PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling


Evo prsti se su mi se doslovno zaljepili za misa kao neko ljepilo...

:)



hvala cijelom vutra.org sajtu zajedno sa pojedincima te Haze-u za savjete i smjernice te hranu i nutrijente.

Ovaj g izbacujem plantellu, i koristim jedino an sensigrow + an sensibloom i to je sve od hrane.

automatik superhash preseljen u server.

Drugi server jos ne berbim ali cim nikne rapido ide i cd i cc dolje.

dotada uzivajte i odmorite se, zasluzili ste :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Biti ce sigurno, bilo bi puno vise da se nisam prebacio na 150w i da nisam malo oprzio vrhove u drugom server, tamo je svakako smolasto sada i to privodim kraju pomalo...

Kada prosusim ovo za 3-4 dana, stavljam to u 2 hermeticki zatvorene teglice od 750 ml, onda skidam ovo i ovo ide na susenje na isto mjesto...

ma koliko ja pusim svakako ce mi potrajati od g do g. :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Evo nisam mogao odoliti, posusilo se mozda i previse, sada je crispy totalno, ako nekog zanima cisto suhog sta se moze izvuci na 70w hps + 2 cfl od 23w. 45 je bilo sigurno...

Ne zelim raspravu ni slucajno o kolicini da se prlja dnevnik, uglavnom, to je jedna, druge dvije su u serveru i idu pod noz danas...

za nevjerne evo suhog imageshack.us/photo/my-images/404/20130418212746.jpg

naravno da nema direktnog linka jer mi je ovo nebitna stvar, posto je sve svakako samo za mene...

Ponavljam, ovo je crispy sada, za neke mozda i presuho...

Lagano i ukusno, danas sam probao i mozda malo presuseno, ali ja volim tako... vrhovi se krune kao barut su suhi, a 4 dana se susilo u odlicnim uvjetima...

Novi dnevnik je poceo vec pa cu lagano poceti i ubacivati slike kad stignem...
Critical Rapido koji ide na 70w obradu solo je napravio luk, imam osjecaj da ce biti do yaya, + auto super hash zbog viskog udjela sative ce ici u veci server isto solo na 150w obradu... mislim da nemogu promasiti.

Ovaj put jos senzitivnije idem, dakle samo root kompleks + provjereni sensi grow + sensi bloom od advanced nutrientsa 1/2 doze cijelo vrijeme i to je to. bez plantelle i composane naravno, s time sam malo i shebo stvar, vjestice skroz si upravu.

ljen sam si proguglat da vidim koliko ova 2 straina vole hrane vise ili manje... a sad cu cim napisem post. :)

Po raspolozenju bih rekao da osjecam nekakav uplifting, zrelost, nema zatupljenosti... lagano i ugodno ceskanje, milina, ushit?! Dali je moguce, neke stvari koje sam zaboravio kako izgledaju, kod ovog lijeka kada ima sjeme. Velika je razlika. Lisce neznam sta da radim s njim nije baceno ovo poslje trima...

pozdrav svima.

evo sada samo jedan vrhic samo probao, bokte znoje mi se dlanovi od uzbudjenja... :) mrak ;) preporuka Galaxy. Definitivno za druzenje i recimo partijanje ne zakucava :)

ovih dana cu napraviti novi ct, s 4mm debelim okruglim plexiem, tj narolat cu 2 puta po 1,25m x 33cm... i to je to, kupiti one vezice i imam novi ct za ljeto tj bitno da se ruka moze drzati na staklu tj plexiu, moram malo podebljati to. To mi je 10€ sto nije puno za ct bez puno muke to napravim. to je sad najlaksi korak... unaprijedjivanje boxa... :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Novi dnevnik.

