše zbunjuje. Dakle pitanje važi za HPS!


High Pressure Sodium iliti visokotlačna natrijeva žarulja.... nema razlike.

Ako te pitaju za što ti je... reci da je to za frenda, rođaka,.... iz nekog manjeg udaljenog mjesta... on to tamo ne može nabaviti pa mu ti radiš uslugu i ne znaš za što mu to treba...
 
13.08.2007
11
0
0
46
za ljude iz beograda....
osim viz komerca, filipsova hps son-t agro (400 i 600w) mozhe se dobaviti i u prodavnici rasvete i tako toga u maksima gorkog 1 ili 3 kod kaleniceve pijace.... spremite se naravno da izujete jedno 100 eura za komplet philipsovu sijalicu, prigushnicu i upaljach.... oni su viz-ovi distributeri..... a ako hocete jeftiniju varijantu, na buvljaku sve to mozhe da se nabavi na tezgi 309 ali od tungsram/osrama i dodje vishe nego duplo jeftinije..... sijalica naravno nije agro alii jedino nisam siguran u tu prigushnicu koliko je kvalitetna i koliko je stepen iskorishcenja iste.... postoji i varijanta sve vec nameshteno u nekakav reflektor (plastichan i ne bash kvalitetan) za 50 i neki evro (5000 dinara).... tu na istoj tezgi mozhe se naci i keramichko e40 grlo....

isto na buvljaku mozhe da se nadje hidrometar/termometar ali je oko 45 evra shto mi je malo mnogo da dajem za to, pa ako neko zna gde bih mogao povoljnije jedan da pazarim bio bih mu zahvalan....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
JOZA je napisao(la):
di ima u zg kupit reflektor ovaj obični lim savijeni

Ne vjerujem da ćeš naći nigdje za kupiti obični "savijeni" lim. To ti je najbolje otići kod limara i on ti isječe i savije po tvojim dimenzijama. A možeš iskoristiti i neki drugi, malo kreativnosti ba... :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
SLO-Era je napisao(la):
http://users.volja.net/psunder/

Ovaj je link kruzijo neko vreme...Radi se o decku iz Slovenije koji prodaje sisteme rasvete,gnojiva....
Napomenite ,da ste èlan vutra.org i tražite popust

Zna li ko sta je sa tim momkom? Meni je poslao sve sto mi je bilo potrebno i jako je dobar za svaku saradnju ali vise ga nema!!!!
Mobilni nepostojeci
Mail neodgovara tj ni ne prima ih!
Telefon kucni trenutno nije u funkciji!
Ako neko nesto zna o njemu neka mi javi u PM!
Jeli moguce da je pao!??
 
04.06.2007
7
0
0
40
ljubazni gospodin je napisao(la):
Jel ima negdje za kupit tajmer za struju i ventilatore ako ima u bauhausu mozda neka neko javi,molim vas
Ja sam uzeo u chipoteci,imaš raznih (bar je bilo).
Vidio sam i u peveca na žitnjaku,čak su skuplji od chipoteke.
 
26.09.2007
8
0
0
47
whiterussianak47 je napisao(la):
za ljude iz beograda....
osim viz komerca, filipsova hps son-t agro (400 i 600w) mozhe se dobaviti i u prodavnici rasvete i tako toga u maksima gorkog 1 ili 3 kod kaleniceve pijace.... spremite se naravno da izujete jedno 100 eura za komplet philipsovu sijalicu, prigushnicu i upaljach.... oni su viz-ovi distributeri..... a ako hocete jeftiniju varijantu, na buvljaku sve to mozhe da se nabavi na tezgi 309 ali od tungsram/osrama i dodje vishe nego duplo jeftinije..... sijalica naravno nije agro alii jedino nisam siguran u tu prigushnicu koliko je kvalitetna i koliko je stepen iskorishcenja iste.... postoji i varijanta sve vec nameshteno u nekakav reflektor (plastichan i ne bash kvalitetan) za 50 i neki evro (5000 dinara).... tu na istoj tezgi mozhe se naci i keramichko e40 grlo....

isto na buvljaku mozhe da se nadje hidrometar/termometar ali je oko 45 evra shto mi je malo mnogo da dajem za to, pa ako neko zna gde bih mogao povoljnije jedan da pazarim bio bih mu zahvalan....

ako imaš nekog u kraljevu, tezga sa elektro robom na pijaci, digitalni termometar/hidrometar cirka 1200 dinara....
 
24.08.2007
26
1
0
57
digitalni termometar/hidrometar
1140 din
www.mikroklima.org
7054.jpg

http://www.mikroklima.org/boneco7054.php
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Trazim cooltube 160mm - jel netko prodaje polovno ili ima ideju gdje bi ga se moglo nabavit kad ga hempatija nema a psunder se ne javlja ?

Velika prednost nama blizu, znam da ga ima u Finskoj u grow shopu : D

Edit : rjeseno za manje novaca + dostava, opet je Alien ucinio svoje. thx.
 
16.09.2007
26
0
0
31
bilo je vec pitanje ali ja cu opet pitat,di se moze u hr ili negdje narucit hps 70W ili envrolite ili kako vec 125W

e da jos nesto,ona SCROG metoda,di se nabavi onakva mreža i sta je to uopce,kako se to montira
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
ljubazni gospodin je napisao(la):
e da jos nesto,ona SCROG metoda,di se nabavi onakva mreža i sta je to uopce,kako se to montira

Mreza se koristi obična, kakvu nađeš, samo da nije sa ogromnim nekih ili pravo malim otvorima, bilo koja samo da može kroz nju (otvore) proći grane, jer cilj te metode je da se na što većoj površini (visina nije bitna) uzgoji što više biljaka, tu je vegetacija veoma kratka, (ima na forumu, neko je radio i imaš slike, samo trebaš potražiti)
Cilj je da mreža bude puna headova, (Screen of Green - SCROG)

Evo linkova na forumu: pročitaj mnogo će ti biti jasnije sve... inače SCROG je skraćenica za Screen Of Green a caka je da se što više biljaka stavi jedna pored druge, tako da one ne rastu u visinu, nego isprepletu mrežu, i kad se mreža "napuni" pod cvjetanje, i onda imaš biljke koje su male (plafon 50-tak cm) i daju po 15-20g al kad ih ima 20-tak ili više onda se isplati, i naravno sve vrhovi, tu nema rezanja itd, bitno je samo da se mreža ispuni sva ....

http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/1390-grow-report-mini-scrog-tutorial.html?highlight=SCROG
Evo tu imas SCROG tutorial

btw: častim te sa 5 neg. bodova za ne korištenje pretrage
 
14.04.2007
9
0
0
35
pozz,e nisam znao gdje da vise stavim ovo pa evo ovdje,imam jednu UV lampu,i zanima me dali je ti isto dobro za biljku? evo i slike
jacina lampe je 230V75W

59170fr01.jpg