Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

High Times

Aktivan Član
05.12.2007
78
3
0
73
nije on ni napusen ni corav,pise bez greske,jednostavno gnjavi,a taj ph metar mi uvik pokazuje 7,i u pivi i vodi iako ga uvik prije struzem,ali biljke su uredu,ma ko je to gleda prije 30 god.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
rasmc je napisao(la):
Ja koristim ovaj amaterski od 70 kuna i zadovoljan sam, a i one su ako dobro vidim:watchplant:

Nije loš taj bricin pHmetar, ali dosta brzo ode. I sonda i mehanizam, a kad se provjeri sa nekin "normalnin" metron ili sa listićima, malo krade.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa za prvu ruku si uzmi lakmusov papir ! niti da je toliko skup ....

ako neces ti to onda si napravi sam ph indikator kupusovom metodom , ali mislim

da ti to nije pametno :p
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Ovo je dupli post pa ga brišite ako treba( zanima me samo odgovor), da li neko zna gdje u ZG-u kupiti mylar foliju - bio bi jako zahvalan po pitanju informacije ......
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
E, pozz svima. Neznam gdje drugdje da postavim pitanje jer mi je onemoguceno postavljanje novih tema ?? (valjd zato sto nemam dovoljno postova, wtf?)... Inace ja sam bivsi k174 ak se netko sjeca? no dobro, pitanje glasi :
Trenutno sam u procesu izrade Cool Tube-a , od potrebnih materijala nabavio sam vent. (neznam karakteristike jer sam ga dobio na poklon, ide na 220V uglavnom), i staklenu cijev od vatrostalnog stakla (promjer 10cm).
Dakle nedostaju mi plastične savitljive cijevi za provođenje zraka, i neznam gdje da tražim, obišao sam pevec uzduž i popreko, svi su me samo mutavo gledali, tuke jedne...
Moze li mi tko pomoc kakvom extra informacijom, kad sklepam CT dokraja, mislim otvorit temu (ak bude moguće) i detaljno opisat izradu i nabavku opreme.
Th(c)x unaprijed...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa dobro...sam ventilator nije dio CT-a ! imas cijev , trebas grlo koje ces montirati u CT ,

ali tu postoje jos neke mogucnosti koje mozes izvesti ovisno o tovjim psosobnostima :p

btw...u pevecu imas fleksibilne cijevi koje mozes iskoristiti ... ! nemoj slucajno kupiti u

zeljezari jer tamo (iako ih oni zovu fleksibilnim ) bas i nisu fleksibilne ! !

znaci u pevecu imas one za kuhinjske nape ! to je vec ok, ali znam da ima jos fleksibilnijih

tako da je rad s njima jos vise olaksan, ali njih nisam nasao .

pozz

edit : tek sada sam se sjetio , kako sam smotan :p

imas u brico storu savitljive PVC cijevi , ono mozes ih vrtit na sve strane , bas su zakon

za tako nesto , ali meni nisu odgovarale jer maks promjer je 10 cm a ja imam CT od

12 cm . tebi ce biti taman i kazem ti, prva liga ! BRICO na odjelu za kupaone !
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
@balcan
cuj vent mi fakat nije nikakav problem. A sta da kazem, znam jedino da ide na 220, nis nepise na njemu glede protocnosti, znam da duva ko lud... i mislim da po jacini ce biti dovoljan. Ak ne, nije problem uzet jos jedan. Elektronika mi je najmanji problem posto se snalazim tu jos od davnih dana.

@weedman
eo, fakat korisna info. , i hvala. Zaletit cu se jos danas do brica ak stignem.
Kazem ti za pevec, gledo sam tamo, ili me nisu skapirali ili uopce nemaju, al sad kad kazes da u bricu ima puno bolja solucija, pogledat cu tamo.

Hps sistem vec imam, 400w sylvania grolux, no sadasnji box je puuuno manji od prijasnjeg pa je to i razlog sto pravim CT.
Dakle, elektronika je tu, jos rijesim cijevi, i jedino mi ostaju jos oni metalni prstenovi koji se stezu na krajeve stakla da povezu isti sa plasticnim cijevima.
Imas li kakvu ideju gdje bih to mogao naci ??
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
ma ok, al jel ima to nekakvo ime ? il da kazem, ma znate oni prstenovi sto stezu plastiku na cool tubi :D
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
jok ... :ludaci_lol:

mislim da je hrvatski naziv za to BRTVA ako se ne varam :bong7bp:

pa to ti je recimo kada imas gumu za vodu i trebas je pricvrstiti na spinu ! hihi...

ali nemoj uzet od 100 mm nego uzmi od 120 mm ! !

peace ! :thewave:
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Kopo sam po kuci naso neku zarulju pa me zanimalo da li je pre jaka za box 30*30*80cm.

tehnicki podatci : halogen
500W
7900 lumena
1000h
640
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
s obzirom na koliko daje , previse uzima !

drugim rijecima .... dobijes pun khurac topline s kojom se moras snositi , a

malo lumena . ako ces efikasno rjesavati temperaturu, mozes probat

ali ne isplativo .
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
41
Zanima me dali bi ovo bilo dovoljno za veg fazu ?

Znači na jednom onom , ajmo reći postolju za neonke su dvije cijevi namontirane a tip neonke je sljedeći

Phillips - TL -D 36 w / 54 - 765

Imat ću dva postolja namontirana znači 4 neonke...

Dužina neonki 125 cm.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
@luci
Dobre su 765ice,meni služe ok.Samo za tih 125 cm nađi one deblje od 52W ne 36W.Te od 52W daju nekih 4000 lumena pa ti računaj jel ti dosta.I daj čitaj malo više jer je bilo ovakvih stvari.Ovo sam ti reko jedino jer je mene bunila ta oznaka 765 a tražio sam 865-ista su stvar,obe na 6500k samo 865 daje malo više lumena od 765.
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
41
alo me sve te oznake zbunjuju pa kad pocnem citati temu od 10 i vise stranica zaboravim sto sam uopce poceo traziti, bez ljutnje citam kao manijak ali oko te rasvjete se gubm