Strain: Auto Super Hash solo s troje ljestvica.
Zemlja: Composana za roze (s mineralima + hydro kick) + perlit tj stiropor.
Hrana: AN sensigrow a+b i AN sensibloom a+b, te u pocetku Bio root complex. + naravno 20kapi cistog limuna na 2litre vode.
Svjetlo: 150w Sylvania koja ce raditi u vegi i davati jos tih 16000 lumena zutog spektra + 2cfl 23w = 3000 lumena plavog spektra rezim 11/13 ( Da, 11 svjetlo 13 mrak cijelo vrijeme zbog ljeta) i jer cu trositi samo jeftinu struju dok je hps on.
Ventilacija: standard + dodam jedan vent ispod plexia da puse prema desno i da taj zrak ide u tubu i van naravno...

Ovo nesmijem masiti, mislim da necu, radi se o strainu sa visokim udjelom sative, ruderalisa i nesto sitno indice.

Evo kako to sada izgleda, ispod lampe mi je 30°c. Dakle 4 vise nego sto je u sobi.

Dodam jos mozda jedan vent da piri ispod plexia... vidjeh u nekim dnevnicima...

Namotano je 2x1,25m u kolut plexi, plus dosta vezica zbog cvrstoce...

Pokusat cu kao sto vidite sto vise razgranati biljku tako da izvucem maximum iz jedne i da ona dise kako treba te cu je privezivati konopljom za ljestvice, ovaj put imam 3ljestvice na jednu biljku, prosli sam s ovim promasio jer sam stavio 2 foto biljke + samo jedne ljestve, ovaj put automatik sa visokim udjelom sative + sav prostor za njega i ako dopunim kalj biti ce 10L za automatik tako da izvucem sto vise iz max na 150w hps i tom prostoru.



@olidoboli javim ti se svakako, necu djabe, htio bih platiti ali manje pakiranje mi treba meni je toga dosta najmanje pakiranje koje postoji.. toga ionak ide malo :)

Posto ce temperature biti visoke, rezim svjetla od pocetka do kraja 13mrak/11svjetlo + mislim da ce joj goditi manje kemije na te ljetne vrucine, dakle samo pola ili 1/3 AN :)

Dakle emitiramo cijelo vrijeme nekakvo toplo proljece... :)

Necu drugacije jer out zasad ne dolazi jos u obzir dok ne steknem prakse... :)

Ovaj put cu u ovome serveru pokusati ici u sirinu, visina 60cm, dakle lst plus sjeckanje listova da dobijem nesto kao Galaxy posto su mi temp sada osjetno nize sa 45°c ispod plexia na 30°c. Ovo nesto malo trima od California Dream i Cream Caramel cu poslikati reda radi jer su obje od temp izgorene, bilo je i 50°c zbog loseg ct-a, danas sam to napokon rijesio.

U dr serveru na 70w ce biti critical mass x ruderalis ak critical rapido auto, sada cekam da otpadne ljuska tj sjemenka sa stabljike... :) pa updejtam kroz koji dan.

Dakle, ispocetka samo veganic bio root complex, za 3tjedna cu sa pola propisane doze sensigrow opaliti + standardno 10ak kapi limuna.

Zemlja je dobra, Composana za roze. :) hehe dodan perlit, ima minerala + neki kick hydro... neznam ni sta je to jos sam amater ;)
pozz svima!

ako bude sve po planu, do 20.07 cu zavrsiti ovo u opet cu isto ponoviti da nema praznog hoda.

maknuo sam se u potpunosti s ulice... poso kuca rezim bez dolazaka ikoga u moj stan. Tako sam odrzao stealth i sigurnost, svojim normalnim ponasanjem, normalnim zivotom, ako vidim da me neko zove za koga smatram da ima ikakve veze s icim, uopce se ne javim i to je to. Dakle razina prevencije 100%.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Posto ide ljeto, umjesto pauze ili trazenja novog g. boxa, ja ovih dana namontiram ovo dolje na slici umjesto Schyte-a od 92mm na 0.15A i koji trosi jedva 2w.

Radi se o promjeru 80mm, dakle jedan manji mlaznjak za mali ct i 150w hps.



  • Materijal: Aluminij
  • Radni raspon napona = 185...245V
  • Buka= 31 dBA
  • Snaga = 18 W
  • Broj okretaja = 2300/minuta
  • 39,07 m3/h


Ako netko ima pametnije, tise i efikasnije rjesenje neka se javi. :) od ovoga nemoze biti jeftinije 11€ za ovakav tihi mlazni pogon...

sad vidjet cemo koliko je to tiho 31db i dali to moze proci pod stealth. :)

nesto ne vjerujem da tako malo buke pravi, no sad je gotovo kupljen je vec...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
slabo je to...

probaj radije od Artic Cooling 120mm, košta 40 kn i predobar je, mislim da ima protok oko 97 m^3/h, ja sam prezadovoljan.

i što je najbolje, razina buke je zanemariva, kad radi na max naponu čuje se samo strujanje zraka...
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
i ja sam zadovoljan sa Artic Cooling 120mm, kao pc vent je odlican ali mi se cini da je ovaj iznad ipak jaci i da je pogodnije resenje za ct
Artic Cooling ima max 1500 rpm i vuce dosta w manje, a nije mi jasna njihova racunica za protok vazduha posto im verzija od 80mm na 2000rpm ima protok od 56.1 m3/h, a ovaj gore istog precnika na 2300 rpm ima 39.07 m3/h?
imam wc vent na 18w i zver je u odnosu na Artic Cooling
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Takav Arctic Cooling znas i sam zaustavis prstom ako ga jace pritisnes po sredini.

Radni napon = 185-240V - mislim da je ovo jedna velika razlika jer 12V i 220V je jako velika razlika koliko sam dosad citao.

Snaga = 18 W - obicni PC vent ima jacinu svega 2W sto ce nekom logikom reci da ima puuuno slabiji mlaz i jacinu... bumo videli

Mislim da je tu sve jasno, bitna mi je jacina mlaza a to moze samo 220V struja, posto ima aluminijski lezaj,

ovo kad zavrti lako je ostati bez prsta kontam... dok pc samo stisni dobro i nece se okretati uopce...

Tako da nadam se boljem.

Kod tebe je i drukciji raspored u kucistu, drugacije iskombiniran, vjerojatno imas bolje kuciste od moga. Kod tebe ce isto temp ici dosta gore prek ljeta...

Meni je temp 3mm ispod stakla mjerio sam 40°c, a plexi je dosta debel 7mm. Znaci nemoguca misija mi je fi120, jer je cooltube okrugao nekih 82mm... :)

a ovo je prvi jaci vent da sam nasao kod nas u hr i da je dostupan.

Bas gledam, neki sa istim ovakvim 220v jedino veceg promjera - 120mm hlade uspjesno 600w hps.

Vidjet cemo :) vjerujem ti da je i ovaj odlican AC. Trenutno i kod mene obavlja duznost, ali kazem temp ce porasti...

ako mi je sad direkt ispod lampe tj plexi-a 40°c, ici ce i do 53°c, a to je too much.

Dakle osudjen sam na ovaj 220v/18w mlazni pogon, mjesto ovog 12V/2w. Cim on jede trosi 9 puta vise struje sve mi je jasno o jacini mlaza, a jacina mlaza ce mi pomoci sigurno.

znam da bi mi i 12cm 12v pc vent na 3000rpm pomogao ali nestane mi u ct.

Kad isprobam ovaj 8cm/220v/18w/ budem vidio bas razliku pa napisem.

Jer sam skuzio da je ovaj puno dublji i tezi vent jer ima aluminijski lezaj a svi pc ventovi imaju plasticni kuglicni lezaj! ;)

ak ti bude gusto preko ljeta mozda se i ti odlucis za 120mm 220V s 150m3/h taj ce ti sigurno ohladiti, a kosta 81kn taj hladi i 400w bez beda... :)

cekam jos neko misljenje da diskutiramo ;) pozz svima javite se iskusni.

da evo marka je Sunon ovog 220v sto sam narucio, nisam odustao od narudzbe nekako mu ide sve na ruku.

da, nemoze nesto od 2w imati protok 70m3/h ni u ludilu pa makar to bio Delta 12V 12cm 500mA 4000rpm.

to je moje misljenje. Jer ocito nesto nestima, 2w trosilo i 18w trosilo... negdje je golema razlika.

Tako da ovaj nas protok na PC ventovima nema veze sa stvarnim protokom ja mislim...

to je protrcalo pored dobrog protoka zraka na 220v... no hard feelings

mislim da nema dobrog hladjenja do 220v venta... makar to bio i vent od 8cm koji trosi 18w i daje pravih 40m3/h. To je i vise nego dovoljno za tubu od 33cm koja na kraju ima i direkt ispuh iz kucista...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
svašta je moguće, ja samo govorim iz iskustva...

ja u boksu 70x50 imam 2 PC venta za ispuh koji zajedno tjeraju 110 m^3/h (navodno), i taj arctic cooling koji puše po lampi, temperatura na 15 cm ispod stakla je 24 stupnja (250W lampa) a vani je temperatura 21, tako da mislim da ventovi skroz ok odrađuju posao...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Definitivno da 2x12cm na visokim obrtajima u dobro protocnom kucistu kao sto je kod tebe i nema razloga da to nije tako kako si naveo.

Joz uz to kod tebe je pravo staklo koliko sam uspio vidjeti, a kod mene savitljivi plexi, mozda je i to losije od pravog stakla...

:)

Neznam svakako danas kupujem wc vent promjera 8cm da vidim kako radi za razliku od pc venta.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Critical Rapido - krzljavi pocetak, kao da ce se tek poceti razvijati, jucer su mu prvi listici izrasli.



Auto Super Hash - sativasta



I kako to sada izgleda, montiran je 220v sunon, pretih je, steta sto nije bucniji i na kojem obrtaju vise no radi korektno posao.



Jos cu neke mozda pretumbacije raditi dok ne usavrsim ct i to je to. Kocim je da neide u visinu... :)

Ima jos mjesta mislim da ce joj biti taman ili malo tijesno no lagani lst i bude to valjda ok. Mora biti.

Rezim svjetla 11.5h svjetlo - 12.5h mrak od pocetka do kraja.

Temperatura

zivili.

Ipak prelazim ovih dana na

Ventilator 100 VKO Vents 37pa...

Nemos ucinkoviti ohladiti ocito bez takvog okruglog, taman mi stane kada ponovo napravim tube imam plexi folije i ima da razvalim taj ct vise u pm ;)

sada se cijena boxa jos popela za 20€.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling


Napokon rijesen problem sa Sylvaniom 150w u serveru sa ovim ukrajinskim VKO 100mm inline fanom 37pa jacina mlaza za 150w + ct dosta... :) 107 cuna u spilu...

otpocetka mi nitko nije rekao da je za dobar ct obavezan mlaznjak... :)

jedino to da su mi iskusni rekli, posto svakako mogli su pretpostaviti da se nemoze efikasno ohladiti sa pc ventovima...

stay tuned.

stvarno zanimljivo koliko neusporedivo vise grije 150w od 70w, 70w ohladim sa 2 92mm venta na 3000rpm olako...

ali je 150w dosta veliki zalogaj preko ljeta za pc tower... tako da sada leti direkt iz kucista van sav zrak...

cilj je bio spustiti temp da plexi bude skoro hladan na dodir... :)

nevolim kada otvorim server, a ono iznad ct-a zrak na 50°c.

eto nadam se da cu uspijeti... sativa zasad super napreduje uskoro krecem sa an sensigrow a i b, u cvjetanju cu samo sensibloom a i b i to je to...

Mora biti dobro i vrhunski sada. ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pa vjerojatno se malo osjeti ali ništa strašno...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
ma klinac...

:)

ogromna je razlika... ;)

vidjet cemo sada ce biti jedna 60%sativa 25%ruderalis 15%indica na 150w + lst

i naravno critical mass x ruderalis aka critical rapido danas cu ga presaditi u veliki pravokutni onaj...

pozdrav

evo da se osvrnem, daleko bolji rad mi ima California Dream od Mandale. genetika mexican x afghani i Cream Caramel sweetseeds od automatika Galaxyia.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.